Autor Wątek: Entwistle Nemesis AFG bridge vs Entwistle X3 bridge  (Przeczytany 1696 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Jeszcze przed zdemontowaniem X3 krótko ale na temat nagrałem porównanie ww pickupów w jedynym, słusznym, przesterowanym klimacie. Gusta, gustami natomiast ja wole jasno ;-) dlatego też AFG zasiadł na tronie.

INTERSTELLAR

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Oj tak, zdecydowanie AFG ma o wiele lepsze pierdolnięcie, X3 jak schowany za zasłoną w porównaniu.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Co prawda high gain próbki wykorzystane w tym filmie mają zastosowanie w innym wątku to tutaj doszła jeszcze czysta i crunch'owa barwa.

Ten clip to pogląd na pickupy Nemesis AFG. Moim zdaniem najbardziej uniwersalne jakie w życiu testowałem. Ogólnie ujmując najlepsze pasywy z jakimi miałem styczność.

INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
AFG siedzi dobrze!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Ogolnie jakość dźwięku pickupow Entwistle do ceny jest niesamowita. Posiadam/ posiadałem X3 set, HDN set, Nemezis bridge, Nemezis AFG set.

Co do budowy to np. AFG mają jakość SD Screamin Deamon. Mam na stanie więc to nie jest tylko takie moje pierdolenie.
INTERSTELLAR

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Mam HDNa mostkowego i jestem zadowolony, jak brzmieniowo ma się do takiego HDNa Nemezis AFG?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
HDNa miałem w jesionowym EART a AFG w Jacksonie, Fenderze i gruszkowym EART. HDNy są rewelacyjnie dziwne. Aż 16K ale jest w nich mało kompresji i w ogóle nie siarzą. Nie uświadczyłem w nich basu gdy siedziały w jesionie. Chodzily mocną nieskompresowaną wyższą średnicą. Gdybym miał cofnąć się w czasie olał bym Lundgrena M6 czy EMG HZ3 i od razu wszedł bym w HDN. Po mojemu świetny pickup do djentu za grosze.
AFG jest jasnym, ostrym pickupem, ale nie ma wkurwiajacej mnie góry jak w SD Distortion. Jego EQ chodzi bokami. Ma fajny dol, wycietą średnicę i fajnie chrupiącą górę, ale przeważa góra, nie bas. Jak rozłączy się AFG na cewki to chodzą jak rasowe single. Bardzo uniwersalne pickupy. Nie za mocne i nie za słabe. W kazdym zastosowaniu czyli clean, crunch, distortion moim zdaniem najlepsze jakie w życiu posiadałem. SD George Lynch Screamin Deamon jest tez bardzo bliski tego ideału, ale jest za słaby pod mostem do grania kosy. Nie przesteruje preampu jak AFG.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 14:06:07
wysłana przez g-zs
17 Odpowiedzi
10783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 12:56:33
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
2381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2019, 16:43:48
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
1996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2021, 19:35:15
wysłana przez ITHMW
5 Odpowiedzi
2167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2021, 18:25:04
wysłana przez ITHMW