Autor Wątek: Kartakou amplification beastbox 2  (Przeczytany 10726 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Kartakou amplification beastbox 2
« 11 Maj, 2022, 16:15:29 »
Wiec tak. Vasili to gość z Bialorusi który ma zarejestrowaną firmę we Wrocławiu. Pewnie niektórzy już dawno o tym wiedzą.
Ja dopadłem go na REVERB'ie. Jesteśmy już związani umową ustną dotyczącą nowego produktu ;-) , a mam na myśli drugą, wzbogaconą wersję preampu jego produkcji. Premiera może nadejść w ciągu dwóch miechów.
Jeżeli ktoś zna/pamięta pierwszą edycję BEASTBOX to wie co to sobą prezentuje. Nowa wersja będzie nadal tą samą wariacją na bazie ENGL E530, ale wzbogaconą o symulacje końcówki mocy i ładowarkę impulsów. Będą 4 końcówki mocy do wyboru jak i będzie można załadować 4 impulsy. Heh tylko 4 impulsy...
 ...z jednej strony to dla mnie ideał, ponieważ korzystam właśnie z dwóch impulsów do gitary i dwóch do basu, jednakże ci, którzy muszą latać po impulsach jak dzikie świnie po lesie będą zawiedzeni. Dodatkowo dojdą dwa potki z czego jeden to crunch volume. Drugi chuj wie...   ...nie napisał. Zobaczymy. W każdym razie oprócz wymienionych nowości nadmienił o dodatkowych funkcjach więc bedzie tego więcej. Cenowo wyglądać to będzie tak ( 300$-400$ ). Wiadomo co przez ten cały syf dzieje się na rynku więc cena na dzień dzisiejszy nie może być dokładnie określona.
Będzie możliwość pre-order'u. Ja już mam jazdę na białą puchę ;-) słownie zaklepaną zresztą.

Stary model



INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
... w zasadzie jestem ugadany na ww preamp, a tu taka ciekawostka ;-)

https://www.guitarworld.com/news/two-notes-revolt

Nie sądzę by to pozamiatało nagle cały rynek preampów lampowych, ale ciekawość mnie zżera heh. Pachnie mi to takim Strymonem Iridium na lampie.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2022, 10:45:51 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak zwykle, trzeba poczekac na probki.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Ogólnie poczytałem i dla mnie w porównaniu do Kartakou to urządzenie od Two Notes leży i kwiczy. Mamy 21 wiek, a oni model biznesowy maja niezmienny. Po co dorzucić ładowarkę IR w preampie ak można kosić kasę za dwa urządzenia albo przynajmniej starać się poprzez reklamę ojebać to drugie z tym pierwszym ;-) hehe. Kartakou będzie oferował IR loader i symulację końcówki mocy. Jestem ciekaw tylko finalnej jakości. Przekonam się już niebawem mam nadzieję.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
OK...   ...kasa wplacona. Preorder wszedl w zycie. Skoro wchodze w customowe sprzety zamowilem biala wersje BeastBox 2. Niestety nie zaprezentuje tutaj zdjec przedstawionego mi niebieskiego prototypu, poniewaz zlozylem taka obietnice. Natomiast zdjecia mojego preampu z przebiegu budowy bede mogl juz uploadowac. Za kilka tygodni bede mial mozliwosc zaprezentowania kompletnego sprzetu.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Jeszcze nie moj preamp ale gosc buduje ostro swoje zabawki. Nie mam pojecia kiedy wyjdzie premiera urzadzenia dlatego zdjecie rozmazalem ;-) by nie zdenerwowac producenta ;-)
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
I po co to?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Jaram sie fhuj.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2022, 07:26:58 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
No to update...   ...mialem zyczenie skoro Ruskie ostatnio takie popularne no to dawaj Wania
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No to update...   ...mialem zyczenie skoro Ruskie ostatnio takie popularne no to dawaj Wania
Nie rozumiem, czemu takie napisy chciales ale ciekawi mnie efekt koncowy. Obudowa fajnie wyglada. Ciekawe jak zabrzmi.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Oryginalność, preamp nie na sprzedaż, ma być custom to jest, kaprys itp itd...    ...właśnie dokształciłem się z alfabetu ruskich więc wiem co i jak :-)  hahahaha
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
bliżej niż dalej...
INTERSTELLAR

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Jak z możliwościami kontroli "z zewnątrz"? Czy tylko deptanie?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Czekam az do mnie dojedzie. Narazie byl testowany przez producenta. Porobie foty i zobaczymy ;-)
INTERSTELLAR

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Nie wiadomo czy ma MIDI albo wejście na zewnętrzny footswitch?

Nie wiem czy dobrze moje pytanie zostało zrozumiane. Nie wierzę, że można kupić coś i nie sprawdzić/ustalić wcześniej specyfikacji I/O.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Nie zmuszaj mnie do wypisywania wszystkiego stary. Zrobię foty. Powinno wystarczyć i wszystko wyjaśnić.
Miejsce na dodatkowy preamp mam przygotowane i zorganizowane tak by szybko odłączyć AMT z układu bez usuwania go z pedalboardu.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Nie zmuszaj mnie do wypisywania wszystkiego stary. Zrobię foty. Powinno wystarczyć [...]

A nie, to spoko - taka specka na pewno styknie. Pelna specka poki co:

Nowa wersja będzie nadal tą samą wariacją na bazie ENGL E530, ale wzbogaconą o symulacje końcówki mocy i ładowarkę impulsów. Będą 4 końcówki mocy do wyboru jak i będzie można załadować 4 impulsy

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No i co ci więcej trzeba? XD to jest butikowy efekt i on ma dokładnie to co powinien mieć :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
...no ostatnio nie miałem czasu zbytnio na wywody. Widzę, że Orange przytoczył parę słów z mojego pierwszego postu. W każdym razie można wyczytać po rusku :-) ze zdjęcia obudowy jakie wej/wyj będzie to "ustrojstwo" miało. Midi, dodatkowe footswitche czy czapki ze śmigiełkiem uważam za kompletnie zbyteczne. Moje pedalboardy już nic nie wmieszczą, a nie mam zamiaru rozbudowywać systemu.

W każdym razie spodziewam się BEASTBOX 2 już niebawem.

Zdecydowałem się już teraz nagrać próbki na AMT. Finalnie w AMT wylądowały dwie lampy EHX ECC82. co do wiosła to używam już tylko jednej gitary. Gram i nagrywam wszystko na EART. Cały swój arsenał gitar prawie sprzedałem. Tak więc próbki już tylko na EART...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/amt-ss-11b-drive-bridge-sd-jb-pickup

https://soundcloud.com/gehinnom-1/amt-ss-11b-drive-neck-sd-59-pickup

https://soundcloud.com/gehinnom-1/amt-ss-11b-clean-neck-sd-59-pickup-split-coil

https://soundcloud.com/gehinnom-1/amt-ss-11b-crunch-neck-sd-59-pickup-split-coil-pp-tube-booster



Nagrywam też bass przez ten system. Na czystym kanale AMT załączam 7 band EQ. Jako drive używam RATTACK LittleBear

https://soundcloud.com/gehinnom-1/amt-ss-11b-clean-bass-guitar-with-7-band-eq-distortion-rattack



« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2022, 22:39:55 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Widzę, że Orange przytoczył parę słów z mojego pierwszego postu. W każdym razie można wyczytać po rusku :-) ze zdjęcia obudowy jakie wej/wyj będzie to "ustrojstwo" miało.


Przytoczyłem to co było relatywne w kwestii specyfikacji.
Bądź tak dobry i te napisy po rusku wrzuć w formacie który sobie w Google translator wrzucę. Bo widzisz - porozumiewam się w 3 językach, niestety Rosyjski nie jest jednym z nich.

Ja rozumiem trzymanie w napięciu ale to chyba nie tak się robi, bo zamiast zainteresowania produktem to się tu buduje lekki wkurw.


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Stary pomysl jaki ja jestem sfrustrowany ;-)...   ...Vasili zapowiedzial Beastbox 2 w Styczniu. Wiosna zlozylem oficjalne zainteresowanie/zamowienie. Koniec lipca dogadalismy sie odnosnie mojego kaprysu na design i wplacilem kase. Mamy Wrzesien Vasili umowil sie z profesjonalnym fotografem by wykonac zdjecia swojej pracy i wprowadzic premiere produktu. Nie wypusci mi go wczesniej niz po premierze. Mozliwe ze jeszcze z 2 tygodnie poczekam. Tu nie chodzi o pieniadze bo ja i tak chcialem wplacic kase juz pol roku temu, jednakze cisnienie zwiazane z pragnieniem posiadania tego preampu doprowadzi mnie do szalu.

W moim przypadku sytuacja jest bardzo prosta bo wielkich wymogow nie mam i dlatego ten preamp jest dla mnie urzadzeniem idealnym.

Wiec tak...  ...podstawowe rzeczy, ktore musza byc zaimplementowane w preamp bym go wykorzystal w 100% sa na pokladzie. Umowilismy sie ze reszta o ktora nie pytalem bedzie niespodzianka. Tak czy inaczej gosc czesciowo wygadal sie. Uchylilem rabka tajemnicy co bedzie na pokladzie. Kartakou jest mistrzem w przeciwienstwie do np. Two Notes ktore nadal w 21 wieku wypuszcza preamp bez IR'ow i symulacji wzmakow. Pytanie tylko jakiej jakosci tych symulacji i impulsow moge sie spodziewac w sensie probkowania bo impulsy bedzie mozna ladowac swoje. Kwestia symulacji wzmakow mozliwe ze bedzie z innej bajki. Bedzie polegala na ladowaniu plikow jak w przypadku IRow do urzadzenia. Tego nie moge potwierdzic. Kolejna zagadka/niespodzianka jezeli tak to faktycznie ma wygladac. Jak te pliki bedzie mozna pozyskac, kto je robi itp. itd. Chuj wie.

Sytuacja przedstawia sie nastepujaco - wejscie jack , send i return petli, wyjscie jack po samym preampie na wzmak, osobne wyjscie jack z symulacjami wzmaka i pak, zlacze zasilania na minimum 12V 1000mA, USB port.
Symulacje w tym urzadzeniu to nie jest dla mnie koniecznosc bo mam Nux Solid Studio, ale oslupialem jak okazalo sie ze to przyjdzie w parze. Dwa stomp switche by przelaczac kanaly i tu czeka mnie niespodzianka. Jeden przycisk to channel i loop, a drugi to clean i drive. Nie wiem czy to beda switche momentary czyli stykowe uruchamiajace cos jeszcze czy tylko latching jak w AMT. Bedzie rozbudowana kontrola potkami w stosunku co do Beastbox 1. Beda trzy male switche uruchamiajace dodatkowe funkcje np. podbicia jasnosci itp. itd.
Bedzie zlacze AUX, bedzie zlacze sluchawek z regulacja glosnosci i balansu ale nie wiem balansu czego czyli kolejna zagadka/niespodzianka. Bedzie zlacze na karty TF co jest kolejna niespodzianka. Wiem ze na obudowie bedzie jeszcze jedno zlacze ale nie rozgryzlem przeznaczenia.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2022, 01:57:51 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Jest ciezko zeby sprowadzic sprzet z przedpola Mordoru. Niezly gnoj. Mam nadzieje ze dojdzie.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Tracking number provided ;-) wiec preamp juz leci. Bardzo dlugo na to czekalem. Mam nadzieje, ze sie nie zawiode.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Sluze tlumaczeniem: "SZITBOKS"  :P

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
 :facepalm:
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
25931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 13:51:59
wysłana przez wuj Bat
25 Odpowiedzi
39814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2013, 21:47:20
wysłana przez lupus
3 Odpowiedzi
5068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2013, 15:02:52
wysłana przez Sikor
0 Odpowiedzi
2385 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2020, 23:08:32
wysłana przez Duży Czarny Kogut
4 Odpowiedzi
1670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2023, 21:57:53
wysłana przez ITHMW