Autor Wątek: TEST LEGATOR G7FX czyli górna półka legatora  (Przeczytany 6044 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Tym razem testuje najwyższy model Legatora, zapraszam to oglądania:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Cytuj
Dlatego chwilowo przerzuciłem się na multiskale aby stroiło w Drop A.

Właśnie słychać XDDDDDDDDDDDDDDDD



Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Za miast(o) do pleka trzeba wybrać się do lutnika albo (wersja dla biedoty) odpalić na YT wieloetapowy i zaawansowany kurs setupu i przyjrzeć się, nauczyć. Trwa jakieś... 14 minut. Także weź: kanapki, suszone śliwki, kostkę do oczyszczania wody z rzeki i maść na odleżyny.
Paczki z głów!

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Cytuj
Dlatego chwilowo przerzuciłem się na multiskale aby stroiło w Drop A.

Właśnie słychać XDDDDDDDDDDDDDDDD
Ciesze się, że masz niezły ubaw ze mnie, pozdrawiam i liczę na więcej! :headbang:

Posty połączone: 27 Sty, 2022, 07:25:53
Za miast(o) do pleka trzeba wybrać się do lutnika albo (wersja dla biedoty) odpalić na YT wieloetapowy i zaawansowany kurs setupu i przyjrzeć się, nauczyć. Trwa jakieś... 14 minut. Także weź: kanapki, suszone śliwki, kostkę do oczyszczania wody z rzeki i maść na odleżyny.
Kanapki już mam, a reszta się znajdzie już nie długo....
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Evertune nie stroi, multiskala nie stroi....zostało coś jeszcze ?

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Gitara na mój gust - piękna. A co zostało? True Temperament:


Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Here we go again...

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Dobra bo już za długo zamykałem mordę. Przecież tu absolutnie nie chodzi o nie strojenie gitar, tylko o nie strojenie "rąk", braki w frazowaniu, o braku rytmiki już nie wspominając, nie wiem jak można grać aż tak obok i tego nie słyszeć. Żaden setup gitary tego nie zmieni. Ćwiczenia ucha i artykulacji się kłaniają, na niskim gainie, bez kompresji, wraz z metronomem.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Gitara na mój gust - piękna. A co zostało? True Temperament:

( Obraz usunięty.)
Qrwa... a wiesz że myślem o tej gicie? ale  jaja... :D
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Zmień nazwę filmików z "TEST..." na "CHALLENGE..."
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dobra bo już za długo zamykałem mordę.

Hehehe...   ...a myslalem, ze to wlasnie ja zepsuje kiedys humor gosciowi. Co jakis film wychodzil to korcilo mnie by wjebac swoje dwa grosze. Ogolnie ujme to tak...   ...sprzet to nie wszystko i gdybym ja sam przedstawial taki poziom to na bank nie upublicznialbym niczego. Tu nie chodzi o prog samokrytyki, a raczej prog wstydu. Jak beznadziejne musialyby byc te filmy by gosc osiagnal punkt krytyczny samoakceptacji. To zakrawa na jakis fetysz i tego sie trzymam bo innego wytlumaczenia nie mam. W kazdym razie zycze powodzenia w muzycznym rozwijaniu sie i nie tylko, poniewaz dobry Youtuber jak widac po wielkich w tej dziedzinie czasem ocieraja sie nawet o gre prawie ze aktorska.
INTERSTELLAR

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A tak swoją drogą to który z polskich gitarowo rockowo metalowych Youtuberów  dobrze gra na gitarze?
Kilku już pokazało, że nie trzeba dobrze grać żeby w tej niszowej branży się na przód wychylić. Większość i tak gra porównywalnie albo słabiej . Za to dużym plusem jest ''gadane''. Fajny montaż. I komunikacja z widzem.
007

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...mialbym tylko zastrzezenia do okreslenia "niszowa branza".
Moim zdaniem juz nie taka niszowa, ale mam na mysli duze nazwiska internetu. Nie podpinam tu takze krajanow typu ksantyp itp. Chociaz czas powoduje, ze przyzwyczajamy sie do pewnego performance i poniekad idac na latwizne machamy reka, przewalajac 30 minut pierdolenia w 5 minut i tez da sie to przelknac...   ...czasem. Sila przekazu poprzez spontanicznosc, naturalnosc, a przede wszystkim "poprawnosc wypowiedzi" zioma, ktory to robi to 90% sukcesu. Tu niczego takiego nie zaobserwowalem. Ogolnie kibel po calosci, ale nie ukrywam, ze dla checi zobaczenia wiosla odpalilem pare filmow w wersji skroconej. Skupialem sie wtedy na sprzecie bo pierdolenia nie ogarnialem.
INTERSTELLAR

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jak czytam ten wasz jazgot to mi się zawsze przypomina ten kanał i dlaczego go tak lubię
https://www.youtube.com/c/desertscoldmoon/videos

Zero pierdolenia tylko odgrywka numerów. Gość praktycznie nie schodzi poniżej 5k odtworzeń a zdarzaj się filmy po 50k. Nawet po 10 letniej przerwie są ludzie którzy chcą go oglądać mimo że kręci kalkulatorem.

Znajdź różnice.

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Zero pierdolenia tylko odgrywka numerów.

Ale wszystko nadal sie zgadza. Tu przedstawiasz inny rodzaj performance.
Gosc nie robi z siebie pajaca i nie ma "PUSZ PAL" i podobnych rodzynkow, ktore mozna wytargac z filmow omawianego delikwenta. Twierdze, ze trzeba miec jaja po calosci od technicznych spraw po artystyczne by ogarniac temat w sposob jak powyzej i utrzymac to na poziomie wybrednej publiki, ktora widziala i slyszala juz wszystko.
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Jedna rzecz: gadaliśmy o odstrajaniu, a tu się zaczyna polaczkowanie ;) Czyli zajebać każdą inicjatywę, zdołować, pokazywać same wady - rzygać się chce. Cieszę się, że ktoś robi cokolwiek, poświęca czas kosztem bliskich itp. Niech zostanie dopracowana kwestia techniczna i tyle, nie ma obowiązku oglądać. Pośmiać się można, podpowiedzieć, ale zaczyna się chamówa.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Ja tam czekam na kolejne filmy - również uważam, że takie rozstrojenie jest nieakceptowalne i nie powinno zobaczyć to światła dziennego, jednak jestem ciekawy jakie będą postępy z filmu na film.

Na razie jednak zarówno granie, jak i gadanie pozostawia sporo do życzenia - część gadana przypomina mi filmy Tomka Andrzejewskiego nagrane dla GC - bardziej prezentacja (bo za to mu płacą), niż test. Gitara ładna, ale na prawdę jedyny minus to brak ruchomego mostka? Innym fajnym (moim zdaniem) patentem był by ten sam riff grany do tego samego backing tracku, na tych samych ustawieniach dla każdej gitary. I potem jakieś zbiorcze porównanie - bo każda pewnie brzmi świetnie - ale na pewno też nieco inaczej, więc chciałbym móc też dokonać własnej, subiektywnej oceny.

Bardziej zainteresowała by mnie też na przykład odrobina historii marki i rozwój tej linii modelowej. Może też coś o QC w Legatorze - mam wrażenie, że ilość B-stocków na rynku jest ogromna - skąd zatem tyle zwrotów? A może tylko ja mam takie wrażenie...

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Słyszałem o tych zwrotach Legatora, sam kupiłem jednego nowego i tego G7FX z b-stock i w zasadzie nie mam do niego uwag, może jakaś minimalna niedokładność w miejscu łączenia podstrunnicy z gryfem na wysokości 22 progu i to od dołu, czyli w miejscu niewidocznym i tyle, a ten G7FP był idealny.
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Gitara na mój gust - piękna. A co zostało? True Temperament:

( Obraz usunięty.)

Może jednak już ten evertune tylko ustawiony tak, żeby strun się w ogóle nie dało podciągać ;)

Posty połączone: 28 Sty, 2022, 11:02:56
Jedna rzecz: gadaliśmy o odstrajaniu, a tu się zaczyna polaczkowanie ;) Czyli zajebać każdą inicjatywę, zdołować, pokazywać same wady - rzygać się chce. Cieszę się, że ktoś robi cokolwiek, poświęca czas kosztem bliskich itp.

Tak, jak powiedziałem kiedyś Export Managerowi jednej z globalnym marek który został oddelegowany od zajmowania się zachodnimi klientami do Polski - taki rynek, jak chcesz tu robić business to albo się dostosuj do nas albo wypierdalaj tam gdzie ludzie będą akceptować Twoją gównianą jakość.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2022, 11:02:56 wysłana przez Chomick »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Wow. Kazał Ci się pakować od razu?
Paczki z głów!

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Gitara na mój gust - piękna. A co zostało? True Temperament:

( Obraz usunięty.)

Może jednak już ten evertune tylko ustawiony tak, żeby strun się w ogóle nie dało podciągać ;)


Nie nie nie, Evertune musi być w pozycji 3 aby można było podciągać, 2 pozycja mnie zdecydowanie nie interesuje.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2022, 14:46:14 wysłana przez nikt »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Gitara na mój gust - piękna. A co zostało? True Temperament:

( Obraz usunięty.)

Może jednak już ten evertune tylko ustawiony tak, żeby strun się w ogóle nie dało podciągać ;)

Posty połączone: [time]28 Sty, 2022, 11:02:56[/time]
Jedna rzecz: gadaliśmy o odstrajaniu, a tu się zaczyna polaczkowanie ;) Czyli zajebać każdą inicjatywę, zdołować, pokazywać same wady - rzygać się chce. Cieszę się, że ktoś robi cokolwiek, poświęca czas kosztem bliskich itp.

Tak, jak powiedziałem kiedyś Export Managerowi jednej z globalnym marek który został oddelegowany od zajmowania się zachodnimi klientami do Polski - taki rynek, jak chcesz tu robić business to albo się dostosuj do nas albo wypierdalaj tam gdzie ludzie będą akceptować Twoją gównianą jakość.

Wracajmy do tematu proszę.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Słyszałem o tych zwrotach Legatora, sam kupiłem jednego nowego i tego G7FX z b-stock i w zasadzie nie mam do niego uwag, może jakaś minimalna niedokładność w miejscu łączenia podstrunnicy z gryfem na wysokości 22 progu i to od dołu, czyli w miejscu niewidocznym i tyle, a ten G7FP był idealny.

Jeżeli go kupiłeś nie tylko do testu i zostanie z Tobą na dłużej - jestem ciekawy opinii po kilku tygodniach - czy nie wyjdą jeszcze jakieś kwiatki. U mnie na przykład - Solar A2.7 WH - wszystko cud, miód, malina - ale po jakimś czasie zaczęły się pojawiać bóle nadgarstka w lewej ręce. Nie wiem czy to kwestia profilu gryfu, czy może dłuższa menzura, czy się starzeję, czy może grać nie umiem. Nie mniej nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Dlatego jestem ciekawy wniosków po dłuższym użytkowaniu - brzmienie nawet zostawiając na boku.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
ooo, ale jaja, być może to zbieg okoliczności z tym bólem nadgarska, pierwszy raz słysze o tym, co do legatora to G7FX myślę że zagości u mnie na dłużej, zobaczymy, jak na razie jestem pod wielkim wrażeniem, a nawet wczoraj zrobiłem eksperyment i zamiast stuny 59 założyłem 62 i wydaje mi się że jest dużo lepiej jeśli chodzi o odstrojenia przy mocnym waleniu w struny, a jak się udeży umiarkowanie silno to wydaje mi się że już tego negatywnego efektu nie ma, ale skala 27 i gruba stuna 62 robi robotę.
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Osobiście na A bym nawet 64 założył. na skalę 26,5 ledwo wystarcza.

Miałem dawniej takie same problemy z nie strojeniem. Menzura wydłużona na ile się dało i ciągle tak samo. Zwłaszcza w ósemkach. Pomogło właśnie ogarnięcie nieco techniki kostkowania, zmniejszenie nieco docisku na progach i grubsze - dużo - grubsze struny niż stosowałem. Teraz nie schodzę poniżej 64 na siódmej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
1626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2012, 12:44:17
wysłana przez haxigi
5 Odpowiedzi
7155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2017, 21:12:19
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
2296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2022, 11:19:16
wysłana przez Chomick
2 Odpowiedzi
1815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2022, 21:24:01
wysłana przez dari555
0 Odpowiedzi
980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2023, 19:17:26
wysłana przez dari555