Autor Wątek: TEST LEGATOR G7FX czyli górna półka legatora  (Przeczytany 5899 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
64 mam założone w moim ESP Arrow 7 w drop A i jest ledwo, ledwo bo to skala 25.5
Do tego legatora zamówiłem teraz Ernie ball Cobalt 10-62, zobaczymy czy wystarczy...
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2022, 15:30:45 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
To wyjaśnia wiele z Twoich problemów, do drop A przy skali 25,5 to 68 bym zakładał lekko. A najlepiej 74.
Tak jak kolega pisze, przy 27 cali to 64 do A. Oczywiście można mniej, ale cza umić. Ja nie umim.
mniut i piah

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
To u mnie na 25,5 miałem bodajże 72. Na pewno coś z 7 z przodu. Na 6x nie chciało to gadać.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
To wyjaśnia wiele z Twoich problemów, do drop A przy skali 25,5 to 68 bym zakładał lekko. A najlepiej 74.
Tak jak kolega pisze, przy 27 cali to 64 do A. Oczywiście można mniej, ale cza umić. Ja nie umim.

Żeby te 74 w A zagrało, to sam wiesz, że to nie jest takie hop siup. My tu mamy problem z podstawowymi zagadnieniami setupu gitary, a sugerujesz koledze zakładanie w zasadzie ekstremum.

Ja od jakiegoś czasu przewalając różne sety w różnych gitarach, doszedłem do pewnego wniosku. Głównym czynnikiem limitującym to czy da się zestroić badyl odpowiednio czy nie - jest skala. Zwłaszcza w kontekście low tuningów. Doskonale pamiętam ustawianie Vipera 7. Też kurwa myślałem, że muszę mieć jakieś 68. Skończyło się na 59. Te same 59 miałem w 27,5" barytonie, teraz mam 62 bo czasami zejdę niżej. A w sumie powinno być 59. Od dawna przestałem napierdalać w struny, daję im oddychać. KAŻDA z tych gitar jeśli chodzi o kwestie intonacji dawała bdb rezultaty. Różniło je brzmienie idące z samej specyfiki wiosła oraz możliwość zejścia w dół (powiedzmy) na tej samej strunie. Im dłuższy badyl tym większy jest bufor, gdzie zestrajana struna zachowuje swoje brzmienie. Na 25,5" gdybym z takiego A zrobił G to byłoby gówno. Na 27 i 27,5" to spokojnie daje sobie radę. Bardzo elastyczne było też 30", gdzie 65tka w A i F zachowywała się tak samo fajnie.


64 mam założone w moim ESP Arrow 7 w drop A i jest ledwo, ledwo bo to skala 25.5
Do tego legatora zamówiłem teraz Ernie ball Cobalt 10-62, zobaczymy czy wystarczy...


Ty po prostu nie umiesz robić setupu. Przykro mi, ale wszystkie Twoje wypowiedzi na to wskazują, że po prostu zakładasz te struny, niby coś tam kręcisz, ale w sumie to chuj wie. Zacznijmy w końcu nazywać rzeczy po imieniu, bo jak czytam, że ESP wysokiej klasy nie jest w stanie dźwignąć normalnego strojenia na normalnych strunach to to nie jest problem skali czy gitary - to jest problem użytkownika. Ja pierdole my tu nie rozmawiamy o strojeniu 26,5" do F czy do double D jak Yony, tylko o zakładaniu relatywnie normalnego setu do 7mki i strojeniu do normalnego B czy A, ludzie złoci.

Serio, weź jakiegoś kumpla na weekend, kupcie 12pak Harnasia i podłubcie, potestujcie. Poznajcie w końcu ten instrument i jak on działa. Bo ewidentnie na tym etapie masz problem. Takie pytania na pewnym etapie nie powinny już padać.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
To wyjaśnia wiele z Twoich problemów, do drop A przy skali 25,5 to 68 bym zakładał lekko. A najlepiej 74.
Tak jak kolega pisze, przy 27 cali to 64 do A. Oczywiście można mniej, ale cza umić. Ja nie umim.

Żeby te 74 w A zagrało, to sam wiesz, że to nie jest takie hop siup. My tu mamy problem z podstawowymi zagadnieniami setupu gitary, a sugerujesz koledze zakładanie w zasadzie ekstremum.

Ja od jakiegoś czasu przewalając różne sety w różnych gitarach, doszedłem do pewnego wniosku. Głównym czynnikiem limitującym to czy da się zestroić badyl odpowiednio czy nie - jest skala. Zwłaszcza w kontekście low tuningów. Doskonale pamiętam ustawianie Vipera 7. Też kurwa myślałem, że muszę mieć jakieś 68. Skończyło się na 59. Te same 59 miałem w 27,5" barytonie, teraz mam 62 bo czasami zejdę niżej. A w sumie powinno być 59. Od dawna przestałem napierdalać w struny, daję im oddychać. KAŻDA z tych gitar jeśli chodzi o kwestie intonacji dawała bdb rezultaty. Różniło je brzmienie idące z samej specyfiki wiosła oraz możliwość zejścia w dół (powiedzmy) na tej samej strunie. Im dłuższy badyl tym większy jest bufor, gdzie zestrajana struna zachowuje swoje brzmienie. Na 25,5" gdybym z takiego A zrobił G to byłoby gówno. Na 27 i 27,5" to spokojnie daje sobie radę. Bardzo elastyczne było też 30", gdzie 65tka w A i F zachowywała się tak samo fajnie.


Po długim czasie nieobcowania z niższym strojeniem miałem podobny problemix jak nasz Dario i przerzuciłem kilka setów i grubości, żeby dobrać co mi na dzisiaj odpowiada. Kiedyś grałem w drop A na 27 cala na strunach 9-42 + 60. Do 26,5 zakładałem 62. Później zacząłem zakładać 64 do 27 cali.
Po dwóch latach okazało się, że ani 60 ani 62, ani nawet 64 w A przy 26,5 nie daje rady. Dopiero 68 mi siadło, a w drugiej gicie założyłem 70 i też jest ok:
A oprócz stylu i rodzaju grania, dochodzi jeszcze kwestia badyla no i strun, wszystko się inaczej zachowuje, IMO DRy lepiej sobie radzą niż EB.

Także my sobie możemy rozprawiać, a może się zdarzyć że ESP nie dźwignie A na strunie 60 ;) W powyższej gicie zabrakło mi śrubki żeby ustawić menzurę i musiałem wstawić dłuższą.
mniut i piah

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Każdy ma inne preferencje, dla mnie 64 w Drop A na 25.5 jest igła, dla Jasona Richardsona 56 w Drop G na 25.5 jest git, dla Thy Art Is Murder 70 w Drop A pasuje. Wszystko zależy od techniki, sprzęt i setup też są ważne, ale bez techniki nawet evertuny, pleki i inne bajery pomogą.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Właśnie założyłem te Cobalty 10-62 do Legatora i jest dużo lepiej, oczywiście nie można z całej siły jebnąc w A ale już mocniej można niż na 59, chyba na razie zostanę przy tych strunach, Aha cała gitara teraz super stroi, bo poprzednie struny przecie były fabryczne, to nie mogło super brzmieć, a nie zmieniałem ich ponieważ nie wiedziałem czy gitara zostaje u mnie… nie chciałem wpadać w niepotrzebne koszty. Co umiejętności setupu to w zasadzie od lat robie sobie zawsze sam, nie muszę chodzić do żadnego lutnika, trochę zębów na tym zdarłem, bardzo lubię eksperymentować ze strunami, luz, umiem to robić, na niektórych moich filmach gitary nie są idealne ustawione bo akurat nie miałem tyle czasu, ale o tym już pisałem, dzięki za rady, będzie dobrze 🤘🤣
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Spoiler
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Wow. Kazał Ci się pakować od razu?

To on coś ode mnie chciał nie ja od niego.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
1620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2012, 12:44:17
wysłana przez haxigi
5 Odpowiedzi
7129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2017, 21:12:19
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
2246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2022, 11:19:16
wysłana przez Chomick
2 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2022, 21:24:01
wysłana przez dari555
0 Odpowiedzi
940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2023, 19:17:26
wysłana przez dari555