Autor Wątek: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR  (Przeczytany 16405 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« 19 Sty, 2022, 19:17:38 »
Dopadłem następnego Schectera, zobaczcie jak gada:

sorki za odstrojenia ale wybitnie się rozstrajał jak grałem...
sorki za odstrojenia ale wybitnie się rozstrajał jak grałem... chyba za cienkie struny tam były wsadzone jak na drop A.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2022, 09:27:09 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #1 20 Sty, 2022, 10:47:24 »
Wczoraj na insta gadałem z Graysonem Stewartem z Normy Jean. Spytałem jakich strun używa na 6stce na swoich Playthrough do kawałków z All Hail w G# bo fajnie to gadało -  odpowiedział, że 11-54  :o

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #2 20 Sty, 2022, 11:13:36 »
Moim zdaniem cienkie struny nie mają tu znaczenia.  Widać przy kluczach że co najmniej dwie basowe nie są dobrze rozciągnięte. Chłopu to na ucho nie przeszkadza więc pewnie menzure też na ucho ustawiał. Dodać do tego że gra bardzo niechlujnie i nieszczęście gotowe. Fizyki nie oszukasz. Ważne że Tobie sie podoba.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #3 21 Sty, 2022, 09:09:05 »
Dzięki bardzo, wychodzi na to że jestem niechlujem, głuchy i bez stroika ustawiający menzurę... świetne jest to forum Kocham Was!!
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #4 21 Sty, 2022, 10:31:07 »
Moim zdaniem cienkie struny nie mają tu znaczenia.  Widać przy kluczach że co najmniej dwie basowe nie są dobrze rozciągnięte. Chłopu to na ucho nie przeszkadza więc pewnie menzure też na ucho ustawiał. Dodać do tego że gra bardzo niechlujnie i nieszczęście gotowe. Fizyki nie oszukasz. Ważne że Tobie sie podoba.

To była właśnie uwaga na boku-przykład, że grubość strun nie ma takiego znaczenia....pozdro dla kumatych. A like dlatego że oceniając filmik jako całokształt nie wszystko jest w nim przecież źle.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 353
    • CTG TV
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #5 21 Sty, 2022, 11:07:04 »
Dzięki bardzo, wychodzi na to że jestem niechlujem, głuchy i bez stroika ustawiający menzurę... świetne jest to forum Kocham Was!!

Uparcie przestrajasz każdą gitarę do drop A. Po co, skoro nagrywasz jedną ścieżkę gitary bez basu i bez miksu? To samo możesz odegrać w drop D.

Piszesz, że się odstraja, dziwisz się że wszyscy Ci wytykają że się odstraja, nic z tym nie robisz (zamiast wyciąć w montażu albo przy nagrywaniu zwrócić na to uwagę i nagrywać do momentu, aż się nie będzie odstrajać) - czyli jest głuchy czy nie głuchy?

Co do bycia niechlujem, nagrywasz demko na początku do perkusji, a wszystko jest tam ultra krzywo nagrane - to jesteś niechlujem czy nie?

Dostając krytyczne komentarze, może warto pomyśleć nad zmianami, zamiast się puszyć jak paw.
Superlatywy od znajomych i przyjaciół na youtube nigdy nie pchną Cię dalej i nie poprawią jakości Twoich filmów. BO PRZECIEŻ JEST ZAJEBIŚCIE.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #6 21 Sty, 2022, 11:10:00 »
Dzięki bardzo, wychodzi na to że jestem niechlujem, głuchy i bez stroika ustawiający menzurę... świetne jest to forum Kocham Was!!

Robisz to po prostu byle jak. Albo nie masz adekwatnej wiedzy jak gitara się zachowuje. Robisz test na szybko, tłumaczysz się raz za razem SORKI ZA ODSTROJENIA i oczekujesz przyklasku i że to wystarczy, żeby ludzie się nie czepiali. A potem płaczesz, że się jednak tu czepiają. Tak jak @indabrain mówi, najpewniej jest to kwestia braku rozciągnięcia strun, zakładasz wszystko na świeżo, robisz na szybko teścik + pewnie napierdalasz w te struny, to efekt masz jaki masz. Czy Ty jakiś kontrakt masz, że musisz tych testów napierdalać ilość hurtową, że nie dajesz tym gitarom się dnia ułożyć po przestrunowaniu? Albo może zamiast płakać, że Ci w drop A coś się rozjeżdża, to może testuj te gitary tak jak do Ciebie trafiły na jakichś ludzkich strunach, nie wiem XD Umiesz grać w innych strojeniach? E standard czy E# przecież nie śmierdzą i też potrafią ciężko brzmieć + jest to bardziej naturalne dla takiej zwykłej szóstki.

A jeśli przeszkadza Ci to, że się tu czepiamy, to wrzucaj po prostu te linki na pierwsze lepsze ,,miłe" grupki gitarowe na fejsie, gdzie poklepią Cię po ramionku, powiedzą ALE DAJESZ CZADU POZDRO MORDO wrzucą DEVIL HORNA i gdzie będzie kompletnie ich jebać czy stroi czy nie stroi.

Swoją drogą o co chodzi z tym, że ciągle robisz devil horna? To jakiś odruch, konieczność, czy mamy traktować to jak gag? Poważnie pytam :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #7 21 Sty, 2022, 11:44:06 »
Ale to już któryś raz ktoś robi coś na odpierdol, ludzie mu zwracają na to uwagę i następuje obraza majestatu :D To tak jakby Roter się obraził na wszystkich, bo jego gitary nie były wielbione jak Mayonesy albo ESP Japan :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #8 21 Sty, 2022, 11:46:20 »
od 3 lat gram w drop A i tam się czuje najlepiej, a gitar staram się nie przestrajać tylko gram w tym stroju co gitara do mnie trafia, nie mam żadnego kontraktu z nikim, a filmy wrzucam co tydzień bo takie sobie zrobiłem założenie, devil horna robię jak mi się podoba coś i ogólnie lubię go robić, tak już mam... sorki jak kogoś w ten sposób obrażam... tak jak pisałem już kiedyś, czasami gitarę mam na 1h i muszę ją oddać, dlatego nie jestem w stanie wszystkiego ustawić, nie będę się tłumaczył wiecej ponieważ uważam, że tłumaczą się tylko winni... Ave... Amen... itp. Narka! :headbang: :angel:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #9 21 Sty, 2022, 11:51:11 »
Godzinę to Ci powinno zająć samo założenie tych baciorów swoich i ustawienie gitary, a najlepiej jeszcze jej konserwacja. Potem na parę zostawiasz żeby się ułożyła u Ciebie w piwnicy. Potem jak trzeba, to dodatkowa regulacja krzywizny gryfu. To są podstawy, ludzie. No ale skoro Ty w 1h godzinę zakładasz te swoje grube baciory, stroisz i robisz ,,test" no to mamy odpowiedź czemu dzieje się tak, a nie inaczej. :D
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2022, 11:53:26 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #10 21 Sty, 2022, 13:24:10 »
świetne jest to forum Kocham Was!!
Jak chcesz to możemy jeszcze raz to samo na judupie napisać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #11 21 Sty, 2022, 13:33:05 »
Panie Darek. Facetem Człowiekiem się jest jak zamiast klepać te literki przyjmie zasłużone uwagi i wypuści nowy filmik, jak trzeba.
Spoiler

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #12 24 Sty, 2022, 10:59:27 »
a gitar staram się nie przestrajać tylko gram w tym stroju co gitara do mnie trafia

Czekaj bo już się gubię. To Ty coś w ogóle z tymi gitarami robisz jak do Ciebie przychodzą czy nie ? A jak tak, to co konkretnie ?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #13 24 Sty, 2022, 11:35:06 »
No nagrywa xD

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #14 24 Sty, 2022, 14:22:51 »
a gitar staram się nie przestrajać tylko gram w tym stroju co gitara do mnie trafia

Czekaj bo już się gubię. To Ty coś w ogóle z tymi gitarami robisz jak do Ciebie przychodzą czy nie ? A jak tak, to co konkretnie ?
Tak, stroję i ustawiam na szybko menzurę jak jest czas, czasami też czyszczę struny Dunlopem jak są w złym stanie, wszystko zależy od tego ile mam czasu, a tego mam zwykle mało...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #15 24 Sty, 2022, 14:56:24 »
@dari555 szanuje za zapał ale może zmień strategie z ilości na jakość? Masz fajny pomysł , nie znam super YT ale dla polskiego chyba nie ma takich testów sprzętu dla metali. Może zamiast testu 4 gitar w 2tyg zrobić 2 gity w miesiąc na porządnie od A to ZIET? Rozwiniesz się , jebniesz robotą i będziesz jak Ola :) Tymczasem borem lasem mniej znaczy więcej :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #16 24 Sty, 2022, 16:43:55 »
Ja robie co tydzień w środę jeden test, czyli 4 w miesiącu, można się nas tym zastanowić, ale teoria i praktyka YT głosi że im częściej tym lepiej ze względu na zasięgi… trudny wybór… muszę się zastanowić… bo YT cały czas tnie zasiegi przekazując je tym co nawalają co dwa dni filmiki… to taka smutna prawda… musiałbym rzucić prace i zajmować się tylko tym, a najlepiej się jeszcze wziąć rozwód aby było jeszcze więcej czasu… :facepalm: ;)
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #17 24 Sty, 2022, 18:32:49 »
musiałbym rzucić prace i zajmować się tylko tym, a najlepiej się jeszcze wziąć rozwód

B ( o ) ( o ) B S

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #18 24 Sty, 2022, 20:31:02 »
/teoria i praktyka YT głosi że im częściej tym lepiej ze względu na zasięgi… trudny wybór… muszę się zastanowić… bo YT cały czas tnie zasiegi przekazując je tym co nawalają co dwa dni filmiki…


Ja tam może głupio myślę, ale z takim contentem nie zapowiadasz się na youtubera o kanale porównywalnym do pana Englunda czy KSantypa.
Dwa że w polsce tematyka gitarowa jest raczej średnio popularna na jutubach.
Trzy - w związku z powyższym jebałbym algorytm YT, bo w obecnej sytuacji utnie ci najwyżej 5% zasięgu, a skupił się na jakościowym kontencie.

Widać że masz możliwości, masz dobry sprzęt i prawdopodobnie też dojścia do takich instrumentów. Jeśli by popracować nieco nad techniką gry, jakością przekazu i omawiania gitary (sorry ale "fajna gitara, ma chudy gryf, no naprawdę mi się podoba" to takie średnie informacje), to faktycznie mogło by to mieć jakieś ręce i nogi.

A jeśli bredzę, to zawsze możesz narobić sobie filmików na zaś, i za 2 miesiące wrócić ze stałym, cotygodniowym kontentem.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #19 25 Sty, 2022, 20:47:01 »
Hmmm… bo tak się zastanawiam, zauważyłem pewną zależność, a mianowicie, jak nastroje gitarę według stroika idealnie i idealnie ustawie menzure to bardzo często najgrubsza struna w stroju Drop A i tak nie za bardzo stroi, aby lepiej stroiła to muszę ją obniżyć minimalnie i wtedy według stroika nie stroi ale cała gitara na zagranym pustym A stroi dużo lepiej… zwykle nie lubię  jak stroik mi pokazuje ze A nie stroi i ją podciągam aby stroiła i wtedy jest problem bo piszecie ze nie stroi… Czy to normalne że zawsze ostatnią grubszą strunę trzeba stroić na ucho do reszty a nie do stroika? Pytam się bo prawie każda gitara którą testowałem tak miała… jeszcze jest jeden aspekt do przedyskutowania, bo ja lubię jak na 12 progu w Drop A struna najgrubsza jest na wysokości 1.25-1,5 mm może to za nisko do mojej twardej ręki?
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2022, 20:50:13 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #20 25 Sty, 2022, 20:57:44 »
Nie strój na ucho tylko do stroika i wtedy zrób wideło. Coś mi się wydaje, że w tym jest zonk. Ale pacz te kower Kjurów co masz na kanale stroi ładnie. Tak samo w nagraniu z Waszej próby.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #21 25 Sty, 2022, 21:27:07 »
 
Czy to normalne że zawsze ostatnią grubszą strunę trzeba stroić na ucho do reszty a nie do a nie do stroika

Normalne jest strojenie instrumentu. Instrument albo stroi albo nie stroi. Nie ma znaczenia czy instrument ma 6 czy 10 strun. Masz mieć takie narzędzie które umożliwi Ci poprawne nastrojenie tegoż instrumentu: albo ucho albo stroik. Jak widzisz że tuner daje dupy to może go po prostu zmień?

… jeszcze jest jeden aspekt do przedyskutowania, bo ja lubię jak na 12 progu w Drop A struna najgrubsza jest na wysokości 1.25-1,5 mm może to za nisko do mojej twardej ręki?

Ja lubię np. składać papier do podtarcia dupska na 2, mój kolega robi to na 3. Możemy też poddać to pod dyskusję czy powinieneś składać srajtaśme na 2 albo 5 razy, a możesz równie dobrze jak rasowy TESTER SPRZĘTU i dorosły i świadomy gitarzysta po prostu ustawić inaczej i przekonać się samemu. Czy źle rozumuję?

Człowiek uczy się całe życie. Poświęć może czas zamiast na wątpliwą karierę jutubową na warsztat dot. Korelacji między setupem a Twoim stylem gry? Może zamiast hurtowo testować te badyle i wrzucać testy w których przepraszasz za odstrojenia, weź swoje badyle i wejdź w głąb samego siebie, poświęć czas sobie i sam spróbuj rozwiązać te kwestię? Wtedy zaczniesz dostarczać kontent z jakością x10. Just sayin


Bo tu są pytania rodem z pigmeja. :D
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2022, 21:29:12 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Tadeusz Jasiak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #22 26 Sty, 2022, 10:17:57 »
Bardzo dobre demo fajnie zagrany motyw na początku prezentacji. Świetnie ukręcone brzmienia na Kemperze. Co tu dużo pisać klasa.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #23 26 Sty, 2022, 10:56:47 »
Bardzo dobre demo fajnie zagrany motyw na początku prezentacji. Świetnie ukręcone brzmienia na Kemperze. Co tu dużo pisać klasa.

TAK TAK, BO REMEDIUM NA PROBLEMY JEST WOŁANIE KOLEGÓW ALBO TATY XD
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Tadeusz Jasiak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: TEST Schecter C1 EXOTIC STAR
« Odpowiedź #24 26 Sty, 2022, 12:56:16 »
Bardzo dobre demo fajnie zagrany motyw na początku prezentacji. Świetnie ukręcone brzmienia na Kemperze. Co tu dużo pisać klasa.

TAK TAK, BO REMEDIUM NA PROBLEMY JEST WOŁANIE KOLEGÓW ALBO TATY XD

Nie rozumiem, do jakich problemów nawiązujesz. Mam subskrypcje kanału Darka. Czy ty też?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2012, 09:29:47
wysłana przez youshy
10 Odpowiedzi
6264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2015, 23:13:50
wysłana przez nikodem977
0 Odpowiedzi
1985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2019, 21:53:33
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
2427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2019, 16:43:48
wysłana przez OMSON
2 Odpowiedzi
1265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2022, 22:55:55
wysłana przez dari555