Autor Wątek: Pipaki uniwersalne, do tańca i do hulańca! Jakieś podpowiedzi?  (Przeczytany 3248 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Witajcie,

szukam pipaków do mojego Harley Benton SC-Custom II, obecnie mam tam Chińskie "12 Hole Humbucker" i są spoko, ale to kolejne pipaki do rzeźni, a ja szukam czegoś bardziej vintage, mniej druta, a więcej "treści", może być z jajem, może być lajtowo. Budżet generalnie nie jest dużym problemem, ale nie chcę kolejnego wiosła w którym pipaki będą droższe do całego instrumentu, stąd BKP, Fishmany czy Lundgreny nie wchodzą w grę. Raczej myślę o używanych Seymour Duncan, DiMarzio, Gibson czy Hathor. Może macie jakieś inne pomysły?

Wiosło jest, mimo tego co widać na papierze, dość jasne, lubi środek.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
W takim przypadku najbardziej uniwersalny wydaje się być set SH-2 i SH-4.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Poszedłbym w Tonerider. Model wg preferencji. 
Wpisują się w koncepcje jak najwięcej za jak najmniej.
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Hmmm... Seymour Duncan Antiquity... Ale trochę drożyzna, już lepiej kupić samochód. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Może Tesla VR? Miałem VR Nitro i VR-3 i oba mógłbym polecić, Nitro było dość ciężkie w środku.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Entwistle, Tonerider lub Warman. W tych bym szukał miodu ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W takim przypadku najbardziej uniwersalny wydaje się być set SH-2 i SH-4.

Właśnie set Sh-4 / Sh-1 sprzedałem...

A coś konkretnego, a nie tylko marki pipaków?Jakieś modele?
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2021, 11:21:21 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dimarzio 36th anniversary
Hathor Juicer + Paf (albo J90 jeśli masz taki fetysz)
Warto tez pomacać merlina. Z całej jego oferty to właśnie alnico legend były zajebiste. No i sabotage, ale widzę ze niekoniecznie ceramiczne pikapy cię interesują.

Last but not least - emg 57/66 (te co w setiusie macales) albo het set.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kupiłem wczoraj na OLX Tonerider'a Alnico II Classic pod neck, wersja w puszce, zobaczymy jak gada, jak będzie ok, to myślę o Rocksound pod most.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Tonerider Birmingham 👍

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, wczoraj po gryfem wylądował Tonerider Alnico II Classic w puszce, no i... szczerze, miałem kiedyś Merlin PAF Alnico II, ale był na lowriderze i słabo to pamiętam, bo siedział w moim PASie barytonowym... a tutaj, brzmi to, ciekawie, na bank coś nowego, idąc od dołu pasmo zachowuje się jak niskosygnałowe (?) Alnico V, ale górka bardzo odstaje, bym powiedział, że jest bardzo singlowa (?!), czysta, jasna no coś ciekawego. To czym mnie urzeka pipak to dynamika, sustain i klarowność, w tej cenie nie takie oczywiste cechy, natomiast nie ma w nim "tego czegoś", ot zwykły, dobrze robiący swoją robote pipak. Warto, a w cenie 100PLN, warto tym bardziej. Teraz zweryfikowałem swoje podejście do mostkowego pipaka, na bank nie będzie to Rocksound, mogło by to zajazgotać w SC-Custom II, może Octane na Alnico VIII, albo Generator na Alnico V?

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Octane miałem. Jeśli gitara ma ciemne brzmienie to może ci nie podejsć bo w dole ma sporą bułę. Poza tym zero fizzów i kłującej górki, masywnie brzmiące pojedyncze dźwięki. Raczej wyrównane pasmo (poza tym dołem), no może z lekką przewagą donego środka, a przynajmniej tak to u mnie brzmiało w gitarze, która jest ciemna. Dosyć zwarty, wolę trochę bardziej otwarte brzmieniowo. Ogólnie jest to kwestia gustu jak wiadomo i wiosła. Bardzo dobry jakościowo wyrób jak za taką cenę.
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2021, 11:06:32 wysłana przez 7th »
power to a being never dies

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dokładnie takiego opisu oczekiwałem, to wiosło jest jasne i jazgotliwe, więc chyba będzie dobrze!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@7th  Dzięki! Pipak już siedzi i muszę przyznać, że zrobił dużo dobrego z tym wiosłem. Nie ma muła, choć dół się bardzo tajt, to też okrągły, do tego środek jest bardzo fajny, ujarzmiony, górka lekko wycofana, ale nie mam wrażenia jakbym grał na czymś przykrytym kocem jak to było przy Sh-8. Jest dobrze.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
12747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2009, 18:36:16
wysłana przez zerodead
0 Odpowiedzi
1705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer
9 Odpowiedzi
7097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2018, 13:28:15
wysłana przez mastEr_eXplorer
5 Odpowiedzi
6071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2018, 13:15:52
wysłana przez Ostyn
11 Odpowiedzi
3140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2021, 22:31:49
wysłana przez ITHMW