Autor Wątek: H&K Tubemaister 40 Deluxe vs Egnater Tweaker 40  (Przeczytany 3118 razy)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
H&K Tubemaister 40 Deluxe vs Egnater Tweaker 40
« 31 Paź, 2021, 10:45:04 »
Cześć wszystkim, w grudniu tego roku zamawiam nowy sprzęt i pomyślałem, że zapytam innych muzyków o opinię. Chcę kupić wzmacniacz niewielkich rozmiarów, który będzie swobodnie stał na kolumnie 1x12 do użytku zarówno w domu jak i na próbach. Przez długi okres grałem w niskim stroju na BC Rich Chuck Schuldiner Signature ale z czasem doszedłem do wniosku, że przy strojach B-G# zdecydowanie lepiej sprawdzi się baryton.

Po długich przemyśleniach wybór padł na Egnater Tweaker 40 i HnK Tubemaister. Głównie co przemawia dla mnie za Egnaterem jest to, że ma tak jak mój inny wzmacniacz porządne 6l6 a nie jak w przypadku wielu "mini" ampów el84, które potrafią dobrze brzmieć w pokoju ale przy większych głośnościach tracą swoje właściwości i zwyczajnie giną w mixie.

Z drugiej strony HnK ma bardzo dobre opinie odnośnie niezawodności gdzie Egnater szczególnie w latach 2000-2010 zebrał masę negatywnych opinii po przeniesieniu produkcji do Chin. Ponoć problemy były związane z producentem wadliwych transformatorów i obecnie problem jest wyeliminowany natomiast zawsze gdzieś to zostaje w tyle głowy....

Gram różne rodzaje muzyki ale głównie zależy mi na bardzo czystym cleanie i nasyconym, harmonicznym, niezamulonym przesteże, który ew. dopalę jakimś OD. Pod uwagę brałem jeszcze ENGL Fireball 25 i Blackstar HT-50 (chociaż ten ostatni miałem akurat okazję ograć i jest właśnie dość zamulony).

Proszę o podpowiedzi odnośnie niezawodności, porady i sugestię. Pozdrawiam forumowiczów

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Ale to nie są wzmaki do grania metala.

Ja bym brał tego Engla, ew Blackstara.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Multikimbajn do wszystkiego to H&K grandmeister 40, ale za jego cenę można wyrwać np mese albo inne dorosłe wzmaki. Nie wiem jaki przedział cenowy tutaj mamy- nie doczytałem albo nie pochwaliłaś się

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Co do budżetu nie chcę przekraczać 5 tysięcy. W międzyczasie mogłem pograć na Egnaterze i niestety musiał odpaść, jest to zdecydowanie vintage brzmienie, można dopalać ale wtedy clean to już overdrive (zawsze mam OD włączony).

Na chwilę obecną decyduję się raczej na HnK Tubemaistera ale jestem jeszcze umówiony na ogranie Orange TH30 i Dual Terrora. Z Dualem jest problem, ponieważ nie posiada pętli efektów a lubię czasem włączyć delaya (chociaż tylko na cleanie...).

W międzyczasie zacząłem się jeszcze zastanawiać nad Labogą Caimanem, Aligatorem i Beast 30 PLUS.

EDIT: Nadal zależy mi na wzmacniaczu, który nie będzie denerwował sąsiadów. Przeprowadzam się za 2 miesiące do bloku więc modele z opcją zmniejszania mocy stawiam na pierwszym miejscu. Co do budżetu jak pisałem 5 tysięcy to maks, natomiast im mniej mnie wyniesie tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2021, 20:04:16 wysłana przez Fungus »

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Mam Aligatora Custom combo 112 i chętnie rozważę pozbycie się go. Co do ceny jestem elastyczny. Od czasu gdy mam MT15 i HX Stomp stoi nieużywany.
Cicho gra fajnie, ale jednak jak się rozkręci jest lepiej. Chociaż można nie wkurzać przy tym sąsiadów.
Jednak PRS MT15 robi lepiej, chociaż nie jest tak uniwersalny, bo bardziej ukierunkowany na cięższe klimaty, a Laboga robi ACDC i GnRy jak złoto, a i mocniej też daje radę.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Jak taki budżet, to bym chyba rozważył Revv G20 albo D20.  Mają redukcje mocy i wyjście słuchawkowe z IR od Torpedo :D

Mam Tiny Terrora i te ~7W jest za głośne do bloku - tzn 7W na EL84 potrzebuje większej głośności żeby dobrze brzmieć niż 100W head na 6L6 albo EL34.
Od TH30 lepiej się spisze Thunderverb 50 albo Rockerverb MKIII, trochę większe od TH30, ale mają wbudowany attenuator.


Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
No to popatrz w takim układzie za mesa dc2 - studio caliber. 20w, spokojnie można sobie ściszyć do domowych głośności, 2 niezależne kanały, i dodatkowo silent recording. Uciągnie od Szczesniaka do Dekapów. To już starszy wzmak i trzeba by popatrzeć żeby elektrolity miał zmienione. Spokojnie za 3500 znajdziesz ;)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Cześć wszystkim, przede wszystkim dziękują za propozyje i sugestie :) Jak to u mnie bywa rozważam dany sprzęt a na końcu i tak kupuję coś co nie było na liście (chucka schuldinera też kupiłem przypadkiem a rozważałem wtedy ec-401 i Jacksona DKXMG).

Ostatecznie wybór padł na TH-30 i Orange Rocker Terror 15. TH-30 ma zdecydowanie więcej gainu i bardziej użyteczny kanał czysty. Pomimo przęłącznika mocy nadal jest głośny nawet na 7-miu watach a wzmacniacz miał służyć do grania w domu i jammowania na salce (Rocker może mieć od 15w do 0,5w).

Warto dodać, że mimo większej ilości gainu w TH-30 i tak trzeba go dopalać do niższych stroi, bo przy większym rozkręceniu to jest taki bardziej hairy-metal z luźnym dołem. Zamówienie złożone, oczekiwany czas dostawy to 5 tygodni bo zamawiałem parę innych efektów, kabli, itp. Jak tylko dojdzie to dla potwierdzenia nagram coś żebyście sami mogli posłuchać

Co do Labogi to odpada bo nie odpisują nawet na zapytania klienta, to ciekawy jestem co się dzieje jak sprzęt zaczyna szwankować... Nie wiem jak wy ale dla mnie dobry producent dba też o komunikację z potencjalnym klientem i nie jestem jakiś wybredny, rok temu pytałem o kolumny i też zero odpowiedzi. Widziałem nagrania z PRS MT15 i faktycznie brzmi niesamowicie, może kiedyś też się skuszę :)

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
A nie chcesz ode mnie odkupić 5150 III 50W w wersji combo? Głośnik zmieniony na Celestiona V30, ogólnie dużo lepiej się sprawuje w niskich strojach od wszystkich wymienionych.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
@gizmi7 ja bym z chęcią przytulił od kolegi z Torunia, ale nie mam aktualnie za co... Chyba że wymiana na wspomnianą wyżej oLaboga ;)

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Niestety pozbywam się tylko dlatego, że dziewczyna narzeka na gabaryt (i tak nie jakoś szczególnie duży) tego wzmacniacza. Na dniach porobię jakieś foty i wrzucę na giełdę.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Jeszcze jedno pytanie. Całe życie używałem kabla gitarowego do łączenia innego heada lampowego z kolumną 4x12 a tutaj na innych wątkach przeczytałem, że możliwe jest jakieś zwarcie. Zamawiam sprzęt jak zawsze z thomanna i tam jakoś nie mogę znaleźć kategorii "kabel kolumna->wzmaniacz" :D Poszukałem i w pewnym Polskim sklepie są takie kable między innymi marki BOSS, ale sam BOSS już nie ma ich w swojej ofercie...

Czy to jakieś mity z przed 20 lat czy faktycznie są takie kable?

EDIT: Używam od 15 lat kable firmy Sommer i Bespeco i nigdy nie miałem problemów.
@gizmi7 mam paczkę na eminence swamp thang, na 6505 grałem wcześniej, mój klimat ale szukałem czegoś innego.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2021, 13:26:45 wysłana przez Fungus »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Kabel gitarowy jest cieńszy, i nieprzystosowany do takich prądów. Lepiej kup kabel kolumnowy, nawet fenderowski za 30zl.

Posty połączone: 07 Lis, 2021, 15:38:34
https://www.thomann.de/pl/kable_glosnikowe1.html?oa=pra&gk=KALA&filter=true

Tutaj masz te kable :)
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2021, 15:38:34 wysłana przez Majk »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2008, 20:57:18
wysłana przez Pan Sinner
6 Odpowiedzi
4514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2015, 18:01:07
wysłana przez braciak1
1 Odpowiedzi
2520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 11:42:35
wysłana przez sebasw
1 Odpowiedzi
1746 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2012, 10:47:47
wysłana przez admaxo
2 Odpowiedzi
2143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2012, 09:48:11
wysłana przez Mat