Autor Wątek: Zamienniki do gibsonowskiego Nashvilla od Tone Prosa  (Przeczytany 2940 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Weźcie pomóżcie bo krew mnie zaleje. Czy ktoś kiedyś zamienił w Gibsonie mostek tune'o'matic typu Nashville na TONE PROS'a ? Jeżeli tak, to podpowiedźcie który model konkretnie pasuje wg ich nazewnictwa bo na stronie jedno a w w każdym sklepie co innego pierdolą. Tak, wiem że ma być calowy a nie metryczny. Najpierw za poradą w tanich strunach i na Thomanie już się nadziałem na ABR-1 (ten vintagowy, węższy) na tulejach od Nashvilla jakby ktoś się uparł żeby we współczesnym les paulowy miec vintagowy mostek. Pasować pasuje, ale mniejszy zakres do regulacji menzury no i mniejsza masa.

https://tonepros.com/nvr2p-tonepros-avr2p-with-standard-nashville-post-tuneomatic-notched-saddles/

Gdy z kolei próbowałem brać ten

https://tonepros.com/t3bp-tonepros-standard-tuneomatic-small-posts-notched-saddles/

To Thoman tez pierdolił, że nie będzie pasować. To który w końcu kurwa ??!! >:(

Tak naprawdę to nie zależy mi na Toneprosie konkretnie tylko na tym, że muszę mieć czarny mostek, bo poprzedni właściciel wymienił sobie cały osprzęt na czarny. Ten który jest teraz założony to jakiś no name a gibsonowskich czarnych sprzedawanych luzem nie uświadczysz. Tylko Toen Pros robi calowe czarne.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Na stronie ToneProsa powinny być rysunki techniczne poszczególnych modeli. W ten sposób ustaliłem jakich potrzebuję mostków do LTD, ESP czy Edwardsa porównując z wymiarami tego co posiadam.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No właśnie uznali, że fajnie by było je jednak usunąć.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
U mnie w LP Traditional pasował ten zestaw:
https://www.thomann.de/pl/tonepros_lpcm04_c_tuneomatic_set_chrome.htm

Czyli most T3BP i zaczep T1ZS.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Thoman mi odpisał i poleca ten :

https://www.thomann.de/pl/tonepros_tp6_c_nashville_bridge_ch.htm

To nie jest to samo, zauważ że śrubki są inne (krzyżakowa w jednym, w drugim płaska). Ja z nimi zwariuje zaraz  :facepalm:

Posty połączone: 24 Wrz, 2021, 10:51:35
W ogóle czym niby one się różnią według strony producenta ? :headache:
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2021, 10:51:35 wysłana przez Chomick »

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
TP6 nie ma nacięć na siodełkach (do wykonania samemu).

Piszę Ci tylko, co u mnie pasowało w Gibsonie 1:1 ;) Wiem co do niego wkładałem ;)


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Na stronie ToneProsa powinny być rysunki techniczne poszczególnych modeli. W ten sposób ustaliłem jakich potrzebuję mostków do LTD, ESP czy Edwardsa porównując z wymiarami tego co posiadam.

I co, Tone Pros lepszy w takim Edwardsie? Zaiskrzyła myśl, bym w swoim wymienił. Ale czy warto i co to teoretycznie da?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Faber nie robi czarnych mostów

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
TP6 nie ma nacięć na siodełkach (do wykonania samemu).

Piszę Ci tylko, co u mnie pasowało w Gibsonie 1:1 ;) Wiem co do niego wkładałem ;)



Żeby było śmieszniej każdy ich mostek możesz dostać z nacięciami i bez ;) Wtedy numer modelu jest taki sam, końcówką się różnią tylko.
A tutaj numery modelów się różnicą a gdyby różnicą było tylko nacięcie/brak nacięć to nie dawali by tez innych śrubek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2007, 18:46:43
wysłana przez Merlin
23 Odpowiedzi
12447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2011, 10:05:10
wysłana przez Donnie
4 Odpowiedzi
3656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2015, 18:47:34
wysłana przez pawello19
16 Odpowiedzi
15679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2016, 14:32:29
wysłana przez Mother Puncher
1 Odpowiedzi
1543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2016, 07:42:54
wysłana przez Zomballo