Autor Wątek: Blokowane zamienniki kluczy do Ibanezów  (Przeczytany 15675 razy)

Offline nimnod

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Blokowane zamienniki kluczy do Ibanezów
« 13 Lut, 2016, 18:56:30 »
Hej,

Poleci ktoś blokowane zamienniki kluczy bez mocowania na dodatkową śrubkę, których w Ibkach nie ma. I druga sprawa, takie przez które przecisnę strune .075

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Szczerze polecam wiertarko-wkrętarkę i wiertło hss 2mm - zrobisz nim dodatkowe dziurki na śrubki i przewiercisz klucz na .075. Fabrycznie większość kluczy nie przyjmuje grubszych strun niż 60-parę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Didejek oszczędził Tobie jakieś pińcet złoty*. Okaż wdzięczność i pokaż jak Ci poszło ;).


*chyba, że kupisz wiertło za pińcet :D
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2016, 09:24:11 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Syn Gromu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Ja też się zastanawiam na takim manewrem i myślałem o tych kluczach:
http://taniestruny.pl/czesci-gitarowe/klucze-gitarowe/do-gitary-elektrycznej/hipshot-grip-lock-czarny-strona-basowa?from=listing

Bo tu głównie chyba chodzi o to żeby te klucze były blokowane? Chyba, że źle pokumałem.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Ja posiadam blokowane framusy. Tanie i działają jak powinny. Mam je już 2 rok i za tą cenę są super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Po taniości i wygodzie to Planet Waves Auto-trim-y. Wchodzą ciasno, ale wchodzą w dziurki w jebanezach. Mam w dwóch i dają radę. Nie jest to hipszot, ale cenowo trzy razy taniej i jeszcze do tego same obcinają wystający koniec struny. Na 72 musisz sam sobie przekalibrować dziurkę w jednym z kluczy. 72... perwers :D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline nimnod

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Długo bede się bronił przed wierceniem. Jedyne co znalazłem to klucze Carvina sprzedawane pod marką Kiesel, ktore sa idealnymi zamiennikami dla ibków.
http://www.carvinguitars.com/products/CLT6B

Sprzedawane też na sztuki, ale oczywiście za dużą wodą...

Do obsadzenia mam dwie ósemki, wiec moze nietypowo oszczednosc wezmie gore nad maniactwem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ta klucze Carvina pod nazwą Kiesel ...produkowane przez Schaller. Słusznie, broń sie przed wierceniem, daj zarobic innym za wiercenie. I jestes pewny ze ibek ma klucze na takie piny i że zaden otwór po wkrecie nie zostanie na wierzchu ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja tego nie rozumiem...
ja bym brał klucze które działają, a nie takie które wejdą w stare dziurki.
aż tak Was to razi w oczy? :/
i always go full retard

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Zmieniałem już Ibanezowskie klucze z pinami na blokowane Framusy i na 100% da się dziury po pinach przykryć nowym kluczem, trochę się bałem takiej ingerencji bo ostatecznie kupiłem klucze montowane "na zewnątrz" ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, potrzebujesz małego wiertełka i odrobinę umiejętności manualnych, a jaka satysfakcja po zrobionej robocie  ;D

Offline nimnod

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
@sify11 no ja mowie tylko ze *wolałbym* nie wiercić otworów, ale upierać się nie będę bo wybór jest marny. Te Carviny/Kiesel ktoś za oceanem włozył w Ibka i pasują idealnie wg relacji. Tyle wiem.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jeśli robi je schaller to ich klucze mam w swoim skerve i się sprawują. otwor zawsze mozna rozwiercic jak trzeba. aczkolwiek mialem tez blokowane klucze hipshota i one biły schallery na głowe. jakoś tak pewniej się nimi operowało, sprawiały wrażenie wytrzymalszych.
i always go full retard

Offline gillo4

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • wynajem samochodów koszalin
Didejek oszczędził Tobie jakieś pińcet złoty*. Okaż wdzięczność i pokaż jak Ci poszło ;).


*chyba, że kupisz wiertło za pińcet :D

Jestem tego samego zdania :) Oszczędność to moje drugie imię :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie, żeby coś, ale klucze dla ibaneza robi Gotoh, przynajmniej do wyższych serii. Blokowane Gotohy znajdziesz chociażby na guitarprojekt.pl w nienajgorszej cenie, chociaż to zależy od serii, bo 510tki już swoje kosztują.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To naprawdę jest taki problem ściągnąć owijkę jak nie chcecie wiercić kluczy?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To naprawdę jest taki problem ściągnąć owijkę jak nie chcecie wiercić kluczy?

Psujesz zabawę ;)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Nie wiem o jakie wiercenie tu chodzi. Wystarczy okrągły pilnik i 5 minut lekkiego piłowania otworka. Do 080 sprawdzona metoda. Nie zaobserwowałem żadnych problemów z funkcjonowaniem klucza.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2007, 18:46:43
wysłana przez Merlin
8 Odpowiedzi
4734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2012, 13:16:52
wysłana przez Infinitas
2 Odpowiedzi
3315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 11:30:16
wysłana przez GuitarProject
1 Odpowiedzi
1543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2016, 07:42:54
wysłana przez Zomballo
10 Odpowiedzi
2937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2021, 10:56:18
wysłana przez Chomick