Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1674596 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Mamy po prostu chujową służbę zdrowia, która odstrasza młodych lekarzy blokując im często dostęp do specjalizacji (nie mówię tutaj o bananiarzach którzy od dziecka chcą być chirurgami plastycznymi bo mama mówi że leci hajs) a potem zdziwko, że na dyżur nie ma wystarczającej liczby ludzi... Jak widzę moją być może przyszłą teściową jak zapierdala (inaczej tego nie idzie ująć) po 3/4 dni z rzędu na SOR nie dlatego, że chce tylko dlatego, że nie ma innych lekarzy i musi to mnie krew zalewa...

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ponad 4h czekania na SORze z synem ze złamaną ręką. Bo mało personelu, itd., itd. Ale na jakieś wydmuszki typu wojska obrony terytorialnej to nagle są miliony!....
Ja często łądowałem z ciałem obcym w oku... 6h to taki standard, raczej nie łączyłbym czasu oczekiwania z wydatkami na obronę terytorialną ;-)
5 lat temu nikt o takich wydatkach nie słyszał, a było tak samo. Przychodzi laska, znieczulenie w oko, info że doktorek jest na obchodzie i proszę czekać. Za każdym razem tak samo. Ci lekarze to chyba nic nie robią, tylko na okrągło chodzą.
Po godzinie znieczulenie przestaje działać i od nowa... Klasyka dramatu.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jeżeli nie masz w rodzinie/najbliższych znajomych lekarzy to błagam nie pieprz głupot o "chodzeniu dla chodzenia" bo mnie żółć zalewa (krew na miejscu)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ej ale na SORze to taki normalny czas. I wcale nie, ze w Polsce jak w chlewie obsranym gownem, tylko w wielu krajach tak jest. Ot taka specyfika tego miejsca. I zabrzmi to brutalnie ale zlamana reka moze miec duzo nizszy priorytet, niz inne przypadki (pomijam juz patologie z pierwszenstwem zuli). A SOR to nie wakacje, to niezla szkola zycia dla lekarzy i pielegniarek. Maja tam konkretny zapierdol, chociaz nie zawsze to widac.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ot taka specyfika tego miejsca. I zabrzmi to brutalnie ale zlamana reka moze miec duzo nizszy priorytet, niz inne przypadki (pomijam juz patologie z pierwszenstwem zuli).
To też prawda. Wtedy co tyle czekałem to aby tylko żeby mi sprawdzili czy z karkiem mam wszystko w porządku i czy dłużej bym poczekał czy nie to wiele by to na moje zdrowie raczej nie wpłynęło tymczasem tamtego dnia nie wiem czy bym chciał z dzieckiem czekać, co chwile przywozili jakiegoś półżywego zakrwawionego typa nie wiadomo skąd. Ja sam generalnie mam dość kiepski żołądek i niektóre widoki ciężko było znieść, co dopiero mały brzdąc.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
No nie no tak, z tego wszystkiego nie napisałem, że rekordzistki, czyli dwie laski z kolonii z połamanymi nogami siedziały 7h bez jedzenia i picia (w sumie wina wychowawczyni). No, ale i tak proszę ja Was...
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
No niestety. Widzę zresztą po znajomych studentach medycyny a w szczególności po mojej siostrze i jej bojfrendzie, że na karierę w Polsce raczej się nie zapatrują. Jakby nawet głębiej poszukać to nie potrafię znaleźć takiego studenta, który by z entuzjazmem podchodził do kariery w rodzimej służbie zdrowia.
Można się czepiać, że wina rządu ale w moim mniemaniu wina może też leżeć poniekąd wśród tych studenciaków i ich wygórowanych oczekiwań. Przynajmniej takie wrażenie odniosłem jak mi siostra starała się wyperswadować, że od razu po studiach powinna dostać posadkę w szpitalu za 3,5k brutto, gdzie tyle około obecnie zarabia lekarz w poradni z pięcioletnim stażem.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Przynajmniej takie wrażenie odniosłem jak mi siostra starała się wyperswadować, że od razu po studiach powinna dostać posadkę w szpitalu za 3,5k brutto,

BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Po tylu latach studiów, na które wiele osób musiało zmarnować najpierw życie w liceum (a przynajmniej okres przed maturami na naukę - bo godzina korków z biologii w moim mieście to ponad stówa i chętnych nie brakuje), potem kupę lat harować na zajęciach - wcale się nie dziwię. Szczególnie, że np. za warunek z anatomii mój znajomy bulił na GUMedzie w okolicach 8k. 3,5k to przecież średnia krajowa. W UK na najniższej krajowej przez wakacje zarabiałem sporo więcej - w pracy, w której potencjalnie mógłby mnie wyręczyć prostacki robot. A co dopiero, gdy mówimy o lekarzach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
@theremin przekonać do swojego zdania*, przypadek w którym jesteś przekonany że dane słowo znaczy kompletnie coś innego, sry i dziena :v
@gizmi7 prawda i ja im wcale nie ujmuję i że w ogóle powinni trzymać język za zębami oraz z pocałowaniem w rączkę brać śmieszne pieniądze za odpowiedzialny zawód. Zresztą lekarze nie są jedynym przypadkiem poszkodowanych, którzy zazwyczaj zarabiają mniej niż powinni. Po prostu w przypadku gdy kolo z pięcioletnim stażem zarabia daną kwotę to jakoś niezbyt widzę, żeby świeżo upieczony absolwent miał dostawać tyle samo. Z tego samego powodu ten kolo w poradni nie zarabia tyle co jakiś kardiochirurg z turbospecjalizacją czy jakiś dyrektor placówki.
Druga sprawa, że przez takie traktowanie absolwentów medycyny tracimy lekarzy hodowanych na własnej ziemi co jak nie spojrzeć raczej dobrym zjawiskiem nie jest. Zresztą, żeby tylko lekarzy.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Kurwa, frustracja rośnie... Urlopy, L4, zastępstwa i od dwóch tygodni właściwie wracam z pracy, jem, robię jedzenie na kolejny dzień i trochę nie robię nic, a potem zrąbany kładę się spać przed 22. I tak jeszcze jakieś 2 tygodnie. Jakiekolwiek życie prywatne i dłubanie swoich rzeczy jak gitara, czy foty, zostaje tylko na weekend. :/
Musiałem się wygadać, padło na Was. :P

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa, frustracja rośnie... Urlopy, L4, zastępstwa i od dwóch tygodni właściwie wracam z pracy, jem, robię jedzenie na kolejny dzień i trochę nie robię nic, a potem zrąbany kładę się spać przed 22. I tak jeszcze jakieś 2 tygodnie. Jakiekolwiek życie prywatne i dłubanie swoich rzeczy jak gitara, czy foty, zostaje tylko na weekend. :/
Musiałem się wygadać, padło na Was. :P

Same here, tylko jeszcze 6 tygodni... Ale potem luzzzzik do czerwca :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Przynajmniej takie wrażenie odniosłem jak mi siostra starała się wyperswadować, że od razu po studiach powinna dostać posadkę w szpitalu za 3,5k brutto, gdzie tyle około obecnie zarabia lekarz w poradni z pięcioletnim stażem.

3,5k brutto to nie są kokosy, bez przesady. Jest to jak najbardziej realna płaca na pierwszą pracę po dobrych studiach.  Co innegi jeżeli płace są sztywne jak w sektorze publicznym. Aczkolwiek są lekarze biorący 15-25k miesięcznie w szpitalach na samozatrudnieniu.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Przynajmniej takie wrażenie odniosłem jak mi siostra starała się wyperswadować, że od razu po studiach powinna dostać posadkę w szpitalu za 3,5k brutto, gdzie tyle około obecnie zarabia lekarz w poradni z pięcioletnim stażem.

3,5k brutto to nie są kokosy, bez przesady. Jest to jak najbardziej realna płaca na pierwszą pracę po dobrych studiach.  Co innegi jeżeli płace są sztywne jak w sektorze publicznym. Aczkolwiek są lekarze biorący 15-25k miesięcznie w szpitalach na samozatrudnieniu.

Są lekarze biorący i znacznie więcej jednakże większość zapierdala za jakieś śmieszne grosze w porównaniu do odpowiedzialności, którą mają.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niestety bez totalnej reformy NFZ i ZUS  niczym wyjebanie sedziów i drzew z PB, nic z płacami w słuzbie zdrowia sie nie zmieni.
Wyceny zabiegów z dupy, robione prawdopodobnie przez misiewiczów słuzby zdrowia , i inne patologie na pewno nie poprawią tego.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wkurwia mnie poziom polskiego dziennikarstwa.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/czlonkowie-zespolu-decapitated-z-zarzutami-zbiorowego-gwaltu,772501.html

Ja pierdolę, nawet na pasku pod amerykańską relacją jest tylko zarzut porwania, co to do chuja za tworzenie rzeczywistości?! To jak ja mam im teraz wierzyć, że PiS zły?
Tam się tyle rzeczy kupy nie trzyma, że szok.

A żeby nie być gołosłownym:
http://cp.spokanecounty.org/courtdocumentviewer/iFrames/iFrameDCHearingByDefendantNameDetailed.aspx?pt=365B30FC1C1C1034
A teraz proszę znaleźć gdzie tu jest oskarżenie o zbiorowy gwałt?!
Jeżeli mnie dotarcie do tego i zweryfikowanie czy istnieją inne zarzuty zajęło 40 minut, TO CZEMU ŻADNA KURWA PSEUDODZIENNIKARSKA TEGO NIE ZROBIŁA? Do chuja, za to biorą kasę!

No. Musiałem trochę powietrza spuścić...

I żeby nie było, jeśli by rzeczywiście zgwałcili to kurwa, zamknąć i wyjebać klucz. Ale tu nikt nie mówi o gwałcie oprócz jebanych mediów...
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2017, 09:09:43 wysłana przez Yony »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
@Yony ktoś w innym topicu wrzucał amerykańskie źródło (które chyba jako pierwsze napisało o całej sprawie jakieś szczegóły) i tam właśnie wszystko było napisane takim tonem, by sugerować gwałt. Więc wcale tak pozytywnie z mediami zachodnimi nie jest :/

W tym TVNie jest tylko jakiś mikronews, pewnie napisany na kolanie przez stażystę - raczej nikt nie zwrócił na niego uwagi, bo nie ma komentarzy. Na wypadek, gdyby oskarżenia były niesłuszne, fani już zdążyli zlinczować na zapas poszkodowaną w sieci. W sumie nie wiem, co gorsze. Takie sprawy najlepiej nie powinny w ogóle wyciekać do mediów.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Najbardziej to mnie rozjebały te realcje pt. jeden zeznał że widział, drugi że pukando, trzeci że spał a czwarty że srał... Kurwa mać co Hameryka ma z tym tematem gwałtu to ja nawet nie, Polańskiego szczują już od tak długiego czasu że szkoda gadać (ale ten temat zostawiam, tylko przykład), za to broń palna w okolicach szkoły?! SEEMS LEGIT, Frank pierdolnij do gabinetu dyrki 2 shotguny, będzie na przyszłość... No kurwa mać...

USA to ostatnimi czasy jakiś jebitny living paradox

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Musialem jakis czas temu kupic laptops, na szybkosci i po kosztach aby byl na wyjazd.

Nigdy wiecej komputera z Windowsem. Windows 10 bije wszystkie poprzednie pod wzgledem wkurzania uzytkownika.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Musialem jakis czas temu kupic laptops, na szybkosci i po kosztach aby byl na wyjazd.

Nigdy wiecej komputera z Windowsem. Windows 10 bije wszystkie poprzednie pod wzgledem wkurzania uzytkownika.

Prawda. Zainstalowałem przy okazji zmiany dysku na SSD. Zabawa aby wyłączyć wszystkie opcje śledzące, niekompatybilność sterowników i oprogramowania, wykasował mi chujek zapisy z Dragon Ejdża i rozpierdolił layout Reapera... O tyle dobrze że to co działa działa stabilniej :D
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Aby wylaczyc sciaganie aktualizacji i ich instalacje musialem cos w plikach systemowych robic, jakies  komendy, cuda.

System na pierwszy rzut oka udaje latwosc Maca, a w rzeczywistosci to kawal skurczysynstwa z ladnym interfacem.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Zaczynam się zastanawiać czy ja na pewno mam tę samą dziesiątkę co wszyscy xD nigdy podobnych problemów nie miałem, zainstalowałem, aby tylko powyłączałem te szpiegi i śmiga od tamtego czasu aż miło.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Zaczynam się zastanawiać czy ja na pewno mam tę samą dziesiątkę co wszyscy xD nigdy podobnych problemów nie miałem, zainstalowałem, aby tylko powyłączałem te szpiegi i śmiga od tamtego czasu aż miło.
Same here. I tylko się wkurwiam, że na służbowym lapku na 7 muszę pracować.
Dla mnie win10>reszta wind
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
@Yony ktoś w innym topicu wrzucał amerykańskie źródło (które chyba jako pierwsze napisało o całej sprawie jakieś szczegóły) i tam właśnie wszystko było napisane takim tonem, by sugerować gwałt. Więc wcale tak pozytywnie z mediami zachodnimi nie jest :/

W tym TVNie jest tylko jakiś mikronews, pewnie napisany na kolanie przez stażystę - raczej nikt nie zwrócił na niego uwagi, bo nie ma komentarzy. Na wypadek, gdyby oskarżenia były niesłuszne, fani już zdążyli zlinczować na zapas poszkodowaną w sieci. W sumie nie wiem, co gorsze. Takie sprawy najlepiej nie powinny w ogóle wyciekać do mediów.

Hue hue hue XD normalnie tarzam się ze śmiechu po podłodze - autentyk!
TVN się pomylił? Pewnie pisane przez stażystę, albo Kaczyński się włamał i zhackował im serwis. Napisali nieprawdę? To tylko duża telewizja, kto to czyta? Nic się nie stało.
Jazz, Lounge, Downtempo