Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643604 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jak to jest z tymi pracodawcami? Prosisz o podwyżkę, to powie "no nie da rady, cinszko jest". Mówisz, że odchodzisz i zamiast 10%, które chciałeś dają ci 20, bo jesteś takim zajebistym pracownikiem!
Widocznie, jak to się ładnie określa, "wytwarzasz wartość". Ale idea bycia zatrudnionym jest taka, że dostajesz mniej, niż warte jest to, co wytwarzasz.

Ale to nie jest reguła oczywiście. Mój znajomy gdy powiedział, że chce podwyżkę albo odchodzi wyleciał stamtąd na kopach. :D

Orange

  • Gość
Pewnie nie był tak wartościowy...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Propos tego, co mnie ostatnio wkurza, to dehumanizacja w języku - i to nie tym razem zamienianie pracowników na wartość, ale studentów na ilość, która musi zaliczyć przedmiot w sesji :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Po chuj komu tyle studentów?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Po chuj komu tyle studentów?

Żeby Ci kto miał sos do kebsa lać. Np taki student socjologii, albo innej europeistyki.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Po chuj komu tyle studentów?

Ogólnie zgadzam się, i to bardzo. Ale kiedy wykładowca ma humor na odsiew, to zwykle lecą nie ci, co trzeba. No i odsiewanie z grupki 30% początkowego składu to też trochę żal.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Pechowców po prostu nikt nie potrzebuje ;).
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Po chuj komu tyle studentów?

Żeby Ci kto miał sos do kebsa lać. Np taki student socjologii, albo innej europeistyki.
Już za chwilę inżynierowie od budowy mostów i informatycy będą frytki do tego kartonika czerwono-żółtego kłaść, nie entuzjazmowałbym się za bardzo ścisłym wykształceniem.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
No i odsiewanie z grupki 30% początkowego składu to też trochę żal.
Że dużo czy mało?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Po chuj komu tyle studentów?

Żeby Ci kto miał sos do kebsa lać. Np taki student socjologii, albo innej europeistyki.
Już za chwilę inżynierowie od budowy mostów i informatycy będą frytki do tego kartonika czerwono-żółtego kłaść, nie entuzjazmowałbym się za bardzo ścisłym wykształceniem.

I lekarze
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Po chuj komu tyle studentów?

Żeby Ci kto miał sos do kebsa lać. Np taki student socjologii, albo innej europeistyki.
Już za chwilę inżynierowie od budowy mostów i informatycy będą frytki do tego kartonika czerwono-żółtego kłaść, nie entuzjazmowałbym się za bardzo ścisłym wykształceniem.

I lekarze

lol? lekarzy akurat jest dosyć mocny niedobór a ci, którzy są "w produkcji" w większości planują spierdalanie, bo Kapitan Państwo płaci 2500brutto do specjalizacji i a potem 4k brutto. Jeśli będą podawali frytki, to tylko dlatego, że McDonalds im więcej zapłaci.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 07:56:05 wysłana przez pivovarit »

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Po chuj komu tyle studentów?

Żeby Ci kto miał sos do kebsa lać. Np taki student socjologii, albo innej europeistyki.
Już za chwilę inżynierowie od budowy mostów i informatycy będą frytki do tego kartonika czerwono-żółtego kłaść, nie entuzjazmowałbym się za bardzo ścisłym wykształceniem.

I lekarze

lol? lekarzy akurat jest dosyć mocny niedobór a ci, którzy są "w produkcji" w większości planują spierdalanie, bo Kapitan Państwo płaci 2500brutto do specjalizacji i a potem 4k brutto. Jeśli będą podawali frytki, to tylko dlatego, że McDonalds im więcej zapłaci.
I tak i nie   :-\
Faktycznie jest wyraźny odsetek lekarzy, którzy wyjeżdżają zagranicę. Jest to dla Polski nieopłacalne, bo studia kosztują, a inny kraj ma wykształconego pracownika za free (jeśli chodzi o edukację). Niemniej jednak "produkuje" się lekarzy i lekarzy dentystów. Jak można się domyślić, ilość nie idzie w parze z jakością. Duża grupa lekarzy szuka zatrudnienia w państwowej służbie zdrowia i dorabia jeszcze prywatnie. Ordynatorzy i dobzi specjaliści zarabiają 10-15 kPLN plus kasa z prywatnej działalności. To zależy kto kim jest, jaki jest lub czy ma plecy. Część lekarzy pracuje tylko prywatnie. Co innego dostęp do lekarzy w ramach systemu państwowej opieki zdrowotnej... Dla mnie ten system jest patologiczny, kryminogenny i nieetyczny, a co gorsza - deprawuje nawet młodych Judymów.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 08:23:50 wysłana przez Wolfhorsky »
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
No i odsiewanie z grupki 30% początkowego składu to też trochę żal.
Że dużo czy mało?

Zwykle na tym etapie jeszcze jest 40-50%, więc chyba mało. Ale zaraz się mi sytuacja wyklaruje - czy obleję czy nie, więc na panikę już chyba dla mnie za późno. :o
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Dużo kasy idzie na prywatne leczenie syna. I żodyn pane doktore nie ma słabego auta, chociażby. Superb z salonu to tak minimum. Jedna pani przynosi synkowi monety, z krajów gdzie "akurat ostatnio była", więc z tą powszechną głodówką u lekarzy (za 2,5 brutto) bym nie ulegał nadmiernej frekwencji ;).
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 09:47:38 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No ale Ci lekarze ze Skodą Superb to nie są ziomeczki zaraz po studiach. Ja to się tam chuja znam, bo sam planuję inżyniera, walizki i w drogę. (Ale nie dlatego że mnie coś tam zmusza, bo pewnie jakbym chciał to i bym sobie w polszy pracę ogarnął, ale dlatego że chcę). Z tym że koleżanka która studiuje medyczny mówiła, że na początku to faktycznie wygląda tak że dopóki nie otworzysz swojej własnej przychodni, czy jak to się tam nazywa, to zarabiasz circa 2,5k. Dopiero potem to jakoś wzrasta. Wiec może niektórzy nie mają cierpliwości :P
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 09:37:52 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Mam w rodzinie więcej lekarzy niż pewnie w życiu widzieliście na oczy. Oczywiście zarobki nie kończą sie na 4k brutto, ale głównie przez dosyć łatwą możliwość dorabiania, ale za to płaci się olbrzymią cenę, której nie da się przeliczyć na pieniądze. Możecie pogadać o tym z moim ojcem.

Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
@Amal: A, zapomniałem, że Wy z tego pojebanego pokolenia, co zaraz po studiach chcą trzepać mega kasę ;). Czytałem ostatnio artykuł o tym. Moi rodzice lata zbierali na Malucha, czasy się oczywiście bardzo zmieniły, no ale kurde nie przesadzajcie ;).
Żona ostatnio miała "przyjemność" pracować z panienką co to jej pierwsza praca i zaczęła paluszkiem pokazywać ludziom w wieku jej rodziców co mają robić, to jedna pani co tam jest ze 20 lat w końcu kazała jej po prostu wypierdalać. Nie wytrzymała.
A wg artykułu ma być jeszcze gorzej...
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 09:36:22 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Mnie chodzi o to że jest taki najazd lekarzy specjalistów wiadomo z kąd, że nasi będą tylko frytki podawać  ;D.
To taki żarcik miał być, ale rozumiem że jest wczesna godzina i nie wszyscy potrafią ogarnąć tak wyrafinowane poczucie humoru.{[ (w zawiasach podam że to też żarcik)] }  ;)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A, zapomniałem, że Wy z tego pojebanego pokolenia, co zaraz po studiach chcą trzepać mega kasę ;)

Trochę słabo czekać z tym do końca studiów, wujku ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Mam w rodzinie więcej lekarzy niż pewnie w życiu widzieliście na oczy. Oczywiście zarobki nie kończą sie na 4k brutto, ale głównie przez dosyć łatwą możliwość dorabiania, ale za to płaci się olbrzymią cenę, której nie da się przeliczyć na pieniądze. Możecie pogadać o tym z moim ojcem.

Spoiler

Coś na zasadzie historii mojego znajomego na rekrutacji w bardzo dużym koncernie. Nie pamiętam dokładnych cyfr ale zachowam skalę:
-moje oczekiwania to 7 tysięcy brutto.
-Możemy zaoferować 5,5 podstawy, ale spokojnie z nadgodzinami wyjdzie 7.

Nie no, super sprawa. Z góry zakładają, że pracownik nie ma życia prywatnego. Szkoda, że ja tam nie trafiłem na rozmowę, bo bym lasce powiedział, co myślę o takim systemie.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ale za to płaci się olbrzymią cenę, której nie da się przeliczyć na pieniądze.
W sensieeeee...?
Spoiler

A, zapomniałem, że Wy z tego pojebanego pokolenia, co zaraz po studiach chcą trzepać mega kasę ;). Czytałem ostatnio artykuł o tym. Moi rodzice lata zbierali na Malucha, czasy się oczywiście bardzo zmieniły, no ale kurde nie przesadzajcie ;).
Żona ostatnio miała "przyjemność" pracować z panienką co to jej pierwsza praca i zaczęła paluszkiem pokazywać ludziom w wieku jej rodziców co mają robić, to jedna pani co tam jest ze 20 lat w końcu kazała jej po prostu wypierdalać. Nie wytrzymała.
A wg artykułu ma być jeszcze gorzej...

Zależy dla kogo ile to mega kasa :). Ale ja Ci powiem że mam obawy co do pracy po studiach. No bo... skoro mam wybór zarabiać 2000zł/mc a 2000E/mc no to chyba jasne nie? Czy źle mówię? Kurwa... coraz więcej dorosłego życia w moim życiu  :facepalm:
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wszedzie jest to samo, są ludzie i krawezniki a ze akurat służba zdrowia jest na cenzurowanym to i łatwiej sie o tym wypowiadac.
I wsród inż i dr.med sa cipy, zdolniach i cwaniaki jak i judymy. tyle ze doktory to maja narzuconą moralność pracy a sporo szło na te studia dla kasy. A architekci to co lepsi ? Zbyt wielu lewusów spotkałem na swojej drodze by miec o nich dobre zdanie tzn o wszystkich bo nie należy generalizować. Jedno co ciekawe to dotyczy kolegi @Wolfhorsky i niech mnie wyprostuje w razie co, jedynie w miare  sensowna regulacja jest w stomatologii i ... weterynarii  bo jej w zasadzie nie ma. Ktos słyszał o państwowych gabinetach w tym względzie ? ;) Czy ktoś słyszał o niemoralnym i spychologicznym traktowaniu pacjenta w tych gabinetach ?
Zapewne ktoś sie znajdzie ale to bedzie raczej wyjątek potwierdzający regułe.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Ale za to płaci się olbrzymią cenę, której nie da się przeliczyć na pieniądze.
W sensieeeee...?
Spoiler


Spoiler


Zależy dla kogo ile to mega kasa :). Ale ja Ci powiem że mam obawy co do pracy po studiach. No bo... skoro mam wybór zarabiać 2000zł/mc a 2000E/mc no to chyba jasne nie? Czy źle mówię? Kurwa... coraz więcej dorosłego życia w moim życiu  :facepalm:

Zależy od wartości nabywczej pieniądza. Jakbym miał wybierać Pcim Dolny za 2k albo Zurych i 8k, to wybrałbym to pierwsze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
@Amal_68 Nie zapomnij, że będziesz też wydawać w euro ;). Naprawdę od razu dadzą Ci 2k?

@pivovarit - przykro to czytać, choć jak może pamiętasz też nie mam taty, tak już 20 lat w tym roku. Nie był lekarzem, a ledwo przekroczył 50-tkę. To chyba też zależy od osobowości, stylu życia, itd...

@aciek_l - a przepraszam, kiedy masz się dorabiać? Na emeryturze? Czy jak jesteś bezdzietnym singlem? Wiem, że do Wiedźmina ciągnie, ale Ci gwarantuję, że wszystko kwestia dobrego planowania...
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 09:45:24 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
...

Coś na zasadzie historii mojego znajomego na rekrutacji w bardzo dużym koncernie. Nie pamiętam dokładnych cyfr ale zachowam skalę:
-moje oczekiwania to 7 tysięcy brutto.
-Możemy zaoferować 5,5 podstawy, ale spokojnie z nadgodzinami wyjdzie 7.

Nie no, super sprawa. Z góry zakładają, że pracownik nie ma życia prywatnego. Szkoda, że ja tam nie trafiłem na rozmowę, bo bym lasce powiedział, co myślę o takim systemie.

Ale jaki problem założ firmę zainwestuj i zarabiaj sobie i 100tys.

Powiem tak, pokaż najpierw co potrafisz przez pierwszy miesiąc za 5tys, co wg mnie i tak na nasze standardy jest sporo i wtedy sie targuj.