Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643639 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Man, a nie myślałeś, żeby sprzedać z hipoteką? Ofc dostaniesz dużo mniej za dom, ale zawsze coś się zwróci. To chyba dużo lepsza opcja, niż po latach spłacania zostać nawet nie z niczym, a z komornikiem...

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Man, a nie myślałeś, żeby sprzedać z hipoteką? Ofc dostaniesz dużo mniej za dom, ale zawsze coś się zwróci. To chyba dużo lepsza opcja, niż po latach spłacania zostać nawet nie z niczym, a z komornikiem...
Wciąż zostanie dług do spłacenia...
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ale zawsze lepiej sprzedać samemu, niż na licytacji komorniczej. Można też ogłosić upadłość konsumencką. Chodzi o to, żeby zminimalizować problem, jeśli nie da się go w pełni rozwiązać.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No plan jest teraz taki, że negocjacje o restrukturyzację i w międzyczasie sprzedaż domu.
Tylko że:
- najprawdopodobniej nie nastarczy na spłatę całości długu,
- trzeba za coś kupić (lub chociaż wynająć) nowe lokum,
- moja mama i tak traci dorobek swojego życia i tak,
- jeśli mama ogłosi upadłość to banki na 100% zgłoszą ją do prokuratury oskarżając o fałszywe zapewnienia o zdolności kredytowej i niezależnie od wyniku sądu straci pracę, bo nie może mieć postępowania i wtedy to już nie chcę nawet myśleć co by najprawdopodobniej zrobiła,
- jak nie będzie tu tego domu, to nie mam tym bardziej po co tutaj zostawać i wręcz namawiam mamę, aby się zabrała stąd ze mną (chujowo mi tu zostawiać ją samą) - niekoniecznie teraz, tylko chociażby jak mi się sytuacja na miejscu ustabilizuje.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463

- jeśli mama ogłosi upadłość to banki na 100% zgłoszą ją do prokuratury oskarżając o fałszywe zapewnienia o zdolności kredytowej

Jeśli kredyt był we frankach to nic takiego się nie stanie, to bank ma obowiązek sprawdzić zdolność kredytową biorącego i bank za to odpowiada. Banki same są teraz obsrane bo to właśnie kredytobiorcy zakładają im sprawy i coraz częściej wygrywają z tymi lichwiarzami.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2016, 18:34:39 wysłana przez Algiz »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475

- jeśli mama ogłosi upadłość to banki na 100% zgłoszą ją do prokuratury oskarżając o fałszywe zapewnienia o zdolności kredytowej

Jeśli kredyt był we frankach to nic takiego się nie stanie. Banki same są teraz obsrane bo to właśnie kredytobiorcy
zakładają im sprawy i coraz częściej wygrywają z tymi lichwiarzami.
niestety w grę wchodzi spirala, więcej niż jeden kredyt. We frankach jest ten główny, prywatnie. Ale jest też komercyjny na działalność gospodarczą. I karta kredytowa.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Kurwa ! że też nikt się za nich nie weźmie, to jest skurwysyństwo i przekręt w biały dzień. To tak jakby wnuczek babci Krysi udzielał wszystkim kredytów pod warunkiem że będą je spłacać pierogami które produkuje jego babcia, i nagle pierogi babci Krysi są wszystkim potrzebne do spłacania długu, a ich cena szybuje w kosmos, genialne skurwysyństwo, brak słów.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
I zewsząd tylko ludzie mówią, że z jakiej racji pomagać frankowiczom, że za błędy trzeba płacić :P
I z obiektywnego punktu widzenia ciężko mi się z tym kłócić, ale gdy sprawa dotyka mnie osobiście, to ughhhhhhhhhhh
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Dla mnie jest to lichwiarstwo, a to podobno jest zabronione. Tym bardziej, że wielu polityków namawiało do tych kredytów i zapewniało że to bezpieczne.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dla mnie jest to lichwiarstwo, a to podobno jest zabronione. Tym bardziej, że wielu polityków namawiało do tych kredytów i zapewniało że to bezpieczne.
Nawet gdybyśmy mieli rzucić się z motyką na słońce i próbować się sądzić, to w międzyczasie muszę się zabezpieczyć. Czyli muszę spierdalać co najmniej do wynajętego mieszkania. Gdybym miał to robić w moim mieście, to z perspektywami jakie mnie tu czekają serio lepiej, abym uderzał w Jukejowo... Lądek Zdrój i okoliczne mieściny czekają. Jeszcze. Chuj wie jak długo będą...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Lol, ktoś wierzy politykom? ;]

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
@sylkis A ten kredyt był faktycznie we frankach czy tak naprawdę był w złotówkach, ale reklamowany jako "we frankach"? Jeśli to był ten "pseudo-frankowy", czyli pieniądze od początku były w złotówkach, to pozywając bank macie sporą szansę na wygraną w sądzie. Tak czy siak, życzę powodzenia, bo strasznie chujowo to brzmi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Brzmi jak panika i tyle.
Z pierwszego posta wnioskuję że zakładasz stale rosnące raty przez cały okres kredytowy i brak możliwości zmiany swojej sytuacji materialnej.
Jak możesz to wynajmij komuś pokój zmniejsz na maksa opłaty za co się da (u mnie stałe udało mi się obciąć o 30% w rok), poszukaj możliwości przewalutowania lub obniżenia oprocentowania (teraz jest dobry moment).
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
@gizmi7 Pseudofrankowy, ale wątpię aby mama miała jeszcze siły na sądzenie się. Jest na skraju wyczerpania psychicznego.

@nikt
Etap paniki już dawno za nami. To już etap rezygnacji.

Przy w chuj optymistycznych założeniach, to przy dobrym wietrze będę zarabiać w najlepszym wypadku tyle, że obecna rata musiałaby zmaleć do równowartości 1/4 tego, co teraz. Chyba że bogato się ożenię, wygram w totka, czy coś takiego.

Z wynajmem może być ciężko, bo Szczecin to nie Kraków czy Warszawa i jak mieszkam na wypizgajewnych obrzeżach, to chętnych się wiele nie znajdzie.

Jeśli chodzi o obcinanie kosztów, to już od lat praktykujemy dziadowanie.

Co do negocjacji o przewalutowania, restrukturyzacje itp. to jak wspominałem jest to w planie.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
@sylkis  Głowa do góry chłopie w takiej sytuacji jest wiele tysięcy rodzin, nie może tak być że ci wszyscy ludzie stracą dach nad głowa i cały dorobek życia. Prędzej pałami pogonią tych lichwiarzy skurwysynów. Mój najlepszy kumpel też ma taki problem, wybudował dom i żeby budowa nie ciągnęła się latami dobrał ten pseudo kredyt we frankach. Na początku był dłużny 190k pln , spłacił już coś koło 200k i jeszcze jest winny jakieś 240k i końca nie widać. Coś muszą z tym zrobić bo rewolta wybuchnie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@Algiz, przeczytaj ten artykuł, trochę pary zejdzie, a nerwów szkoda:

http://innpoland.pl/126469,ta-ksiazka-wstrzasnie

@sylkis trzymam kciuki za możliwie pomyślne zakończenie sprawy.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Żeby to była kwestia ~250k... ale to jest dobre 4x tyle...
(w PLN rzecz jasna)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2016, 01:26:25 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jakiś mądrala wygiął mi lusterka(bez trwałych uszkodzeń na szczęście) oraz odgiął wycieraczki ponieważ najwyraźniej nie spodobało mu się moje parkowanie(pół na chodniku, pół wzdłuż ślepej uliczki między blokami prowadzącej do trawnika na zamkniętym osiedlu).

Chyba pora zorganizować taki sam monitoring, jaki postawiłem na patologicznych sąsiadów gdzie indziej. :P

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
U mnie na osiedlu by się taka akcja przydała. Parkują tak że się nie da przejść z buta co dopiero z wózkiem.

W tym samym klimacie, pozbyła się moja pani klamki w samochodzie bo ktoś się najebał i musiał zebrać suvenira w postaci połowy uchwytu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Nie cierpię jak ktoś źle parkuje. Ostatnio nawet gostkowi wygiąłem lusterka i wycieraczki. Niech ma cham..
Spoiler
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Na początku był dłużny 190k pln , spłacił już coś koło 200k i jeszcze jest winny jakieś 240k i końca nie widać.
Historia lubi się powtarzać... ;) Mam prawie takie same cyferki.
Paczki z głów!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Jak to jest z tymi pracodawcami? Prosisz o podwyżkę, to powie "no nie da rady, cinszko jest". Mówisz, że odchodzisz i zamiast 10%, które chciałeś dają ci 20, bo jesteś takim zajebistym pracownikiem!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/