Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1673086 razy)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4


Nie to że mobilnie się nie da drewna do stanu sztuki doprowadzać, nie? :)
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Kupiłem i spłacam, w Słupsku...

Hmmm, rozumiem problem ... ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Są banki, które pozwalają zmienić mieszkanie w ramach tego samego kredytu, ale po tym skoku kursu franka wartość mieszkania jest póki co mniejsza od wysokości kredytu. Muszę więc poczekać kolejne 5 albo 10 lat... Nosz kurwa.
Paczki z głów!


Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
http://innpoland.pl/119369,panstwo-zabrania-jezdzic-polskiemubusowi-na-niektorych-trasach-bo-byl-lepszy-od-konkurencji

Bardziej dlatego,  że nie uzyskali wymaganych prawem zezwoleń. Z tego co wiem,  będą mogli wznowić kursy. To tak,  jakby ktoś się dziwił, że komuś zamknęli pub, bo miał tańsze alko i co z tego, że nie dostał koncesji.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Może wystarczy zmienić nazwę trasy na Warszawa - Kraśnik - Rzeszów.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Obok Warszawy - Obok Lublina - Obok Rzeszowa
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
http://innpoland.pl/119369,panstwo-zabrania-jezdzic-polskiemubusowi-na-niektorych-trasach-bo-byl-lepszy-od-konkurencji

Bardziej dlatego,  że nie uzyskali wymaganych prawem zezwoleń. Z tego co wiem,  będą mogli wznowić kursy. To tak,  jakby ktoś się dziwił, że komuś zamknęli pub, bo miał tańsze alko i co z tego, że nie dostał koncesji.
Uzyskali  wszystkie wymagane pozwolenia, które zostały zaskarżone przez związek prywatnych przewoźników do SKO, powołując się na "pogorszenie warunków pasażerów". Domniemane pogorszenie nastąpiło w efekcie zmniejszenia ilości kursów....które zostały zlikwidowane ponieważ nie było chętnych. Dodam tylko, że prywatny przewoźnik oferował przejazd małymi busami, do który część ludzi zwyczajnie bała się wsiadać (wyprzedzanie na "trzeciego" to standard na tej trasie).
Z Krakowa do Pragi nie mogą dostać pozwolenia od wielu miesięcy, bo urząd obawia się, że będą zbyt konkurencyjni.


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No ale jest jeszcze coś takiego jak ceny dumpingowe i nieuczciwa konkurencja czyli działanie poniżej osztów a kurs za 1 zł raczej nie jest normalną ceną. Okiej jest wolny rynek ale to nie są czyste zagrywki a mając kasę łatwo zniszczyc konkurencję. Tak sie burzymy na sklepy wielkopowierzchniow e ze nie płacą podatków ze zabijają polski mały handel. Polski bus to nic innego jak taki hipermarket na kołach. Wystarczy sprawdzić kto jest właścicielem polski bus.
Dla mnie każdy kij ma dwa końce.
A tutaj taki przykład z innego rejonu
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/uokik-ukaral-arrive-za-dumpingowe-ceny-na-mazurach-1124.html

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Hej, ale wiecie że nawet jak PolskiBus sprzeda 10 biletów po złotówce to ciągle jest do przodu ?
Zjawisko dumpingu miałoby miejsce jak by zeszli z cenami do poziomu na którym tracą, ale są to wstanie "przetrzymać" żeby wykosić mniejszych, tu tego nie ma, oni ciągle zarabiają.

Edytka:
Art.15.1
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19930470211&type=3
Tak żeby nie być gołosłownym krzykaczem. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2015, 17:24:50 wysłana przez cpt »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Nie wiem z jakim wyprzedzeniem trzeba kupić bilet na polskiego busa by zapłacić dwa złote. Złotówka zawsze jest doliczana za rezerwację. Po drugie im mniej miejsc tym bilety droższe.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Nie UOKIK ich zablokował tylko SKO, wrażając "zaniepokojenie pogorszeniem warunków pasażerów". Nie ma cen dumpingowych - od dawna ceny 1zł na tej i nawet krótszych trasach zwyczajnie nie funkcjonują  (do tego zawsze były zarezerwowane dla paru pierwszych klientów). Są po prostu tańsi i wygodniejsi w większości wypadków. Do tego sporo ludzi to nie przejęty klient, tylko klient, który jedzie bo za taką cenę może sobie pozwolić na podróż, nawet jeśli nie ma takiej konieczności.
Ochrona konkurencji tak. W tym wypadku to rozpasani lokalni monopoliści, którzy wozili ludzi jak bydło za ceny kilka razy wyższe.

W tej historii najbardziej wkurwia, że interes konsumenta jest gdzieś daleko daleko. Nie pomogła nawet petycja, która podpisało kilkanaście tysięcy osób.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2015, 18:01:41 wysłana przez Donnie »

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Sprawa zupełnie inna, mniej jasna, i nie będąca przedmiotem dyskusji ale zdjęcie dobrze obrazuje pewną mentalność.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mój ojciec jest taksówkarzem i go nieźle wnerwia cały ten uber/"przewozy osób" etc.
chociażby dlatego, że aby dostać licencje taksówkarza musiał wydać kupę kasy na kurs, egzamin, kuł jak głupi mapę miasta etc.
stoją tacy na postojach dla TAKSÓWKARZY, gdzie żodyn z nich taksówkarzem de facto nie jest, a miasto ma to w dupie.

co do autobusów to wiem, że trzeba mieć dodatkową licencję na przewóz większej ilości osób (nie pamiętam dokładnie).
niewiem jak to wygląda z tym całym polskim busem, ale jeśli to wałek tego samego rodzaju to popieram banowanie :)
i always go full retard

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
A ja tam Polskiego Busa lubię. Wreszcie przewoźnik dbający o podróżującego. Wygodne autokary, kawa, herbata, ciastko, soczek, jak gorąco to lodzik - wszystko w cenie biletu. Podróż dość szybka i komfortowa, do Gdańska za 14 złotych w jedną i 16 złotych w drugą stronę. Nie tną kosztów w autokarach ale czemu to się dla nich opłaca to ja nie wiem
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
mój ojciec jest taksówkarzem i go nieźle wnerwia cały ten uber/"przewozy osób" etc.
chociażby dlatego, że aby dostać licencje taksówkarza musiał wydać kupę kasy na kurs, egzamin, kuł jak głupi mapę miasta etc.
stoją tacy na postojach dla TAKSÓWKARZY, gdzie żodyn z nich taksówkarzem de facto nie jest, a miasto ma to w dupie.

co do autobusów to wiem, że trzeba mieć dodatkową licencję na przewóz większej ilości osób (nie pamiętam dokładnie).
niewiem jak to wygląda z tym całym polskim busem, ale jeśli to wałek tego samego rodzaju to popieram banowanie :)

Dlatego napisałem że sprawa z Uberem jest mniej jasna, PolskiBus ma wszystkie zezwolenia, pozwolenia i papierki. Działa zgodnie z prawem jakie u nas obowiązuje, zbanował go tylko lokalny samozwańczy komitet busiarzy...
Jak to mówią związki na Powązki...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nosz kurwa ich mać :evil: Polski Bus udowodnił coś, co dla wielu było (i nadal jest) nierealne - da się wozić pasażerów szybko, względnie niedrogo (nie wiem gdzie te bilety za 1zł, najtaniej jechałem za 12zł nocnym Wro-Kat, a w ludzkich godzinach i dalszych trasach to i tak zwykle te 3-4 dychy trzeba wydać) i komfortowo. Komfortowo kurwa, a nie 8 osób w przedziale na wypierdzianych fotelach w śmierdzącym pkp. O prywatnych mini-busach nawet nie piszę, bo żal.pl.

Oczywiście jak się chce to się da. Dzisiaj przejechałem się Elfem KŚ Czewa-Chorzów, w takim samym czasie i taniej niż Polskim Busem. I wygodniej, bo na bliższą mi stację Chorzów Batory, a nie Katowice jak busem. Ale to są przypadki jednostkowe. Reszta konkurencji nadal uważa (z pkp na czele, przedostatnim razem na trasie z Bydgoszczy prawie zwyzywałem konduktora) że sprawy nie ma.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Bo widzisz, dla nich konkurencja nie polega na tym że "oni mają wygodniej i lepiej i dlatego tracimy klientów" tylko na tym że "oni mają taniej niż my a więc na pewno przez to tracimy klientów, pozwać ich o to że pracują poniżej kosztów hurr durr, 10000zł podwyżki dla zarządu!"
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<
i always go full retard

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<

Kernel 4 zaciągniesz szybciej. I będzie to z korzyścią dla Ciebie.  :choszatan:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<

Kernel 4 zaciągniesz szybciej. I będzie to z korzyścią dla Ciebie.  :choszatan:
na jesien bedzie el capitan ;)
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Nosz kurwa ich mać :evil: Polski Bus udowodnił coś, co dla wielu było (i nadal jest) nierealne - da się wozić pasażerów szybko, względnie niedrogo (nie wiem gdzie te bilety za 1zł, najtaniej jechałem za 12zł nocnym Wro-Kat, a w ludzkich godzinach i dalszych trasach to i tak zwykle te 3-4 dychy trzeba wydać) i komfortowo. Komfortowo kurwa, a nie 8 osób w przedziale na wypierdzianych fotelach w śmierdzącym pkp. O prywatnych mini-busach nawet nie piszę, bo żal.pl.

Oczywiście jak się chce to się da. Dzisiaj przejechałem się Elfem KŚ Czewa-Chorzów, w takim samym czasie i taniej niż Polskim Busem. I wygodniej, bo na bliższą mi stację Chorzów Batory, a nie Katowice jak busem. Ale to są przypadki jednostkowe. Reszta konkurencji nadal uważa (z pkp na czele, przedostatnim razem na trasie z Bydgoszczy prawie zwyzywałem konduktora) że sprawy nie ma.
PolskimBusem sam bardzo lubię podróżować. Faktycznie - tanio i wygodnie, ale tylko i wyłącznie dlatego, że okupują kilka bardzo popularnych tras, na których tylko coraz bardziej umacniają swoją dominację i nie ma co ich opłacalności globalnie porównywać do jakichkolwiek państwowych środków transportowych, które muszą mieć nieporównywalnie gęstszą sieć usług. Ale co do "Januszów byznesu" odpowiedzialnych za liczne małe firmy przewozowe - choćby ich miał wyprzeć zagraniczny kapitał, niech wymrą czym prędzej i nikt nie będzie po nich żałował, mój wuj od lat u takiego pracuje (a raczej pracował, bo ktoś wykupił i przejął firmę) i czasy tam się zatrzymały na wczesnych latach 90'. Lewe kontrole starych, nie nadających się do niczego rzęchów, (dosłownie) przepychanki między różnymi Januszami w walce o przetargi i monopol na różnych trasach - sabotaże, zastraszanie, państwo w państwie. A kierowcy zatrudniani za najniższą krajową, sami muszą płacić za obowiązkowe szkolenia... Niedawno ich ktoś przejął i sytuacja się zmienia, ale cięcia poszły nawet po niewielkich (ale zawsze) dodatkach stażowych [których swoją drogą nie popieram, ale są ważne dla wielu ludzi].
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<

Kernel 4 zaciągniesz szybciej. I będzie to z korzyścią dla Ciebie.  :choszatan:
na jesien bedzie el capitan ;)

Tak zmęczony Yosemite, że Windę ściągasz? :D
Spoiler

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Nie, na kompie od brata instalowałem ;)
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<

Kernel 4 zaciągniesz szybciej. I będzie to z korzyścią dla Ciebie.  :choszatan:
A po co komu linux?

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470