Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1679731 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Mysz zabija efektywność, prawda. Najchętniej też bym samej klawiatury używał. Ale excella ledwie nawet z myszą daję radę :D

No i co do pecha... Każdego roku co jakiś czas robić tzw. "diagnozę", czyli sprawdzian sprawdzające ile bachory pamiętają z poprzedniego roku albo ile przez rok ogarnęły i co trzeba naprawić. I później statystyki w excellu na jakie pytania i jakiego typu jakie odpowiedzi, ile prawidłowych a ile błędów i jakiego typu, porobić zestawienia najlepszych i najgorszych w każdej klasie i porównania między klasami i jeszcze tabelki, wykresy i wnioski ogarnąć w dokumentację na papierze i jeszcze prezentację powerpoint, której na radzie pedagogicznej i tak nikt nie będzie chciał słuchać i jeszcze w nich wymyślić dlaczego jest jak jest i jak to zmienić na lepsze, że niby plan działania. Masakra :p
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2014, 18:40:52 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Przez tę szkołę to już szesnastozgłoskowce m piszesz. ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie wiem, nie znam się. Dla mnie excel a właściwie jego openofisowy łotpowiednik służy głównie jako darmowy, całkiem przyjazny w użytkowaniu kalkulator. Tak, są bardziej wypasione narzędzia do mega złożonego liczenia, ale na moje skromne potrzeby to wystarcza, a przy tym pozwala nakurwiać na sporo większej ilości danych na raz niż zwykły kalkulator naukowy. Nie uważam się za wymiatacza jeśli chodzi o obsługę, natomiast wszystko co potrzebowałem do swoich działań po prostu znalazłem. Tam wszystko da się po prostu znaleźć.
synkopy to guwno

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
No, bo takie są i założenia - arkusz kalkulacyjny. Tylko trzeba się go w końcu naumieć :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Trzeba postawić pytanie - jakiego trzeba mieć pecha, żeby w ogóle się wjebać w pracę w ekselu?

Ja jestem profesjonalistą. Jest mi wszystko jedno, w jakim gównie rzeźbię :D

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ja też! Tylko kobiety w urzędach ogarniają ten kosmos :o
I jeszcze w korpo. Widziałem człowieka, który robiąc w excelu posługiwał się wyłącznie skrótami klawiaturowymi.

JAK.

Nie cierpię przy pracy w excelu posługiwać się myszą. Jeśli muszę dotknąć myszy, to znaczy, że jestem leniem i czegoś nie doczytałem. Mysz zabija efektywność, to chyba oczywista oczywistość.

http://acg.github.io/2013/03/29/turn-vim-into-excel-tips-for-tabular-data-editing.html ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Ja jestem profesjonalistą. Jest mi wszystko jedno, w jakim gównie rzeźbię
Ostatnio musiałem usystematyzować i opisać ok. 40 tys. rekordów w ekselu. Zareagowałem dość spokojnie: spojrzałem, zesrałem się, popłakałem, podarłem gazetę, po czym zadzwoniłem do specjalisty. Eksel jest fajny.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Widzisz, Wroo, przebranżowienie się może boleć ;). Zaproś mnie na weekend i daj wódki, a wszystkiego (co potrzeba) Cię nauczę ;).
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Zapraszam więc lekkomyślnie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Ostatnio musiałem usystematyzować i opisać ok. 40 tys. rekordów w ekselu.
Tak zacząłem rozmyślać i skonkludowałem, że jakimś cudem musiałeś się wjebać ździebko bardziej niż ja kiedykolwiek w kilku(nasto?)-letniej "karierze" w excelu... ;D
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Raz a dobrze, ale nigdy więcej :D Na szczęście wszystko zrobił za mnie pan.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Najpierw czterdzieści stopni gorączki, potem angina, a teraz jeszcze swędząca wysypka. Nosz kurwaaaa

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Może to po prostu ospa a nie żadne anginy.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Ospę już przechodziłem, a leki na gardło i zbicie gorączki mogą dawać taki efekt uboczny...

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Ja miałem ospę jak byłem mały, a ze 3 lata temu półpaśca, więc jedno drugiego nie wyklucza.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Dalia - to mi wygląda na skutki wyczerpującego analu :D

         *   *   *

Przejechałem dziś ponad 300km, tracąc cały dzień (i kawałek nocy, jak widać), żeby w mega nerwowej atmosferze pozbyć się kolejnej niepłacącej za wynajem mojego mieszkania lokatorki. Moje uczucia są bardzo ambiwalentne: z jednej strony chodzi o samotną matkę, ale z drugiej nie wiem, czy macie pojęcie jak takie babsztyle się robią bezczelne w walce o przetrwanie!... Sama sobie taka potrafi ustalić za co uważa, że powinna płacić i kiedy i oznajmić, że za 4 dni opuszcza mieszkanie! A gdzie miesięczne wypowiedzenie, a gdzie kasa?!? Są tu jacyś prawnicy?...
Paczki z głów!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Baciu, to umowy się po to podpisuje ;)
.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Oczywiście mam, no stary... I chyba w praktyce se mogę podetrzeć.
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Moje uczucia są bardzo ambiwalentne: z jednej strony chodzi o samotną matkę, ale z drugiej nie wiem, czy macie pojęcie jak takie babsztyle się robią bezczelne w walce o przetrwanie!

Jak napiszę co o tym myślę, to znów wyjdzie że jestem aspołeczny :D

Takie postawy biorą się właśnie stąd, że staramy się pomóc ludziom, którzy według ogólnie przyjętych norm potrzebują pomocy. Czyli m.ni. samotnym matkom. A że one to wykorzystują i na bezczela wyciągają łapy po wszystko? Nic nowego. Niestety.

Ciekawostka - dzięki takiej osobie mieszkam tam, gdzie mieszkam. Bo moje obecne lokum zostało zarezerwowane przez właśnie taką "samotną matkę z dzieckiem", która z godziny na godzinę jebła wynajem "bo znalazła coś tańszego'. Jakby nie widziała w jakim mieszkaniu jest (2 duże pokoje + wcale nie mniejsza kuchnio-jadalnia) i ile będzie ją to kosztowało. No ale w sumie się cieszę, bo skorzystałem że mieszkanie się zwolniło i jestem z tego bardzo zadowolony :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Jeśli to nie jest ustawiane to bardzo, bardzo mnie to wqrwiło  :headache:



Przypomniało mi to sytuację jak kumpla w NS policjanci koniecznie chcieli zgarnąć do suki i mu naklepać. Skończył się na odwrót, a sprawy mu nie założyli bo było tylu świadków.

A wystarczyłby powszechny dostęp do broni i wyrównanie szans na obronę w chwili ataku przez takiego pojeba ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Najpierw czterdzieści stopni gorączki, potem angina, a teraz jeszcze swędząca wysypka. Nosz kurwaaaa

Jak nic ebola ;)
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2014, 09:24:11 wysłana przez Algiz »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Od jakiegoś czasu wkurwia mnie to co zrobili ze szpitalem na Gdańskiej Zaspie. Jakiś ktoś wymiślił sobie połaczenie szpitali w jeden organizm, i o ile było by to miało sens z punktu widzenia zaopatrzenia, zakupów, ograniczenia administracji, planowania operacji, elastyczności i  dostepu do srodków z UE i innych takich to to co odpierdalaja sprowadza moje myśli tylko na jeden tor. Ktoś chyba sobie zrobił folwark i sposób na załatwienie długów jednego szpitala kosztem drugiego, kosztem ludzi, srodków, kosztem  przychodni onkologicznej która była jedną z bardziej "dochodowych"  oddziałów przy tym szpitalu. Ktoś to po prostu sprzedaje, Likwidują apteke, i wszystko zmierza do tego, ze przez pół miasta planują wozić lekarstwa również te potrzebne na "cito"  :facepalm: Worki zywieniowe i tp które czesto robi sie na tzw zyczenie zaraz po operacji. Jakim trzeba być ograniczonym zeby tak widzieć przedsiębiorstwo w którym nie na pierwszym miejscu jest zysk a zdrowie i zycie a dopiero później kasa. Laboratorium sprzedają zewnętrznej firmie. Kurwa zesz mać przyjdzie inna opcja i co bedą odkupywać budować od nowa ? czy zlikwidują szpital bo nie bedzie kasy na odbudowanie ani laboratorium ani przychodni onkologicznej ani apteki. Ktoś kto to wymyślił to na pewno nie ma odpowiedzialności finansowej, nie zainwestował tam swojej przysłowiowej złotówki. No ale cóż szpital wojewódzki ma problem w postaci odszkodowania pacjentce ze Szwecji. Raz ze operacja była nielegalna, prywata na terenie szpitala, to teraz rozpierdolą dokumentnie wszystko, ki chuja tam rzadzi. Zastanawiam sie jak można to zatrzymać chyba gotowy jestem w tych wyborach głosowac na PIS( oni byli przeciwni połączeniu szpitali, przegrali jednym głosem w sejmiku gdańskim )  tak kurwa tak mnie wkurwia, to co oni robią i jak.
Jeśli jest ktoś kto ma pomysł jak to ruszyć, chętnie posłucham mądrej rady.
@nikt może Ty z racji doświadczenia pracy z urzednikami miejskimi ?