Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643660 razy)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Tak, rezonans magnetyczny. U nas krzyczą 550zł, Miałem miesiąc temu glebę na moturze i wyrwało mi obojczyk ze stawu barkowo-obojczykowego. Jestem już na etapie rehabilitacji, ale nie wiadomo w jakim stanie są wiązadła.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Z innej beczki, tak nawiązując do tego co się dzieje w temacie "giełda pracy":

1. Żonę Moją ostatnio szef wpierdala w obowiązki jakie niekoniecznie należą do jej zakresu. Tzn. umie to robić, ale nie bardzo powinna,
2. pracuje więc na stanowisku dla niej nieprzystosowanym - wysokie stoły, ciężkie narzędzia,
3. sam sprzęt jest mocno zużyty, i zdarza mu się nie działać tak jak powinien,
4. do tego bez żadnego wyraźnego powodu dyma do pracy na 6tą rano i jest po prostu zmęczona, żeby nie rzec wyjebana. Bo jej dział (jakość) robi 6-14 i 14-22, i nawet jak Ona nie pracuje na drugą zmianę, to i tak musi być rano na 6tą. Chociaż w zasadzie nie ma znaczenia, czy pracowałaby 7-15 (z doskoku tak czasami robi, wszystkim wychodzi na zdrowie ale szef jest na "nie bo nie"), 8-16, czy nawet 10-18. I tak jest samodzielnym pracownikiem, i zrobi to co ma zrobić, niezależnie od godziny.
5. skutkiem poprzednich punktów jest to, że ostatnio w ramieniu 3D (niepotrzebne szczegóły co to jest, w każdym razie kawał drogiego skurwola) puścił jej zaczep (bo był wyrobiony), całość wysunęła się z rąk (bo była zmęczona i podnosiła ciężką maszynę z wysokiego stołu), i rozpiździeliła się końcówka pomiarowa (bo była z ceramiki, oczywiście mocniejszych i tańszych stalowych się kupić nie dało).

Efekt w/w sytuacji jest taki, że w najgorszym razie musi zapłacić z pensji za nową końcówkę. Bagatelka, 1300PLN. W najlepszym, zredukują Jej to do 50% (650zeta) i rozłożą na raty, które odpracuje w nadgodzinach. Bo szef nie przyzna się do błędów jakie popełnił (patrz punkty 1-4) i nie uruchomi rezerwy finansowej przeznaczonej na takie sytuacje., Chociaż takowa jest.

Óczcifom pracom lódźje śjem bogacom :facepalm:

Tak na marginesie, to jest sprawa wygrana w sądzie pracy. Nie ma absolutnie możliwości żeby ona za to płaciła. Nie ma też prawa potrącić takiej należności bez jej pisemnej zgody, bo to jest wykroczenie karane grzywną do 30000 tyś PLN. 

Oczywiście wiem jakie są realia i stwierdzenie "pozwij pracodawcę" nie zawsze ma sens, ale to tak żebyście wiedzieli na czym stoicie. Nie wiem, czy jesteście gotowi iść na noże z gościem, ale sąd pracy jest z definicji pro pracowniczy, sprawa jest tutaj jasna jak słońce a ryzyko grzywny może działać otrzeźwiająco.

Pracownik odpowiada tylko za szkodę wyrządzoną z własnej winy, a ryzyko takich sytuacji jak opisałeś obciąża pracodawcę. Wszystko przy założeniu że to umowa o pracę, choć i przy zleceniu tego rodzaju szkoda nie powinna obciążać zleceniobiorcy ale tutaj to już nie sąd pracy tylko normalny wydział cywilny.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Umowa o pracę. ALE podobno to się nie wlicza w to, że stanowisko było źle przygotowane, ale że to jej wina jako pracownika.

A z pisemną zgodą to wiemy, swoją drogą ciekawe co będzie jak powie - nie, nie zgadzam się, nie podpiszę, i co mi zrobisz?

Sprawa jest rozwojowa, dzisiaj będzie jakaś rozmowa z kierownikiem kierowników, i zobaczymy co się urodzi z tego.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Bzdura.

Stanowisko źle przygotowane - to jakby miała burdel na nim i dlatego jej coś spadło. Wtedy by zwiniła. Ale jak stanowisko jest nieprzystosowane a ona pracuje aż do przemęczenia, to nie jest jej wina. Napisałeś, że to wynika ze stanu maszyny. No sorry. Przygotowanie odpowiednich warunków pracy (w tym BHP!!!) obciąża pracodawcę.

Tak to jest, że pracodawca ponosi ryzyko. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście wielbłądami.

I pamiętaj - nawet jak to pracownik spowoduje szkodę, to odpowiada tylko:
jak zrobił to umyślnie
jak zrobił to ponieważ nie dochował staranności w swoich obowiązkach.

Posty połączone: 24 Cze, 2014, 10:50:29
Aha - naruszenie obowiązków w zakresie BHP przez pracodawcę to też jest grzywna do 30.000 pln
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 10:50:29 wysłana przez MadYarpen »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Trzymam kciuki za żonę - nóż się w kieszeni otwiera, jak słyszy się któryś już raz o tym "nowoczesnym niewolnictwie"
Spoiler

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
....
A potem słyszy, jacy to polscy przedsiębiorcy są biedni, ciemiężeni, socjalizm i komuna

Spierdalaj :P ;)

A co do wkurwu wyzej. To OK a kto z tych tam w opozycji nie załatwiał tak spraw, kurwa który jest taki czysty. Kaczyński co to obalał władze telewizji nocą ? Wszystkich ich na księzyc wysłać w pizdu. Palikot wymachujący onegdaj kutasem w mediach dzisiaj nawołuje o czystośc języka ? no kurwa to są dopiero kpiny z narodu. A który z Was sie nie zgadza z tym, ze sojusz z jułesej to pic na wode fotomontaż ? Ok załatwianie posadek za państwową czyli naszą kasę to chujnia, tyle ze to wszedzie niestety tak działa co oczywiście należy potępiać. Jednak nagłe świete oburzenie mnie osobiście śmieszy. Na całym swiecie kontrakty załatwia sie na obiadkach i kolacyjkach. Na gremialnych zebraniach wszystko jest już ustalone. Czy to w biznesie czy w polityce.  Prezes banku Morgan sachs który to bank tyle najebał w czasie kryzysu finansowego, dzisiaj krytykuje Belkę nosz kurwa to jest dopiero bezczelność.

Wszystkim tym kutafonom począwszy od Wprost poprzez Tuska, Kaczyńskiego, chodzi o własny interes a kraj jest gdzieś chen daleko, za górami za lasami, w innej bajce.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 16:53:48 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Taki sam mądry jak cała reszta. Wróci z UE jako dozywotni emeryt parlamentarzysta, dzięki naszej kochanej młodzieży. Sie w sumie nie dziwie, ze sie tak radośnie smieje.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 17:07:50 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jak na razie to nie pobiera wcale emerytury i chyba nigdy nie zamierza
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 17:10:28 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie chwal kobiety za dnia, a dnia przed zachodem słońca. Poczekaj az wróci z tej zgniłej europy. Obiecanki i mydlenie oczu to ich specjalność.

Mówisz "chyba", ja słuszałem, ze chyba Wprost ma problem z utrzymaniem sie na rynku i potrzebowali czegoś takiego.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 17:27:57 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Korwin jeszcze nic nie zrobił, nie miał szansy nikogo okłamać, więc jak na razie nie podłączam go z automatu do "nich". Zobaczymy co będzie dalej...

No i ja jeszcze niczego nie chwalę, na razie to tylko nadzieja ;)
Za to widzę, że Ty wykreśliłeś już ten dzień z kalendarza zanim się w ogóle zaczął.

A co do tej afery Wprost to nie wnikam. Już dawno wyrobiłem sobie zdanie o rządzących i nie miała ona wpływu na nic.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 17:38:15 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dla mnie większość jego planu to papka dla ludu, a co za tym idzie ściema.

Wykreśliłem go ( myślisz o dniu zwanym nadzieją ? )  po ok 30 latach wyczekiwania ( 50 latach zycia ), nie uważasz ze wykazałem się daleko idącą nadzieją i cierpliwością ?
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 17:57:10 wysłana przez commelina »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Korwin to cyniczny demagog i patriarchalna, szowinistyczna świnia o poglądach, których powstydziłby się niejeden neonaziol, a poza tym polityczny nieudacznik, nie bez powodu przez 20 lat go z tymi jego wynurzeniami do sejmu nikt nie wpuścił, a w Europarlamencie to może sobie najwyżej niczym wyżej wymieniony Palikot pomachać gumowym dildo - nawet Le Pen i inni Euro-sceptycy oświadczyli, że nie będą wchodzić z nim w sojusze, "bo to byłby krok za daleko". Pierdoli głupoty o chłostaniu wychowywanych dzieci, a potem nie dziwo, że własny syn wyskoczył na niego z nożem. Dobrze, że już jest stary, może długo nie będzie mieszał moim rówieśnikom w głowach, ale boję się, żeby kolejny darwinista społeczny nie wskoczył na jego krzesełko. Już ten obrzydliwy karierowicz, Wipler, wskoczył na tą falę, zobaczymy, gdzie go zaniesie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To ja w kwestii formalnej, dla przypomnienia, za Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sekielski

"(Tomasz Sekielski) Wraz z Andrzejem Morozowskim w programie Teraz my!, 26 września 2006 przedstawili materiał nagrany za pomocą ukrytej kamery ukazujący polityczne negocjacje dotyczących stanowisk w Rządzie RP, co wywołało tzw. "aferę taśmową". 18 grudnia 2006 otrzymali za to tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006."

I teraz najweselsze - nagrodę przyznano za : "bezkompromisowe obnażanie buduarowych kulis polskiej sceny politycznej".

No tak myślę, że ten kelner, oprócz Złotej Patelni powinien otrzymać jeszcze nagrodę Pulitzera :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Dla mnie większość jego planu to papka dla ludu, a co za tym idzie ściema.

Wykreśliłem go ( myślisz o dniu zwanym nadzieją ? )  po ok 30 latach wyczekiwania ( 50 latach zycia ), nie uważasz ze wykazałem się daleko idącą nadzieją i cierpliwością ?

Pomijając wszystkie problemy jakie mam z JKMem i które go skutecznie wbijają do kategorii ludzi, którym bym nie powierzył opieki nad pustym pudełkiem po chińskich trampkach, to poruszyłeś ten uroczy wątek, którego za chuja nie potrafią sczaić jego młodzi zwolennicy. Ten koleś już raz był przy korycie. I możemy mu podziękować za współtworzenie ustawy lustracyjnej - to jego jedyne osiągnięcie w polskiej polityce so far.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
....a poza tym polityczny nieudacznik, nie bez powodu przez 20 lat go z tymi jego wynurzeniami do sejmu nikt nie wpuścił...

I pewnie dzięki temu Polska jest w tej chwili krainą mlekiem i miodem płynącą?

Wolę zaufać kolesiowi który od 25 lat mówi i pisze to samo choć jak piszesz nic w życiu politycznym nie osiągnął. Niż komuś kto jest zawodowym politykiem i jak kurwa skacze od partii do partii byle się utrzymać u steru, przy czym jego poglądy nie są ważne bo przecież i tak nic w kraju nie trzeba zmieniać, a już na pewno nie na lepsze.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
sumienie mi każe odrzucać wszystko co związane z JKM, ale z drugiej strony wrodzona ciekawość mi mówi, że skoro wszystko było oprócz niego, to moze warto zobaczyc jak by to było z nim.
W kraju gorzej raczej nie będzie, za granicą i tak mym pozycję jaką mamy, więc co nam szkodzi. A niech pokaże na co go stać, czy jego gadanina jest rzeczywiście warta cokolwiek.
Tylko niech się spraw czysto społecznych nie tyka, bo w tej kategorii jest zagrożeniem dla jakiegokolwiek postępu cywilizacyjnego.
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Uświadamiam - nie warto sprawdzać. Powtarzanie, że trzeba rozwalić wszystko, a w szczególności tę okropną Unię Europejską, po czym łażenie na rauty do ruskiej ambasady w momencie gdy obok nas leje się krew na skutek ruskiej interwencji śmierdzi mi zgniłym serwilizmem, by nie użyć mocniejszych argumentów. Ruskich agentów wpływu mamy już w Polsce opór.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
czyli sugerujesz że moze być jeszcze gorzej? Ja młody jestem, pewnie niewiele widziałem, stąd nachodzą mnie głupie pomysły
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Gorzej nie będzie. Korwin gwarantuje Rosjanom, że będzie jak jest. Czyli totalna destabilizacja i wieczne skakanie sobie do oczu. Korwin, to mistrz destrukcji. Władymir do tej melodii wali sobie codziennie konia.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A ja jestem za JKMem. Bić dzieciaki paskiem po dupie, kobiety lać po ryju (buła łokieć z całej epy), hitler nie wiedział o holokauście a putin to zajebisty ziom.

Serio, współczuję wam, jeśli tak prostoliniowo i tylko w wyżej wymienionym zakresie odbieracie kogoś, kto ma szansę zmienić kraj na lepsze. Albo spierdoli do cna, ale jakoś nie będę żałował tego, bo i tak dzięki socjaldemokracji kraj idzie na dno jak Detroit, także co najwyżej przyspieszy ten proces.

Odpowiedzialność społeczna? Chuj w dupę. Każdy jest kowalem swojego losu (i nie pierdolić mi tu o losowych tragediach).
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2014, 21:31:14 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
:) a to od 25 lat nikt sobie nie skacze do oczu? Wszyscy pracują na wspólne dobro? Lepszy byt?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Zamienicie siekierkę na kijek. Zadajcie sobie trud i zobaczcie kiedy uaktywnia się Korwin, tzn. kiedy pokazują go w mainstreamowych mediach, bo mimo tego że ciągle jęczy że nie pokazują - to wszędzie zawsze go pełno. Jeszcze dwa lata temu myślałem podobnie co Wy. Teraz nie mam złudzeń. Korwin, to szkodnik.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
sumienie mi każe odrzucać wszystko co związane z JKM, ale z drugiej strony wrodzona ciekawość mi mówi, że skoro wszystko było oprócz niego, to moze warto zobaczyc jak by to było z nim.
W kraju gorzej raczej nie będzie, za granicą i tak mym pozycję jaką mamy, więc co nam szkodzi. A niech pokaże na co go stać, czy jego gadanina jest rzeczywiście warta cokolwiek.
Tylko niech się spraw czysto społecznych nie tyka, bo w tej kategorii jest zagrożeniem dla jakiegokolwiek postępu cywilizacyjnego.

Pierdolę taki postęp...

Spoiler
Jazz, Lounge, Downtempo