Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1678922 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Pierwszy raz w życiu mam auto i pierwszy raz musiałem do mechanika - ja ...rdolę po naciągnięciu telefonicznie na droższe rozwiązanie odbieram auto i zachowuje się tak samo jak przed rzeczoną naprawą...wrrr po co mi to było ponad 40 lat wystarczał mi rower i nogi... nie znam się więc będą mnie tyrać patafiany i naciągać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Szukaj szybko wiarygodnego warsztatu, albo znajomego, który coś się zna i przynajmniej przed oddaniem do warsztatu powie Ci co i jak, żebyś wyglądał na kumatego ;)
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Skibo omijaj takiego chuja z daleka i patykami. Jak się ogłasza w necie to mu wystaw odpowiednią opinię. To nie XX wiek i tacy kretyni powinni zwijać interes przez swoją głupotę.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2020, 22:33:36 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Czyli co? Najlepiej się wypiąć i dawać się jebać bez kręcenia nosem i narzekania?
Co jakiś czas trafia się taki arogancki optymista, który liczy na naszą bierność i wierzy w swoją bezkarność. Trzeba to tępić i napiętnować.

Nie mówię, żeby dać się jebać. Mówię tylko, żeby nie tracić energii na sposoby, które nie zadziałają.
Masz dowody na celowe działanie? Wzywaj policję.
Nie masz dowodów, ale masz mocne przeświadczenie i świadków? Zakładaj pozew cywilny.
Nie marnuj czasu policji na coś, w czym nie mają podstaw do interweniowania. Pierwszy krok to próba dogadania się z sąsiadem. Tak zwyczajnie, po ludzku. Często ktoś może nie mieć świadomości jak bardzo uciążliwie wpływa na innych. To, że Tobie się wydaje, że wie, nie znaczy że wie. Nagraj jak to brzmi i mu puść, powiedz, że jesteś sfrustrowany. No kurwa, po prostu pogadaj jak z człowiekiem. A jeśli jest kurwą a nie człowiekiem, to wtedy myśl jak mu dojebać i zrób to mocno, ale przy tym nie generuj problemów sam sobie.

Przechodziłem podobną sytuację z moją sąsiadką.
Policja była u mnie kilkukrotnie. Sąsiadka twierdziła, że głośno słucham muzyki. Ona jej nie słyszała, ale czuła bas po nogach. W tamtym czasie do odtwarzania czegokolwiek w domu miałem tylko laptopa na głośniczakch laptopowych, co zresztą pokazałem policji.
Potem czepiała się, że mój szczeniak hałasował jak byłem w pracy. Ciężko szło u niego uczenie zostawania, a sąsiadka nie pomagała, bo pod moją nieobecność przychodziła, pukała i do niego mówiła, czym utrudniła nam wychowanie malca jeszcze bardziej, bo sama była prowodyrem jego piszczenia i szczekania. Przyjeżdżała policja, pokazywałem szczeniaka, policja pogłaskała i powiedziała, że to jest pies i szczeka, bo miauczeć nie będzie.
Kolejny sąsiad miał problem, bo o 16:30 wierciłem i kułem. W regulaminie jest zaznaczone, że wszelkie prace mogą odbywać się pon-pt do godziny 16:00. bloku został wymieniony tego dnia pion kanalizacyjny, a ja wróciłem po 16 z pracy i miałem do wyboru albo załatwienie sprawy w piatek albo zostałbym bez wody i kanalizacji do poniedziałku. Była policja i nie mieli podstaw do upomnienia, bo moje działania były niezbędne do zapewnienia mi realizacji potrzeb życia codziennego, a dyskomfort sąsiada był w tym momencie mniejszym złem koniecznym.



Czytam to wszystko i strach robić remont normalnie. A co jeżeli jedyna ekipa remontowa jaka jest sprawdzona/ma wolny termin/ nie zedrze z Ciebie może robić tylko popołudniami albo ma napięty grafik i musi zaczynać rano a kończyć po 18.00 żeby zdążyć na drugą robotę ?

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Żyć z somsiadem złodziejem jak ludzie. Wywiesić kartkę/uprzedzić sąsiadów. Albo jedno i drugie. Czy trzecie. O pracach przeciągniętych informować. Sprzątać klatkę/drzwi zabezpieczyć przed wydostawaniem się kurzu jeśli go mnogo.
I można z kolegami wiertła testować.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Wystarczą po prostu normalni ludzie, wyrozumiali na zwykłe życiowe sytuacje....gdybym ja się tak kurczowo trzymał tego co wolno i nie wolno
to powinienem jak przez ostatni rok dziecko sąsiada za ścianą co noc się darło przyjśc i mu powiedzieć że jest cisza nocna i żeby przełożył harmonogram płaczu dziecka na godziny od 08.00 - 16.00 kiedy jestem w pracy...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dodam, że mój blok to 90% emerytowani wojskowi w wieku 70+. Dlatego zasady i regulaminy stawiają wyżej niż zdrowy rozsądek.
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
Dodam, że mój blok to 90% emerytowani wojskowi w wieku 70+. Dlatego zasady i regulaminy stawiają wyżej niż zdrowy rozsądek.
Przez 10 lat miałem to samo. Mieli Twoi żyłkę do inwigilacji? Kurwa książki można pisać.
Edit.
Dobsona do bloku chcesz pchać? :D

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Mój sąsiad niedawno po 20 latach skończył swoje opus magnum - teraz aż mi dziwnie bez tego napierdalania.

Druga rzecz że nawet nie zaprosił na przecięcie wstęgi. :evil:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dodam, że mój blok to 90% emerytowani wojskowi w wieku 70+. Dlatego zasady i regulaminy stawiają wyżej niż zdrowy rozsądek.
Przez 10 lat miałem to samo. Mieli Twoi żyłkę do inwigilacji? Kurwa książki można pisać.
Edit.
Dobsona do bloku chcesz pchać? :D

Yup, powinien się zmieścić na balkonie. Słaby pomysł?
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
Yup, powinien się zmieścić na balkonie. Słaby pomysł?
Ano.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Yup, powinien się zmieścić na balkonie. Słaby pomysł?
Ano.

Rozwiniesz i podpowiesz na co patrzec w przypadku balkonu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Generalnie to chyba słabo, żeby na stałe tam stał. Dobson to ciężka kobyła i raczej nie będziesz mógł go za często przenosić + przyjmuje się, że niby Newtony są bardziej podatne na zanieczyszczenia świetlne i nie nadają się w rejony dużych skupisk ludzkich.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2020, 00:03:38 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Zomballo

  • Gość
Yup, powinien się zmieścić na balkonie. Słaby pomysł?
Ano.

Rozwiniesz i podpowiesz na co patrzec w przypadku balkonu?

A co będziesz atakował? Sąsiadki? Planety czy bardziej DSy? Sąsiadki to lornetka wystarczy. Na planety to taki Maczek jak ja a jak chcesz więcej to np. https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_33&products_id=1500&lunety=Teleskop%20Sky%20Watcher%20Synta%20R%20120%20600%20AZ%203%20BK1206AZ3

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
No takim sprzętem to somsiadowi do kieszeni zaglądniesz!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Z takim sprzętem sąsiad nie będzie musiał czekać trzy lata na kolonoskopię.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Yup, powinien się zmieścić na balkonie. Słaby pomysł?
Ano.

Rozwiniesz i podpowiesz na co patrzec w przypadku balkonu?

A co będziesz atakował? Sąsiadki? Planety czy bardziej DSy? Sąsiadki to lornetka wystarczy. Na planety to taki Maczek jak ja a jak chcesz więcej to np. https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_33&products_id=1500&lunety=Teleskop%20Sky%20Watcher%20Synta%20R%20120%20600%20AZ%203%20BK1206AZ3

Planety
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wkurwiają mnie ludzie, którzy nie używają kierunkowskazów na rondach.

W piekle na pewno jest dla nich specjalne miejsce.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Wkurwiają mnie ludzie, którzy nie używają kierunkowskazów na rondach.

W piekle na pewno jest dla nich specjalne miejsce.
Mają wspólne miejsce z tymi, którzy nie skręcają gdy świeci się zielona strzałka tylko czekają na pełne zielone.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Wkurwiają mnie przestarzałe technologie do usług on-line używane przez skarbówkę, pierdolonych złodziei, kurwy i chuj.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Zomballo

  • Gość
Wkurwiają mnie ludzie, którzy nie używają kierunkowskazów na rondach.

W piekle na pewno jest dla nich specjalne miejsce.
Mają wspólne miejsce z tymi, którzy nie skręcają gdy świeci się zielona strzałka tylko czekają na pełne zielone.
Jak masz warunkową to musisz się zatrzymać jak przed stopem inaczej mandacik i punkciki.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wkurwiają mnie ludzie, którzy nie używają kierunkowskazów na rondach.

W piekle na pewno jest dla nich specjalne miejsce.
Mają wspólne miejsce z tymi, którzy nie skręcają gdy świeci się zielona strzałka tylko czekają na pełne zielone.
Jak masz warunkową to musisz się zatrzymać jak przed stopem inaczej mandacik i punkciki.

ale chyba chodziło o to, że ktoś zatrzymuje się na zielonej strzałce, czeka aż strzałeczka zniknie i pojawi się dopiero zielone :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dodam, że mój blok to 90% emerytowani wojskowi w wieku 70+. Dlatego zasady i regulaminy stawiają wyżej niż zdrowy rozsądek.

70 + ? No to już niedługo, już niedługo hie hie hie hie.....