Autor Wątek: TEST GIBSON FLYING V GOTHIC rocznik 2001  (Przeczytany 16067 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
TEST GIBSON FLYING V GOTHIC rocznik 2001
« 11 Sie, 2021, 19:20:57 »

Sorki za rozstrojenia podczas grania...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Zasadniczo nie powinno mnie to interesować, ale bierzesz sobie może te wszystkie wiosła jako ktoś kto wykonuje setupy, czy handlujesz sprzętem?
Bo mam wrażenie że praktycznie w każdym nagraniu coś Ci nie stroi, przez to że struny są nieadekwatne do drop A. Może lepiej nagrywać w takich tuningach na jakie pozwalają założone struny?

Nie odbieraj tego absolutnie jako żaden atak.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Nie no ogólnie fascynuje się sprzętem do grania, kocham testować sprzęty gitarowe i to czynie, nie handluję tymi gitarami, głównie je pożyczam na parę godzin, nie zawsze jest czas aby je odpowiednio poustawiać, gram bardzo twardą kostką i mocno nap..dalam w struny i stąd te odstrojenia, nie łącze kilku gitar i nie obrabiam dźwięku potem, zapuszczam perke z kompa i gram na żywo do tego, taką mam formułę i myślę że jest to w miarę wiarygodne... pozdrawiam!
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Łapie, no ja zasadniczo wspieram format bo jak dla mnie dbasz o sound czy jakość wizualną (guru polsko-gitarowego jutuba niestety nie oferuje nic ciekawego brzmieniowo od dłuższego czasu ;) ). Jedyne co bym polecił od siebie, to może faktycznie niekoniecznie sprowadzanie każdej gitary do dropu A, bo w drop D, C czy B jeśli będzie to stroić, to może wyjść naprawdę ciekawie :)

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2021, 21:06:34 wysłana przez Majk »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Piękność. Mam mega słabość do serii Gothic I. Jak w końcu znajdę trochę czasu to muszę poszukać tego explorera w jakimś sensownym stanie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
No ja na codzień gram w Drop A wiec dlatego większość filmików jest w tym stroju, pomyśle, może kiedyś się podniosę…
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Łapie, no ja zasadniczo wspieram format bo jak dla mnie dbasz o sound czy jakość wizualną (guru polsko-gitarowego jutuba niestety nie oferuje nic ciekawego brzmieniowo od dłuższego czasu ;) ). Jedyne co bym polecił od siebie, to może faktycznie niekoniecznie sprowadzanie każdej gitary do dropu A, bo w drop D, C czy B jeśli będzie to stroić, to może wyjść naprawdę ciekawie :)

Pozdro!

No właśnie mam ten sam problem - wszystko fajnie ale prze te niestrojące gitary nie da się tego dłużej słuchać :( Po prostu to męczy.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
czas aby je odpowiednio poustawiać, gram bardzo twardą kostką i mocno nap..dalam w struny i stąd te odstrojenia, nie łącze kilku gitar i nie obrabiam dźwięku potem, zapuszczam

To nie są odstrojenia. Te gitary są po prostu nie nastrojone. Bardzo dobrze to słychać w tym teście, gdzie struna 5ta (E w tym stroju) się rozjeżdża. W teście LP było to również słychać w jakichś tam leadach co były na początku. Odstrojenie będzie miało mocniejszy, ,,falujący" charakter, coś w stylu grania Mastodona w A na 52. Tu po prostu struna jest z automatu wyżej/niżej od reszty. Ty tych gitar po prostu nie stroisz przed testem. Masz ostatnio kozak patyki, a próbek po prostu słuchać się nie da. Albo po prostu zostaw je w takim stroju jak przyszły, może takich problemów nie będzie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority


nie będę się powtarzał, ja gram twardą kostką, bardzo mocno uderzam w struny, a gibsony się rozstrajają przy takim graniu, stroje zawsze gitary, ale po paru sekundach Gibsony nie wytrzymują mojej gry. Przepraszam że jest aż tak uciążliwe, chyba zrezygnuje z dawania tutaj filmików bo tutaj siedzą sami idealni i perfekcyjni gitarzyści.

« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2021, 16:20:33 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331


nie będę się powtarzał, ja gram twardą kostką, bardzo mocno uderzam w struny, a gibsony się rozstrajają przy takim graniu, stroje zawsze gitary, ale po paru sekundach Gibsony nie wytrzymują mojej gry. Przepraszam że jest aż tak uciążliwe, chyba zrezygnuje z dawania tutaj filmików bo tutaj siedzą sami idealni i perfekcyjni gitarzyści.


No jak dla mnie cały problem rozwiązywałoby po prostu pozostawienie wiosła w takim stroju do jakiego jest ustawione - ewentualnie tylko zdropować. Troszkę więcej kontroli w prawej ręce i byłoby elegancko. Jest potencjał, tylko że nie stroi.

Nie ma co się oszukiwać że jest dobrze jak słychać że coś jest nie tak, i nie mówi Ci tego jedna osoba a kilka :|

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Dokładnie tak robię ja gram w takim stroju jak dostaję gitarę, proszę Admina o usunięcie tego tematu bo się wykończę nerwowo....
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To się nie wykańczaj tylko popracuj nad techniką, ludzie chcą pomóc a Ty jak gimnazjalista :D

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Dokładnie tak robię ja gram w takim stroju jak dostaję gitarę, proszę Admina o usunięcie tego tematu bo się wykończę nerwowo....
Jeśli udostępniasz coś w necie to bierz pod uwagę możliwość krytyki :) Niestety tak samo jest z wydaniem płyty, zagraniem koncertu czy właśnie wrzucaniem filmów na YT. Nikt nigdy nie będzie Cię klepał po plecach , to nie kwestia toksyczności tej branży tylko takie jest życie. Masz dwa wyjścia , albo olać temat (bo uważasz że wszystko jest git) albo podejść samokrytycznie i być lepszym. Tylko w drugiej opcji masz możliwość rozwoju i samodoskonalenia, które z czasem będzie owocować. Mowie to jako człowiek który tryliard razy dostał po łbie po płycie koncercie , czasem słusznie a czasem nie. Dopiero po pewnym czasie zrozumiałem , że przy swojej twórczości trzeba czasem stanąć z boku i zreflektować to co i jak się robi :). Robisz dobrą robotę , pomyśl tylko czasem od strony oglądacza słuchacza czy faktycznie wszystko jest git ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny, dlatego ja np. odpuściłem sobie ta markę już bardzo dawno, w ESP i SolaR Guitars tego nie mam, ale tam mam Floyda z blokadą albo Evertune i dłuższą menzurę... oczywiście mój błąd że zaraz po nagraniu nie sprawdziłem jak to się nagrało, bo też inaczej słychać z tej drugiej strony... poprawie się.

PS. zobaczcie sobie filmiki wypuszczane przez GuitarCenterTV, tam dopiero wszystko nie stroi, ale to rozumie bo nikt tam nie ma czasu ustawiać 1000 gitar....
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2021, 09:39:24 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny,

To nie ma nic wspólnego z jakąś mityczną MIĘKKOŚCIĄ (nawet nie wiem co to niby ma znaczyć, że gitara jest MIĘKKA) gitary, tylko z podstawowego ograniczenia Gibsona jakim jest 24,75" skali. Jesli nie chcesz, żeby Ci taki Gibol w A odwalał cyrki, to zakładasz mu min. 68 na górę i problem solved. Za to pojawia się drugi - ogólnopojęty muł. Sam sobie z reszta problem rozwiązałeś - jak masz Solara w 25,5" to już jest spora poprawa, biorąc pod uwagę dodatkowego jeszcze ET np.

Aha - i nic nie musisz. Poważnie, nie masz pistoletu przyłożonego do głowy, który każe Ci zrobić test w 1h. Widzisz, dostajesz te godzinę, wychodzi jakaś sraka, ludzie Ci zwracają uwagę, Ty zaczynasz płakać i się obrażać jak małe dziecko (bo Ci ktoś coś niemiłego powiedział, a wszyscy powinni przecież mówić tylko miłe rzeczy). Nie wierzę też, że wszystkie te Gibsony przychodzą do Ciebie w A, podejrzewam, że je sam usilnie obniżasz, zamiast zrobić test w tym, w czym przyszły i elo. MUSISZ nagrać w 1h film, który potem ludzie Ci mówią, że jest lekka srakunia i potem jak widzę MUSISZ się o to obrazić :D weź od kumpli patyk na dzień, dwa i po prostu poświęć temu chwilę dłużej, z samego szacunku dla zajebistej serii Gothic i to jeszcze w takiej elektrowni.

A skoro GC robi źle, to po co się powołujesz na nich? To jest jakieś usprawiedliwienie? Bo ktoś robi tak samo coś źle, to ja też muszę? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki......

I tu jest błąd, nic nie musisz :) Chcesz , czasem mniej znaczy więcej, jedna gitara, jeden filmik, dopracować i wtedy wrzucać.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Swoją drogą, guitarcenter jak na swoje możliwości, to te prezentacje mają wysrane z dupy. W niczym to nie zachęca

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Lester jak projektował swoje wiosło to miał to być najbardziej sztywna konstrukcja z jak najmniejszym wpływem (o zgrozo!) drewna na brzmienie. Wyszło jak wyszło. Dziś magicy voodoo doszukują się mistycznych anomalii nawet w brzmieniu lakieru. Ha! Tu przytoczę drugi przykład od mastera Leo, gdzie jego najbardziej vintage i kultowe Fendki psiukał w lakierniach samochodowych! A na domiar złego miały korpusy np. z sosny. :D
@dari555 robisz kawał dobrej roboty i nie przestawaj. Tu nikt nie będzie głaskał po jajkach (chyba?) tylko dostaniesz konstruktywną krytykę czasem podaną bejzbolem ale jednak. I proszę mi tu nie płakać jak mała dziewczynka i uciekać w inne zakątki internetu tylko dalej zapodawać swój gitarowy kontent bo zaiste ciekawe wiosełka. Warto też popuścić gumkę w dresie, zdjąć stringi, nałożyć bambosze i tym sposobem wrzucić troszkę luzu. ;)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
(...) Jesli nie chcesz, żeby Ci taki Gibol w A odwalał cyrki, to zakładasz mu min. 68 na górę i problem solved. Za to pojawia się drugi - ogólnopojęty muł. (...)

Aha - i nic nie musisz. Poważnie, nie masz pistoletu przyłożonego do głowy, który każe Ci zrobić test w 1h. Widzisz, dostajesz te godzinę, wychodzi jakaś sraka, ludzie Ci zwracają uwagę. (...) Nie wierzę też, że wszystkie te Gibsony przychodzą do Ciebie w A, podejrzewam, że je sam usilnie obniżasz, zamiast zrobić test w tym, w czym przyszły i elo. MUSISZ nagrać w 1h film (...)

No i tu wychodzą największe wady i zalety takiego nagrywania.
Fajnie, że wszystkie testy są uśrednione do jednego stroju, bo wtedy można sobie porównać jak się zachowują w zbliżonych warunkach. Jak ktoś gra w takim stroju, to ma wszystko wyłożone na tacy i może ograć na YT cały kanał. Nie dla mnie, ale jest określona grupa docelowa.

Niefajnie, bo w godzinę to można co najwyżej gitarę bez flojda wyregulować pod spory przeskok w strojeniu, a nie demo nagrywać. Ale jeżeli do tego jeszcze doliczyć zmianę strun, to pewnie "opłacalność" takiego charytatywnego testowania robi się jeszcze gorsza, bo jesteś w pigmej na minusie na samym przygotowaniu do nagrania. Z drugiej strony jakoś kontentu mocno idzie w górę. Przez ten ekstra czas na przygotowania i dwa komplety strun (jedna do dropA, druga żeby oddać gitarę w stanie pierwotnym z nowymi strunami. jeszcze można kombinować z jakimś recyklingiem pierwszego setu, żeby po godzinie nie wyrzucać).
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
czas aby je odpowiednio poustawiać, gram bardzo twardą kostką i mocno nap..dalam w struny i stąd te odstrojenia, nie łącze kilku gitar i nie obrabiam dźwięku potem, zapuszczam

To nie są odstrojenia. Te gitary są po prostu nie nastrojone. Bardzo dobrze to słychać w tym teście, gdzie struna 5ta (E w tym stroju) się rozjeżdża. W teście LP było to również słychać w jakichś tam leadach co były na początku. Odstrojenie będzie miało mocniejszy, ,,falujący" charakter, coś w stylu grania Mastodona w A na 52. Tu po prostu struna jest z automatu wyżej/niżej od reszty. Ty tych gitar po prostu nie stroisz przed testem. Masz ostatnio kozak patyki, a próbek po prostu słuchać się nie da. Albo po prostu zostaw je w takim stroju jak przyszły, może takich problemów nie będzie.

Z drop A to  w ogóle mam taki problem, że w większości nagrań jakie krążą po sieci prędzej czy później gdzieś jakaś kwinta mi nie stroi, dlatego ucho mi już wariuje i trudno mi jest określić przyczynę, tylko po prostu słyszę że jest jakiś zgrzyt i tyle. Ilekroć ktoś nie używa kwint problem znika. Low interval limit mi się załącza już chyba ;)

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:11:35[/time]


nie będę się powtarzał, ja gram twardą kostką, bardzo mocno uderzam w struny, a gibsony się rozstrajają przy takim graniu, stroje zawsze gitary, ale po paru sekundach Gibsony nie wytrzymują mojej gry. Przepraszam że jest aż tak uciążliwe, chyba zrezygnuje z dawania tutaj filmików bo tutaj siedzą sami idealni i perfekcyjni gitarzyści.



Ale 7demki też Ci nie stroiły ;)

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:16:49[/time]
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny, dlatego ja np. odpuściłem sobie ta markę już bardzo dawno, w ESP i SolaR Guitars tego nie mam, ale tam mam Floyda z blokadą albo Evertune i dłuższą menzurę... oczywiście mój błąd że zaraz po nagraniu nie sprawdziłem jak to się nagrało, bo też inaczej słychać z tej drugiej strony... poprawie się.

PS. zobaczcie sobie filmiki wypuszczane przez GuitarCenterTV, tam dopiero wszystko nie stroi, ale to rozumie bo nikt tam nie ma czasu ustawiać 1000 gitar....

Gram 10 lat na Gibsonach i jakoś nie mam tych problemów. Rozciągaj struny jak stroisz, a nie tylko stroisz i zostawiasz. Tak to Ci się zawsze będzie rozstrajać gitara i nie musi być to Gibson, może być tez ESP ECLIPSE z główką 3 +3 i będzie podobnie.

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:24:35[/time]
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny,

To nie ma nic wspólnego z jakąś mityczną MIĘKKOŚCIĄ (nawet nie wiem co to niby ma znaczyć, że gitara jest MIĘKKA) gitary, tylko z podstawowego ograniczenia Gibsona jakim jest 24,75" skali. Jesli nie chcesz, żeby Ci taki Gibol w A odwalał cyrki, to zakładasz mu min. 68 na górę i problem solved. Za to pojawia się drugi - ogólnopojęty muł. Sam sobie z reszta problem rozwiązałeś - jak masz Solara w 25,5" to już jest spora poprawa, biorąc pod uwagę dodatkowego jeszcze ET np.

A skoro GC robi źle, to po co się powołujesz na nich? To jest jakieś usprawiedliwienie? Bo ktoś robi tak samo coś źle, to ja też muszę? :D

Na 24,75 da się grąć w drop A ale tak naprawdę to nie jest skala do takiego grania i po prostu trzeba być mega fakin kerful... Co do GC, to to, że ktoś odpierdala lipe nie jest usprawiedliwieniem, żeby samemu to robić. Z takim myśleniem powinienem live faflunić jak Max Cavelera no bo przecież skoro on żyje z tego i ludzie przychodzą na jego koncerty to też tak mogę, nie ?
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2021, 11:28:04 wysłana przez Chomick »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
...zapuszczam perke z kompa i gram na żywo do tego, taką mam formułę i myślę że jest to w miarę wiarygodne... pozdrawiam!
To jeszcze graj równo z tą perą, bo amalgamaty mi prawie wypadły. Również pozdrawiam!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Na 24,75 da się grąć w drop A ale tak naprawdę to nie jest skala do takiego grania i po prostu trzeba być mega fakin kerful...

Hehe, standard Fis na SG od Epi... Moszna?  ;)

https://soundcloud.com/omson2711/kajagoogoo-turn-your-back-on-me-110bpm-cover-1

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Można ale i tak na głównym riffie coś dziwnego słyszę na najniższej strunie jakby dwie gitary między sobą się rozjeżdżały ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Bo na nastrojonej to każdy głupi zagra.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Suma sumarum przez to nie strojenie marketingowo jest ok, ponabijano postów... następny filmik będzie z mega nastrojoną gitarą z ustawioną menzurą, ponieważ gitarę miałem 2 dni w domu...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
6811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2013, 09:58:51
wysłana przez Drozd
11 Odpowiedzi
4216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 23:25:17
wysłana przez lefty
0 Odpowiedzi
2396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2016, 15:17:45
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2017, 21:44:26
wysłana przez Zomballo
5 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2021, 14:04:58
wysłana przez dari555