Autor Wątek: Seymour Duncan Nazgul Sentient set  (Przeczytany 7006 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Seymour Duncan Nazgul Sentient set
« 27 Kwi, 2021, 11:02:28 »
Miał ktoś styczność z tymi pickupami do 6  ? Jak one wypadają na tlen innych hi gainowych pasywów ? Chcę coś, co będzie pasywne i będzie dawać fajne Dżydżdży w les paulu w drop C a jednocześnie będzie dość uniwersalne (ładne cleany i crunche). Jako alternatywę roważałem SH-6 + SH1 bo taniej. Jak to wypada na tle tych pickupów ?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Miałem w Schecterze Blackjacku 7. Spoko pickupy - przy gryfie delikatnie podkręcony PAF (nieco jaśniejszy niż SH1) przy moście takie SH-6, tylko trochę więcej gruzu niż żyletek. Nic mi nie urwały - jak SH1+SH6 znajdziesz taniej, to nie ma co dopłacać

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Do Les Paula do drop C zainstaluj set 500T i 496R.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nazgul za suchy jak dla mnie... mi też nic nie urwał...

Dość dobrze udało mi się złapać jego brzmienie tutaj:

Ibanez RG770FM SD Nazgul - Test - METAL and more - Recenzja - Gitarowanie #24
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Do Les Paula do drop C zainstaluj set 500T i 496R.

Bardzo chętnie, tylko nigdzie ich nie ma. Choć nie wiem czy 496R pod gryfem to takie najlepsze rozwiązanie do cleanów. Ciekawi mnie Dimebagowy system gdzie pod mostek dawał hi gainowy ceramik a pod gryf Pafa Alnico.
Jak już tak gadamy to chodzi mi głowie jeszcze Pegasus i Seymour Duncan SH-5 Duncan Custom. Jest ktoś w stanie porównać je do SH 4 i SH6 jako punktów referencyjnych ?
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi, 2021, 10:46:04 wysłana przez Chomick »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Nazgula do Sh6 na pewno merrow w swoim pickup owym wdeo porównał. Tylko tam chyba amp jest wykręcony pod nazgula bo brzmi z tego co pamiętam najlepiej.


Mi się ten pickup bardzo podobał, miałem w xiphosie.

E: a black winter?

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie myślałem od nim - nazwa mnie odstraszała trochę  ;D Generalnie to szukam czegoś niemożliwego raczej. Pasywa, który daje takie fane dżydżydży jak EMG 81 ale jest pasywem - ma "większe" brzmienie, jest dynamiczniejszy, ma pierdolnięcie. Żeby to grało jak dopalony overdrivem Alnico 5. Albo chociaż coś, co mnie zbliży do tego efektu. No i żeby dogadywał się ładnie z czymś pod gryfem do cleanów.

Za pomysły typu EMG 57/66, Hetset, FLuence itp. dziękuje - testowałem i nie weszło mi. To dla mnie dalej aktywy tylko szerzej grające a przy tym często już traciły trochę fajne dżydżydży w porównaniu do "dziadka" 81.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi, 2021, 13:47:19 wysłana przez Chomick »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
podobno wbrew pozorom jest bardzo uniwersalny. Ja się na niego trochę gasuję bo to co słyszałem mi się podoba.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Nie myślałem od nim - nazwa mnie odstraszała trochę  ;D Generalnie to szukam czegoś niemożliwego raczej. Pasywa, który daje takie fane dżydżydży jak EMG 81 ale jest pasywem - ma "większe" brzmienie, jest dynamiczniejszy, ma pierdolnięcie. Żeby to grało jak dopalony overdrivem Alnico 5. Albo chociaż coś, co mnie zbliży do tego efektu. No i żeby dogadywał się ładnie z czymś pod gryfem do cleanów.

Za pomysły typu EMG 57/66, Hetset, FLuence itp. dziękuje - testowałem i nie weszło mi. To dla mnie dalej aktywy tylko szerzej grające a przy tym często już traciły trochę fajne dżydżydży w porównaniu do "dziadka" 81.

BKP Black Hawk.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
BKP Painkiller :D Nie ma bardziej dży, dży :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ty weź może sprawdź sobie SD alternative 8. Mam, kopie strasznie, to jest alnico 8, sygnał ma mocniejszy niż 81 czy FF modern ceramic :D (oceniając po tym jak muszę w interfejsie gain ustawić i jak przesterowuje engla). Więc może ma coś z dopalonego pasywa, bo przesterowuje wszystko :)

Nie wiem czy w LP nie będzie trochę za ciemno, bo ja to mam w jesionie bagiennym.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie wiem czy w LP nie będzie trochę za ciemno, bo ja to mam w jesionie bagiennym.

No... pamiętaj, że jesion to taki TS w korpusie :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Za BKP dziękuje bo za drogo (czyt. polska cebula), bo nie ma nigdzie. Chyba nic lepszego w tym budżecie niż SH-6 nie wymyślę. Ciekawi mnie jest custom. Niby paf na ceramiku to metalu :-\ ??

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców


SH5 - jesli to jakos pomoze, @Wolfhorsky moze miec jakies pojecie - gdzies mi swita ze pchal do skerve

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Dobra, żarty się skonczyły.

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
to juz Sabotage lepiej

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Za BKP dziękuje bo za drogo (czyt. polska cebula), bo nie ma nigdzie. Chyba nic lepszego w tym budżecie niż SH-6 nie wymyślę. Ciekawi mnie jest custom. Niby paf na ceramiku to metalu :-\ ??
Skoro tak to może chcesz odkupić duncan solar? Leży mi niepotrzebny. Budżet się zgodzi;)

Ale ja bym serio o SH-15 pomyślał.

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Spoiler
Ale Blackoutsów nie spisales na straty to moze jeszcze sie zastanów ;)
Mialem nazgula, fajne, geste rytmy, mocne solówy, bardzo mi sie podobal, pewnie wróce do niego jeszcze. Chcialbym tez obczaic Pegasusa - moze nad nim sie zastanów, wydaje sie ze ma troche mniej gainu i latwiej go kontrolowac a przez to mozna wiecej róznosci z niego wykrecac (full disclosure, na Pegasusie nie gralem. Tzn gralem ale tylko w super mario i w tanki)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jest jeszcze cała gama pikapów od Dimarzio, kilka od Hathora.

To w kwestii upierania się przy SD (tfu) cały czas

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Blackouty miałem to nieszczeście ogrywać w ESP Viperze - aktyw walący basem, normalnie anty Dżydżdży.... :facepalm:

Jakos nigdy dimarzio nie pasowały mi do lespaulowatych gitar. Prawda jest taka, że najczęściej widuje się je w supestratach.
SD mają dobrą dostępność (nowe i używane) i cenę. W zasadzie niechodzi mi Gain, to może nawet i przeskadzać. Bardziej o brzmienie, zwarty  dół.

Posty połączone: 29 Kwi, 2021, 10:44:41
Jeżeli chodzi o Merliny nigdy w ogóle nie miałem z nimi styczności -  nie wiem czego się spodziewać.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2021, 10:44:41 wysłana przez Chomick »

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
No merlin hellfire chyba byl w kontekscie żartobliwym wspomniany ale ja myśle że to w miare przyzwoity humbucker (moge Ci sprzedać zresztą jak chcesz:P ) chociaż moim zdaniem to jednak półke niżej niż SD. Ale w porównaniu z jakimikolwiek stockami na pewno jest lepiej.
Miałem set Merlin MPH (P90) kiedyś w les paulowatym ltd ec256 z klonowym topem i gadały przezacnie, idealny gryfowy pickup jak dla mnie, pod mostkiem klasyczny slash, super. No ale dży dży nie zrobi.

Zobacz sobie jeszcze np sety PRSa np sygnature tremontiego albo Dragony?
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2021, 13:12:07 wysłana przez Meliton »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Merlin Helfaja to największy syf jaki można sobie wyobrazić.

Odnośnie Nazgula - nie widzę sensu przepłacać, SH6 robi to samo, jeśli nie lepiej. W ,,pokazowym" KM-7 jazgot, suchość i tak dalej. To już Blackwintery lepiej.

500T/496R będzie też dobrą opcją. Ale obstawiam, że wolisz bardziej Sh6.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Szczerze to wole 500 T ale ciężko znaleźć i trochę drogie. Tylko nie wiem czy ten 496R to taka dobra opcja (tak samo jako SH6 w wersji neck sprzedawany w zasadzie tylko w secie Mayhem set).  Boję się, że z ceramicznych hi gainów pod neckiem wyjdą nie cleany a EMG 85  ;)
Ciekawi mnie ten SH-5 custom. SH6 ma trochę gainu i to może gdzieś zacząć przeszkadzać. Custom jest też ceramikiem ale potencjalnie nie tak zgainowanym.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Szczerze to wole 500 T ale ciężko znaleźć i trochę drogie. Tylko nie wiem czy ten 496R to taka dobra opcja (tak samo jako SH6 w wersji neck sprzedawany w zasadzie tylko w secie Mayhem set).  Boję się, że z ceramicznych hi gainów pod neckiem wyjdą nie cleany a EMG 85  ;)
Ciekawi mnie ten SH-5 custom. SH6 ma trochę gainu i to może gdzieś zacząć przeszkadzać. Custom jest też ceramikiem ale potencjalnie nie tak zgainowanym.

To szukaj pojedynczej sztuki. Pytaj na grupie Gibsona na FB. Pod gryf wsadzisz sobie wtedy co będziesz chciał ;) Ja miałem chyba kiedyś 500T + jakieś P94, fajnie to żarło.

Albo napisz do Hathora, niech Ci 8buckera zrobią. Bardzo fajny pikap.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Zobacz sobie jeszcze np sety PRSa np sygnature tremontiego albo Dragony?

Dragony to jest anty-rzyn-rzyn pipak! Jednak skoro wspomniałeś tę markę, to z autopsji mogę polecić set HFS/VB, serio, to dobrze robi.

Co do Sh-6, to zawsze był taki mój pipak, którego chciałem mieć, ale zawsze wybierałem coś lepszego, czy to BKP Painkiller czy Juggernaut itp, w końcu zakupiłem wiosło w które uznałem, że zamiast BKP wsadzę coś innego, konkretnie właśnie set Sh-6b / Sh-1n, aha, wiosło to Harley Benton SC-Custom pierwszej serii. No i ogólnie nie jest źle, jest jebnięcie, jest specyficzna góra tego pipaka i no czuć moc, ale... nie jest to taki potwór jak Painkiller czy inne pipaki od BKP, nawet nie chodzi o moc (choć trochę też), ale o to jak to brzmi, no niestety, ale czuć różnicę w selektywności czy klarowności brzmienia. Choć to dobry pipak i w Twoim budżecie pewnie najlepszy, to chciało by się rzec... "dozbieraj i kup mese" ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
48 Odpowiedzi
12725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 18:02:29
wysłana przez chronix1
8 Odpowiedzi
4101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 11:39:57
wysłana przez headcharge
4 Odpowiedzi
1076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2021, 18:59:02
wysłana przez Stivo2005
3 Odpowiedzi
998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2023, 12:01:18
wysłana przez maciek1b