Autor Wątek: Seymour Duncan Nazgul Sentient set  (Przeczytany 7007 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
TB-6 i SH1-N to mój ulubiony 100% pewny set - kupiłem właśnie LTD Elite EII i dokładnie taki set w nim siedzi - choć materiały inne niż w moim flagowym ESP Horizonie to brzmi to zawodowo - wszystko się zgadza - serio polecam! tym bardziej, że można często w cenie 500 zł za cały set używki dorwać.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Vintage Bass jest fajnym pickupem pod gryfem, ale HFS jakos mnie nie urzekl. Dla mnie najgorszy pickup od PRSa. O ile basowe jeszcze fajnie graja to wioliny sa dla mnie irytujace. Ciezko jest okreslac brzmienie, ale na moje za bardzo skrzecza.

A Dragony do napierdolu. To moze Gibsony 57ki tez?
007

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
A jak dla mnie to Nazgul jest fhuj zajebisty - ląduję je do praktycznie każdego wiosła, które miałem. Pickup świetnie się czyści volumem i co ważne gada zajebiscie na rozpiętych cewkach. Aktualnie tez pozbywam się setu Black Winter z Charvela Duplaintera i wleci tam set Nazgul/Sentient :)

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
A jak dla mnie to Nazgul jest fhuj zajebisty - ląduję je do praktycznie każdego wiosła, które miałem. Pickup świetnie się czyści volumem i co ważne gada zajebiscie na rozpiętych cewkach. Aktualnie tez pozbywam się setu Black Winter z Charvela Duplaintera i wleci tam set Nazgul/Sentient :)

Też tak uważam Nazgul/Sentient ewentualnie do jasnych wioseł Pegasus, ma wprawdzie ciut słabszy sygnał ale jest na Alnico V przez co ma więcej harmonicznych i jest ciemniejszy za to brzmi potężnie i zdecydowanie robi dży dży:)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ok, może inaczej - kiedyś, jeszcze nie tak dawno temu, nie było BKP i ludzie jakoś żyli  ;D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ok, może inaczej - kiedyś, jeszcze nie tak dawno temu, nie było BKP i ludzie jakoś żyli  ;D

Jak zrobisz dokładną analizę forum to pierwsze testy BKP robiono tutaj w 2007 albo 2008 roku ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ano tak racja, ludzie przed 2007 nie grali hi gainów na pasywach  ;D

Posty połączone: 05 Maj, 2021, 10:30:48
W ogóle jak już tak wałkujemy temat BKP to jak się mają do tego co chce (srogie dżydżydży) następujące pickupy i jaka różnica między nimi jest ?

- Aftermath
- Nailbomb
- Warpig
- Painkiller
- Cold sweat
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2021, 10:30:48 wysłana przez Chomick »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Przyjechał do mnie tytułowy set zapakowany w to brzydactwo poniżej i powiem tak: do ciężkiego grania miazga - chyba zdeklasują TB6 i SN1 - może to też kwestia gitary ale kosi kto przeokrutnie:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W ogóle jak już tak wałkujemy temat BKP to jak się mają do tego co chce (srogie dżydżydży) następujące pickupy i jaka różnica między nimi jest ?

- Aftermath
- Nailbomb
- Warpig
- Painkiller
- Cold sweat

Moje wrażenia:

- Aftermath - sucho, szybko, agresywnie;
- Nailbomb - dobry punkt wyjścia, dość "zablansowany" na tle reszty, no i jeszcze Cearmik czy Alnico?
- Warpig - alnico, dużo mocy, dość trudny w kontroli, dużo harmonicznych; ceramic, więcej mocy, dość trudny w kontroli, mocny dół;
- Painkiller - dży, dży, dży... nakurw i rozpierdol, mój ulubiony pipak;
- Cold sweat - nie wiem, nie grałem;

Jeszcze bym dodał Ragnaroka, sygnał wyjściowy powala, dużo agresji, mocy, ale też dość trudny w kontroli, no i jeszcze Juggernaut, którego lubię, bo będąc ciut bardziej grzecznym od PK, nie traci na mocy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dzięki, to mi coś mówi - myślę nad Aftermathem, Nailbombem i Painkillerem. Co myślisz lepiej się dogada z Gibsonem Les Paulem w drop C  ? Dodam że oprócz Dżdżydży gram też rozłożyste, dziwne dysonansowe akordy które zawierają dużo dźwieków zarówno niskich jak i wysokich i fajnie Żeby to było czytelne (np. na blackhawku w Gibsonie Flying V niestety zawiodłem się pod tym względem, niektóre dźwięki w akordzie ginęły).

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Oj... ja zawsze polecę Painkillera...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Dzięki, to mi coś mówi - myślę nad Aftermathem, Nailbombem i Painkillerem. Co myślisz lepiej się dogada z Gibsonem Les Paulem w drop C  ? Dodam że oprócz Dżdżydży gram też rozłożyste, dziwne dysonansowe akordy które zawierają dużo dźwieków zarówno niskich jak i wysokich i fajnie Żeby to było czytelne (np. na blackhawku w Gibsonie Flying V niestety zawiodłem się pod tym względem, niektóre dźwięki w akordzie ginęły).

NB lub Juggernaut.
Paczki z głów!

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Przyjechał do mnie tytułowy set zapakowany w to brzydactwo poniżej i powiem tak: do ciężkiego grania miazga - chyba zdeklasują TB6 i SN1 - może to też kwestia gitary ale kosi kto przeokrutnie:
( Obraz usunięty.)
Możliwe że to moja była gitara ;) chyba że jest druga sztuka w PL. Miło wspominam jeden z lepszych RR na jakich grałem :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Myślę, że mało jest tych gitar - a w pl to już w ogóle: Jackson Stars RR TN02. Był opis na forum-gitara.pl i to była raczej ta gitara bo miała naklejony z tyłu główki taki patent do kostek - co prawda HR Guitars to zdemontowało przed wysyłką ale na zdjęciach na ich stronie jest - jak przyjechała miał w tym miejscu ślad z kleju(udało się to wyczyścić). Dla mnie ideał RR jeśli chodzi o specyfikację. Fajnie bo to druga unikatowa gitara, która od zawsze mi się podobała i w przeciągu kilku miesięcy wylądowała u mnie. Druga to LTD Elite MII.

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Dzięki, to mi coś mówi - myślę nad Aftermathem, Nailbombem i Painkillerem. Co myślisz lepiej się dogada z Gibsonem Les Paulem w drop C  ? Dodam że oprócz Dżdżydży gram też rozłożyste, dziwne dysonansowe akordy które zawierają dużo dźwieków zarówno niskich jak i wysokich i fajnie Żeby to było czytelne (np. na blackhawku w Gibsonie Flying V niestety zawiodłem się pod tym względem, niektóre dźwięki w akordzie ginęły).

NB lub Juggernaut.
Również myślę, że Juggernaut, jest to moje ostatnie odkrycie i będzie idealny do tego co potrzebujesz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
48 Odpowiedzi
12725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 18:02:29
wysłana przez chronix1
8 Odpowiedzi
4101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 11:39:57
wysłana przez headcharge
4 Odpowiedzi
1076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2021, 18:59:02
wysłana przez Stivo2005
3 Odpowiedzi
1004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2023, 12:01:18
wysłana przez maciek1b