Autor Wątek: harley benton g212 vintage - O CO CHODZI???  (Przeczytany 32068 razy)

Offline msob87

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
harley benton g212 vintage - O CO CHODZI???
« 20 Mar, 2009, 13:26:36 »
Przegladajac thomanna natrafilem na takie cos:

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_g212_vintage.htm

YYY Pytam sie o co chodzi? Paka ze sklejki obita tolexem + 2xVintage 30 za 179 euro?:|
Grał ktoś kiedyś na tym?

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
odgrzebuję temat , grał ktoś, jakies porównanie do "markowych "2x12 na V30?

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
spoko fajnie jakbyś dotarł z paką na to party ;)

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
nom, fajnie by było :) i jakieś opinie porównawcze z innymi pakami potem, myślę, że sporo osób będzie ciekawych jak ta paka wypada przy innych ;)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
http://www.youtube.com/fearedse tutaj masz niesamowity sound wiosla nagrany na tej paczce.

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
W sumie jego nagrania przekonały mnie swego czasu żeby zaryzykować i kupić tą paczkę :)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Przy niskim jełro wiele nie ryzykujesz. Widziałem na jakims zagranicznym forum zdjecie wnetrza tej serii z tym, ze bylo to 4x12 wykonanie straszne, kiepska sklejka listewki klejone jak w tanich kolumnach hi-fi :) "dusza" byla zrobiona z kawałka sklejki bez zadnych dodatkowych wzmocnien. Jak by to buzar zobaczył to by wymiękł, ze można az tak niechlujnie kolumne zrobic :). No ale chinczyk jak mu zaplacisz zrobi i ładnie dlatego to tyle kosztuje.
.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
nie pomoga,jak i nie mozna okreslic po czyims nagraniu ze paczka jest ok bo w nagrywaniu studyjnym jej brzmienie nie ma jakiegos fundamentalnego znaczenia. To zalezy od wielu innych czynników i w koncowym efekcie paczuchy nie ocenicie. Gupi kabel łaczacy mikrofon-ny ma wpływ na sound nie mówiac o dziesiatkach innych elementów. Znam tego goscia z filmiku,to Ola Englund producent/gitarzysta Death Metalowy ktory gra w paru zespołach jak rownierz ma swoje studio(yjko) w Stokcholmi'e i tam sklecił to brzmienie. Obejrzyjcie tez inne filmiki te dwa na dole które linkuje  sa o wiele blizej prawdy brzmienia tej paki chopaki  :P ale tez nie do konca
napiszcie do niego i sie popytajcie co i jak z tym ustrojstwem jak tak bardzo komus zalezy reamp@oep.se
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2010, 05:35:29 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
ja sie zdecydowałem i po 4 dniach od zamówienia kurier przytargał mi paczke , kosztowała 760pln, pierwsze co zrobiłem to odkreciłem głośniki-sa to rzeczywiście v30tki 16ohm-napis głosi że to celestion international -czyli pewnie chińskie :). Co do wykonania, moim zdaniem jest całkiem ok nie ma mowy o jakiś niedoróbkach, dusza rzeczywiscie ze sklejki ok 10cm szerokosci. Co do brzmienia to mam akurat sajda w naprawie i nie miałem możliwości miarodajnego testu, ale w niedziele przetestuję i podziele sie wrażeniami

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
moja paka ma dotrzeć w poniedziałek to potestuje z Vulturem i też się podzielę wrażeniami ;)

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
i jak tam te testy? bo tez zastanawiam sie nad ta paka, a thomanie znalazlem w takiej samej cenie marshalla MC212 http://www.thomann.de/pl/marshall_mc212.htm  jak te paczki maja sie do siebie, moze lepiej by tego marshallka kupic?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
mogliby coś o głośnikach napisać ;)
do widzenia.

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
podobno sa tam montowane celestion super 65

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
a ja słyszałem ze Celestion/Marshall G12N-65 8R guitar speaker :P

                                                £39.00
                     Euro guide price:  €44.19   USA guide price:  $60.04
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2010, 17:12:27 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja mialem tego mc212 kupilem go swojego czasu w bigbeacie za 650 zł chyba, czy cos takiego. juz nie pamietam.

leciutka paka. malutka, zgrabnie ise ja nosilo, pod tym wzgledem mile ja wspominam.

pozatym, totalnie mało dołu. rzeklbym ze wcale. dosc siarowata. jako paka na przeczekanie jaknajbardziej ok, ale do grania na dluzej nie polecam.

sam przekisilem ja 2 miechy az uzbieralem na lepsza paczke, sprzedalem bez straty bo w miedzy czasie ich ceny skoczyły zatem fajnie mi sie udało :D

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
a z ta wielkasca tej paczki to tez dziwna sprawa wlasnie bo gdzies tam bylo napisane ze jak masz malo miejsca to paczka dla Ciebie a jak patrze na rozmiary to wcale nie jest mniejsza od innych paczek 2x12, chyba jednak sobie ja odpuszcze. No ale dobra to co z tymi testami tego harley bentona

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
mi cos swita ze ona byla fajna mala wlasnie. plytka i nie za szeroka. paka ktora mialem pozniej byla w sumie sporo wieksza i ciezsza.

to co najlepiej wspominam z tej paki to wlasnie jej rozmar i wage. to byla mala zgrabna paka, nie wiem z czego byla zrobiona, ale sklejka to to nie byla, dlatego taka lekka pewnie. pod tym wzgledem byla naprawde bardzo bardzo przyjemna. ale brzmieniowo to niebardzo.

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Dzisiaj pakę dostałem :P niedługo pewnie pogram na większej głośności u kumpla na jam'ie, ale z pierwszych, domowych testów naprawdę fajnie się sprawuje :) przynajmniej z Vultem nie siarzy, nie brakuje jej dołu, daje radę po prostu :D ale tak jak mówię, na razie na niskiej głośności raczej (blok)
w każdym razie za tę cenę szczególnie polecam :)

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
mówiłem :D
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Dobry niskobudżetowiec!!!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
niedługo pewnie pogram na większej głośności u kumpla na jam'ie...
Czekam i czekam na te wrażenia z głośniejszego ogrywania ;)

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
a no właśnie mały problem bo mam wysyp kół i projektów na studiach więc chwilowo nie ma czasu wziąć sprzętu i coś pograć :P

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Podczepię się do oczekiwań na testy :); kasę ostatnią na head'a będę wydawał, a że słuchawek od ipoda nie mam zamiaru do pieca podłączać, to rozejrzawszy się za jakąś tanią sensowną paką ów harley benton na thomannie przykuł moją uwagę niezwykle. Może i wartoby się machnąć na cierpliwość i dozbierać do Framusa 212 400zł ale jeśli ta paka będzie dawać radę, to trzaby to ogarnąć.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Dzisiaj doszla paczka. rozpakowalem i na chwile podlaczylem do swojego engla.
Szczerze mowiac, bylem bardzo sceptycznie nastawiony (uraz po zajebistosci mesy i orange...) ale z tego co na szybko ogralem to brzmi porzadnie. Nie znam sie dokladnie na wykonaniu ale ta kolumna jest strasznie lekka, nie wiem jaka to sklejka ale to musialo byc jakies delikatne drzewko. Podoba mi sie troche bardziej niz paka framusa, ktora mialem poprzednio.

Dolu duzo nie niestety ma ale na szczescie siara sie nie narzuca. Gram przewaznie szybka muzyke (ekonomiczny trasz metal w nyskim stroju) i powiem, ze wszystko selektywne, nawet jak najebie sobie gejnu (albo sie nagle nauczylem kostkowac).

Jutro bede nagrywac engloslawa z ta paczka to moge zamiescic jakies probki, jesli sa chetni.
Nie bedzie to obiektywne ale moze ktos bedzie chcial posluchac.

pozdrowko
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2010, 22:42:08 wysłana przez Matt-Carnage »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
14516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 14:07:17
wysłana przez Lukas
4 Odpowiedzi
2815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2012, 08:27:45
wysłana przez sinquestsound
1 Odpowiedzi
1683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2018, 14:13:30
wysłana przez Majk
15 Odpowiedzi
4929 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2018, 17:41:51
wysłana przez Aremenius
11 Odpowiedzi
5465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2020, 14:53:42
wysłana przez OMSON