Autor Wątek: Jaki preamp pod BASH Studio Head 20 + Harley Benton G212 Vintage  (Przeczytany 4937 razy)

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Hej!

Szukam budżetowego ale i sensownego preampa pod następującą konfigurację:
- BASH Studio Head 20
- Harley Benton G212 Vintage
- Jackson Pro HT7

Niestety w ogóle nie orientuję się jakie są obecnie możliwości i co będzie z powyższym ładnie gadać. Doradzicie coś ładnie proszę? :-) Dzięki!

Pozdro!
Kokos

Posty połączone: 02 Maj, 2018, 11:24:43
W ogóle BASH Studio Head 20 to chyba wzmacniacz hybrydowy, zdaje się posiada preamp.. Ma sens wpinania preampu do wzmacniacza hybrydowego?
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2018, 11:24:43 wysłana przez Kokos »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Bash Studio Head to konstrukcja w pełni lampowa. Nie wiem czy pętla jest zrealizowana na lampie, ale akurat tutaj nawet jeśli jest na scalaku to żaden większy grzech, bo wiele "dużych" ampów i firm robi to w ten sposób.

W każdym razie, Studio Head to pełnoprawny wzmacniacz z preampem (zrealizowanym na 3 lampach 12ax7) i powerampem (zrealizowanym na 2 lampach EL-84). Może napisz co chcesz osiągnąć, bo póki co nie widzę żadnego większego sensu w tym co piszesz.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Tu masz obszerny opis:

https://sprzedajemy.pl/bash-studio-head-20-wzmacniacz-lampowy-kleszczow-3-402203-nr18671687

Moim zdaniem zmień sobie cały set (pre i koniec) lamp na nowy (z dobrych i niedrogich polecam np Tung-Sol na końcówkę) + ewentualnie jakiegoś TS-a na dopałkę i zapomnij o preampach ;)

6N2P-EB (NOS):

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?290,6n2p-ew-nos-rosja-voskhod-seria-03-87

EL84:

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?484,el84-tung-sol

Albo idąc za ciosem (też NOS):

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?32,6p14p-ew

« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2018, 12:11:04 wysłana przez OMSON »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Co ja czytam. Jaki kurwa preamp przed preamp? Za mało jest preampu w preampie Basha?

Chyba, ze chodzi o kolejny gain stage. Bash studio dopala się normalnie. Co nie wepniesz teesowatego przed - będzie pieknie. Fajny wzmak, buły może trochę ma, ale i bez dopały grał mi ładnie. O ile dobrze pamiętam, bo było to w czterdziestym trzecim.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
Kolega najwyraźniej przez preamp rozumie kostkę typu overdrive/distortion.
Tak jak pisał @Ghost_of_Cain, wszystko "zielonopodobne" będzie dobrze współpracować.

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Hej!

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi, oczywiście dałem popis swojej niewiedzy i nie wziąłem pod uwagę, że preamp już jest we wzmacniaczu.

Korzystając z tego, że wspomnieliście o wymianie lamp.. Chciałbym właśnie taką akcję przeprowadzić.

Szukam dobrych lamp:
2x EL84
4x 6N2P-EB

Słyszałem, że lampy mają znaczący wpływ na brzmienie, wybierając Basha szukałem zamiennika Mesa Dual Rectifier. Czy te NOS-y podane przez kolegę Omsona to dobry wybór? Zastanawiam się czy nie rozsądniej wybrać czegoś w bieżącej produkcji? Moglibyście też rzucić nieco światła na dobieranie lamp? Słyszałem, że dobiera się je jakoś w pary..

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Kokos

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Oj to jak Ty tyle wiesz o temacie to zanieś to do kogoś kto ogarnie to tak żeby prąd nie poraził i wszystko było zrobione po ludzku, serio ;)

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Nie rozumiem, jeśli czegoś nie wiem to pytam grzecznie.. Czy to elektroda, że za dla Ciebie oczywiste pytania dostaje się kopa w jaja?
« Ostatnia zmiana: 17 Lip, 2018, 06:26:18 wysłana przez Kokos »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dobra, tylko wytłumaczenie komuś całego tematu od zera plus ryzyko że Ci coś pierdyknie po drodze nie ma moim zdaniem sensu. Weź to do fachowca to przy robocie jak będziesz miał czas usiąść i człowiek będzie w porządku (ja np. się tak dużo o lampach nauczyłem - w momencie kiedy gość wymieniał mi lampy i potki) to Ci wyłuszczy co i jak.

Dobieranie lamp itd. to nie jest takie hop siup cyk dobrane i lecisz, trzeba trochę ogarniać temat, jeśli weźmiesz się za to sam i za tydzień wrócisz z "Panowie, no jebło XD" to nie miej pretensji :D

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Skąd pomysł, że masz lampy do wymiany? Bash do swoich pieców daje ruskie wojskowe lampy z lat 70-tych. Nie do zajechania praktycznie. Jeżeli chcesz dobre lampy wymienić tylko po to, żeby pobawić się brzmieniem, to moim zdaniem jest to bez sensu. A gwarantuje ci, ze każde nowe lampy na które wymienisz te ruski będą gorsze.

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Pomysł wziął się z przeczytania FAQ Basha dlaczego pętla efektów może nie działać. Ale już udało mi się uruchomić pętle. I lampy nie wyglądają ani na osmolone ani nie słychać anomalii.

Więc wymieniać nie będę, ale nie zgadzam się z kolegą dwa piętra wyżej, że jeśli czegoś się nie wie to lepiej nie pytać i nie dotykać. Jeśli ktoś chciałby choćby podesłać link do sprawdzonego materiału to chętnie poczytam, kiedyś może będę musiał te lampy wymienić. A odpowiedzialność za szkody biorę na siebie.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Pomysł wziął się z przeczytania FAQ Basha dlaczego pętla efektów może nie działać. Ale już udało mi się uruchomić pętle. I lampy nie wyglądają ani na osmolone ani nie słychać anomalii.

Więc wymieniać nie będę, ale nie zgadzam się z kolegą dwa piętra wyżej, że jeśli czegoś się nie wie to lepiej nie pytać i nie dotykać. Jeśli ktoś chciałby choćby podesłać link do sprawdzonego materiału to chętnie poczytam, kiedyś może będę musiał te lampy wymienić. A odpowiedzialność za szkody biorę na siebie.

Proszę:
http://www.hughes-and-kettner.pl/porady/kiedy-wymieniac-lampy-wzmacniaczu

A co do kopania w jaja, to ludzie z chęcią Ci pomogą, ale najpierw zadaj sobie trochę trudu i postaraj się poszukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w necie.
Bo wpisanie w wujka Google hasła "obsługa wzmacniacza lampowego" naprawdę nie boli.

Pozdro
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Kokos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Dzięki, akurat wczoraj czytałem ten artykuł. Nie ma tam wskazówek jakich producentów lamp wybierać, czy NOS-y, czy z bieżącej produkcji, jaka lampa jak wpływa na brzmienie.. Takich informacji nie znalazłem.

Mimo szukania czasu na siłę między pracą a rodziną nadal nie przychodzę do Was z byle czym, staram się odrobić lekcje. Na szczęście większość z Was jest bardzo życzliwa i pomocna, staram się to doceniać i nie nadużywać. Jednak rzeczy oczywiste dla jednych nie są oczywiste dla drugich. Mam wrażenie, że niektórzy zapomnieli jak sami zdobywali wiedzę i doświadczenie, albo w ten sposób odreagowują jak ich wtedy za to traktowano.

Wybaczcie za to przemyślenie, od teraz już postaram się nie odchodzić od tematu lamp.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dzięki, akurat wczoraj czytałem ten artykuł. Nie ma tam wskazówek jakich producentów lamp wybierać, czy NOS-y, czy z bieżącej produkcji, jaka lampa jak wpływa na brzmienie.. Takich informacji nie znalazłem.

Mimo szukania czasu na siłę między pracą a rodziną nadal nie przychodzę do Was z byle czym, staram się odrobić lekcje. Na szczęście większość z Was jest bardzo życzliwa i pomocna, staram się to doceniać i nie nadużywać. Jednak rzeczy oczywiste dla jednych nie są oczywiste dla drugich. Mam wrażenie, że niektórzy zapomnieli jak sami zdobywali wiedzę i doświadczenie, albo w ten sposób odreagowują jak ich wtedy za to traktowano.

Wybaczcie za to przemyślenie, od teraz już postaram się nie odchodzić od tematu lamp.

Baj de łej. Nigdy nie zdarzyło mi się wymieniać lamp na preampie. Końcówka - owszem, normalna rzecz. Lampę pętli miałem też uwaloną. Ale na preampie nie zmieniałem nigdy - ani ze względu na zużycie, ani w związku z poszukiwaniami nowego brzmienia. Dobry majster od wzmaka zawsze sprawdzi Ci lampy i oceni ich potencjalną żywotność.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No do starych lamp - brzmienie jak brzmienie, po wymianie moich jak padły na ruskie NOSy jedyne co się zmieniło to atak spod łapy (MINIMALNIE! tak tylko podkreślam), ale co głównie robi różnicę między starymi ruskimi a nowymi chinolami to żywotność. Gadałem ze swoim magikiem od lamp i mówił mi coś o 1000h na chinolach i padają jak w zegarku, za to stare militarne ruskie mają przewidywaną ok. 10k godzin, a zazwyczaj cisną dalej po 20 więęęęc :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
32100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 12:42:09
wysłana przez Matt-Carnage
20 Odpowiedzi
14548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 14:07:17
wysłana przez Lukas