Autor Wątek: Problemy sygnałowe  (Przeczytany 15726 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Problemy sygnałowe
« Odpowiedź #25 23 Mar, 2009, 11:45:43 »
Stawiam na te 13m kabla na początku.
Z tego co widzę jedyny efekt jaki dają kostki to lekkie osłabienie amplitudy sygnału. Pasma nie zawężają w każdym razie.

Ale to tak się liczy? Myślałem, że istotna jest długość kabla wyłącznie do pierwszego efektu, a ta wynosi 6m...
A, pomyłka z mojej strony. :)
Jak masz TB, to siłą rzeczy istotna jest też długość kabla po efekcie.
-- Edit --
Przemyślałem to co mówisz i wydaje mi się, że się mylisz. Przecież sygnał przechodzący przez samego BB jest w porządku, a to dalej jest ~12metrów kabla (odejmuję te łączące efekty) :) Więc chyba jednak kwestia TB.
No dobrze, a sprawdzałeś każdy efekt z osobna?

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Problemy sygnałowe
« Odpowiedź #26 24 Mar, 2009, 08:32:36 »
Sikor dzięki za linka - bardzo ciekawe jest to porównanie kabli. Zastanawia mnie tylko jakim cudem Mogami 2524 które zawsze poleca Bradshaw (vide link tutaj: http://i235.photobucket.com/albums/ee118/zachman_photos/My%20Guitar%20gear/caerecommended.jpg ) dostało takie niskie oceny - in fact duzo niższe niż klotz lagrange którego używałem latami
Z polecaniem, to jest tak, ze to zalezy po prostu od gustu tego, ktory poleca :)
Pojemnosc itp. da sie obiektywnie zmierzyc, ale jak dany kabel w danym zestawie bedzie brzmial juz nie. Peter Diezel i Peter Stapfer na przyklad polecaja Cordiala CGK175 do wspolpracy z ich wzmakami, bo wg nich brzmi to najlepiej. A tak wysoko oceniane Vovoxy uwazaja za zupelnie nie nadajace sie do uzytku (polecam wywiad z Peterem Stapferem na youtube).
Grunt, to sie tymi wskazaniami za bardzo nie przejmowac i znalesc to co nam odpowiada.
To wymaga troche zachodu, zeby rozne kable przetestowac oraz kasy (ale niektore kable mozna od kogos pozyczyc).
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2011, 09:58:19
wysłana przez wuj Bat
14 Odpowiedzi
3662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2011, 20:47:38
wysłana przez Matt-Carnage
5 Odpowiedzi
2183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2012, 05:50:21
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
1163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2013, 15:30:39
wysłana przez niedziak
3 Odpowiedzi
4868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2019, 21:18:11
wysłana przez Tadeo