Autor Wątek: [NGD] Custom in da hauz...sort of...  (Przeczytany 1559 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
[NGD] Custom in da hauz...sort of...
« 20 Gru, 2020, 11:27:48 »
Zaczęło się jak zawsze. GAS. Tylko ten był taki nieokreślony. Kupiłby se człowiek nowego grata. Typy były dwa: prawilne 6505 albo hollow body, bo nigdy nie miałem. Peavey jednak odpadł, bo pieców i kombinacji w jakie mogę wszystko załączać i tak mam w chuj aż za dużo. Poza tym, do piviego na ten moment lampowa końcówka + Mooer 005 w zupełności wystarczy. Do momentu aż odzyskam kiedyś AMT P2 które jak kompletny idiota sprzedałem.

W sumie odpowiedź na GAS przyszła sama z siebie: zawsze chciałem mieć Customa. Nie gitarę Custom a LP Customa. Gibsona. Złoty osprzęt, diamond inlay, binding, gruby korpus, sami wiecie. To taki peak dla mnie, nieosiągalny na ten moment, ale może kiedyś. Pomyślałem - why not, zobaczmy jakie zamienniki ma rynek dla mnie na ten moment. Były dwa: Epi LP Custom 2020 i japońskie LPC od Greco, Orville itp. Mogłem dorzucić niby do tego jeszcze ESP (LTD EC-1000 niby też spoko, ale sztuka, która u mnie na moment była o ile w kwestii gryfu była fajniejsza od LPJ 2013, to brzmieniowo, niestety poległa srogo), ale Eclipse to zbyt unowocześnione LPC dla mnie na ten moment. Tak się złożyło, że tego samego dnia miałem możliwość obadania nowego Epiphone'a i Orville z 1995 (Orville, nie Orville by Gibson). No i... to trzeba powiedzieć wprost.


Jeśli wszystkie sztuki tego LPC są mniej więcej tak samo zrobione jak sztuka, którą macałem to Epiphone odwalił kawał bardzo dobrej roboty. O ile do poprzednich sztuk ZAWSZE się do czegoś mogłem dojebać, bo a to podstrunnica za jasna, a to potki pracują chujowo, a to czuć było, że ktoś miał po prostu wyjebane. ZAWSZE było z nimi ,,coś". To 2020 mogłem się doczepić MAKS do jakiś śladów klejenia siodełka. To wszystko. Progi, elektronika, klucze - wszystko było tip top. Binding bez bugów, żadnych wtop lakierniczych. O brzmieniu wypowiadać się nie będę, bo ogrywanie w warunkach sklepowych to se w dupe można głęboko wsadzić, zarówno w kwestii setupu jak i nagłośnienia. Ale czuć było, że gitara sama z siebie pracowała srogo. 3200 w rnr.pl z kejsem zestaw - szczerze? Ja bym spokojnie mógł tyle dać. Serio, mógłbym wywalić te Probuckery, wsadzić coś swojego, ustawić pod siebie i nie czułbym się wyjebany.


Tak się przypadkowo złożyło, że jeszcze tego samego dnia ustawiłem się na ogranie Orville'a Les Paul Custom Fujigen 1995. Wsiadłem w furę, pojechałem, ograłem (na Bossie GT-100...) wróciłem. I...no właśnie. O ile widać było, że ktoś dbał o setup bo playabillity było tip top. Ale niestety, byłem w stanie doszukać się dużo więcej fakapów w kwestii bindingu czy siodełka (chyba było fabryczne), lakier poly starzeje się mega słabo, osprzęt do wymiany CO NAJMNIEJ 10 lat temu cały. Palisander niestety albo musi być niestety czarno-czarny, brązowe przebłyski psują definitywnie ten ,,black beauty" feel. Wiem, że ObG bywały z hebanem i z nitro (bo nic z tego nie było standardem) i może ta sztuka po prostu nie wybijała się z tłumu i może np właśnie ObG by bardziej mi coś urwał. Ale nie urwało, zwykły po prostu badyl bez oh i ah. W cenie którą usłyszałem to nie zastanawiałbym się i wziąłbym Epiphone. Obawiam się, że takie gitary w cenach jakie ostatnio sobie Mirki OLXa winszują, to muszą być definitywnie w stanie mint z najlepiej wymienionym osprzętem. Bo sorry chłopaki, pchanie złomu w cenie rolexów to gruba przesada.

Wracając do meritum. Wróciłem na chatę, siadłem na fotelu, stwierdziłem pierdole, picce zjadłem, kon zwalony. Wtem dostałem cynk, że Elektryczna Dusza ma coś fajowego. Coś tak fajowego, że nawet babie się spodobało. No to żal nie skorzystać z okazji :D




Główka się zgadza, napis się zgadza - no mam Les Paula Custom...prawie :D






Nie inaczej siusiaczki. Gibson Midtown Custom 2011. Technicznie to nie hollow body, tylko rozepchane LP z F-holes. Ale to tam szczegóły. Ma wszystkie elementy, które spowodowały, że mi dygnął. Wykonanie bez zarzutów, jedyne do czego się mogę dojebać, to weather checkings. Tzn jestem w pełni przekonany, że poprzednik mógł tego uniknąć przy gitarze z 2011 roku, no ale jest to jest, trudno.






Klucze Grover, na pokładzie BB1 i BB2. Niski output, nie wiem czy dla mnie nie za niski. Może po przesznurowaniu jej będzie trochę więcej kopyta, ale już się zastanawiam nad czymś innym. Na razie faworytem są 498T/490R, żeby utrzymać ten Gibsonowy charakter. Tutaj mi chyba trochę bardziej zależy. No albo wsadzę EMG 57/66 i wyjebane :D






Pamiętam przy premierze tego patyka, jaki ból dupy był o ten Richlite. Że to nie drewno, jakieś kompozyty z papieru itp. Powiem tak - wygląda jak heban, czyści się jak blaty w kuchni. Super materiał, który można chyba robić z recyklingu. IMO powinno być to dużo częściej stosowane w gitarach.






Generalnie trochę mi odjebało, nadprogramowy badyl, ale ostatecznie jestem w opór zadowolony. Setup od Michała ogarnięty, kejs w zestawiku. Nie mam jeszcze pomysłu na nią, czy zostawić ją w wysoko w drop D czy robić na niej jakieś stonery. Jak ktoś ma jakiś pomysł na nowe pipaki do niej to walcie śmiało. Macie jeszcze dwa pocieracze po zmianie gałek na speedy, które wyglądają lepiej i są trochę wygodniejsze w obsłudze. No i standardowo top wrap.






Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Bardzo ładna historia i efekt finalny :)

Przy okazji: trafił ktoś na EC1000, które dobrze brzmiało?
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Takie NGD to zazdroszczę!

Złego słowa o richlite nie mogę powiedzieć. Tak jak napisałeś, łatwo się czyści. Dużo mniej stresu że Ci spęka albo pojawią się problemy z progami.
A modelu nie znałem. Będę musiał poczytać co to za konstrukcje w nich i czym się różni od zwykłych ES.

Gratsy!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Pamiętam przy premierze tego patyka, jaki ból dupy był o ten Richlite. Że to nie drewno, jakieś kompozyty z papieru itp. Powiem tak - wygląda jak heban, czyści się jak blaty w kuchni. Super materiał, który można chyba robić z recyklingu. IMO powinno być to dużo częściej stosowane w gitarach.

Niektórzy dalej mi cisną, że chcę praktycznie tylko kompozyty na podstrunnicy. To jest zajebisty materiał, bo wygląda jak ma wyglądać, nie jest kapryśny, nie wykręca się w śmigło, jest łatwo dostępny. Nie oszukujmy się, brzmienie z podstrunnicy na całość ma taki wpływ, że prawie żaden.

Ja proponuję tam wsadzić jakieś fajniejsze P90 w puszkach do stonerów i low tuningów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Elaborat na temat top wrap poprosze

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Takie NGD to zazdroszczę!

 Będę musiał poczytać co to za konstrukcje w nich i czym się różni od zwykłych ES.

Gratsy!

No nie gadaj że ich nie znałeś :D dwa lata je robili razem z Classic Custom chyba. Albo rok po roku. Ktoś się chyba połapał, za tanie i za fajne to po 2012 je cofnęli. Można je wtedy było w śmiesznym hajsie dostać na wyprzedażach. Ona zachowuje soe bardziej jak LP niż ES. Ale z dechy głośna kurwa, Fki dają dzwona i headroomu fajnego.

@niedziak P94 chodzą mi po głowie właśnie. Gibsona albo Hathora.

Elaborat na temat top wrap poprosze

Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dzieki

Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ale że co? Struny se wygiął "w sposób do góry" i już.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2020, 13:25:48 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
MP, a to widział?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
MP, a to widział?


O kurwa zajebiste, wypróbuję następnym razem.

Top wrap robie od momentu, gdy nie byłem w stanie dogadać się z LPJ 2013, który był strasznie sztywny przy maksymalnie wkręconym strunociągu w deche. Gadał najlepiej, ale jakoś sztywno. Top wrap pomógł mi problem wyeliminować. Od tamtego momentu robię w każdym gibonie top wrap. Feeling z gry jest też ciut inny.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Przy okazji: trafił ktoś na EC1000, które dobrze brzmiało?
Tak, jeden taki jest co super urywa jaja. Gdzieś tam niżej w tym dziale zrobiłem temat :-)
A tak ogólnie to się zgadzam, że to takie średnio/poprawnie brzmiące gitary. Nic więcej.

Gratulacje!
Fajna gitarka. Ja bym jej włożył 57ki Gibsona. Tylko one też tak średnio do metalu.
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
(bla bla...)
picce zjadłem, kon zwalony
(bla bla...)

Mądrego to i dobrze poczytać!

Gratuluję! :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Nie pakuj się w Gibsonowe P94. Jeżeli chodzi o taki typ pikapa w rozmiarze humba, to dalej prym wiedzie BKP.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nie pakuj się w Gibsonowe P94. Jeżeli chodzi o taki typ pikapa w rozmiarze humba, to dalej prym wiedzie BKP.

SD ma kilka perełek, np. Phat Cat, ale faktycznie jeśli chodzi o rozmiar humbowy, to aktualnie oferty BKP nie przeskoczysz:

https://www.bareknucklepickups.co.uk/pickups/hsp90

Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie pakuj się w Gibsonowe P94. Jeżeli chodzi o taki typ pikapa w rozmiarze humba, to dalej prym wiedzie BKP.

SD ma kilka perełek, np. Phat Cat, ale faktycznie jeśli chodzi o rozmiar humbowy, to aktualnie oferty BKP nie przeskoczysz:

https://www.bareknucklepickups.co.uk/pickups/hsp90



Supermassive polecam, naprawdę fajnie się grało ;>
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
13529 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony
11 Odpowiedzi
3872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2014, 19:55:53
wysłana przez MrJ
35 Odpowiedzi
10664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2015, 12:35:45
wysłana przez MrJ