Autor Wątek: [TEST] Fame Forum III  (Przeczytany 1704 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[TEST] Fame Forum III
« 18 Gru, 2020, 08:28:59 »
Witajcie,

gitarka forumowa i kilka moich uwag:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #1 18 Gru, 2020, 10:38:45 »
Jesteś chyba jedynym polskim gitarowym VLOGEREM (hehe) którego jestem w stanie obejrzeć bez cringe'u.

A co do samego testu - dziwie się, że rozwiązanie ze ,,wpuszczaniem" mostu TOM głębiej w korpus jest tak rzadko spotykane, przecież to jest OP opcja, miałem to we Flame właśnie i to była super opcja. Teraz to chyba tylko ze świeżych rzeczy, to nowa sygnatura Middletona z Sylosis/Architects to ma. Nie wiem czemu więcej firm tego nie stosuje.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #2 18 Gru, 2020, 12:02:46 »
Propsy za opeta, też kiedyś robiłem tego kołwer :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #3 18 Gru, 2020, 12:54:55 »
Jesteś chyba jedynym polskim gitarowym VLOGEREM (hehe) którego jestem w stanie obejrzeć bez cringe'u.

Dzięki ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #4 18 Gru, 2020, 15:07:32 »
A co do samego testu - dziwie się, że rozwiązanie ze ,,wpuszczaniem" mostu TOM głębiej w korpus jest tak rzadko spotykane
Bo cała idea TOMa to jest właśnie odpowiedź na większy kąt między korpusem a gryfem, który to ma właściwości brzmieniowe :) Nie TOM gra (no też..., wszystko ma wpływ) tylko przede wszystkim ten typ konstrukcji.
Paczki z głów!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #5 18 Gru, 2020, 16:55:38 »
Hehue, chyba druga moja "była" u Ciebie na kanale :D Materiał jak zwykle klasa no i oczywiście dołączam się do propsów za Opeth :D

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #6 18 Gru, 2020, 20:06:37 »
Ruszanie powoli z kopyta to czad:D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #7 19 Gru, 2020, 10:32:32 »
Miałem podobnego Fame, tylko ładnie przerobiony na surf Green.



Potwierdzam solidność tych gitar. To jedna z tych gitar gdzie człowiek się puka w czoło. Po co ją sprzedalem cena/jakość ciężkie do przebicia.

Czy lepsze niż Flame to nie wiem. Miałem dwa i jeden był ''custom'' b fajnie wykonany a drugi seryjny trochę gorzej.

Mi się podobają te nowe Fame Forum IV. Wyglądają mega. Tylko Mayones rezygnując z marki Flame, zrezygnował niestety też z Fame. Teraz te gitary produkowane są chyba w Czechach. Ale z tego co w internetach można znaleźć to trzymają też poziom wykonania.
007

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #8 19 Gru, 2020, 23:38:55 »
Mi się podobają te nowe Fame Forum IV. Wyglądają mega. Tylko Mayones rezygnując z marki Flame, zrezygnował niestety też z Fame. Teraz te gitary produkowane są chyba w Czechach. Ale z tego co w internetach można znaleźć to trzymają też poziom wykonania.

Chyba nie do końca zrezygnowali ;), byłem u nich na jesieni 2019 i schły sobie pojedyncze sztuki + z rozmowy wynikało, że jeszcze je robią, tylko chyba tylko te wyższe modele. Chociaż te przetarte jeansowe wykończenia jakoś mi pasują do Mayo...

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #9 20 Gru, 2020, 00:24:22 »
Fajne wioslo, granie jak zwykle mnie nie interesuje, jedynie tyryfyry o gracie. Wioslo fajne, cena tez byla fajna, kumpel na oewno sie cieszy.

Mam 2 flejmy, jeden custą lp i jest bogactwo, drugi lp IV (tak, mam gitary z TOMem, wiec wiem o czym sapie gdzie indziej) i juz tak wspaniale nie jest. W ogole gdzies tu trafilem na legende, ze flame sa robione w azji i konczone w Danzing. Mialo by to sens, albowiem moj custą z grubsza wyglada jak lp, ale zasadniczo to teoche sie rozni. A lpIV juz nie...

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #10 20 Gru, 2020, 00:52:49 »
Fajne z PRSopodobnych to są jeszcze... PRSy SE. Piniendze niewielkie, a i napis jest a i gra to. Mówię tu akurat na przykładzie 245, ale zakładam, że w kształcie dwudziestek dwójek to się tylko kształt zmienia.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #11 20 Gru, 2020, 09:25:43 »
Mi się podobają te nowe Fame Forum IV. Wyglądają mega. Tylko Mayones rezygnując z marki Flame, zrezygnował niestety też z Fame. Teraz te gitary produkowane są chyba w Czechach. Ale z tego co w internetach można znaleźć to trzymają też poziom wykonania.

Chyba nie do końca zrezygnowali ;), byłem u nich na jesieni 2019 i schły sobie pojedyncze sztuki + z rozmowy wynikało, że jeszcze je robią, tylko chyba tylko te wyższe modele. Chociaż te przetarte jeansowe wykończenia jakoś mi pasują do Mayo...

A to ciekawe :-)
W ogłoszeniach często jest podkreślane, że Fame jeszcze z fabryki Mayo.
Chyba, że chodzi o Fame Custom. One są sporo droższe i by pasowało nawet, że je nasz Mayo robi.

Tak czy siak, fajne i warte uwagi instrumenty :-)
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #12 21 Gru, 2020, 11:47:28 »
A co do samego testu - dziwie się, że rozwiązanie ze ,,wpuszczaniem" mostu TOM głębiej w korpus jest tak rzadko spotykane
Bo cała idea TOMa to jest właśnie odpowiedź na większy kąt między korpusem a gryfem, który to ma właściwości brzmieniowe :) Nie TOM gra (no też..., wszystko ma wpływ) tylko przede wszystkim ten typ konstrukcji.

Coś w tym jest. Mam Gibsona studio i Edwards Customa które obie mają wklejany gryf pod bardzo dużym kątem, przez co mostek jest bardzo wysoko nad korpusem. Na początku jak miałem tylko Gibsona myślałem, że coś zjebali bo we wszystkich innych moich gitarach z TOMem i stoptailem tak nie było. Znawcy Giboli/lutnicy powiedzieli mi że jest ok i że w sumie to jest wierne jakiejs starej specyfikacji (stąd często w starych Gibola widać jak ktoś nawija struny odwrotnie na stoptail). Jak zacząłem dłubać to znalazłem takie kąty wkjelania  w różnych wzmowieniach według starych specyfikacji typu R8-R9. Potem pojawił się Edek który jest bezposrednią zrzyną CUSTOMa z 68 jeszcze sprzed Norlina i suprise i suprise też ma taki duży kąt wklejania gryfu. Wygląda to dziwnie, ale co łączy obie te gitary to to, że napierdalają jakoś mocniej niż wszystkie inne z TOMami jakie miałem. Chodzi o ten pierwszy atak, pierwsze uderzenie.

« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2020, 11:51:19 wysłana przez Chomick »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: [TEST] Fame Forum III
« Odpowiedź #13 21 Gru, 2020, 19:23:38 »
A u Ciebie da się zrobić top wrap (wkręcając stoptail w podłogę), czy już wszystko za nisko jest?

Ed: sorki, myślałem o tym wiośle z wpuszczanym TOMem.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2020, 19:26:13 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
574 Odpowiedzi
180745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2020, 21:20:44
wysłana przez sify11
4 Odpowiedzi
3378 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 10:10:08
wysłana przez sify11
9 Odpowiedzi
4388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2014, 10:03:41
wysłana przez lordgreg33
30 Odpowiedzi
19123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 15:20:04
wysłana przez rusiu
20 Odpowiedzi
5790 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2018, 01:33:54
wysłana przez Mat