Autor Wątek: Tune'o' o matic w 6 w 7demce.  (Przeczytany 7206 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Tune'o' o matic w 6 w 7demce.
« Odpowiedź #25 28 Gru, 2020, 10:53:21 »

Z Kelliherem to mnie ciut zaskoczyłeś. Tzn historię o Gibsonie słyszałem, natomiast spodziewałem się, że skoro dostał te swoje sygnatury to już na nich gra i Gibola ma w dupie. Z drugiej strony nie śledziłem specjalnie live'ów od tamtego czasu. Dla mnie Bill to jego Explorery. Ale jeśli faktycznie mimo wszystko ciśnie na nich, a nie ESP to coś być na rzeczy musi.



Nie, on gra cały czas na ESP i to są w zasadzie są najcześciej używane przez niego teraz gitary, tylko że on ma dwie sygnatury. Jedna to Sparrowhawk (taki reverse firebird w wersjie ESP i LTD) i lekko zmodyfikowany pod niego Eclipse (tak samo w wersji ESP i LTD). Problem polega na tym, że jak gra na ESP to tylko i wyłącznie nie sparrowhawku - eclipsa nie tyka w ogóle, chyba że robi jakieś warsztaty w jakims sklepie i nie chce mu się brać gitary a to mają na stanie. Dwa razy widziałem tylko koncert gdzie grał na wersji LTD - raz jak testowal prototyp a drugi jak pewnie gitary się zagubiły w transporcie i coś trzeba było wykąbinować. Z wersją ESP jego eclipsa w rękach nie widziałem go nawet do zdjęcia :). Teraz usunęli z oferty sparrowhawka i zostały tylko eclipsy, ale dalej na nich nie gra. Jak chce zagrać na gitarze typu LP bierze Gibsona LP customa, obecnie najczęściej białego/żółkniętego. Mówił w wywiadzie, że przechodząc do ESP bardziej mu zależało na stworzeniu własnej gitary w sensie kształtu (Sparrowhawk, choć dla mnie to dalej reverse firebird) i był niechętny żeby robić gitarę typu LP, bo jak to sam określił "I like my singlecuts the way they are".
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2020, 10:57:12 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
6937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2008, 22:24:38
wysłana przez dr.evil
5 Odpowiedzi
2945 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 14:11:52
wysłana przez pitu
2 Odpowiedzi
2630 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 23:41:53
wysłana przez pele
7 Odpowiedzi
2393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2019, 12:18:50
wysłana przez Zomballo