Autor Wątek: Makbuk pod lodżika - jaki?  (Przeczytany 4916 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Makbuk pod lodżika - jaki?
« 30 Wrz, 2020, 11:45:13 »
Jak w temacie - poszukiwany macbook ale tylko do bezproblemowej i płynnej pracy z Logic Pro X.

Zielony jestem w temacie hardłeru, może ktoś z Was jest kozakiem i powie jakie modele z jakich roczników są warte uwagi?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #1 30 Wrz, 2020, 11:50:09 »
Ostatni MBP przed liftingiem na pewno będzie mniej awaryjny od nowszych ze względu na klawiaturę i łączenie ekranu z korpusem oraz chłodzenie. Szczerze powiedziawszy, mój ziomek z którym robimy elektronikę ma tego najbardziej "awaryjnego" nowego MBP a i tak jedziemy projekty na 100-200 śladów w Abletonie i działa to dużo mniej awaryjnie od mojej stacjonarki na Windzie. Więc jak nie weźmiesz, będzie dobrze. Ale koniecznie obczaj sobie te klawiatury, bo mnie np. pierdolec strzela na tych płaskich.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #2 30 Wrz, 2020, 11:54:03 »
Ostatni MBP przed liftingiem na pewno będzie mniej awaryjny od nowszych ze względu na klawiaturę i łączenie ekranu z korpusem oraz chłodzenie. Szczerze powiedziawszy, mój ziomek z którym robimy elektronikę ma tego najbardziej "awaryjnego" nowego MBP a i tak jedziemy projekty na 100-200 śladów w Abletonie i działa to dużo mniej awaryjnie od mojej stacjonarki na Windzie. Więc jak nie weźmiesz, będzie dobrze. Ale koniecznie obczaj sobie te klawiatury, bo mnie np. pierdolec strzela na tych płaskich.

Który to rocznik?

Mi zależy na tym, żeby ewentualnie rozpierdolone komponenty dało się wymienić. Miałem MBP i sie zjarala karta graficzna, nie sposób bylo jej odlutowac a cala plyta glowna byla nie do dostania.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #3 30 Wrz, 2020, 13:29:01 »
Hehehe miałem to samo w moim 2011. Przed liftingiem to 2015, zmienili klawiaturę z powrotem na nożycową dopiero w 2020. Te pomiędzy się uważa za awaryjne, mój ziomek ma 2017.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #4 30 Wrz, 2020, 14:39:29 »
Ja mam MBP z 2017 i jest taki sobie musze powiedziec. Odtworzy 100 sciezek ale zeby juz dograc gitare, to NYDYRYDY. Ba, potrafi sie krztusic przy 4 sciezkach jak sa zapetlone a ja probuje do tego grac. Moj poprzedni mac (Mini 2012) ogarnial logica 10x lepiej i plynniej. No ale mozliwe, ze po prostu moj jest trefny. Znajac moje szczescie do sprzetow, to zapewne tak jest.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #5 30 Wrz, 2020, 16:13:21 »
po wprowadzeniu Unibody (2013) mozna bylo wymienić dysk, czy komponenty typu płytka zasilania. Po 2017 nic nie mozna zmienic - pamiec RAM i SSD jest wlutowana na stale w plyte glowna. Co do awaryjności post 2017 - mamy ich w firmie 81. W jednym poddal sie chipset graficzny, w kilku z niewyjasnionych przyczyn pekl ekran - sam bylem swiadkiem takiego eventu w 2018 mbp 15 cali. Co do psujacych sie klawiatur - jak nie jestes swinia co zre czipsy nad kompem to nie ma problemu za bardzo - mamy programistow napierdalajacych jak pojebani w te klawiatury i zdarza sie ze zawias peknie, niestety kompy ponad roczne Apple ma w dupie a naprawa polega na wymianie CALEGO body, czyli jest niepolacalna (chyba ze pekl zawias, to wtedy mozna dokupic pojedynczy klawisz). Ja bym polecal do stacjonarnych zadan takiego mini jak mial Mat - w wersji Server (z tym ze on mia limit do bodajze 16GB ram, ale za to 2 sloty na 2.5 calowe dyski). Jak ma byc mobilnie to 2015-16 mbp 15 cali z lepsza grafika, tylko szczerze mowiac to juz bedzie sprzet ktory na dzien dobry baterie bedzie mial do wymiany (chyba ze dzialal w biurze na kablu caly czas - wtedy cycle count jest naprawde niiiiiiiiiziutki i baterie sa zdrowe)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #6 30 Wrz, 2020, 17:58:45 »
Czyli szukać albo Mini, albo MBP 2015-2016? Z bebechów myślałem o 16gb ram, 512gb ssd i i7...

Budżet raczej ostro napięty, ~3k. Nie chcę dawać więcej jeśli to nie jest naprawdę tego warte. A jednak psujący się Mac to jest coś, co nadaje się do wątku o wkurwie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #7 30 Wrz, 2020, 18:36:52 »
Mialem 2016 15 cali z podobna specka i powiem ze sztos. Z tym ze te i7 procki w 13'' i 15'' sa rozne - jak chcesz to moge geekbencha wynorac. i7 w malych makach sie grzeja jak patelnia i nie ma takiego wzrostu w efektywnosci jak mozna by sie spodziewac. Koniec koncow pytanie gdzie chcesz tego uzywac. Bo jesli do domu to tylko mini, acha i z glowy - mini to 2012 i te rejony.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #8 01 Paź, 2020, 01:52:28 »
Za trójkę powinieneś już w miarę spokojnie znaleźć 2014-2015. Logic dobrze ogarnia optymalizację, więc powinno w miarę spokojnie starczyć (o ile nie spamujesz bibliotekami typu Kontakt/Omnisphere, wtedy to nawet i solidna stacjonarka się zesra)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #9 01 Paź, 2020, 20:12:54 »


13" :D za 1500 koleś chce oddać :D Czy tylko ja czuję, że go poniosło?

Z ciekawości, ile jest to w ogóle warte? 500zł? :D

=====================

Szukam jednak tylko MacBooka Pro, bo to musi być mobilny sprzęt.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #10 01 Paź, 2020, 20:26:01 »
500 zl to 11 cali macbook air z 2gb ramu, ale za 1500 to trocge pojechal

Offline Dick Retard

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Only reggae!
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #11 01 Paź, 2020, 22:46:28 »
Bjorn nie powinieneś w komputery podczas lodzika!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Makbuk pod lodżika - jaki?
« Odpowiedź #12 01 Paź, 2020, 23:42:40 »
Bjorn nie powinieneś w komputery podczas lodzika!

Mojej kobicie nie przeszkadza jak gram w gre. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaki EQ?

Zaczęty przez g-zs Efekty

9 Odpowiedzi
6969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 00:27:49
wysłana przez mondomg
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
15448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
18 Odpowiedzi
9555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 22:27:02
wysłana przez lord_awesomeguy
9 Odpowiedzi
6495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 23:46:39
wysłana przez guzie
4 Odpowiedzi
6959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2015, 23:55:17
wysłana przez niedziak