Autor Wątek: Jaki pickup do LTD SC 207  (Przeczytany 6522 razy)

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Jaki pickup do LTD SC 207
« 12 Wrz, 2011, 08:08:43 »
Z racji, że mój budżet skurczył się boleśnie (do 1900) mam zamiar kupic LTD SC 207 "prawie nówkę" za 1400 zł.
(Tak wiem...china...mówi łem ze mam uprzedzenia- ale miałem to wiosło w łapie i jakoś przestało mi to przeszkadzać :) )
Za reszte chciałbym wymienić pickupy.
Pod gryfem chciałbym coś do mocnego riffowania, a pod gryf coś do nieco lajtowych brzmień (oczywiscie nie od razu do RHCP - ale żeby dało rade wyciągnąć jakiś fajny crunch zamiast ściany gainu ;) )

Co byście polecali ?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #1 12 Wrz, 2011, 08:35:51 »
Pod most polecam Hellfire, miałem w swoim SC-207 i do mocnego riffowania nie potrzeba Ci nic więcej.

A na gryfowych się nie znam... SH2-7? Air Norton 7?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #3 12 Wrz, 2011, 15:35:50 »
Pod gryfem chciałbym coś do mocnego riffowania, a pod gryf coś do nieco lajtowych brzmień

Nie wiedziałem, że robią dwugryfowe Carpentery ;)

Pod most polecam Hellfire, miałem w swoim SC-207 i do mocnego riffowania nie potrzeba Ci nic więcej.

A na gryfowych się nie znam... SH2-7? Air Norton 7?

Widzisz, nie znasz się, a doradzasz... na szczęście tym razem w miarę bezpieczne rozwiązania ;) Choć w lipie bardziej widziałbym PAF7, a i Evo7 jest niezły, także zestaw zaproponowany przez Muszę jest spoko.

Ewentualnie pod most w lipie zawsze polecam D-Sonic.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #4 12 Wrz, 2011, 15:40:39 »
nie ma lipy! do lipy tonezone i paf i pozamiatane. mialem taki set w ibku parę lat i najbardziej mi podszedł z kilku kombinacji dimarzio

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #5 12 Wrz, 2011, 16:20:50 »
Pod gryf zarówno PAF, jak i airnorton są dobrymi rozwiązaniami. Ostatnio wymieniłem w ibanezie PAFa na airnortona i chodzi równie dobrze.

Wymieniłem się pickupami z użytkownikiem guzie - narzekał, że w jego mniemaniu clean na airnortonie się za szybko przesterowywał. Who knows? IMO jeśli nie jest to wzmacniacz typu master volume, można spokojnie wkładać airnortona.

Pod most polecam również d-sonic. Od siebie również polecę wypróbowanie airnortona pod mostem.
weimar guitar gently weeps

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #6 12 Wrz, 2011, 16:41:16 »
Oj no wiem...miałbyć pickup pod most i pod most no...czepiasz się : P

A zestaw Merlin Hellfire + PAF 7 ?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #7 12 Wrz, 2011, 16:53:06 »
Oj no wiem...miałbyć pickup pod most i pod most no...czepiasz się : P

A zestaw Merlin Hellfire + PAF 7 ?

Tyle, że Hellfire jest zamknięty w plastikowej obudowie ala EMG, a PAF 7 jest otwarty. Jeśli Ci taki układ nie przeszkadza to możesz spróbować. Sam osobiście nie jestem fanem Hellfire. Miałem go kiedyś w Ibanezie Rg1570 - korpus lipa, gryf klon, podstunnica palisander, bolt-on, czyli w gitarze o bardzo podobnej specyfikacji, i Merlin mi nie grał. Zamieniłem go na Evolution (co prawda to był Evo2, ale...) i było w moim mniemaniu dużo lepiej. Twój budżet wynosi 500zł, czyli idealnie wstrzelasz się z Evo i PAFem z giełdy. Biorąc pod uwagę, że te pickupy spełniają twoje wymogi to jak dla mnie wybór jest prosty. Pamiętaj też, że jeśli któryś z nich Ci nie podejdzie to zawsze możesz je sprzedać nic na tym nie tracąc.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #8 12 Wrz, 2011, 16:59:48 »
Pamiętaj też, że jeśli któryś z nich Ci nie podejdzie to zawsze możesz je sprzedać nic na tym nie tracąc.

...lub po prostu wymienić się 1 do 1, takie deale robi się wyjątkowo szybko, bo chętnych na eksperymenty nie brakuje
weimar guitar gently weeps

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Jaki pickup do LTD SC 207
« Odpowiedź #9 12 Wrz, 2011, 23:46:39 »
Pod gryf zarówno PAF, jak i airnorton są dobrymi rozwiązaniami. Ostatnio wymieniłem w ibanezie PAFa na airnortona i chodzi równie dobrze.

Wymieniłem się pickupami z użytkownikiem guzie - narzekał, że w jego mniemaniu clean na airnortonie się za szybko przesterowywał. Who knows? IMO jeśli nie jest to wzmacniacz typu master volume, można spokojnie wkładać airnortona.

Pod most polecam również d-sonic. Od siebie również polecę wypróbowanie airnortona pod mostem.

ja nortona miałem w mahoniu i po skręceniu volume do 7 obleciało, ale mułem walił dalej. paf od Drozdu jednak lepiej mi robi, no ale jak już napisałem to mahoń. a d-sonic mam  wylutowany, jak nowy, zwolnił miejsce dla evo, mogę ew. puścić go w świat.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2006, 18:47:14
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
9621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
32 Odpowiedzi
7617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2012, 11:46:16
wysłana przez mlodysatan
22 Odpowiedzi
8763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2013, 13:25:53
wysłana przez Stivo2005
13 Odpowiedzi
10302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2014, 21:26:40
wysłana przez sevenstringdjentlemen