Autor Wątek: LTD KS-M6 po customizacji Kameckiego  (Przeczytany 11223 razy)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
LTD KS-M6 po customizacji Kameckiego
« 29 Cze, 2020, 21:56:21 »
Hej,

jakiś czas temu zdecydowałem się podrasować wizualnie i dostosować pod siebie seryjne LTD KS-M6.
Paweł Kamecki przerobił wiosło wg. moich wytycznych. Zmieniony został lakier na korpusie i główce, zrobione frezowanie na przedramię, wyrzucony został niewygodny przełącznik trójpozycyjny i zmieniony na gibsonowski toggle switch, który został umiejscowiony pod pickupem przygryfowym. Usunięty został potek od tonu, którego w ogóle nie używam i uważam za zbędny :)  Dodatkowo zrobiony został nowy pickguard z włókna węglowego (carbon).
Standardowe siodełko zostało zastąpione siodełkiem mosiężnym.
Na główce zamontowane zostało logo LTD z wycinanej laserem kwasówki i carbonowa zaślepka pręta napinającego.
Przereklamowane Fishmany Fluence Modern zostały zastąpione sprawdzonymi EMG 57/66 w kolorze brushed chrome.
Aaaa, i jeszcze przed zabiegami Kamyka, wymieniłem standardowe klucze na blokowane Grovery i dorzuciłem fajną gałeczkę do potka :)

Wiosło jest mega wygodne, ma zajebisty profil gryfu, doskonale stroi dzięki mostkowi Evertune i bardzo dobrze brzmi. Na dodatek spełnia moje oczekiwania pod względem wizualnym  :headbang:.

« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2020, 22:17:15 wysłana przez Testorrob »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pojazd z siodełka za 3, 2, 1...

Bardzo mi się podoba kolor który stosuje Kamyk. Widzę już chyba 3 albo 4 jego wiosło w tej szarości i wygląda kozacko.
Te śruby na siodełku są do regulacji wysokości czy tylko montażu?
Jakie klucze tam masz?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
W zasadzie podwoiłeś wartość :)
Paczki z głów!

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Pojazd z siodełka za 3, 2, 1...

Bardzo mi się podoba kolor który stosuje Kamyk. Widzę już chyba 3 albo 4 jego wiosło w tej szarości i wygląda kozacko.
Te śruby na siodełku są do regulacji wysokości czy tylko montażu?
Jakie klucze tam masz?

Te szpilki w siodełku to celowy zabieg. W związku z tym, że mosiądz słabo się wiąże z klejami, te dwie szpile zabezpieczają siodełko przed jego przesuwaniem się. Klucze blokowane Grover Mini Locking Rotomatics: https://m.thomann.de/pl/grover_406c6_mini_locking_rotomatics.htm

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Zajebistość.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Napisz jeszcze jak wyglądała cała obsługa.
Przywoziłeś, wysyłałeś, ile trwało, były fotki postępów?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Jakbym zobaczył gitarę a potem został zapytany kto ją przerobił to bym prawidłowo odpowiedział :-)
Widać od razu, że jego robota.

Gratki!
007

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Gitarę wysłałem kurierem, a zakres robót i wszystkie wytyczne ustaliliśmy podczas rozmów telefonicznych i korespondencji na messengerze.
Co do terminów, to oczywiście trwało to dłużej niż wstępnie ustaliliśmy :) od daty wysłania do odesłania wiosła do mnie: 1 miesiąc.
Fotki były, ale nie na bieżąco, wynikało to z tego, że Kamyk czekał dość długo na logo i przełącznik, jaki zamówiłem.
Najpierw dostałem fotę po frezowaniu, potem dość długo czekałem zanim dostałem fotę po lakierowaniu, a potem jeszcze dłużej na końcowy efekt prac. Ale mimo, że czasami byłem wkurw.... to warto było, bo już o tym zapomniałem, a gitara cieszy oczy.
Jeśli chodzi o lakier to jest to taki chropowaty mat ze świecącymi drobinkami, przypomina fakturą papier ścierny.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Biorąc pod uwagę, że ma też inną robotę - miesiąc to superexpress
Paczki z głów!

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Kamyk zawsze ma co robić :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Gdyby nie popierdolone posty i teksty to bym bardziej poszanował, aczkolwiek gratki udanego wiesła :D

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Dzięki Panowie, robotę wykonuje solidnie. Dostałem to, czego oczekiwałem :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Ja mam zupełne szczere i niezłośliwe pytanie - nie żal Ci było kasy? Znając jego megalomanię i ceny, to obstawiam, że koszt tych wszystkich modów przekroczył dwukrotność tego KSa. A to są już rejony nie wiem...Kisiela? Po modach wygląda całkiem fajnie, sam bym w życiu się nie zdecydował po obmacaniu dwóch jego wyrobów, ale jednak...baza koreańska w którą wsadziłeś kwotę jak za semi-customa, a może i customa nawet.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Przejrzałem z ciekawości Facebook Kameckiego

Custom pickguard CARBON - 199 Euro

Drogo w tej Polsce

007

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Miesiąc to faktycznie bardzo szybko jak na taki zakres prac imho, kolor bardzo fajny.

Sloty pod G i B nie są za głęboko nacięte na siodełku? Dosyć mocno odbiegają od reszty.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Przejrzałem z ciekawości Facebook Kameckiego

Custom pickguard CARBON - 199 Euro

Drogo w tej Polsce



Nie, nie jest drogo.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Przejrzałem z ciekawości Facebook Kameckiego

Custom pickguard CARBON - 199 Euro

Drogo w tej Polsce



Nie, nie jest drogo.
Rozumiem, że ten materiał nie należy do najtańszych (ale też bez przesady), ale 900zl za pickguard nawet ze skóry węża uważam za znaczna kwotę. Tyle kosztują pickupy 57&66. A ile musiałaby kosztować cała gitara z takimi cenami?

Jak znajduje klientów na takie tematy to super. Widzę też, że Kamecki celuje  częściowo w rynek niemiecki. W Polsce to jednak dużo pieniędzy. Przy najniższej krajowej to trzeba 2 tyg na to pracować Szczególnie, że to tylko pickguard. I nie ze srebra. Niemiec też liczy pieniądze, ale może więcej ludzi w 80mln kraju na takie rozwiązania customowe się porywa.

A Chińczyk i tak zrobiłby taki do seryjnej gitary za 20euro z wysyłką do Polski gdyby było zapotrzebowanie. I do takich cen jesteśmy przyzwyczajeni. Wolny rynek.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Na najtańszą gitarę pracujesz ~tydzień przy najniższej krajowej. Na najdroższą do emerytury nie zarobisz na najmniejszej krajowej. Takie zjawisko występuje wszędzie. Masz produkty wyższej kategorii cenowej i niższej.

A ile kosztowałaby gitara z "takimi cenami", to możesz zapytać np. Kameckiego. Rozumiem, że to było retoryczne pytanie, ale Kamecki nie należy do tanich. Żaden dobry lutnik nie należy do tanich. W drogiej gitarze chcesz drogiego osprzętu, bo możesz.

Jesteśmy przyzwyczajeni do różnych cen względem własnej zasobności portfela. Jak wchodzę do Lidla (HuRr DuRr AnTyPoLaK), to od początku, od wejścia do momentu kasowania nie mam pojęcia co ile kosztuje, bo wybieram to co lubię, bez względu na cenę, ta nie jest dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem. Dlaczego przy robieniu gitary, której pewnie nie zamierza sprzedawać za tydzień czy dwa, nie szarpnąć się na coś takiego samego i nie wziąć opcji, które Ci się podobają, tylko dlatego że Ci się podobają?
B ( o ) ( o ) B S

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Kwestia podejścia.

Nigdy nie wydałbym tyle pieniędzy na pickguard. Nawet zarabiając 50tys. Euro miesięcznie. To jest płytka, która spełnia jedynie efekt wizualny. I wcale nie najładniejsza jest ta z karbonu w moim odczuciu.

Natomiast nie mam problemu z tym, że ktoś tyle na to wyda. Nie mój portfel.

Ps. Ja idąc do Lidla znam większość cen na pamięć. I zauważam różnice jak podniosą na coś. I też kupuje to na co mam ochotę. Luksus.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nigdy nie wydałbym tyle pieniędzy na pickguard. Nawet zarabiając 50tys. Euro miesięcznie.

To wróćmy do tematu, jak będziesz tyle zarabiał :D Wydaje mi się, że trochę słabo jest stawiać takie deklaracje, bo przy takim dochodzie pogląd na wiele spraw staje się inny. Twój dawny sufit to teraz podłoga, a 200 euro robi się nie połową pensji, a mniej niż pół procenta.
Nie mówię, że byś się złamał. Mówie to, jak ja to widzę i jak bym z pewnością zrobił, choćby dlatego że bym mógł :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Przejrzałem z ciekawości Facebook Kameckiego

Custom pickguard CARBON - 199 Euro

Drogo w tej Polsce



Nie, nie jest drogo.
Rozumiem, że ten materiał nie należy do najtańszych (ale też bez przesady), ale 900zl za pickguard nawet ze skóry węża uważam za znaczna kwotę. Tyle kosztują pickupy 57&66. A ile musiałaby kosztować cała gitara z takimi cenami?

Jak znajduje klientów na takie tematy to super. Widzę też, że Kamecki celuje  częściowo w rynek niemiecki. W Polsce to jednak dużo pieniędzy. Przy najniższej krajowej to trzeba 2 tyg na to pracować Szczególnie, że to tylko pickguard. I nie ze srebra. Niemiec też liczy pieniądze, ale może więcej ludzi w 80mln kraju na takie rozwiązania customowe się porywa.

A Chińczyk i tak zrobiłby taki do seryjnej gitary za 20euro z wysyłką do Polski gdyby było zapotrzebowanie. I do takich cen jesteśmy przyzwyczajeni. Wolny rynek.

Umówmy się, włókno węglowe nie jest tanim materiałem i zrobienie takiej płytki też nie jest tanie. Tak, mądrze się, ale mogę, bo mam firmę, która projektuje i produkuje wyroby z włókna węglowego ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Możliwe że ja dzisiaj widziałem w guitar Service?

Jak to ta to ładna na zywo:)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Panowie,
kilka istotnych faktów:
- za nowe wiosło zapłaciłem znacznie mniej niż w sklepie, dzięki uprzejmości jednego z kolegów,
- z Kamykiem dogadałem się tak, żebym był zadowolony, a on nie był stratny, zatem spokojnie, nie jestem szalony :D,
- w tej chwili nowy KS-M6 kosztuje więcej niż mój po customizacji,
- moje 2 Horizony leżą w case-ach, a gram głównie na tym LTD, więc nie sugerowałbym się tym, że zrobione wiosło w Korei. Poza tym teraz Korea to potęga, druga Japonia,
- zależało mi, żeby mieć unikatowe i niepowtarzalne wiosło i mam :),
- za customa w ESP czy Jacksonie musiałbym zapłacić 4 razy tyle, a to już gruba przesada,
- sprzedałem Fishmany i kupiłem EMG 57/66, nie straciłem :),
- siodełko w porządku, gra, stroi i mimo, że gita w C Standard, to brzęczą struny mniej niż w ESP,
- miałem mnóstwo różnych wioseł, wśród nich sporo drogich m.in. Jackson SL2HT USA, Jackson RR1 USA, 6 czy 7 ESP Eclipse, kilka Horizonów, kilkanaście drogich modeli Ibaneza, PRS CE24 Prefactory, Music Mana i wiele wiele innych, to wiosło mi pasuje i jestem z niego bardzo zadowolony,
- aaa, Evertune jest rewelacyjny i nie muszę praktycznie w ogóle stroić wiosła, a gryf w tym KS-M6 jest jednym z najwygodniejszych, jakie miałem.

P.S. tak, teraz gita jest u chłopaków z Guitar Service, Michał robi mi jeszcze 1 moda, na którego się wcześniej nie zdecydowałem :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Co tam jeszcze w niej rzeźbisz? Przyznaj się o czym zapomniałeś? :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Co tam jeszcze w niej rzeźbisz? Przyznaj się o czym zapomniałeś? :D
Ukrytą katapultę, miotającą łajnem w gitarowych malkontentów! Tak na serio wiosło prześliczne! W rękach Roba pewnie poniewiera jak bimber w pełni.
:tentematjestkupawar tbezpróbek:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2012, 13:08:14
wysłana przez Stivo2005