Autor Wątek: Pickupy Do IBANEZ RGDIX7MPB-SBB  (Przeczytany 7390 razy)

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Pickupy Do IBANEZ RGDIX7MPB-SBB
« 22 Maj, 2020, 13:21:22 »
Czołem.
Co wsadzić do w/w gitarki. Jak dla mnie stockowe pickupy może nie są złe, ale trochę zbyt suche w brzmieniu. W sterlingu mam set od Hathora (Razorwire i Paf) i gra to nawet zajebiście...... Zastanawiam się pomiędzy Hathorem, BKP Blackhawk, Fishmanem.... Pomożecie?  ;D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
A to ciekawe, bo mam kompletnie inne zdanie na ten temat :) Ta gitara ma tak dobrze spasowane elementy (no może poza gryfem) jak mało która.
Spoiler

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jakie brzmienie interere? No i budżet?

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
No jak zmieniać DiMarzio to nie na byle co :P
No chce grać nisko drop G (coś te okolice) to raz. Dwa zależy mi żeby przetworniki były o mocnym sygnale, dynamiczne . Bo zarówno zamierzam grać na niej szybko jak trochę wolniej. Gdzieś na internetach widziałem BKP Nailbomby, wstępnie pisałem do Hathora. Zgodzę się, że przetworniki bazowo w tej gitarze są ok, ale nie urywają dupy.... Poza tym w porównaniu do hathorów szumią dość mocno.... Hathory mam w sterlingu JP50 .Ogólnie zastanawia mnie czy BKP nie są zbyt przepłaconymi pipakami......

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To zależy od osoby i opinii ;) @Franq ?

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
No własnie jestem ciekawy opinii użytkowników. Budżet tak myślę do 1000 zł, więc pewnie BKP odpadają, chyba że używki trafić cały set najlepiej.  Tak myślę nad Fishmanami..... Ktoś ma i się wypowie?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Używki znajdziesz, jęsli mowa o opinii użytkowników to mam BKP w obydwu Skerve, miałem też w Ibku oraz Schecterze i powiem jedno - lubię te pickupy i nie chcę innych. Fluence na moje ucho i łapę ssie pałę po całości, ta sterylność którą tak zachwalają mnie wkurwia niezmiernie, a aktywów po prostu nie lubię pod łapą i o.

Hathory bardzo mniam i można dogadać z nimi customy po bardzo dobrych cenach, mój ziomek ma w swoim customie z multi-skalą i bardzo przyjemnie to gra :)

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
A jakie BKP masz w swoich wiosłach?

Franq

  • Gość
To zależy od osoby i opinii ;) @Franq ?

No i co ja mam powiedzieć :P Każdy lubi co innego. Ja BKP mam dość (może przez to, że mam ich za dużo na codzień a może dlatego, że sam miałem już większość w swojej gitarze). Żarówka nakręcił hajpy, ludzi dali się nabrać...  i im się podobają :P Fishmany dla mnie też nah... EMG lepsze.

były o mocnym sygnale, dynamiczne

dla mnie trochę się to wyklucza ;)

Przyszedł (bo przywołany), pomarudził, nic nie powiedział i poszedł. Dobranoc.


Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Może Gibson 498T? Akurat mam jednego na sprzedaż :D
Na olxie jest ciekawy "custom" z takiego zrobiony, czyli 498T z wymienionym magnesem z Alnico V na Alnico II. Przez Hathora swoja drogą - można domniemywać.

Aha, u mnie puszka zdjęta, mogę dorzucić. Chrom, czy tam nikiel.
Mogę nawet lutnąć, jak będzie trzeba!!!
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 20:22:24 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A jakie BKP masz w swoich wiosłach?

Przerobiłem Warpigi i Nailbomby dość pobieżnie, za to Juggernaut, Blackhawk, Ragnarok i Mule z góry na dół no i jak na moje to te pickupy mi robią i chuj :D

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Miałem przez długi czas EMG i spoko były. Nie chce mi się już bawić w aktywy. Szukam pikapa do Ibaneza :D. Aremenius mógłbyś pokrótce scharakteryzować brzmienie BKP tych które miałeś? :P

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem przez długi czas EMG i spoko były. Nie chce mi się już bawić w aktywy. Szukam pikapa do Ibaneza :D

Jeśli podobały Ci się EMG to Dimarzio D-Activator będą IDEALNE. Sam miałem to polecam.

Z BKP miałem Emeralda, Nailbomba Alnico, Aftermath i Painkillera. Żaden nie był fajny (Aftermath najlepszy, ale suchy) i zraziłem się do BKP bardzo.
Ale Rebel Yell w Les Paulu gra za to zajebiście.

Imo najlepszy pickup do low-tuningu to jednak Seymour Duncan SH-6...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
57/66 is the answer. Reszty nie słuchaj, nie znają się.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
No powiem tak. Ostatnio osłuchałem się trochę tych pickapow na przeróżnych próbkach (z bkp najbardziej siedział mi aftermath i blackhawk). Ale blackhawk wydał się bardziej uniwersalny i lepiej odzywał się całym pasmem więc(nie był tak suchy w brzmieniu) ... . Będziemy coś z hathorem działać na wzór blackhawka.... Zobaczymy co to wyjdzie :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Hathory mam w sterlingu JP50 - no to myk zamiana do Ibka i już Masz swoje zdanie i możliwość sprawdzenia na swoim sprzęcie co da Tobie najlepszy pogląd. Ja lubię przekładać pickupy w swoich wiosłach właśnie by sprawdzić i wyrobić sobie swoje własne zdanie. Dlatego chyba Fishmany wylecą z ESP i wróci mój ulubiony w nim set TB6 i SH1 59, który w Ibanezie JS(takim najtańszym) wcale nie grał za fajnie. 

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Będziemy coś z hathorem działać na wzór blackhawka.... Zobaczymy co to wyjdzie :)

Napisz coś więcej, bo przyznam się bez bicia, że miałem identyczny plan.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Przekładanie pickapów między 6 a 7 strunową gitarą? ;P to kupy się nie będzie trzymać dosłownie.... No właśnie cały czas jestem na kontakcie z Darkiem. Jak zamówię to dam znać ;)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
OK nie doczytałem

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Więc tak.
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pipaków od darka na wzór BKP Blackhawk. Wsadziłem cały set.
Co do brzmienia. No DiMarzio Fusion Edge, miały taką wkurzającą brzęczącą górkę co mi nie pasowało. Przetworniki od Darka są bardziej wyważone, chociaż ten gryfowy no ma sporo dołu, ale da się to kontrolować.
Ogólnie jestem zadowolony, nie są skompresowane, ale mają dość mocny sygnał i są przy tym dynamiczne i wyraziste.  Jak za taką cenę ja nie wybrzydzam. Na prawdę warto, chciałbym mieć możliwość porównania z oryginałami, ale z tego co odsłuchiwałem nie ma dużej różnicy na słuch, ciekawe jak odczucia z gry.
Polecam!
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2020, 08:39:31 wysłana przez nikt »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Więc tak.
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pipaków od darka na wzór BKP Blackhawk. Wsadziłem cały set.
Co do brzmienia. No DiMarzio Fusion Edge, miały taką wkurzającą brzęczącą górkę co mi nie pasowało. Przetworniki od Darka są bardziej wyważone, chociaż ten gryfowy no ma sporo dołu, ale da się to kontrolować.
Ogólnie jestem zadowolony, nie są skompresowane, ale mają dość mocny sygnał i są przy tym dynamiczne i wyraziste.  Jak za taką cenę ja nie wybrzydzam. Na prawdę warto, chciałbym mieć możliwość porównania z oryginałami, ale z tego co odsłuchiwałem nie ma dużej różnicy na słuch, ciekawe jak odczucia z gry.
Polecam!

Chwila CO

Co to za nowe pipaki od hathorka?

@niedziak czy to widzisz to samo co ja?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Tak to nowy robiony na zamówienie set pipaków od hathorka ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ło kurwa. Czekam na więcej.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
W drugiej  gicie (Sterlingu JP50) też mam set od hathora.
Przy gryfie  PAF w puszce, a przy mostku Razorwire i też pięknie kurwi.
Ogólnie bardzo polecam wyroby Dariusza. Jedne z najlepszych pipaków na jakich grałem. A Dariusz mimo opóźnienia z terminami no wywiązał się z roboty znakomicie, i warto było czekać. Według mnie nie warto przepłacać do BareKnuckli, praktycznie za połowę ceny mamy porównywalny jak nie lepszy sprzęt. Jeden koleżka macał gite, twierdził że grał na Blackhawkach i dopóki mu nie powiedziałem, że to nie BKP to nawet się nie obczaił....
Jeszcze raz POLECAM.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Jak sie to splituje? To jakiś turbo custom czy to będzie seryjniak?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2014, 17:51:29
wysłana przez IndependenT
2 Odpowiedzi
1544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2015, 17:20:19
wysłana przez yellowluka
9 Odpowiedzi
5388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2016, 14:22:01
wysłana przez vastio
4 Odpowiedzi
3719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2017, 17:13:31
wysłana przez JanuszuNieKrzywdz
14 Odpowiedzi
5757 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 14:06:36
wysłana przez 2BeFree