Autor Wątek: Szukam combo 10/15w do małego pokoju co jakiś brzmi  (Przeczytany 4368 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jak w opisie. Przez dłuższą chwilę będę przesiadywał w UK bo bysnes :). Aktualnie mieszkam sobie w stosunkowo małym pokoiku i nie chce tego zmieniać. No ale ... Pograłbym sobie. Narazie mam interfejs i słuchawki ale jednak przydałoby się coś co nie wymaga uruchamiania wszystkiego przez 5 minut i kręcenia galami myszką. Początkowo zastanawiałem się nad Yamaha thr5 ale opinie są skrajnie podzielone a nie mam gdzie tego ograć więc postanowiłem, że będę szukał czegoś sprawdzonego. Narazie przemawia do mnie coś od Joyo Bandamp, ale może koledzy coś innego zaproponują hmmm? Po prostu chciałbym jakąś pierdziawke co to jakoś brzmi i faktycznie slychać i czuć że to gitara a nie parapet casio :), jak w takim line6 spider że wszystko będzie grało tak samo :)

Posty połączone: 12 Lis, 2019, 04:17:17
Nikt :(
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2019, 04:17:18 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
https://www.thomann.de/pl/bugera_v5_infinium.htm

Do tego jakiś dodatkowy preamp...

https://www.thomann.de/pl/harley_benton_american_truetone.htm

I booster/drive:

https://www.thomann.de/pl/mooer_hustle_drive.htm

Jak to sobie połączysz kaskadowo,  będziesz miał prawdziwy fun z grania nie wydając za dużo pieniędzy (a w pokoju skończysz na 0.1W mocy - zobaczysz) ;)




Edyta: Kolejnośc: gitara-->hustle drive-->american sound-->bugera V5

Edyta2: to co wepchasz między input wzmaka a american sound - traktuj , jak pętle efektów (delay, reverb...).
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2019, 14:09:34 wysłana przez OMSON »

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Ostatnio testowałem 1W + 1x12 w pokoju, tranzystor. Po mojemu 1W w zupełności wystarcza. Nawet nie chciało mi się rozkręcać za połowę kręcioła.

T.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Tylko 5150 i dwie paki 4x12.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Się nie pochwaliłeś jaki masz budżet :v Gdybym był w Twojej sytuacji i żal by mi było piniondz to bym celował albo w H&K Edition Blue 30R lub DFX albo w Blackstara HT-5 combo.

Englund jeszcze chwalił Bossy Katana. I tu przyznam sam bym chętnie obmacał.
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2019, 15:25:10 wysłana przez blendamed »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Budżet to nie jest problem akurat ale nie chce wydawać pierdyliardów funtów na coś na 2 3 miesiące.
https://www.thomann.de/pl/bugera_v5_infinium.htm a
Do tego jakiś dodatkowy preamp...

https://www.thomann.de/pl/harley_benton_american_truetone.htm

I booster/drive:

https://www.thomann.de/pl/mooer_hustle_drive.htm

Jak to sobie połączysz kaskadowo,  będziesz miał prawdziwy fun z grania nie wydając za dużo pieniędzy (a w pokoju skończysz na 0.1W mocy - zobaczysz) ;)




Edyta: Kolejnośc: gitara-->hustle drive-->american sound-->bugera V5

Edyta2: to co wepchasz między input wzmaka a american sound - traktuj , jak pętle efektów (delay, reverb...).
zadziała to z ampem kustom defender ? Bo można w miarę tanio go wyrwać. Choć widzę że pewnie będę musiał jeszcze jakieś eq dołożyć.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Laney TI15-112 czy jakoś tak. To małe combo Laneya sygnatura Iommiego. 15W, z redukcją. Kurwi.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Laney TI15-112 czy jakoś tak. To małe combo Laneya sygnatura Iommiego. 15W, z redukcją. Kurwi.

Fajna opcja, ale 400 funtów za wzmacniacz który sprzedam za 3 - 4 miesiace... no srednio...

Ostatecznie wybór padł na... Peavey Vypyr 30w - trafił sie za 20 funciszy ;P Aczkolwiek kusi mnie spróbować opcji a'la @OMSON w biurze u mnie coby powqrwiać czasami devów w mojej firmie ;P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

zadziała to z ampem kustom defender ? Bo można w miarę tanio go wyrwać. Choć widzę że pewnie będę musiał jeszcze jakieś eq dołożyć.

Zadziała z każdym ampem, chociaż z lampowym (wg mnie) najlepiej (w zasadzie głownie chodzi o koniec mocy na lampie). Nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego EQ. Korekcja i charakter w American Sound (Joyo i Harley Benton to to samo, a ten drugi kupisz nawet taniej) w zupełności wystarczają (możesz z tym grac nawet prosto w linie, bo ta niedroga kostka ma symulacje paczki i o dziwo - gra to dużo bardziej naturalnie, niż pierwowzór Tech21 Blonde, z którego została sklonowana przez Chińczyków)

Edyta: No to zrobiles upgrade z VST na cyfrę Vypyra.. Brawo Ty ;) Z drugiej strony, masz teraz takie all-in-one.
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2019, 08:23:35 wysłana przez OMSON »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?

zadziała to z ampem kustom defender ? Bo można w miarę tanio go wyrwać. Choć widzę że pewnie będę musiał jeszcze jakieś eq dołożyć.


Edyta: No to zrobiles upgrade z VST na cyfrę Vypyra.. Brawo Ty ;) Z drugiej strony, masz teraz takie all-in-one.

Vypyr jeszcze jest ok... nic nie mam do cyfry - dopóki dobrze gra, w przeciwieństwie do 3/4 tanich cyferek (patrz: mustang, l6 pająk, roland cube)

Posty połączone: 13 Lis, 2019, 22:34:07
Vypyr okazał się być rzeżbą która była kilkukrotnie zalana + wymieniony głośnik na jakiś noname :facepalm: więc dzisiaj grzecznie odstawiłem go do Pana z powrotem, ale Pan nie chciał być grzeczny, więc załatwiłem to mniej grzecznie ;)

Mam ostatnie pytanie - ktoś coś słyszał o Marshallu VS15? Bo też chodzi tutaj w miare tanio...daje ostatnią szansę mojemu ukrytemu sknerusowi - jak znowu bedzie coś tnie tak to zamawiam zestaw by @OMSON  :P
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2019, 22:34:07 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
ale Pan nie chciał być grzeczny, więc załatwiłem to mniej grzecznie ;)
Dawaj szczegóły, jesteśmy tu żądni wrażeń.

Bierz ten zestaw by Omson, chociaż imo to się robi więcej kombinowania z dwiema kostkami niż byś chciał chyba.
Możesz też rozważyć inne małe lampiaki zamiast Bugery:
Marshalle DSL1 i DSL5, Class5 albo Origin5.
Blackstary HT-1 i HT-5

Ja osobiście z małych lampiaków ceniłem sobie Laneya CUB 10 (bo miał prawilne 6V6 zamiast pedalskiej EL84, ale słabo się integrował z higainowymi kostkami.
Obecnie moimi faworytami w skali <15W są Orange Dark Terror i Micro Dark... oraz Strymon Iridium...



Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
ale Pan nie chciał być grzeczny, więc załatwiłem to mniej grzecznie ;)
Dawaj szczegóły, jesteśmy tu żądni wrażeń.


A usiadłem sobie na przeciwko z telefonikiem i go pospamowałem troche na marketplace (a gratów ma sporo) mocno szczegółowym opisem sprzedanego produktu który miałbyć rzekomo like new, oraz przebiegu negocjacji ;)) Wieczorem sam do mnie przyszedł, oddał pieniążki i jeszcze dostałem kabelek fendera taki rozciągany z prośbą o usunięcie komentów bo te pojawiają się cyklicznie
:P
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2019, 00:16:25 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Heee - zajebiscie to rozegrałes!  ;D  ;D  ;D Jak ja nie cierpię takich gównozjadów (typ wciska jakiś shit i myśli, że jest bezkarny)! Powinieneś mu jeszcze zajebać tęgiego trepa w samą kropę na odchodne...

Posty połączone: 14 Lis, 2019, 15:21:17


Bierz ten zestaw by Omson, chociaż imo to się robi więcej kombinowania z dwiema kostkami niż byś chciał chyba.





Niby tak, ale zauważ, że masz większy zakres gainów i struktur podpinając pod takiego malca (EQ dodatkowe przy okazji). Z tymi dwiema kostkami może z powodzeniem nagrywać gity prosto w interface albo puszcac w PA i tez wtopy nie będzie. To rzeczywiście gra.

« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2019, 15:21:17 wysłana przez OMSON »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dobra, do brzegu: pierdol kręgosłup i sąsiadów, i kup jednogłośnikowego JCM900.
Najlepsze combo jakie miałem.
Wszystkie małe piecyki (z wyjątkiem Laneya) ssały pałkę po całym zakresie volume i całym zakresie gain.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja sam bym brał tego Bandampa od Joyo opinie to ma aż za dobre, ewentualnie Boss Katana. Jak nie to, to pewnie bym brał JetCity JCA22h, bo to już jak najbardziej pełnoprawny kurwinator i do tańca i do hulańca.


Po prostu chciałbym jakąś pierdziawke co to jakoś brzmi i faktycznie slychać i czuć że to gitara a nie parapet casio :), jak w takim line6 spider że wszystko będzie grało tak samo :)

A kupić chciałeś Vypyra... toć to wszystko jeden penis.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja sam bym brał tego Bandampa od Joyo opinie to ma aż za dobre, ewentualnie Boss Katana. Jak nie to, to pewnie bym brał JetCity JCA22h, bo to już jak najbardziej pełnoprawny kurwinator i do tańca i do hulańca.


Po prostu chciałbym jakąś pierdziawke co to jakoś brzmi i faktycznie slychać i czuć że to gitara a nie parapet casio :), jak w takim line6 spider że wszystko będzie grało tak samo :)

A kupić chciałeś Vypyra... toć to wszystko jeden penis.

Jeśli chodzi o najtańsze cyfraki to wg mnie tylko Vypyr oraz Mustang są naprawde spoko i się do czegoś nadają stąd brałem je pod uwagę :)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Zomballo

  • Gość
Jeden z tych małych pre Mooera a jak na bogato to plus Mooer Radar. Można pograć na słuchawkach i wpiąć w cokolwiek, hifi, radio safari, szampon do włosów i będzie nakurw.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jeśli chodzi o najtańsze cyfraki to wg mnie nie tylko Vypyr oraz Mustang są naprawde spoko chujowe i się do niczegoś się nie nadają stąd brałem je pod uwagę :) do pieca.

Dużo błędów, ale poprawiłem jakoś.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Przy okazji Joyo American Sound - fajne porównanie z Tech21 Blonde Deluxe, Line6 POD HD500 i Kemperem:



A tutaj z Two Notes Le Clean i Shift-Line Twin Mark III:



...może ktoś wrzuci porównanie ze Strymon Irydium za jakiś czas - mogłoby być ciekawie... ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
8352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2012, 21:15:48
wysłana przez Garf
16 Odpowiedzi
4582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2013, 14:17:09
wysłana przez Stivo2005
1 Odpowiedzi
2305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
19 Odpowiedzi
3515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2020, 23:50:06
wysłana przez spacelord7
2 Odpowiedzi
1975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2022, 16:36:08
wysłana przez Dexterek