Autor Wątek: TOOL - Fear Inoculum  (Przeczytany 10948 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
TOOL - Fear Inoculum
« 28 Sie, 2019, 21:20:56 »
Niektórzy już wiedzą lub czują, że to będzie temat na co najmniej jeden wątek, a inni dowiedzą się o tym za dwa dni.
Wg. mnie Jones źle dobrał teraz narzędzia.
Takoweż było moje pierwsze wrażenie. Ale z czasem się przekonuję do słuszności takiego, a nie innego brzmienia.
Tak czy inaczej pierwsze wrażenie nie jest najlepsze, ale im głębiej się zejdzie tym więcej brzmieniowych i muzycznych smaczków można wydobyć.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #1 28 Sie, 2019, 22:20:00 »
Czyli wyszła reedycja St. Anger. Im dalej od premiery tym przyjemniej się do krążka wraca?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #2 29 Sie, 2019, 09:34:53 »
Może tak, może nie? Pożyjemy, usłyszymy. Jak dla mnie to ten singiel to strasznie nijaki. Ani to klimatu, ani muzy a brzmienie gitar to spory downgrade, imho oczywiście.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #3 29 Sie, 2019, 11:04:56 »
Tytułowy utwór w ogóle wywaliłem z playlisty, nie wiem dlaczego taki nijaki wypuścili, jakieś nieporozumienie.

To nie jest tak jak z st.anger*, po prostu są kawałki które wpadają w ucho z pierwszym przesłuchaniem i szybko się nudzą, a są też takie, które nie zachwycają za pierwszym przesłuchaniem, ale z każdym kolejnym odsłuchem odkrywa się coś nowego, czasem przyprawiającego o ciahry na plecach, i to właśnie do tych drugich będą się zaliczały utwory z tej płyty.
*mi się podobał od pierwszego przesłuchania i podoba też dzisiaj

Abstrachując od muzyki bardzo nie podoba mi się chamski, marketingowy skok na kasę: "jak chcesz mieć płytę w dniu premiery to zapłać więcej", "jak chcesz CD i ekstra kawałki z cyfrowego wydania, to zapłać dwa razy" itd. Gdzie się podziała tradycyjna rockowa 'niezależność'?

Zomballo

  • Gość
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #4 29 Sie, 2019, 12:04:08 »
Co do St. Anger to mi też się podobał od pierwszych teledysków i to bardzo. Tylko ten werbel... :P

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #5 29 Sie, 2019, 13:17:00 »
Z tego co słyszę, to na Fear Inoculun Danny Carey też ma klamkę na werblu zamkniętą :P na szczęście nie brzmi jak pokrywka od gara.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #6 29 Sie, 2019, 15:39:43 »
Co do rockowej niezależności, to Maynard od dawna cynicznie i trochę dla beki eksploatuje biznesową stronę rynku muzycznego - zarówno przez różną zabawę durnym merchem po celowe wysokie ceny niektórych rzeczy, bo fani i tak tyle dadzą. Zarówno w Toolu, jak i pozostałych projektach. Dla mnie ten singiel był jak strzał z plaskacza po tylu latach czekania. Odsłucham tego albumu na Spotify, ale na nic już nie liczę

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #7 30 Sie, 2019, 00:07:09 »
Co do St. Anger to mi też się podobał od pierwszych teledysków i to bardzo. Tylko ten werbel... :P

Właśnie na teledysku werbel był "normalny" ;) A niestety kolejne podejście do Toola i "Jak dla mnie to ten singiel to strasznie nijaki. Ani to klimatu, ani muzy a brzmienie gitar to spory downgrade, imho oczywiście."
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #8 30 Sie, 2019, 00:45:27 »
A ja mam wrażenie, ze ludzie mieli kurewsko wysokie oczekiwania i szanowni panowie toolowie im dłużej zwlekali, tym głębszy grób sobie kopali, bo po tylu latach wszyscy oczekiwali zajebiozy w każdej nucie.

Nigdy nie przesłuchałem któregokolwiek z ich albumów, wiec jak wyjdzie nowy, to chetnie posłucham od najnowszego do najstarszego i zobaczę o chuj tu w ogóle chodzi :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #9 30 Sie, 2019, 00:50:31 »
Aaale kozak! ;)

A nie, jak ostatnio wydali, to mogłeś najbardziej być zainteresowany jak drugi raz w życiu cycka dotknąć :D
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #10 30 Sie, 2019, 03:35:36 »
Nowy już na Spotify, instrumentalnie jest dużo lepiej niż ten mierny singiel, ale mocno słychać, jak Maynardowi wokalny potencjał już przeszedł i to nie kwestia dziwnego brzmienia na ostatnim albumie APC. Nie podoba mi się układ kawałków, Tool zawsze był dla mnie zespołem, którego słucha się albumami, a tu się raczej między sobą nie klei. Zarówno jeśli chodzi właśnie o ten układ, jak i te kompozycje są mniej natchnione i chłopaki nie są już tak ze sobą zgrani, jak kiedyś. Tak no średnio na jeża, można się rozejść - koniec z kultowymi memami i kultowym statusem. Czas już na następne pokolenia

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #11 30 Sie, 2019, 10:58:53 »
Nawet nie zwróciłem uwagi na Maynarda, tyle jest tam innych ciekawych rzeczy. Kolejność faktycznie nieciekawa i niespójna, więc pomijam niektóre pozycje.

Na jutubie już jest cała płyta wrzucona, oficjalnie.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #12 30 Sie, 2019, 12:13:15 »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #13 30 Sie, 2019, 12:15:38 »
Slucham wlasnie tego nowego albumu i nie jest taki zly. Ludzie chyba maja zbyt wygorowane wymagania i oczekiwali niewiadomo czego. A jest spoko plytka, brzmi jak tool. Moze nie ma w tym rewolucji muzycznej no ale nie zawsze sie da. Kompletnej padaki tez nie ma. Hitow na tym albumie raczej nie bedzie no ale niektore numery calkiem spoko sa.

Zomballo

  • Gość
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #14 30 Sie, 2019, 13:22:14 »
Przesłuchałem! To jakiś żart chyba? Następny kawałek - Pneuma jest bardzo spoko i już myślałem, że będzie jebnięcie. Ale nie, musieli spierdolić reszta to randomowe zera na PMach, sola na bębenkach i trójkącie oraz sample z filmów SF. Dziękuję postoję, do widzenia dobranoc, przypomniało mi się, że zostawiłem w domu włączoną maszynę do szycia i nie nakarmione pierzaste boa.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #15 30 Sie, 2019, 20:38:10 »
nie nakarmione pierzaste boa.
Bo po hiszpańsku tytuł brzmi Terror de Quetzalcoatl :D

Jak dla mnie bardzo niedoceniona płyta, dobrze się zasypia.
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #16 30 Sie, 2019, 21:33:07 »
My tu się spuszczamy nad jakością axe FX, kempera, Mesy i Friedmana. A tu wyskakuje Tool że swoją nową płytą nagraną na Kasprzaku i sprzeda to za  300zeta od płyty. I ludzie kupią. I kto jest zwycięzca? TOOL. Jesteś zwycięzcą!

A ja idę sobie posłuchac Perfect Circle. Ten sam wokal a lepsze numery.
007

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #17 31 Sie, 2019, 12:27:41 »
Dla mnie płytka jest... W porządku. ;) Będę wracał. Chociaz bardziej mi aktualnie robi nowy album The Aristocrats, to są wariaty! ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #18 31 Sie, 2019, 14:37:34 »
Posłuchałem wczoraj przez 30-40 minut na nietrzeźwości i powiedziałbym, że nie ma tragedii, ale tej niespełna godzinie zauważyłem, że miałem ustawiony repeat na jeden utwór xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #19 31 Sie, 2019, 22:52:41 »
Dla mnie 10/10. Płyta pobila dotychczasowego lidera - Lateralusa. :D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #20 01 Wrz, 2019, 05:53:54 »
Zakupiłem sobie wersję cyfrową za 30zł.
Głowy nie urywa, zobaczymy po kilku przesłuchaniach. Pierwsze wrażenie to tak jakbym jam session słuchał.

Myślę, że problemem dla większości jest wydanie albumu po 13 latach i to, że nie nagrali Lateralus part 2.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 855
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #21 01 Wrz, 2019, 11:57:24 »
 Jeśli ktoś spodziewał się miksu djentu z polskim rege, to ma prawo być rozczarowany.

 Trudno wymagać od gości w wieku przedemerytalnym (no dobra - Justin ma chyba 48) świeżości i radykalnego przełomu. Pomimo znanych z poprzednich płyt starych i oklepanych patentów album nie jest wersją 2.0 któregokolwiek z poprzedników - jest inaczej, w innych proporcjach i co najważniejsze brzmi to nadal jak TOOL. 
 Jedno "ale": dodatkowe utwory-przerywniki nic do tej płyty nie wnoszą; nie bawią bądź intryguja jak na poprzednich płytach, są po prostu nijakie i słabe, więc mogli je sobie darować

Jak ktoś nie słyszał, a nie chce piracić lub przepłacać https://www.youtube.com/playlist?list=PLESF6Vbm19P3U4iPQ_coFr6MtTX92HxyR
4string

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #22 15 Wrz, 2019, 11:07:54 »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #23 18 Wrz, 2019, 21:26:42 »
Emocje ostygły ;)

Album przyjemny, kojarzy mi się z debiutem.
Taki luz, jammowy niemalże.

Lateralusa i Aenemy nie pobili i pewnie nie pobiją ale co tam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: TOOL - Fear Inoculum
« Odpowiedź #24 18 Wrz, 2019, 21:47:04 »
Wow, 13 lat emocji - żyjesz jeszcze? :)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Tool

Zaczęty przez BartekL Muzyka

13 Odpowiedzi
5959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2009, 22:07:55
wysłana przez Turgon
23 Odpowiedzi
15368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2010, 14:29:39
wysłana przez wuj Bat
Tool is coming!

Zaczęty przez Sulphur Muzyka

8 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2012, 19:42:10
wysłana przez Pronounce
7 Odpowiedzi
2423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2013, 12:44:06
wysłana przez vinz893
7 Odpowiedzi
2668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2015, 19:56:28
wysłana przez gizmi7