Autor Wątek: Nowy metalowo progresywny song plus mix test fractal fx3 i Parallaxa od DSP  (Przeczytany 4611 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Wojtas - od samego początku jest normalna gadka, tylko z lekka zacząłeś się marszczyć, bo ciągle coś nie pasuje, a Ty przecież chcesz jak Gedgood... ;)

No to napiszę Ci konkretnie, że akurat TEN gość potrafi zrobić Z-A-K-U-R-W-I-S-T-Ą definicje basu. Więc niestety powtórzę to co wcześniej zaczęło mi już świtać po Twoich miksach - widocznie tego nie słyszysz, skoro kręcisz tak pozbawiony definicji, rozmydlony sound zza koca z jakimś brzęczeniem komara w górce ;D Serio nie słyszysz, że bas w "pery-pery" ma konkretną podbudowę w niskiej średnicy? Coś, o czym Ci pisze za każdym razem, jak publikujesz nowy miks.

Jak to wywalisz, to zwyczajnie kastrujesz bas jako instrument, z jego fundamentalnego pasma w miksie. To nie dół jest odpowiedzialny za tzw body, tylko właśnie ta niska średnica, której najwyraźniej nie lubisz. Wysłałem Ci specjalnie przykładowy sound z Twojego DI, który ma szanse się przebić i jest on dużo bliższy temu, co podajesz jako wzorzec, którym się ponoć sugerujesz.

Co do Twojego jazza, to może nie być kwestia techniki gry... Tylko tutaj zacząłbym od wymiany strun (wrzuć sobie dla pewności sprawdzone Ernie Ball Slinky) i zrobienia dobrego setupu. Zauważ, że są duże różnicę w ilości dołu i sile sygnału, kiedy ustawisz pickup nawet o ten 1 mm w jedna lub druga stronę względem odległości od struny. Później być może siedzisz i się zastanawiasz, co jest z Twoja technika gry, skoro są takie nierówności w konsystencji sygnału...
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2019, 12:03:16 wysłana przez OMSON »

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Coś tam słyszę tylko bładze bo nie wiem co słyszę:d sugerowalem się tym że odpaliłem jego preset I wydawało mi sie git. Dobra ale juz rozumiem chhba w czym problem. Bede krecil dalej. To video już zostawiam I mam nadzieje ze  w kolejnym się poprawię. Ale masz rację dosc mocno wycinam te częstotliwości bo zawsze mi cos nie pasowalo.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Coś tam słyszę tylko bładze bo nie wiem co słyszę:d sugerowalem się tym że odpaliłem jego preset I wydawało mi sie git. Dobra ale juz rozumiem chhba w czym problem. Bede krecil dalej. To video już zostawiam I mam nadzieje ze  w kolejnym się poprawię. Ale masz rację dosc mocno wycinam te częstotliwości bo zawsze mi cos nie pasowalo.

Preset jest pod Dingwalla, więc może u niego rzeczywiście działa. Zresztą HGW co on udostępnia, wszak zawsze liczy sie geszeft - dodaj znane nazwisko i masz definicję sukecesu komercyjnego. Niestety Twój jazz nie ma takiej zwartej konsystencji  w brzmieniu, jak ten jego Dingwall i taki preset nie ma szansy zadziałać. Masz za to własne uszy i zaawansowane narzędzie w postaci Fractala. Przy czym jak nie zrobisz setupu, o którym wyżej,  to tak będziesz się kręcił w kółko za własnym ogonem. Bas musi brzmieć jak najlepiej na surowo (tak jak wszystko).

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
@Wojtasguitar1 testuję ten plugin od paru dni, presety Nollyego są bardzo specyficzne, jak uwielbiam jego brzmienie na płytach p0r0ph0ry tak w moich miksach nie siedzą kompletnie... :D sprawdź sobie presety Jacoba Umansky'ego jak nie chce Ci się kręcić, u mnie z basem midi działa nawet fajnie https://soundcloud.com/sungrace/shot-6/s-KLyx2

@OMSON z żywym Dingwallem może i by zadziałało, u mnie midi Dingwall nie grał kompletnie, wręcz gównianie xD
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2019, 14:53:42 wysłana przez sibi00 »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ta, 'MIDI Dingwall'... I może jeszcze apka vaginy na iPhona ;D

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
http://forum.sevenstring.pl/software/loki-bass-czyli-vst-do-nagrywania-basu-bez-basu/msg434285/#msg434285

Pisaliśmy już o emulacjach. No i nie sądziłem, że będę Ci musiał wyjaśniać, że powyżej to była szydera ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2019, 10:58:44 wysłana przez OMSON »

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
2319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 14:15:07
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
1561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2013, 18:19:11
wysłana przez Franq
28 Odpowiedzi
7697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 19:43:47
wysłana przez mondomg
25 Odpowiedzi
6053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 20:04:18
wysłana przez snapkejs
6 Odpowiedzi
1894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2019, 11:30:53
wysłana przez Wojtasguitar1