Autor Wątek: Nowy metalowo progresywny song plus mix test fractal fx3 i Parallaxa od DSP  (Przeczytany 4212 razy)

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Heja !
W filmie poniżej fragment nowego utworu nad którym pracuje. Akurat wyszedl nowy FW do axa i nowy plugin do basu to stwierdziłem, że sprawdze jak siedzi w mikse.

Co myslicie ?  :headbang:
Pozdro !

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
i nowy plugin do basu to stwierdziłem, że sprawdze jak siedzi w mikse.



Eeeee, ale jakiego basu? ;D Masz niestety wyjątkowy dar w tym, względzie. Nagraj po prostu czyste DI, jako że posiadasz fizyczny instrument i skończ te głupoty ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2019, 09:57:13 wysłana przez OMSON »

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
i nowy plugin do basu to stwierdziłem, że sprawdze jak siedzi w mikse.



Eeeee, ale jakiego basu? ;D Masz niestety wyjątkowy dar w tym, względzie. Nagraj po prostu czyste DI, jako że posiadasz fizyczny instrument i skończ te głupoty ;D

Ale co ? Nie rozumiem. Nagrałem fizyczny DI przecież.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
chodzi pewnie o to, że zapomniałeś kliknąć unmute na ścieżce basu :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
basu jest wystarczająco dużo, poza tym ja nie chce basu na pierwszym planie

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
W którym miejscu? Odpaliłem na Beyerdynamicach DT770 które są przebasowane w chuj. I co? Praktycznie nic nie słyszałem. Bas jest tak cichy że brzmi jak nie obcięte dolne rejestry gitar. O ile to w ogóle bas.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Eee, nie?

Serio, skoro trzy osoby mówią Ci że basu praktycznie nie słychać to może warto coś z tym zrobić?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Eee, nie?

Serio, skoro trzy osoby mówią Ci że basu praktycznie nie słychać to może warto coś z tym zrobić?
A no prawda prawda :) Nie lubie jak jest za duzo basu

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja to rozumiem - i prawdę mówiąc znam wiele świetnych albumów gdzie basu nie ma / nie słychać, jak i takie gdzie jest praktycznie sam bas. I jego brak mi nie przeszkadza szczególnie, mimo że takie granie to nie do końca moja broszka. Ale raczej nie uderzasz w totalnie eksperymentalne / celowo nieprzyjemne w odbiorze dźwięki, więc trochę podkręć, choćby dla świętego spokoju :D

Z ciekawości - na czym robisz miks?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Logike mialem taka, że jak duzo jest mieszania na bebnach to nie chciałem przesadzać z basem zeby nie bylo popeliny.
Pytasz o DAW ? To logic pro X a jak glosniki to eve sc207 ale ich sie ucze dopiero bo mam je od 3 dni

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
To ogarnij sidechain kicka z basem i nie powinno być problemu :) Ja logica nie znam więc nie pomogę w tym temacie.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Temat ogarniety mam, ale moze za malo uzywany :)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ja też głosuję za brakiem basu :P

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Bo to trzeba słuchać na specjalnym subwooferze. Pozdro dla kumatych :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tam nie chcieli pójść na dokładanie go do płyty, może tu się uda ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
basu jest wystarczająco dużo, poza tym ja nie chce basu na pierwszym planie

Do tego co tam wyczyniasz z tym miksem wystarczy Ci dołożyć dolną oktawę do gitary. Serio. Nie neguje Twojej muzy (bo może myślisz, że celowo się czepiam), tylko że to upubliczniasz z zapytaniem co sądzimy - więc dodaję własne spostrzeżenia. A jak czytasz, nie tylko ja mam takie i to prawie za każdym razem, jak coś wrzucisz.

Argument "nie lubię basu" jest dla mnie do przyjęcia. Taką masz wizja i ok. To jedz z dolną oktawą do gity i bo za każdym razem, jak testujesz "nowy plugin do basu", jest wielka chujnia, z czego wnoszę że nie masz do tego ucha/smaku i wystarczy faktycznie surowe DI. Surowe czyli "as is". Później tylko jakieś podcięcia zdudnien sopelkami na EQ (przeważnie coś koło 150Hz plus HPF)  i trochę kompresji równoległej. Bas obroni się sam (nawet jak w proporcjach miksu zrobisz go ciszej). Tu masz zajebiste narzędzie do tego: https://www.tokyodawn.net/tdr-nova/

Prezentacja:


Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
basu jest wystarczająco dużo, poza tym ja nie chce basu na pierwszym planie

Do tego co tam wyczyniasz z tym miksem wystarczy Ci dołożyć dolną oktawę do gitary. Serio. Nie neguje Twojej muzy (bo może myślisz, że celowo się czepiam), tylko że to upubliczniasz z zapytaniem co sądzimy - więc dodaję własne spostrzeżenia. A jak czytasz, nie tylko ja mam takie i to prawie za każdym razem, jak coś wrzucisz.

Argument "nie lubię basu" jest dla mnie do przyjęcia. Taką masz wizja i ok. To jedz z dolną oktawą do gity i bo za każdym razem, jak testujesz "nowy plugin do basu", jest wielka chujnia, z czego wnoszę że nie masz do tego ucha/smaku i wystarczy faktycznie surowe DI. Surowe czyli "as is". Później tylko jakieś podcięcia zdudnien sopelkami na EQ (przeważnie coś koło 150Hz plus HPF)  i trochę kompresji równoległej. Bas obroni się sam (nawet jak w proporcjach miksu zrobisz go ciszej). Tu masz zajebiste narzędzie do tego: https://www.tokyodawn.net/tdr-nova/

Prezentacja:



Po 1. Brzmienie fraktala było tu na pierwszym planie, plugin do basu odpaliłem z ciekawości i napisałem w tytule bo to jest cos nowego na rynku i ma sie przez to więcej wyszukań w wyszukiwarce...
Po 2. Trochę milej panie, wielka chujnia to twoje krytykowanie czegoś, można w inne słowa ubierać swoje zastrzeżenia a nie pisanie "wielka chujnia". Chyba, że takie teksty mają dodać powagi do twojej wypowiedzi do przepraszam.
Po 3. Nie testowałem pluginów do basu wcześniej.
Po 4. Nagrywanie gitary i obniżanie jej o oktawę brzmi jak gówno, skoro tyle wiesz o miksie powinieneś o tym wiedzieć.
Po 5. Może nie mam ucha, po to też się uczę, żeby je sobie wyrobić. Nic nie robiąc tego ucha sobie nie wyrobie

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie spinaj się, nie zauważyłem żeby Omson jakoś szczególnie Cię pocisnął...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

Po 2. Trochę milej panie

A no to ok - piszesz i masz.

Twój miks jest świetny a piosenka niesamowita! Szczególnie sound basu zwrócił moją uwagę - kładzie na kolana wszystko, co słyszałem do tej pory! Trzymam kciuki!

Tak lepiej? ;D

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46

Po 2. Trochę milej panie

A no to ok - piszesz i masz.

Twój miks jest świetny a piosenka niesamowita! Szczególnie sound basu zwrócił moją uwagę - kładzie na kolana wszystko, co słyszałem do tej pory! Trzymam kciuki!

Tak lepiej? ;D
Zgodnie z sugestiami poprawione:
https://www.youtube.com/watch?v=pvTu82VscBU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2f3pOjT4skmPsvoCPKPFKlqYuTXpObm8GisPCTrBDchhCAW6Kiy4RW2b4
Tera lepij ?

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Musi u mnie coś spierdolone - bo różnicy za bardzo nie ma...
Ale ja to się jeszcze mniej znam od Ciebie,
za to jestem miły, staram się chociaż, bo mam mało kolegów.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A możesz wrzucić czysty DI basu (nie obrażaj się, ale doprecyzuję - to co wychodzi z Twojego jazza kabelkiem do interfejsu, nie po żadnych kemperach, fraktalach i innych pluginach, czysta surowizna)? Aż jestem ciekaw jak to brzmi u źródła.

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
A możesz wrzucić czysty DI basu (nie obrażaj się, ale doprecyzuję - to co wychodzi z Twojego jazza kabelkiem do interfejsu, nie po żadnych kemperach, fraktalach i innych pluginach, czysta surowizna)? Aż jestem ciekaw jak to brzmi u źródła.

moge:
https://wetransfer.com/downloads/cb1e51905ea44470f036581aca0407d520190711213506/755ff2abde12f103c46b756ac801883720190711213506/3bbfe0

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Generalnie sam instrument brzmi bardzo nierówno (słuchając DI), kiedy wchodzisz na wyższe rejestry (brakuje niskich alikwotów, przez co brzmi tam cienko/sucho). Spróbuj zmienić wysokość pickupów śrubami (lekko podnieś od strony DG, od strony EA obniż min) - może trochę uda się to skompensować. A struny kiedy ostatnio zmieniane?

To co kręcisz na efektach nie ma szansy się przebić w miksie - jest totalna studnia. Spróbuj kręcić w tę stronę:

https://wetransfer.com/downloads/0b04e529116e45e033c2c79b602542a720190712002931/0599b0
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2019, 02:42:23 wysłana przez OMSON »

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Generalnie sam instrument brzmi bardzo nierówno (słuchając DI), kiedy wchodzisz na wyższe rejestry (brakuje niskich alikwotów, przez co brzmi tam cienko/sucho). Spróbuj zmienić wysokość pickupów śrubami (lekko podnieś od strony DG, od strony EA obniż min) - może trochę uda się to skompensować. A struny kiedy ostatnio zmieniane?

To co kręcisz na efektach nie ma szansy się przebić w miksie - jest totalna studnia. Spróbuj kręcić w tę stronę:

https://wetransfer.com/downloads/0b04e529116e45e033c2c79b602542a720190712002931/0599b0

A dobra czyli ty nie mowiles o samym lo endzie samym w sobie tylko tym ze nie slychac basu jako instrumentu jo ? Bo twoje to napewno wyjda bardziej na powierzchnie w miksie.
Ja sugeruje sie tym gosciem przy kreceniu basu:

Moze tez inna stylistyka ogolnie ale poekepserymentuje. Z tym brzemieniem. A z tymi alikwotami to moze cos nie tak z ustawniem pikapow albo nie tak z moja technika mam problem ze string skipingiem w basie i uderzam poprostu z nierowna moca.
Ogolnie dzieki za wkoncu normalna rozmowe, czegos sie dowiedzialem :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
2033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 14:15:07
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
1435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2013, 18:19:11
wysłana przez Franq
28 Odpowiedzi
7334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 19:43:47
wysłana przez mondomg
25 Odpowiedzi
5847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 20:04:18
wysłana przez snapkejs
6 Odpowiedzi
1792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2019, 11:30:53
wysłana przez Wojtasguitar1