Autor Wątek: To jak to jest z tym brzmieniem - najwiekszą robote robi paka czy amp ?  (Przeczytany 11305 razy)

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Hej,
Zrobilem test i do 3 pluginow dodalem tego samego IR, wszystkie zaczely brzmiec wsumie podobnie - charakter podobny. Zawsze myslalem ze to amp robi najwieksza robote w brzmieniu a to chyba nie tedy droga. Tak czy nie ? :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
80% brzmienia to paka/głośnik i mikrofon.

Offline Wojtasguitar1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
No po jakis eksperymentach wlasnie to doszlo do mnie haha ale troche mi to zajelo

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Mnie się wydaje, że paka i mikrofon odpowiadają w większości za barwę brzmienia, natomiast wzmak odpowiada bardziej za charakter, dynamikę i kształt zniekształceń.
Na cyfrach i pluginach to może być bardziej wyraźne, bo cały czas nie ma algorytmu, który by wiernie odwzorowywał niuanse lampowego nasycenia i wzmocnienia.

Zomballo

  • Gość
Bo nagrywałeś na tym samym kompie! ;) A tak na serio to nic nie jest takie oczywiste. Topologia samych konstrukcji jest prawie idento więc stąd podobieństwa. W realu wzmaki typ Marshall nie gadają zbyt dobrze z V30 a typ Slo/Mesa na odwrót.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
W realu wzmaki typ Marshall nie gadają zbyt dobrze z V30 a typ Slo/Mesa na odwrót.
Co ty pierdolisz :D Marszal z V30 i Gibolem to cut mjut i orzeszki.

Zomballo

  • Gość
Może jeszcze z 1960AV? Co kto lubi ale na bank lepiej by zagadał z Greenbackem albo innym Backiem czy Heritagem.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Śmiem mniemać, że z tego powdu vintage'y do zmarszczala są inne niż do Mesy.

Zomballo

  • Gość
Ogólna siara zostaje. Najbardziej na zwykłych V30. Troszkę uogólniłem sprawę bo to zajebiste głośniki. Ich największą zaletą jest przebicie w mixie. Szczególnie jak ktoś preferuje omłot, ciasny bas i niskie strojenie. Ciężko go zatkać. Powstały pod koniec lat osiemdziesiątych gdzie było właśnie zapotrzebowanie na to.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Może jeszcze z 1960AV? Co kto lubi ale na bank lepiej by zagadał z Greenbackem albo innym Backiem czy Heritagem.
BV. 2x1960BV+2x1960B :D

Zomballo

  • Gość

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
marszal gunwo

czendż maj majnd :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
no jest, a dowodem na to jest fakt, że prawie wszyscy modyfikują swoje marszczle

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ja mam modowaną osiemsetę. Służy do spuszczania wpierdolu, ale w dalszym ciągu mogę na niej ukręcić Slasha i AC/DC, co sprawia, że jest turbo zajebista :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
a myślisz, że Slash i acdc mają oryginalne, niemodowane bebechy? ;>

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Slash w większości ma niemodowane, ale z innymi lampami. Modowane ma w studio. Natomiast Angus używa jakiegoś magicznego clean boostera w linii.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Zomballo

  • Gość

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
te dopalanie TSem to jest jakaś sekta, jest wiara co zawsze nosi jakiegoś 808 w kieszeni, na wypadek jak by trzeba było na lampie pograć x.X

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
10606 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 00:05:46
wysłana przez mlodysatan
2 Odpowiedzi
2309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 14:17:36
wysłana przez bandit112
17 Odpowiedzi
8504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2012, 08:50:19
wysłana przez benkai
13 Odpowiedzi
2947 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2016, 23:07:35
wysłana przez Razor89
10 Odpowiedzi
4742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2020, 17:57:13
wysłana przez Johnny