Autor Wątek: Siódemka z multiskalą na początek  (Przeczytany 5190 razy)

Offline ketajw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Siódemka z multiskalą na początek
« 01 Lut, 2019, 19:40:50 »
Siema!
Planuję za kilka-kilkanaście dni kupić siódemkę z multiskalą w okolicach 3tys. zł. Mam aktualnie na oku dwa modele - Ibanez RGIM7MH i Cort KX500. Mieliście może okazję testować obydwie gitary? Która będzie lepszym wyborem? A może jest jeszcze coś co warto rozważyć w tym budżecie?
Obydwie mają te same pickupy, ale różnią się drewnem, no i Cort ma nieźle wyglądający fornirek, ma też markery. Ale jednak Ibanez to Ibanez, no i profil gryfu, o ile będzie przypominał inne siódemki tej marki, bardzo mi pasuje. Niestety nie mam możliwości ograć obydwu i porównać, a nie ukrywam, że chciałbym jak najszybciej się zdecydować i dokonać zakupu. Będę wdzięczny za wasze opinie o tych gitarach. Z góry dzięki za pomoc!  :headbang:

Uprzedzając pytania - tak, jestem zdecydowany na multiskalę, posiadam ósemkę z multiskalą i obecnie rozważam tylko tego typu gitary z większą ilością strun niż 6  :devil:
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2019, 19:42:41 wysłana przez ketajw »

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Zwróć uwagę gdzie obie mają "środek", chyba że tak ci pasuje. Jaką masz tą 8 ?

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Testowałem obie i to bardzo podobne wiosła są - może dlatego, że z dużą dozą prawdopodobieństwa klepane w tej samej fabryce ;).

Ogólnie Cort jest ciekawszy, ładniejszy i powiedziałbym, że delikatnie bardziej dopasiony w tej samej kasie.

Obie jednak mają wadę wspomnianą powyżej, próg równoległy wypada w okolicy 12, co trochę kłóci się z dla mnie najważniejszym elementem multiskali czyli ergonomią...

No ni w ząb, nie da się wygodnie łapać akordów w wysokich pozycjach :(.

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
czek dis ałt,
http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/ibanez-rgms7-opinie/

poruszony jest tam temat multiskali i o tych gitarach też jest wspominane
dobry

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Cort ma na 7 albo 9, na pewno nie na 12 ;)

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No na 10 ;), ale jakby miał na np.: na 6 to byłoby trochę wygodniej - przynajmniej dla mnie.

Offline ketajw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Zdecydowałem się na Ibaneza, ograłem, dorwałem w rozsądnej cenie, jestem zadowolony. Sam kąt nachylenia progów  pozwala mi grać komfortowo nawet akordy w niskich pozycjach, więc jest w porządku :) Wygodny gryf, niezła jakość wykonania, elektronika w porządku, przetworniki na razie mnie zadowalają, więc mam wszystko czego potrzebowałem  8) :headbang: temat do zamknięcia

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 20:50:52
wysłana przez hoganmw
21 Odpowiedzi
13422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2016, 23:04:38
wysłana przez adthinzad
14 Odpowiedzi
8328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2017, 09:25:11
wysłana przez selfslave
10 Odpowiedzi
11023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2018, 12:13:52
wysłana przez vastio
0 Odpowiedzi
1997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2019, 20:59:19
wysłana przez Mat