Autor Wątek: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)  (Przeczytany 23193 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« 04 Mar, 2009, 18:47:07 »
Wygrzebałem ostatnio na YT coś takiego:



Przeszukałem forum i nic takiego nie widziałem... więc wklejam...
Koleś dość ciekawie rozwodzi się na temat wpływy pickupów  na brzmienie, ale porusza też inne aspekty...
Jestem ciekaw Waszej opinii... Wiem, że próbki z YT nie nadają się do jakiś konkretnych porównań, ale skoro wszystko było tak samo nagrane, to porównanie takie może oddawać specyfikę brzmienia tych przetworników...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #1 05 Mar, 2009, 09:33:23 »
Witam!
Fireboy - według mnie porównanie nie spełnia wymogów metodologicznych. Kolo porównuje pickupy różnych producentów, o diametralnie różnej budowie i sposobie pracy, na gitarach także dwóch różnych producentów i się wymądrza. Równie dobrze możemy porównywać pickupy na podstawie różnych nagrań Satrianiego.


EDIT:

Po drugie gość wypisuje takie wierutne głupoty, że się płakać chce. Ja nawet nie skomentuję tego zdania: "Pikapy pasywne kosztują mniej i są łatwiejsze do zainstalowania". Albo kolejny idiotyzm: "Jeśli nie jesteś zadowolony ze swej gitary - sprzedaj ją na ebay'u i kup sobie taką, jaką naprawdę chcesz". Albo: "Nawet moja bramka szumów w Digitechu nie wyeliminowała szumów". Mógłbym tak długo jeszcze. No błagam! Co za debil! Ja proponuję, żeby on sprzedał te gitary i zajął się hodowlą indyków.
pozdrawiam

P.S. Nerwowo wytrzymałem do drugiej części. Po ochłonięciu obejrzałem trzecią. JA PIERDOLĘ, CO ZA BAŁWAN!!!
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2009, 09:57:22 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #2 05 Mar, 2009, 14:36:01 »
Pasywy sa fajniejsze IMO, ale sam to sprawdzałem, choć jeśli EMG 707 miałoby trochę mniej kompresji, to nic przeciwko niemu bym nie mial :)

Ale wróbel ma racje, najłagodniej sie wypowiadając o tych filmikach, to nie robi się testów w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2009, 16:19:54 wysłana przez BartekL »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #3 05 Mar, 2009, 15:38:10 »
Test pikapoof to jedyny, którego bym się nie podjął ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #4 05 Mar, 2009, 16:59:39 »
to ja moge sie podjac :P
Łe tej.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #5 06 Mar, 2009, 10:56:05 »
Panowie... wiem że tego testu nie można uznać za miarodajny i nie da się go wykorzystać w pracy doktoranckiej... ale chodzi o to, że ktoś się podjął czegoś takiego i że to dobry pomysł... Bo tak to trzeba by nagrać najpierw wszystko na jednej gitarce... później wymontować jedne a zamontować drugie przetworniki i jazda... ale nikomu się nie chce :D a to co koleś pierdzieli to nawet nie zwróciłem uwagi... po prostu słuchałem :)
Chociaż z tą gitarką to ma trochę racji... bo kupisz gównianą gitarę i po pewnym czasie chcesz montować do niej jakieś pickupy, może wymiana mostka, kluczy, siodełka itp... i suma sumarum wyjdzie drożej niż być kupił gitarę w takie konfiguracji jaką sobie wymyśliłeś...

@BartekL: Jak dla mnie też wygrały pasywy... ten mostkowy jest po prostu zajebiaszczy :D

@Sinner: myślałem, że jedyny test jakiego byś się nie podjął to test kabli ;)

@dom?n: czekamy :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #6 06 Mar, 2009, 11:24:03 »
Cytuj
ktoś się podjął czegoś takiego i że to dobry pomysł

No ja mam kilkanaście wioseł i mógłby zrobić coś takiego, bo w każdej mam inne picksy, ale co z tego, skoro każda gitara z czego innego jest zbudowana, nie mówiąc o różnicach konstrukcyjnych?

Cytuj
drożej niż być kupił gitarę w takie konfiguracji jaką sobie wymyśliłeś...

Fireboy - nasze fantazje najczęściej nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się czasami, że wyśniona gitara ma więcej wad, niż zalet. Przejrzałem na oczy jakiś czas temu pod tym względem. Ja tam jestem za pimpowaniem gitar, bo to zawsze daje gigantyczne doświadczenie. I dopiero na tej podstawie możemy się coś wymądrzać o strunach, które mają złą... "oscylację"? - tak ten ziom pisał?:)))

Cytuj
kupisz gównianą gitarę

... i za pomocą powolnych przeróbek popartych wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami można zrobić coś fajnego z wiosłem, byle nie było z dykty i trocin zbudowane.

pozdrawiam

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #7 06 Mar, 2009, 11:56:56 »
Jeśli chodzi o doświadczenie to oczywiście masz rację :) Tyle, że jemu chodziło, przynajmniej tak zrozumiałem, o ekonomiczność takiego przedsięwzięcia...
Nie bronię gościa bo mam go gdzieś... A jeśli chodzi o doświadczenie to można przecież skorzystać z doświadczeń innych i nie powielać ich błędów... dlatego powstają takie fora jak to, gdzie można poradzić się bardziej doświadczonych kolegów i wzbogacić swoją wiedzę :D
Tak więc jeśli ktoś się takiego porównania podejmie to spoko bo, myślę że to ciekawy temat. Ja zawsze byłem zwolennikiem pasywnych pickupów... ale jak słucham IN FLAMESów to normalnie aż mnie ciśnie żeby kupić EMG... niestety jestem realistą i wiem, że pickup to tylko jeden z elementów ich brzmienia... cała masa sprzętu i speców od brzmienia... dla przykładu jakieś filmiki z YT:



jest tam jeszcze kilka tych lekcji... jak dla mnie zajebiste brzmienie mają chłopaki :headbang:

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #8 06 Mar, 2009, 12:02:43 »
był kiedyś test kabli na ss7 to sie uśmiałem co nie miara.:D
a te filmy o pupach też sprawiły,że sie uśmiałem co nie miara;)
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2009, 12:06:11 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #9 06 Mar, 2009, 12:05:53 »
Fireboy - uwierz, że do speca od brzmienia się idzie, jeśli masz jakiś pomysł na swoje brzmienie, a nie możesz tego osiągnąć własnymi siłami. To nie jest tak, że Ci jacyś kolesie w białych fartuchach preparują sound. Dopiero kiedy Ty udowodnisz swoją wartość jako muzyk - możesz liczyć na przychylność konstruktorów gitar, pieców, strun etc. Nigdy odwrotnie, chyba, że grasz na klawiszach w kadżagugu, chociaż i tam dawali radę.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #10 06 Mar, 2009, 12:06:07 »
a te filmy też sprawiły,że sie uśmiałem co nie miara
Zapraszam do wrzucenia swoich [edit] widzę, że dopisałeś, o które filmiki chodzi, bo myślałem że te In Flames :D

Fireboy - uwierz, że do speca od brzmienia się idzie, jeśli masz jakiś pomysł na swoje brzmienie, a nie możesz tego osiągnąć własnymi siłami. To nie jest tak, że Ci jacyś kolesie w białych fartuchach preparują sound. Dopiero kiedy Ty udowodnisz swoją wartość jako muzyk - możesz liczyć na przychylność konstruktorów gitar, pieców, strun etc. Nigdy odwrotnie, chyba, że grasz na klawiszach w kadżagugu, chociaż i tam dawali radę.
Wiem o tym doskonale... mi chodziło TYLKO i WYŁĄCZNIE o to, że pickup sam w sobie jest tylko jedną ze składowych brzmienia...
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2009, 12:09:51 wysłana przez fireboy »

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #11 06 Mar, 2009, 12:08:17 »
Pasywy sa fajniejsze IMO, ale sam to sprawdzałem, choć jeśli EMG 707 miałoby trochę mniej kompresji, to nic przeciwko niemu bym nie mial :)
Wrzuć drugą  bateryję do wiesła to się zdziwisz.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #12 06 Mar, 2009, 12:10:44 »
jak bede miał zestaw dwóch takich samych gitar z różnymi pickupami, to specjalnie dla Ciebie misiu bede mógł zagrać jakąś melodyjkę na kazdej ,żebyś mógł sobie porównać co lepsze.:*
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2009, 12:13:10 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #13 06 Mar, 2009, 12:18:25 »
dla mnie bomba :*

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #14 06 Mar, 2009, 12:21:37 »
Najlepiej to sobie regularnie walić konia - poprawia poczucie rytmu, atak i frazę. W brzmieniu chodzi tak naprawdę w 99% o kostkującą rękę. Reszta, to tylko usprawiedliwianie braku techniki.

EDIT:

O, ten pan sporo trenował:)))

« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2009, 12:24:38 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #15 06 Mar, 2009, 12:26:35 »
walenie a kostkowanie to różne częstotliwości i zakres machania łapą,no chyba,że czyjeś gabaryty sprowadzają sie długości od jednej struny do drugiej ;D

ten szybki koleś,niechciałbym,żeby sie dobrał do moich sutków :lambanan:
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2009, 12:33:33 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #16 06 Mar, 2009, 12:40:43 »
Widziałem kolesia już jakiś czas temu ... zawodowy onanista :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #17 06 Mar, 2009, 12:47:59 »
A wracając do pikapów: wiadomo - ilu ziomów, tyle opinii. Ja mogę tylko powiedzieć tyle, że nie słyszałem jeszcze wiosła z 81, które nie przecięło by się przez miks live. Trzeba być wyjątkowym mameją, żeby nie było cię słychać. No, chyba że sobie kompletnie wyciąłeś środek w piecu, bo tak poradzili na gejowo.pl Kolejny plus dodatni - są ciche.
Za to spora większość realizatorów psioczy na nie w studio za ten "spreparowany" sound. Ale wciąż uważam, że to jest the best pikap do szatana, w kategorii "powszechnie dostępny" oraz "prosty w montażu".

pozdro!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #18 07 Mar, 2009, 20:41:27 »

@BartekL: Jak dla mnie też wygrały pasywy... ten mostkowy jest po prostu zajebiaszczy :D


nie wiem o czym dokładnie mówisz, ale ja mówię o swoich wrażeniach w swoim wiośle, po nagraniu sobie i odsłuchaniu próbek na obu pickupach :)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #19 07 Mar, 2009, 21:15:07 »
Ja powiedziałem to tylko na podstawie przeróżnych próbek wyszukanych w necie no i oczywiście na podstawie filmików... wiem jakiej są jakości... ale póki warunki nagraniowe były dla obu podobne to w moim odczuciu lepiej brzmiały SD :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #20 07 Mar, 2009, 21:30:57 »
Powiem Ci tak jak dla mnia najpoważniejsza różnica pomiędzy EMG a innymi pickupami z nieprzasadzonym outputem, to pomijając nasycenie a poszczególnych pasm, głównie kompresją się różniły. A ja skompresowanego brzmienia jak sie okazało nie lubie :) Poza tym fajnie mało szumiały, szerokie pasmo, ale troszkę sprzęgały IMO na większych głośnościach.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #21 08 Mar, 2009, 12:03:37 »
Nie potrafie powiedziec, ktore bardziej mi sie podobaja, w zaleznosci od potrzeb, ale gdyby nie to ze przy przerobce na pasywy jest troche roboty, to do barytona chetnie bym zamontowal merliny (obecnie siedza tam emg 81-7)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #22 08 Mar, 2009, 16:59:07 »
Oz, ja stosowałem zamiennie EMG 707 i Merlin Legend. Nie ma żadnego problemu, są tego samego rozmiaru, nie wiem co tu przerabiać...

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #23 08 Mar, 2009, 20:18:10 »
Podobno (zanaczam podobno) trzeba wymienic potencjometry i gniazdo, ale jest to wersja robocza ktora pamietam z pigmeja i moze pigmej jest warta. 
kolejny clip vs tym razem to samo wioslo,
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2009, 20:22:28 wysłana przez oz »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: EMG (aktywne) vs SD (pasywne)
« Odpowiedź #24 09 Mar, 2009, 10:35:34 »
No i ten test ma o wiele więcej sensu, choćby dlatego, że gość nie chrzani czegoś o "oscylacji strun". Porównuje też dwa, chyba najpopularniejsze na świecie sety pikapów, chociaż zabrakło mi np. równie nieśmiertelnej kombinacji - tone zone+air norton Dimarzio. Ja tam do łupania na tapczanie wziąłbym jednak EMG:) i specjalnie nie przejmowałbym się brakiem "tonu". Korci mnie tylko patent taki: zamienić EMG miejscami, czyli 81 pod gryf, 85 pod most. Mniejsza wioska związana z dżydżydży imho:)

pozdrawiam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2009, 18:04:41
wysłana przez Pan Sinner
4 Odpowiedzi
3435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2011, 10:25:40
wysłana przez Zapek
7 Odpowiedzi
4273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2014, 23:54:09
wysłana przez Aston
19 Odpowiedzi
8043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2014, 01:01:57
wysłana przez Fizyczny
11 Odpowiedzi
3989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2015, 01:16:07
wysłana przez lwronk