Autor Wątek: Aktywne pickupy - Blaghr or FakJe?  (Przeczytany 7837 razy)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Aktywne pickupy - Blaghr or FakJe?
« 27 Kwi, 2014, 13:21:05 »
Tak z ciekawosci zaczynam temat na temat pickupów w gitarach.Czytając UG i inne strony w tej tematyce natknałem sie na wielu ludzi który nieznosza Aktywnych Pickupuw np:EMg czy SDuncany. Generlanie posiadam 2 Gity z EMg 81-7 i Jedna z pasywami stockowymi Ibbka. Jakoś abrdziej przemawia do mnie "rzęsisty dźwięk kosiarkowtych EMG". Aczkolwiek, tez lubie pasywne pu. Jaka jest wasza opinia? Mnie zachwycaja np emg i ta siara z dechy :)
Djent to kópa.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jaki cel ma ta dyskusja?
sam piszesz, że EMG Ci się podobają, więc gdzie jest problem?
i always go full retard

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Szukam opini innych ludzi
Djent to kópa.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Nie znam się to się wypowiem.

W moim odczuciu EMG jest za bardzo przez niektórych demonizowane. Są gusta i guściki, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Mam obecnie EMG 81/85 w dwóch gitarach i nie wiadomo czy przypadkiem do 3 też nie włożę tego setu. Osobiście lubię drut i siarę i jak tylko gram na czymś innym brzmienie przestaje mi się zgadzać. Mam je obecnie między innymi w LP Custom i szanowne grono ortodoksyjnych gibsoniarzy po ograniu tej gitary mocno się zdziwiło i zmieniło trochę swój pogląd na temat tych pickupów. Orzekli, że nie spodziewali się, że te pikapy mogą dobrze grać, a tego, że bardzo dobrze to już w ogóle. Wszystko sprowadza się do tego jak tego używasz i z czym tego używasz. U mnie połączenie LPC + EMG + Diezel gra zajebiście.

TL;DR: Graj nie pierdol.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
W jednej z gitar mam emg 81/85, (epiphone prophecy les paul) i w niej mi to brzmienie odpowiada.


W moim odczuciu EMG jest za bardzo przez niektórych demonizowane.


zgadzam się z tym, wiele osób i tak nie słyszy różnicy a powtarza tylko opinie innych, niestety tyczy się to nie tylko pickupów ale i innych sprzętów.   
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak to się mówi, zdanie jest jak dupa, każdy ma własną. Mnie EMG-81/85/89 się nie podobają, fajnie w mixie siedzą, nie powiem, ale generalnie, nie jest to brzmienie które by mi robiło, dużo bardziej podobają mi się ABH-1. Długo grałem na aktywach, jednak z biegiem czasu wróciłem do pasywów, zdecydowanie bardziej moje brzmienie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
To jest tak, jak ktoś nie umie grać to gra na aktywach.

Spoiler
.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
A tak na serio, to rzeczywiście na tych popularnych aktywach o których mówicie gra się łatwiej, dźwięki wręcz same się leją. Przez co dużo osób je lubi, bo łatwiej żeby kurwiły. Generalizując, przeciętnemu gitarzyście aktywy zagrają lepiej, a dobremu lepiej zagrają pasywy, bo je wykorzysta.
Ale rzeczywiście ten temat nie ma sensu. Zaraz zacznie się o dynamice, artykulacji tralala. Wszystko zależy co chcesz uzyskać. A to Ty masz wiedzieć czy Ci się podoba czy nie.
W sumie masz sporo racji w tym, że aktyw daje ci insta nakurw. Ja np borykam się z innym problemem. Mógłbym spokojnie we wszystkich wiosłach przesiąść się na pasywy, pytanie tylko, na jakie? Jest tyle rodzajów pasywnych przystawek, że dobranie ich pod siebie to kolejna droga przez mękę, którą nie wiem czy chcę odbyć. Na EMG wiem, że gra mi się zazwyczaj dobrze (chociaż w sumie po dzisiejszej próbie sam nie wiem co mi lepiej gra, pasyw czy aktyw). Mógłbym sobie sprawić np osławione bernakle, ale weź teraz wybecaluj ponad 1000zł za set, załóż i stwierdź, że jednak chujowo to gra w moim wiośle/w mojej muzyce/w moich rękach. Sprzedaj ze stratą i tak w kółko. W bernaklach dodatkowo dochodzi opcja customizacji, a wiadomo, że co człowiek to opinia i weź tu kup sobie np dojechane złote puszki bo tobie pasują do wiosła, a potem w razie W nikt ich nie kupi.

Reasumując, EMG (przynajmniej mi) daje swego rodzaju gwarancję, że cały zestaw będzie ze sobą banglał + dodatkowo przepinając się z gitary na gitarę mam jeden poziom sygnału.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To jest jak niekończąca sie opowieść i dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świetami Bożego Narodzenia.
Lukather grał większość swej kariery, tej bardziej znanej, na EMG i jakoś nikt nie narzekał u niego na brak artykulacji.
A co do BKP to Zero masz rację. Ludziska się slinią, bo te zrobiły sie zwyczajnie modne. Okiej są zajebiste, ale tez bardzo trzeba z nimi uważać, gdyż mocno reagują i oddają to w "czym" siedzą, o czym wielu nie chce pamiętać lub ogranicza speckę < tfu spluwa przez lewe ramie na znienawidzone słowo > do korpusu. No i są później rozczarowania.

Orange

  • Gość
Ja nie słyszę różnicy. Nie widzę też sensu w zakładaniu drogich pipaków, skoro nie ma różnicy, rajt? Najlepsze są ibz inf. Koniec. Kropka. Wszyscy powinni na nich grać.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
a co panie i panowie myślą o aktywach CAP od Ibka? Grał ktoś kiedyś?
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
daj Pan spokój z tymi Cap od Ibka toż to kpiny są  :D

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
w takim razie nie było pytania :D
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To jest jak niekończąca sie opowieść i dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świetami Bożego Narodzenia.
Lukather grał większość swej kariery, tej bardziej znanej, na EMG i jakoś nikt nie narzekał u niego na brak artykulacji.
A co do BKP to Zero masz rację. Ludziska się slinią, bo te zrobiły sie zwyczajnie modne. Okiej są zajebiste, ale tez bardzo trzeba z nimi uważać, gdyż mocno reagują i oddają to w "czym" siedzą, o czym wielu nie chce pamiętać lub ogranicza speckę < tfu spluwa przez lewe ramie na znienawidzone słowo > do korpusu. No i są później rozczarowania.

Rozwiniesz myśl?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie, po co, przecy wyraźnie pisze, przy doborze pipaka nie ograniczaj doboru pipaka tylko wzgledem materiału korpusu.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
W sumie masz sporo racji w tym, że aktyw daje ci insta nakurw.
No właśnie zależy. 81 w leciwym olchowym ranie thunderze robił uber równy w pełni kontrolowany napierdol. Ten sam pickup w jakimś nowym tanim epi z materiałów mahoniowatopodobnyc h brzmiał jak gówno. I wcale się nie grało łatwiej. Niby output był ale trza było każdy dźwięk napierdalać ze dwa razy mocniej a i tak była chujnia, bo to wiesło samo z siebie brzmiało jak miękka guma. Z pasywami mam dokładnie tak samo: jak się dany pickup dobrze zgrywa/uzupełnia z daną gitą, to wszystko napierdala, kurwi, gra się łatwo, nie ma problemów z dynamiką, nic niepożądanego się nie wzbudza, nie szeleści, nie wkurwia a ustawienie gainu na wzmaku to czysta formalność a nie wybieranie mniejszej chujni.
synkopy to guwno

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Nie widzę też sensu w zakładaniu drogich pipaków, skoro nie ma różnicy, rajt? Najlepsze są ibz inf. Koniec. Kropka. Wszyscy powinni na nich grać.

Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Dla tego jednego posta: warto bylo...

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Proponuje dodać obok przycisku "Lubie to!" przycisk "WTF?!" :D
.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
22770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 14:20:53
wysłana przez Radek M
13 Odpowiedzi
5488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 02:40:42
wysłana przez BartekL
16 Odpowiedzi
9656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 21:50:19
wysłana przez lis
4 Odpowiedzi
3324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2011, 10:25:40
wysłana przez Zapek
4 Odpowiedzi
4144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2012, 11:04:45
wysłana przez mlodysatan