Autor Wątek: pochwale sie, a co tam :D  (Przeczytany 11984 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
pochwale sie, a co tam :D
« 04 Mar, 2009, 00:55:00 »
Pochwale sie, że dzisiaj skonczyliśmy z bandem nagrywać gary :D
wczoraj i dzisiaj ogarnialiśmy nowy materiał w studio, wczoraj szło troche jak krew z dupy, ale dzisiaj już elegancko. w piatek bas  :headbang:

zapraszam na bloga dotyczącego nowego gówna :

http://sekakuliveband.ovh.org/blog/

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #1 04 Mar, 2009, 01:48:48 »
No to se kaku. :P Gracie j-rocka? j-pop? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #2 04 Mar, 2009, 07:34:28 »
robimy hip-hop źą :D

a tak na serio to nie wiem jak sie nazywa to co gramy ;)
www.sekakuliveband. ovh.org tam sprawdz ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #3 04 Mar, 2009, 11:31:07 »
Pisz Pan szczegóły techniczne odnośnie nagrywania garów, bo niedługo też zaczynamy.
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #4 04 Mar, 2009, 12:27:40 »
dwa mikrofony na werbel - jeden z gory, drugi z dolu
dwie pojemnosciowki gdzies w pomieszczeniu (to sie chyba ambient nazywa)
widzialem tez patent z nagrywaniem centrali na dwa majki, jeden normalnie, drugi po stronie bijakow. mozna sobie potem regulowac ilosc klika. tylko ACHTUNG! ja to tylko widzialem, nie stosowalem, tylko dziele sie spostrzezeniem.

potem jest dosc sporo roboty ze zmiksowaniem tego tak zeby bylo fajnie, ale mozliwosci sa calkiem spore. moze nie kalkuluje sie to jesli miksy bedziecie robic w studio z licznikiem $ nad glowa, ale jesli miksowac bedziecie w chacie albo u kumpla ktory nie skasuje za to zbyt wielkiej ilosci siana to mysle ze warto.
Łe tej.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #5 04 Mar, 2009, 12:33:02 »
Budzan, muszę was pochwalić za naprawdę ZAJEBISTĄ stronę www. Jeszcze takiego pomysłu nie spotkałem nigdzie! :D zajebiste :D

Muzyka też mi się podoba bardzo. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #6 04 Mar, 2009, 13:44:41 »
wuju: Za dużo Ci nie pomogę :) powiem Ci tyle, ze mieliśmy 1 mikrofon w centrali, troche kombinowaliśmy z głębokością osadzenia go, żeby odpowiednie brzmienie wycisnąć, z tego co wiem, jeśli macie dużo podwójnej to lepiej go trochę wyjąć żeby sie nie robiła chujnia. My nagraliśmy z głebiej osadzonym, bo podwójna u nas robi tylko jakieś delikatne akcenty. 2 majki były na werbel, jeden nad, drugi pod, po 1 majku na flora i toma, 2 overheady i na hit hat jeszcze  cos, dalej nie wiem, a nie chce Cie wprowadzać w błąd ogólnie :) nie zwracałem na to uwagi, poprzednia płyto/epka też była nagrana tam w studio i gary wyszły spoko. teraz jest większy ogień z bębnów :) nie wiem kiedy wchodzicie nagrywac bębny, ale w studio będę za tydzień zeby nagrać gitary to mogę podpytać.

to z czym był spory problem to granie do klika :D nasz perkusista 1 dnia trochę się gubił więc nagrywaliśmy partiami potem sklejaliśmy do kupu, 2 dnia poszło już z górki, większośc za 1 podejściem.
na koniec dograliśmy pojedyńcze walnięcia z lewej i prawej ręki w każdy element perki, jakby trzeba było gdzieś coś uzupełnić.

generalnie to jeśli Wasz bębniarz nie gra do klika to go opierdolcie i każcie mu grać z klikiem bo potem może być różnie :/ u nas nagranie perki trwało aż 6h!!!

Az: dzięki, robim co możem żeby było fejn.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2009, 13:46:23 wysłana przez Budzan »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #7 04 Mar, 2009, 14:23:41 »
na stronie technicznej sie chuja znam,ale muzyka mi sie podoba,jest fest!!:)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #8 04 Mar, 2009, 14:25:57 »
Batmanie - ambienty koniecznie! zajebiście ożywiają miks garów. Stawiasz dwa, jakieś 1,5 metra od siebie, "patrzące" na wprost garów z jakichś 2 - 3 metrów (zależy jak duża sala i ile chcesz "powietrza") , na wysokości gdzieś metra. Jest kilka epokowych nagrań zrobionych SAMYMI ambientami. No i na koniec przewaga jest taka, że zawsze je można usunąć z miksu:)

pozdrawiam

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #9 04 Mar, 2009, 18:41:14 »
... kilka epokowych czyli Led Zeppelin (co jeszcze Wroblu?), brzmienie Bohnama ktorego po tylu latach nadal nikt nie umie podrobic ;D
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #10 04 Mar, 2009, 23:25:29 »
jako ciekawostke, załącze cieplutki jeszcze plakacik który dla nas właśnie koleś skończył rysować ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #11 05 Mar, 2009, 12:21:22 »
czemu w linkach na stronie jest pigmej a ni ma ss6 i ss7? :D
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #12 05 Mar, 2009, 12:56:09 »
bo z pigmejem costam było z patronatem na poprzednią nagrywke, na okładce z tyłu tez było logo, ale szczegółów już nie pamiętam ;)

a ss6 i ss7 może dać teraz to tez wjebiem :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #13 05 Mar, 2009, 19:08:52 »
Bardzo dziękuję za infosy! W sobotę dogrywam gitary, a gary za jakieś 2-3 tyg. IMO 6h na gary to chyba nie dużo ;)
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #14 05 Mar, 2009, 19:50:40 »
biorac pod uwage ze to 5 numerów to to jest zajebiście dużo ;)

wuju, to jak wy nagrywacie? od końca?:d myslalem ze gary na początku ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #15 05 Mar, 2009, 22:28:49 »
Szczerze.. jeszcze żaden z postów w dziale "twórczość użyszkodników" nie zatrzymał mnie na tak długo:). Super muzyka- chociaż na co dzień słucham zupełnie czegoś innego to te empetrujki na majspejsie podobają mi się bardzo:). I strona też fajnie zrobiona :). Prosto i fajnie.

Jedno pytanko- kto wam rysował to:


Bardzo podoba mi się coś takiego i chciałbym coś podobnego na banerze (znajomy akurat w drukarni pracuje ;)). Jak możesz to daj namiar jakiś :).

Ps- fajne teksty- po polsku a mimo to na prawdę fajne:). Szakunec :).

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #16 11 Mar, 2009, 22:19:30 »
dzieki za tak pozytywne komentarze :D
zasadniczo rzecz biorąc, to nowy materiał jest jeszcze lepszy i z większym gainem :zuo::zuo: :zuo:


zasadniczo to grafiki załatwia nasz wokalista, wsród roznych artystów mniej lub bardziej znajnych.
z tego co kojarzę to akurat tą grafe robił Mers, ale namarów na niego to juz nie znam, no ale na pewno go znajdziesz w necie ;)


edit:
jutro i w piatek to co nas interesi najbardziej czyli GITARY!!!!! :zuo:



i sporo grecenia gałami :(

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #17 11 Mar, 2009, 22:55:13 »
czy wydaje mi sie czy tam za pedalboardem lezy DCO od devitoya??

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #18 11 Mar, 2009, 22:59:09 »
Nie wydaje CI sie, leży ;) i na bank bedziemy z niego korzystać bo to zajebisty drive, drugi zajebisty co w pedalboardzie akurat siedzi to MarkL Jazzy drive - musze go nabyć ;)

generalnie w pedalboardzie tez sa zajebiste zabawki, szkoda ino ze akuart pedalboard nie nasz :D

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #19 11 Mar, 2009, 23:10:43 »
wlasnie sie czaje na alledrogo na tego DCO

jedziecie krancze z dco czy leci jako steryd??
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2009, 23:12:19 wysłana przez shitol »

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #20 11 Mar, 2009, 23:15:10 »
biorac pod uwage ze to 5 numerów to to jest zajebiście dużo ;)

wuju, to jak wy nagrywacie? od końca?:d myslalem ze gary na początku ;)

ja w niedziele z zespolem rowniez sie zabieram za garazowe demko
to tez zaczynamy najpierw od gitar z metronomem
zeby bebniarz mial potem do czego grac na sluchawkach...
jesli material z gitar wyjdzie fajnie to pewnie juz zostanie (zreszta to tylko demo)
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #21 11 Mar, 2009, 23:42:52 »
e no my na ostatniej nagrywce lecielismy tak, ze jeden gitarnik grał piloty do sluchawek i perkusista nagrywal, piloty zostawaly dla basu potem i dla nas w sumie tez... zwykla gitara wpieta liniowo... a potem od nowa normlanie gitary i tak wydaje mi sie ze jest w miare ok, nie wyobrazam sobie nagrywac wszystkiego do metronomu :D:D

co do DCO to bedzie lecial jako steryd głownie, ale krancze idzie z niego fajne wycisnac, generalnie to bardzo fajny drive z szeroką dośc paletą, od kranczy po jakies tam troche monciejsze przestery,a biorac pod uwage ze chodzi za  trochę bańke to juz w ogole rozklada. generalnie to jest to drugiego gitarzysty od nas efekt, nie moj wiec za duzo Ci nie powiem, bo slyszalem go dzisiaj w akcji moze z pol godziny i na probie tez slyszalem jak daje. jutro moze bede w stanie powiedziec wiecej. ale ogolnie warto go nabyc
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2009, 23:46:16 wysłana przez Budzan »

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #22 12 Mar, 2009, 00:03:35 »
no chodzilo mi o piloty wlasnie
z tym ze podchodzimy do sprawy budzetowo, gitary beda nagrywane przez pod studio (niestety) z klikiem
takze ew. latwo potem cos poprawic jesli chodzi o brzmienie
tak sie nie robi fakt...
ale mowie to ma byc demo w celach pokazaywania zalazku materialu dla knajp ktore tego wymagja by zagrac koncert, a nie plyta ze studia dla ludzi

takze sorry troche niepotrzebnie wtracilem sie w dyskusje
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2009, 00:06:30 wysłana przez t0ma »
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #23 14 Mar, 2009, 12:25:10 »
nie no chillout, kazdy ma swoje sposoby, dla mnie sie to wydawalo troche dziwne, tak samo jak dziwne jest dla mnie nagrywanie basu po gitarach, a sporo kapel tak robi... no i teraz nawet wypadlo ze my tak robimy, ale to bardziej z koniecznosci..


EDIT: po 2 dniach ciezkiej pracy gitary sa zarejestrowane, filmiki ze studia mozna obadac na naszym blogasku: www.sekakuliveband. ovh.org

nastepne w kolejce bas i wokale i mamy nadzieje  całą akcje skonczyc do końca marca.
Forin zaczął strugać okładkę, która ma być za miesiąc gotowa, opracowna jest tez juz forma wydania :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: pochwale sie, a co tam :D
« Odpowiedź #24 16 Mar, 2009, 09:10:08 »
wuju, to jak wy nagrywacie? od końca?:d myslalem ze gary na początku ;)

Ano od końca! ;) Jeszcze nie jesteśmy Behemoty, żeby się wyjebać w Polskę i zamknąć na miesiąc w dobrym studio. Ale ukręcony sound gitar jest miazga!
1. nie nagrywajcie tylko do klika! Nasz realizator jest multinstrumentalist ą, w tym także garmenem i programistą ;) (I love you Czasza!) i na szybko składa gary komputerowe - 50x większy komfort nagrywania! A klik i tak leci czasem dodatkowo.
2. Nie mogliśmy garów nagrać najpierw, bo mieliśmy dopiero 3 próby z nowym garmenem. Na naszym myspace są 2 kawałki nagrane ze starym bębniarzem, tym, do którego mieliście zastrzeżenia, że gra jak automat. Facet miał(ma) na żywo niestamowite pierdolnięcie z łapy, ale grał mało technicznie. Nowy gość to dla mnie po prostu wariat, będzie dobrze.
3. Gitarzysta dochodzi do siebie w czołowym zderzeniu, a wokalista na saksach. Nie ma więc na co czekać, zrobiłem już 7 kawałków, w tę sobotę bilans stanie na 9 gotowych - gitara, solówki i bas. I gary nagramy na końcu, przed wokalem! A w lato pięknych 11 numerów zaatakuje uszka!
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, zdam relację z nagrywania bębnów, bo reszta to pikuś.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2009, 09:19:06 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!