Autor Wątek: Mooer Preamp Live  (Przeczytany 5260 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mooer Preamp Live
« 08 Paź, 2018, 11:46:26 »


W sobote mialem okazje ograc ten wynalazek i musze przyznac, ze bardzo fajnie to gra. Testowalem na dwoch wzmacniaczach - jakis maly Orange i Fender Bassmaker, obydwa na kolumnie Victory z V30.

Jakosc wykonania stoi na dobrym poziomie. Nie czuc zadnej taniosci, potencjometry fajnie dzialaja, pstryczki dobrze pstrykaja. Gniazda solidne, obudowa tez. Zdecydowanie wytrzyma koncertowe warunki. Do tego jest appka na telefon, gdzie mozna sobie przestawiac co tam sie tylko chce. Obsluga z poziomu urzadzenia tez banalnie prosta. Mozna wgrac swoje wlasne impulsy, jak tez i skopiowac brzmienie wzmacniacza - ot, taki troche Kemper dla ubogich.

Brzmieniowo robi to robote. Zdecydowanie nie bedzie wstydu zabrac na gig, czy do studia. Sa dwa wyjscia - XLR i jack, petla efektow, bramka szumow, MIDI.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #1 09 Paź, 2018, 19:23:51 »
świetne urządzenie do grania i nagrywania w domu i w studio. Jako fan ostatnich dokonań Mooera w sferze mini preampów i symulacji pak włączając w to ładowanie impulsów postawiłem na kostki. Preamp Live niestety powinien mieć jeszcze jedną jedyną możliwość, choćby programową. Zapytałem się na YT o to, ponieważ Radar przeskakuje możliwości Preamp Live posiadając EQ graficzne dla basu osobne dla gitary i parametryczne. Przy modelingu i impulsach dla mnie to kluczowe rozwiązanie. Posiadam symulację Blackmore mini preamp 009 i Radara. Właśnie sprzedaję Baby Bomb 30 ,ponieważ nie mogę ogarnąć końcówek tranzystorowych klasy D i nietylko. Dla mnie tylko lampa na końcu.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2018, 23:32:14 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #2 10 Paź, 2018, 10:38:04 »
świetne urządzenie do grania i nagrywania w domu i w studio. Jako fan ostatnich dokonań Mooera w sferze mini preampów i symulacji pak włączając w to ładowanie impulsów postawiłem na kostki. Preamp Live niestety powinien mieć jeszcze jedną jedyną możliwość, choćby programową. Zapytałem się na YT o to, ponieważ Radar przeskakuje możliwości Preamp Live posiadając EQ graficzne dla basu osobne dla gitary i parametryczne. Przy modelingu i impulsach dla mnie to kluczowe rozwiązanie. Posiadam symulację Blackmore mini preamp 009 i Radara. Właśnie sprzedaję Baby Bomb 30 ,ponieważ nie mogę ogarnąć końcówek tranzystorowych klasy D i nietylko. Dla mnie tylko lampa na końcu.
Jak sie spisuje to Baby Bomb 30? Pomijam kwestie lubienia brzmienia, bo kazdy lubi co innego. Jak glosne jest to ustrojstwo? Da sie tym probe w mocno rockowym graniu zrobic? Koncerty pewnie tak, bo i tak z reguly paka jest naglasniana.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #3 10 Paź, 2018, 13:27:04 »
Cokolwiek uzywam wlaczajac swojego zmodowanego fireballa zawsze stoi za gitara mini booster Sparka z gala na godzinie 11:30. To 10dB doladowanie dodawalo takiego kopa, ze Baby Bomb gral jak 50W glowa. Przy czym Baby Bomb byl rozkrecony na 12:00. Bez boostera trzeba to rozkrecic na godzine 15:00 i jest bardzo glosno. W domu robilem porownania z moja lampa no i moge rzec ze sam Baby Bomb gra na tyle glosno by zagrac probe z kapela o lzejszym przyjebaniu.

Co do Preamp Live...   ...   mala swiezynka


INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #4 16 Paź, 2018, 23:45:44 »
...a tu cos ciekawego dla kazdego.



Jak ktos uwielbia swoja sekcje preampu glowy lampowej, a nie ma mozliwosci rozkrecenia wzmaka w domu itp.
Send petli efektow do Radara i jazda.

Tak jak wspomnialem EQ w tym czyms jest  niesamowite
INTERSTELLAR

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #5 17 Paź, 2018, 21:32:47 »
dobra. nie mam czasu oglądać tego filmiku. szybkie streszczenie co to jest i co to robi ?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #6 17 Paź, 2018, 22:51:03 »
dobra. nie mam czasu oglądać tego filmiku. szybkie streszczenie co to jest i co to robi ?

Kemper dla ubogich. Ma w sobie brzmienia z micro preampow, mozna swoje impulsy wsadzic. Nie ma efektow, tylko ampy i paczki. Jest tone capture.

Posty połączone: 17 Paź, 2018, 22:52:20
A jesli pytasz o mooer radar, to jest to mini kosteczka z symulacjami paczek, poweampow, EQ. Mozna wrzucac swoje impulsy.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #7 18 Paź, 2018, 10:29:19 »
Wpinam to między gitarę i interfejs i nagrywam w dobrej jakości ? Ewentualnie z pentli efektów i też do interfejsu i taka sama sytuacja, nagrywam w dobrej jakości ?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #8 18 Paź, 2018, 11:33:59 »
Dokladnie tak.

Mozesz tego preamp live podpiac i do wzmaka i do interface (albo PA) jednoczesnie. Ma dwa pstryczki do impulsow i sobie mozesz ustawiac czy chcesz impulsy na XLR i Jack, czy nie. Wiec sobie mozesz ustawic np impuls na XLR i to do PA, bez impulsu na normalnym wyjsciu i to w return petli wzmaka.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #9 18 Paź, 2018, 14:58:49 »
Zaciekawiło mnie to bardzo mocno. Szukam czegoś co w łatwy sposób pozwoli mi nagrywac gitarę w dobrej jakości.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #10 18 Paź, 2018, 15:41:19 »
Wczoraj przyszla mi jedna kosteczka Mooer Micro Preamp (012), na szybko podpialem do interface i jest spoko, aczkolwiek z paczka OwnHammer zaladowana w DAW brzmi duzo lepiej, niz z "wbudowana" paka. Po weekendzie moge Ci podeslac nagranie jak to chodzi - takie surowe, prosto w DAW, bez obrobki.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #11 18 Paź, 2018, 15:51:41 »
Pewnie. Podeślij. Jestem ciekaw rezultatu chociaż i tak pewnie go kupię dla sprawdzenia możliwości ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #12 18 Paź, 2018, 16:11:24 »
Pewnie. Podeślij. Jestem ciekaw rezultatu chociaż i tak pewnie go kupię dla sprawdzenia możliwości ;)

Jakbym sie zapomnial, to machnij mi prywatna wiadomosc w poniedzialek. Mam wolny dzien, to dam rade nagrac.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Mooer Preamp Live
« Odpowiedź #13 18 Paź, 2018, 16:34:39 »
Pewnie. Będę się przypominał:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mooer GE100

Zaczęty przez gizmi7 Efekty

6 Odpowiedzi
4258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2015, 17:45:17
wysłana przez vysnafca75
2 Odpowiedzi
2090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 18:03:28
wysłana przez ITHMW
0 Odpowiedzi
1539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2019, 12:55:37
wysłana przez ITHMW
0 Odpowiedzi
1492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2019, 13:16:40
wysłana przez ITHMW
7 Odpowiedzi
2520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2022, 22:17:53
wysłana przez Zomballo