Autor Wątek: emg 18v mod  (Przeczytany 4853 razy)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
emg 18v mod
« 26 Lut, 2009, 18:54:36 »
zaciekawiony wczoraj dyskusja z watku o zasilaczu yankee apropo modyfikacji pickupow emg, przewrocilem internet i to forum i zabralem sie do roboty

- w sklepie elektrycznym kupilem 2 zatrzaski (tzw. clipy) do baterii 9v (koszt - 50gr sztuka ;))
- rozebralem gitare
- odlaczylem od oryginalnej puszki kabelek dochodzacy do + (generalnie powinien byc chyba czerwony, u mnie oba byly czarne)



- przeciagnalem czarny (-) kabelek od "clipa" przez dziure w gitarze miedzy puszka na baterie a miejscem na elektronike i przylutowalem go w miejscu gdzie przed chwila byl oryginalny kabelek (+)

baterie bedziemy laczyc szeregowo

- czerwony kabelek od clipa (+) zlutowalem z kabelkiem ktory odlaczylem na samym poczatku (+), zaizolowalem miejsce laczenia i gotowe



- zmierzylem miernikiem (tu wazne zeby wlozyc jakas wtyczke do gniazda gitary zeby zamknac obwod) - dziala

- z drugiego "clipa" zrobilem zworke zeby moc powracac do 9v jak bede wyjmowal jedna baterie do testow

po zakonczeniu operacji wyszlo to tak:



co do efektow
trudno opisac wlasciwie, trzeba sie z tym brzmieniem najlepiej samemu osluchac aby ocenic
mi sie podobaja obydwa ;)
http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/montaz-aktywa-do-pasywa-i-sprawa-elektroniki/msg25882/#msg25882
w tym watku BartekL nagral probki

nie mniej jednak polecam kazdemu kto lubi troche pogrzebac, poprobowac
roboty jest malo a i koszt niewielki ;)

-------------------------------------------edit--------------------------------------------

before:


after:


moze ten maly tutorial sie komus przyda, jesli do tej pory nie mial odwagi zlapac za lutownice
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 22:36:02 wysłana przez t0ma »
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: emg 18v mod
« Odpowiedź #1 26 Lut, 2009, 19:52:19 »
Ciekawy tutorial. Jak go sobie czytałem to pomyślałem, że może zamiast tej zworki do powrotu do 9v, można by zrobić przełącznik bajpasujący jedną z baterii... Jakiś taki micro swich może, żeby nie przeszkadzał...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: emg 18v mod
« Odpowiedź #2 26 Lut, 2009, 20:02:30 »
nie chcialo mi sie czytac, bo w zasadzie sam zrobilem cos podobnego, ale proponuje przeniesc do FAQ

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: emg 18v mod
« Odpowiedź #3 26 Lut, 2009, 20:48:20 »
Aby do FAQ było zupełnie ok, to proponuje dorzucić jeszcze schemat jakiś tego moda. Wiem, ze prosty i wogóle, ale technicznym łatwiej obejrzeć schemat, niż czytać krok po kroku co trzeba zrobić :)

toma, a jakieś konkretniejsze wrażenia, niż "podobają mi sie oba"? :)

ps bardzo mi sie podoba dupa Twojej gitary :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 20:50:11 wysłana przez BartekL »

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Odp: emg 18v mod
« Odpowiedź #4 26 Lut, 2009, 22:50:32 »
Aby do FAQ było zupełnie ok, to proponuje dorzucić jeszcze schemat jakiś tego moda. Wiem, ze prosty i wogóle, ale technicznym łatwiej obejrzeć schemat, niż czytać krok po kroku co trzeba zrobić :)
Voila!

toma, a jakieś konkretniejsze wrażenia, niż "podobają mi sie oba"? :)
Musialem wypic browarka na spokojnie zeby sie zastanowic jak to ubrac w slowa
... i dalej nie wiem ;)
Cos jakby scisnelo brzmienie (pozytywnie), wysuszylo? Tak jakby mniej gory, takiego "skrzeczenia", bla bla ;)... dlatego poszedlem na latwizne i napisalem zeby sobie samemu sprawdzic i ocenic ;)

zastanawiam sie czy nie pokombinowac zeby zrezygnowac z jednego push-pulla od rozlaczania cewek na rzecz przelaczania 9/18v

a tak BTW samo brzmienie 707TW przy mostku mi sie srednio podoba, moim marzeniem jest 81-7TW, ale jeszcze zdaje sie nie powstal ;)

ps bardzo mi sie podoba dupa Twojej gitary :)

:-[
czerwona jak tylek pawiana przy odpowiednim naswietleniu ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 23:03:44 wysłana przez t0ma »
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
11293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2007, 11:32:48
wysłana przez skarhead
1 Odpowiedzi
1748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2008, 10:44:37
wysłana przez nikt
3 Odpowiedzi
4073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2010, 15:20:56
wysłana przez Wybielacz666
Mod kolumna

Zaczęty przez Zbir « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

37 Odpowiedzi
13118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 09:54:17
wysłana przez wuj Bat
mod bossa ge-7

Zaczęty przez Owczar Efekty

0 Odpowiedzi
1600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2012, 22:24:13
wysłana przez Owczar