Autor Wątek: [NGD] Kisiel bez głowy i z krzywymi progami  (Przeczytany 4745 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
[NGD] Kisiel bez głowy i z krzywymi progami
« 24 Lip, 2018, 12:53:53 »
Wreszcie jest! Dłużej zajęło załatwienie formalności celnych niż transport z USA do punktu celnego w Zabrzu :D

Specka:
Olchowe skrzydła
Klonowy top
5-częściowy gryf (czarna limba z paskami białej limby)
Klon oczkowy na podstrunnicy

Gitara ma też jakąś tam historię - został zrobiona na zamówienie Ryana Lane'a, od którego to odkupił ja Tom Hane (były perkman In This Moment).

Foty (bo i tak tylko to Was interesuje :D ):







B ( o ) ( o ) B S

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Gratulacje, dawno żadne wiosło wizualnie nie zrobiło na mnie tak dużego wrażenia.
Tak z ciekawości jakie pickupy?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Gratulacje, dawno żadne wiosło wizualnie nie zrobiło na mnie tak dużego wrażenia.
Tak z ciekawości jakie pickupy?
Kiesel Lithium
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jak każdy Kiesel i ta, wierna tradycji, proporcje ma niczym rozdeptana, Strasna Zaba :D

Gratulacje!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
No proszę, największy hejter Carvina sprawił sobie Kiesela :D
Graty, IMO Vader to najładniejszy headless na rynku. Wizualnie duzy plus za schludność, czego tudno doszukać się w większości ich wioseł ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jak każdy Kiesel i ta, wierna tradycji, proporcje ma niczym rozdeptana, Strasna Zaba :D
Gratulacje!

Częściowo się zgadzam, ale na decyzję i Kieselu zadecydowało kilka czynników. Jako że ta gitara miała być eksperymentalna (nie byłem pewny czy headless z FF to moja bajka), więc nie chciałem przekroczyć limitu $$$ który sobie nałożyłem. Nie do końca też przekonywało mnie kupno koreańca za 6-7k pln, więc odpadły Ormsby i Strandberg. Limit kwotowy, jaki sobie nałożyłem, zdyskwalifikował Skervesena (nie chciałem podstawowej specki i wolłame NTB). A że od razu trafił się Kiesel o specce prawie idealnej (jedyne co sam bym zmienił to drewno skrzydeł na jakieś inne, ładniej wyglądające, reszta była dokładnie taka jak chciałem) i cena była dobra, to nawet biorąc pod uwagę cło i VAT, nie przekroczyłem zakładanego budżetu.

W skrócie - wybrałem wiosło z interesująca mnie specką i w założonym budżecie, kształt był kwestią drugorzędną :)

No proszę, największy hejter Carvina sprawił sobie Kiesela :D

Z tego powodu wahałem się, czy robić to NGD :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jezu jaki brzydki...

HNGD :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Zajebiście jestem ciekawy komfortu i stabilności tego mostu. Pomijając multiskalę, zajebista.
I jak się ma to całe horror story o Kisielu do rzeczywistości?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zajebiście jestem ciekawy komfortu i stabilności tego mostu. Pomijając multiskalę, zajebista.
I jak się ma to całe horror story o Kisielu do rzeczywistości?

Gitarę wyjąłem z kejsa, podłączyłem i mogłem grać. Była nastrojona, więc o ile celnicy na niej nie grali przez ostatni tydzień, to chyba o stabilność stroju mogę być spokojny. Po kilku mocnych bendach również nie ma problemów ze strojeniem. Jeśli chodzi o komfort, to chyba najlepiej leżący pod łapą most (no może na jednym miejscu z Parkerem). Jest płaski, nic nie wystaje, nic nie haczy. Jedynie strojenie wymaga zmiany przyzwyczajeń, po maszynki są znacznie bliżej siebie niż w przypadku tych standardowych na główce. Ale to pewnie przypadłość wszystkich headlessów i raczej nie będzie kłopotliwe, bo nie skaczę po różnych strojach na jednej gitarze. Jestem tylko ciekaw, jak z wygodą przy zmianie strun.

Horror story ma się nijak (mówię o którymkolwiek, zarówno tych dotyczących lakieru, jak tych o mostkach, progach, etc) i choć miałem lekkie obawy, to jednak uspokajała mnie opinia @aciek_l , który kupował obydwa swoje Kiesele bezpośrednio u źródła i raczej nie widziałem, żeby narzekał na poziom wykonania :)
Gitarę dokładnie obejrzałem zaraz po rozpakowaniu i nie mogę się do niczego doczepić. Mogę całkiem obiektywnie stwierdzić, że jest wykonana tak, jakbym mógł tego oczekiwać od gitary tej klasy i za tę cenę.

Co mi się nasuwa na myśl po tych kilku godzinach gry, to że multiskala to chyba jedno z lepszych rozwiązań i chętnie bym ja widział w swojej ósemce, bo jednak wolę brzmienie wiolinów na 24,75" - 25,5".
Brakuje mi natomiast trochę główki, bo była w jakimś sensie punktem orientacyjnym przy szybkich przejściach i ręka naturalnie sama się zatrzymywała. Ale z drugiej strony na gitarach z główką gram x-naście lat, a to jest moje 5 czy 6 spotkanie z headlessem, z czego pierwsze na własność i na dodatek ma FF, co również wymaga lekkiej zmiany przyzwyczajeń. Chyba nie ma co demonizować, jak się cofnę pamięcią, to większy problem zrobiła mi pierwsza przesiadka na barytona, niż dzisiejsze ogarnięcie multiskali.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Po moich doświadczeniach FF jest intuicyjne FCHUJ, serio łapa się po prostu układa i póki patrzy się na progi a nie na podstrunnicę to idzie to niesamowicie szybko załapać ;) A co do headlessów to @Didejek widział jakie miałem wtf na ryju jak pierwszy raz się za to złapałem, aczkolwiek już przy trzeciej czy czwartej gicie siedziało i grało automatycznie. Wszystko kwestia przyzwyczajenia :)

Ale wynalazki fajne, aż się nie mogę doczekać jak będę mógł to ograć :D No i cieszy w sumie mnie osobiście to że w końcu jakoś ruszyli z czymś "świeżym" bo fakt faktem by Stainberger od multum lat ale desing to kupa, a tutaj w końcu jakoś ładniejsze to i takie bardziej funky :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
"brzyyydaaal" :D
gratki :)
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2012, 00:35:39
wysłana przez youshy
30 Odpowiedzi
10436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2018, 00:44:55
wysłana przez g-zs
20 Odpowiedzi
10544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2019, 16:45:05
wysłana przez g-zs