Autor Wątek: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)  (Przeczytany 20506 razy)

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
[NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« 23 Lip, 2018, 20:08:45 »
No i po wielu miesiącach czekania, doczekałem się:








Gitara i bass są wykonane dokładnie z tych samych gatunków drewna.
Korpus: korina/czarna limba
Top i plecy: topola oczkowa/czeczot
Gryf: klon kanadyjski
Podstrunnica: ziricote

Gitara:
Przetworniki pasywne APG 7 custom
5-cio pozycyjny przełącznik
Mostek Lootnick Custom
Skala 25,5" do 27"

Bass:
Przetworniki APG bass 6 custom
Preamp GregoryPreamps GP-BP3D
Możliwość pracy pasywny/aktywny
Skala 32" do 35"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #1 23 Lip, 2018, 20:46:05 »
Obydwa Twoje czy w kapeli się zgadaliście na małe lokalne gay party?
Za korinę i naturala zawsze plusik!
Trochę nie moja bajka jeśli chodzi o kształt.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #2 23 Lip, 2018, 21:16:09 »
Jak bym najpierw zdjęcia zobaczył a później opis to bym pomyślał, że to Skervesen. Bardzo w ich stylu. Ladne :-)
007

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2018, 21:48:14 »
Oba moje.
Co do kształtu, to za bazę służył bas o3 rhodium:

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #4 24 Lip, 2018, 07:58:00 »
Jak bym najpierw zdjęcia zobaczył a później opis to bym pomyślał, że to Skervesen. Bardzo w ich stylu. Ladne :-)
Ha, jak zobaczyłem foty z postępu prac na fejsie, to też od razu pomyślałem, że Skerve :D

Ogólnie ładna, spoko top... złoty osprzęt i kształt to nie moja bajka :)

No i gratz!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #5 24 Lip, 2018, 10:40:04 »
Widzę , że prawie wszystko krajowe (pewnie tylko klucze nie?). Duży plus za wspieranie rodzimej produkcji. Moim zdaniem jednak w basie lepiej wypadłby taki korpus w rewersie (look gitary jakoś lepiej tutaj leży). Wyszedłby prawdziwy badass na pełnej kurwie...   :headbang:



A tak to tylko kolejny stulejarski wyrób pod gołe kostki i arafatkę  ;D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #6 24 Lip, 2018, 11:02:05 »
Poka dupy jeszcze i te bindingi
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #7 24 Lip, 2018, 21:41:00 »
Widzę , że prawie wszystko krajowe (pewnie tylko klucze nie?)

Tak, taki mam ogólny plan na zestaw gitarowy (MG Vulture + Buzzaro 212) i basowy (tu wciąż szukam).

Poka dupy jeszcze i te bindingi

Plecy:


Dupa basu:


Binding:


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #8 24 Lip, 2018, 22:04:56 »
Jednak jestem wzrokowcem. Jak wkleiłeś speckę to nie doczytałem ze back z innej deski. Super to wyszło + dosyć nietypowo że binding masz zrobiony na plecach.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Lootnick - bliźniaki :)
« Odpowiedź #9 24 Lip, 2018, 23:46:56 »
Basowy to taurusy albo hesusy. Albo jakiś domorosły spawacz może Ci heftnąć.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Świetna podstrunnica, borze... 

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Nie wiem, czemu, ale kształt korpusu kojarzy mi się z moim Duo-Soniciem. Ogólnie bardzo fajne wiosła, dawno nie widziałem nic, co by mi się podobało, a nie było Skervesenem, Blackatem, Ornsby czy Mayonesem (albo jakimś tatusiowym designem z lat 60). Jedynie główki mi nie siedzą - te z kolei kojarzą mi się z moim starym PASem.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dawno nie było bliźniaków, gratki :)
wyglądają cudnie.
kiedyś miałem preamp do piezo od gregora i szybko się go pozbyłem. Jak ten twój się sprawuje?
i always go full retard

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
basowy (tu wciąż szukam).




Jak ciśniesz po krajowemu, to nic lepszego niż HandBox RedFighter nie wyrwiesz w kwestii wzmaka (np swego czasu rozmawiając z Edgarem z Al Sirat, powiedział, że ten wzmak przebija wszystkie jego Ampegi) . Ktoś nawet sprzedaje na FB w dobrej cenie. Co do paczek to już dowolnie, pod Twoje preferencje. Polecam NoisyBox na głośnikach FaitalPro albo pogadać z Mańkiem, jaki sound byś widział. Bardzo fajny, koleżeńsko nastawiony koleś.


BTW - śruby mocujące gryf w instrumentach powinny być tez złote, albo ostatecznie czarne. Przy takim poziomie wykonania, trochę garażowo to wygląda, tak zupełnie obiektywnie pisząc.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2018, 11:14:51 wysłana przez OMSON »

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
kiedyś miałem preamp do piezo od gregora i szybko się go pozbyłem. Jak ten twój się sprawuje?

Poznajemy się, trochę to potrwa ze względu na mnogość kombinacji ustawień (patrz ostatnia fotak w pierwszym poście).
Jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.


Jak ciśniesz po krajowemu, to nic lepszego niż HandBox RedFighter nie wyrwiesz w kwestii wzmaka (np swego czasu rozmawiając z Edgarem z Al Sirat, powiedział, że ten wzmak przebija wszystkie jego Ampegi) . Ktoś nawet sprzedaje na FB w dobrej cenie. Co do paczek to już dowolnie, pod Twoje preferencje. Polecam NoisyBox na głośnikach FaitalPro albo pogadać z Mańkiem, jaki sound byś widział. Bardzo fajny, koleżeńsko nastawiony koleś.


Miałem kiedyś Handboxa crush bass 250 - byłem bardzo zadowolony z tego co dało się z niego wycisnąć.
A na tego RedFighter już patrzę od jakiegoś czasu. Mam go prawie pod nosem bo w Rybniku.
A co do Edgara, to chyba to jest gość, od którego dawno temu kupiłem Spectora legend 6 :)


BTW - śruby mocujące gryf w instrumentach powinny być tez złote, albo ostatecznie czarne. Przy takim poziomie wykonania, trochę garażowo to wygląda, tak zupełnie obiektywnie pisząc.

Szczerze, to ten szczegół mi umknął :)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


A co do Edgara, to chyba to jest gość, od którego dawno temu kupiłem Spectora legend 6 :)




Hahaha, a ja Spectora Rex5, który jest u mnie po dziś dzień po sprzedaniu MM SR5 USA :D Śruby niech Ci wymienią - diabeł tkwi w szczegółach - a widać, ze design dopracowany. To jak w tym powiedzeniu, jak typ do laski: spodobałaś mi się... nie spierdol tego ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2018, 12:08:58 wysłana przez OMSON »

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17

Jak ciśniesz po krajowemu, to nic lepszego niż HandBox RedFighter nie wyrwiesz w kwestii wzmaka.


Karty na stół, sprawdzam!


..to teraz paczka....
...chyba mnie po#%$ało...

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dobry wybór :headbang: Jak ściągasz z fejsa, to obadaj jeszcze pakę NoisyBoxa 2x10 na FaitalPro - ktoś opycha z twardym kejsem w śmiesznych pieniądzach... Do tego zamówiłbyś u Mańka 1x15" na FaitalPro 15PR400 i miałbyś załatwiony temat IMO. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2018, 08:26:54 wysłana przez OMSON »

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Temat troszkę zszedł na boczny tor, ale zrobił się ciekawy.
Ostatni mail od Mańka
Cytuj
Nie polecam 2x10 na 10PR300 ponieważ te 10`` nie grają dobrze w dole - są mega selektywne i szybkie, ale ich pasmo kończy się na 55Hz.
1x15 ma sens w wydaniu 15PR400 jednak jako dostawkę do niej widział bym paczkę na eminence delta, która gra pełnym pasmem, selektywnym i bardzo dobrze siedzi w mixie.
Reasumując jeżeli szukasz zestawu co będzie dobrze wybrzmiewał i do tego będzie selektywny i szybki polecam Eminence Delta10 najlepiej w wydaniu 2x 2x10 lub 4x10.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No to jak takie info daje, to trzeba się posłuchać. Robi paczki fciul lat, to wie. :) Delty z pewnością robią grubo w dole, ale zapytaj się go, jak rozwiązuje kwestie podziału na zwrotnicy i jaki gwizdek do tego pakuje (te Eminency kończą się w górce na 3,7kHz, gdzie podział na zwrotnicy idzie przeważnie na 4kHz, to w konwencjonalnych rozwiązaniach dostajemy zapaść w pasmie przy takim podziale... miedzy 3,7k-4kHz nic nie gra, jest dziura) ? Żeby to zrobić prawilnie, trzeba by obniżyć podział (customowa zwrotnica) i dobrać stosowny gwizdek, który spokojnie schodzi poniżej 3,5kHz. Ale to pewnie będzie wiedział, tylko lepiej się upewnij ;) Z doświadczenia polecę Ci zestaw 2x10" z gwizdkiem i dostawkę 1x15", albo paczkę 4x10" z gwizdkiem... A najlepiej 8x10" ;) Nie polecam zestawu 4x10" + 1x15" (tutaj dostawka musiałaby być na 2x15" żeby faktycznie zrównoważyć dynamikę dwóch tego typu paczek).
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2018, 11:51:21 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
10012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2011, 08:49:31
wysłana przez primer
TELE7 by Lootnick

Zaczęty przez primer « 1 2 3 4 5 » Custom shop

108 Odpowiedzi
91478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2013, 17:25:37
wysłana przez primer
35 Odpowiedzi
28084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 18:20:49
wysłana przez fulltone88
NGD Lootnick Clockwork

Zaczęty przez Jimmie « 1 2 3 » Custom shop

64 Odpowiedzi
39117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 18:19:49
wysłana przez wiaderny
Lootnick V-7

Zaczęty przez metal « 1 2 3 4 » Custom shop

77 Odpowiedzi
37463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2013, 23:00:42
wysłana przez Vin$