Autor Wątek: Problem z przełączaniem kanałów w Mesa Single Rectifier  (Przeczytany 13782 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Hej,

Nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza, czy po prostu te wzmaki tak mają, czy w ogóle stare rectifiery tak mają czy to też przypadłość wielu innych headów.  Trudno mi powiedzieć bo zawsze albo grałem na jednokanałowych głowach albo po prostu nie używałem cleanu. Chodzi o to, że jak jak zmieniam kanał czysty na przesterowany to wchodzi on z opóźnieniem i jest to bardzo specyficzne - mianowicie tak, jakby "rokzręcał się" on dopiero, wchodzi on stopniowo, tak jakby ktoś odkręcał gałkę volume na gitarze. W przypadku szybkich zmian ze zwrotki na refren robi mi to problem bo brzmi tak, jakbym nierówno wchodził. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Kilka headów u siebie miałem (m.in. Lanej, MG, ENGL, EVH), a z mesów to tylko na Roadkingu II grałem i w żadnym takiego dziwactwa nie spotkałem.

@Dick Retard posiada chyba, choć "chwilowo" chce sprzedać, więc może powinien ów jegomość się wypowiedzieć winien.
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2018, 08:18:45 wysłana przez choody »

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Może padł jeden z LDR odpowiedzialnych za przełączanie kanałów. Bez sprawdzenia to tylko domysły.

Zomballo

  • Gość
Jestem! Razorku Single jest już na relayach. :) @Chomick którą wersję masz? S1 czy S2? Wszystkie moje trzy singielki były S2 i nie było problemów przy zmianie kanałów. Zawsze przełączałem z foota podpiętego przez wejście Din 5. Jedynie jest stuk przy zmianie opcji z Modern na Vintage ale to wszystkie miały.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Mam jedynkę i normalny kabel jack od footswitcha. Stuków nie ma. Na anglojęzycznych forach wiele osób się na to skarży. Nie tylko na single - ponoć Rectoverby i kilka "mniej popularnych" wzmacniaczy też. Ktoś się kontaktował z mesą w tej sprawie i ponoć to jest po to, aby wyeliminować ten stuk przy zmianie kanałów (tylko taki pomysł na to wtedy mieli).


Zomballo

  • Gość
A dobrze Ci tak! Mogłeś mieć moją dwójeczkę. :P ;) :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Mam jedynkę i normalny kabel jack od footswitcha. Stuków nie ma. Na anglojęzycznych forach wiele osób się na to skarży. Nie tylko na single - ponoć Rectoverby i kilka "mniej popularnych" wzmacniaczy też. Ktoś się kontaktował z mesą w tej sprawie i ponoć to jest po to, aby wyeliminować ten stuk przy zmianie kanałów (tylko taki pomysł na to wtedy mieli).



Bez jaj, naprawdę jest aż tak źle? Problem jest znany i np. niektóre switchery / multiefekty przełączające kanały mają specjalny "silent switching" właśnie po to, by wyciszyć pop - ale nigdy kuźwa nie tak strasznie zrealizowany, jak to opisujesz :) Mesa się przyłożyła, jak widać. Głupi POD HD500, czy nieco bardziej mądre switchery GLAB robią właśnie taki lekki fade-out / fade-in, ale raz, że może to być regulowane (GLAB GSC 2/3/..), dwa - w ogóle nie przeszkadza (a jestem zajebiście drażliwy na tym punkcie). Wrzuć nagranie, jak możesz.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Postaram nagrać na próbie w czwartek - jakość będzie mizerna, bo telefonem ale chodzi tak naprawdę tylko o pokazanie tego delaya. Tymczasem zapraszam do lektury. Temat jak widać mimo wszystko stary jak świat.

https://www.google.com/search?q=delay+on+channel+switching+mesa&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Stwierdziłem, że da się z tym jednak żyć. Po prostu trzeba chwilę wcześniej wciskać przycisk, a nie wraz z uderzeniem pierwszego akordu/dźwięku. To trochę tak, jak wielu nie używa w ogóle czystego kanału, tylko oczyszcza przesterowany gałką volume albo pedałem volume (np. stary patent z JCM 800). Zawsze będzie volume swell przed zmianą czysty/przesterowany i jakoś ludzie z tym żyją.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
I oto obiecany filmik:


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
I oto obiecany filmik:



Haha, zupełnie jak zmiana presetu w małym fractalu, serio!!! :D Kiepsko, ale czo zrobić, to wygląda na normalną pracę. Ciche przełączanie z GLaba i PODa brzmiało nieco podobnie, jedynie powrót do głośności był moim zdaniem lepszy / szybszy.

Jezu, jak ja się cieszę, że mnie to już nie dotyczy - Mesa Electradyne ma 3 wersje gainu z jednego kanału, zatem przełącza idealnie. Atma - z własnego FS przełącza idealnie. Zresztą - gdybym miał zrobić jakiś powrót do przeszłości - EVH 5150 III przełączał idealnie (o ile nie podejmowałem prób rozwiązania problemu różnicy głośności między 1 a 2-gim kanałem), wszystkie moje MG - przełączały idealnie, małe Engle - też zajebiście. Serio, zanim wpadnę na pomysł zakupu rectifiera, pojadę ograć konkretny egzemplarz. Dzięki za ostrzeżenie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ostatnio na próbie jakoś nauczyłem się tak grać żeby to kompensować, ukrywać jakoś więc nie jest tak źle.
Tak, jak mówiłem - wcześniej nie używałem w ogóle czystego kanału tylko ściszałem się gałką volume na gitarze więc efekt był podobny.

Z ciekawości skontaktowałem się z Ampdoctor - mówił, że można przerobić, czekam na wycenę.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Z ciekawości skontaktowałem się z Ampdoctor - mówił, że można przerobić, czekam na wycenę.

O, ciekawe, jaki patent ma na myśli. Daj znać.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
W moim Randallu takie cuś nie występuje, klik i leci, nie zauważyłem w porównaniu do MG żadnej różnicy :) Za to unikać TC Nova jeśli opóźnienia Was wkurwiają przynajmniej w połowie tak mocno jak mnie :D Bydlę nie ma mocy przerobowej do >2 efektów

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Niektore wzmacniacze maja tego typu zachowanie - to nie oznacza ich wady i w wiekszosci przypadkow jest mozliwe do przerobienia (kwestia dobrania kompromisu pomiedzy slyszalnym POPem a dlugoscia ciszy przy przelaczaniu).
Przecietny elektronik powinien poradzic sobie z takim zadaniem.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Ale chujnia.
Mam taniego Engla Blekmura i nie ma mowy o takich akcjach.

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
No tak - Engle zazwyczaj maja bardzo dobrze ogarniety "ducking system" (bo tak to sie czasem nazywa), ale za to maja np. kiepskie bramki szumow (w Blackmore takowej nie ma), wiec nie ma co tak od razu dzielic producentow na dobry/zly.
Poza tym trzeba wziasc pod uwage, ze winowajca moze byc uszkodzony element albo poprzednie modyfikacje a nie wina projektanta (mialem pare SR i nie zauwazylem aby ktorys mial tego typu problem).
Nie mniej zdazylo sie pare razy, ze uzytkownik nalegal zeby przerobic/skrocic "lag" (tak na to mowia za granica) przy przelaczaniu kanalow (w Mesach takze).

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Którą wersję miałeś Singl'a - S 1 czy S 2 ? S2 nie ma tego problemu, a więcej na rynku jest właśnie S2, bo S1 było produkowane tylko 3 lata 1998-2001, a S2 od 2001 do 2011 :)

Łatwo poznać - S1 nie miało trybu RAW, przełącznika z tyłu do zmiany biasu oraz miało gniazdo do foostwitcha z przodu obok imputu.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dostałem odpowiedź od Ampdoctor:

"wygląda na problem z transoptorami - można spróbować przebudować na przekażniki..." Koszt ok. 150 zł, co myślicie o tym ?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zależy jak bardzo cenisz swój spokój, ale to nie jest duży koszt, jeśli sprawi, że nie będziesz się wkurwiał/frustrował.

Jeśli byś chciał ją sprzedać i nie ukrywałbyś problemu, to pewnie z ceny musiałbyś zejść więcej, niż włożysz w naprawę tego defektu. Tak więc IMO w każdym wypadku warto.
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
Dostałem odpowiedź od Ampdoctor:

"wygląda na problem z transoptorami - można spróbować przebudować na przekażniki..." Koszt ok. 150 zł, co myślicie o tym ?
Myślę, że nie znajdzie tam transoptorów. :P

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie znam się niestety na elektryce, ale cokolwiek by tam nie było w środku to on chce to przerobić na przekaźniki. Czy też to jest tak ze ten wzmak już jest na przekaznikach i problem leży gdzie indziej ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
Patrz mój pierwszy post. :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No ok, ale Ty miałeś same S2 więc to co piszesz może nie mieć zastosowania do mojego S1. Skądś przecierz ten problem się bierze w S1 a w S2 bo nie ma, więc może S1 nie było jeszcze na relayach ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2014, 18:12:26
wysłana przez rusiu
3 Odpowiedzi
2142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2018, 13:10:27
wysłana przez Zomballo