Autor Wątek: Problem z farbą w hipshocie  (Przeczytany 4364 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Problem z farbą w hipshocie
« 17 Cze, 2018, 18:10:41 »
Hej,

Czy spotkaliście się z czymś takim, żeby śrubki do regulacji wysokości strun w stałym mostku Hipshota zdzierały farbę z mostka podczas regulacji menzury (podczas przesuwania wózka) ?


Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #1 17 Cze, 2018, 18:25:43 »
Myślę, że tu fizyka/wytrzymałość materiałowa/twardość farby, czy coś takiego są w stanie to wytłumaczyć. Albo, nie wiem, weź śrubkę i przejedź nią po lakierze w rowerze.
Przepraszam, nie chcę być niemiły, ale struna jednak dość mocno dociska siodełko do polakierowanego mostka. A nie całkiem łatwo rozkminić, co robi śrubka dociśnięta do lakieru i przesunięta po takowym. ;)

E: Tutaj jest tyle ściśniętych sprężynek, co w w przynajmniej sześciu Skervesenach. :O

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #2 17 Cze, 2018, 18:43:32 »
Chodzi mi o to, że np. stałe mostki Fendera, albo niektóre stałe mostki ibaneza mają menzurę regulowaną w taki sam sposób i tam jakoś podczas regulacji menzury nie zdzierała mi się farba ze spodu.

Na sprężyny nie patrz, to oddzielny  temat bo okazało się, że mostek jest zamontowany w złym miejscu i nie starcza menzury.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2018, 18:46:41 wysłana przez Chomick »

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #3 17 Cze, 2018, 18:53:32 »
E: Tutaj jest tyle ściśniętych sprężynek, co w w przynajmniej sześciu Skervesenach. :O

Przecież im bardziej ściśnięta tym stabilniej powinna trzymać wózek/menzure :D

Co do problemu, to, kurka, nie wiem! Teraz to już troche po ptokach. Ale samo to że mostek jest zamocowany za blisko zwiększa kąt załamania struny co samo w sobie dociska wózek w dół. Może farba daje rade ale przy prawidłowo zamocowanym mostku? Nie miałem hipszota nigdy.

Poleciłbym ci wzięcie nóżek na delikatny papier ścierny albo podsmarowanie czymś, ale jak mówie, po zawodach :)

PS. jak regulowałeś to każdorazowo luzowałeś strunę? Jak nie to mamy winnego
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2018, 18:55:40 wysłana przez JanuszuNieKrzywdz »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #4 17 Cze, 2018, 19:37:32 »
Eee. Pewnie jak zwykle, okaże się, że temu hipszotu nic nie dolega, jedynie europejskie regulacje limitujące używanie jakiejś jebitnej chemii spowodowały, ze po roku X zedrzesz farbkę byle pazurem. Tak zgaduję.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #5 17 Cze, 2018, 20:07:22 »
Ta ich farba jest łatwo odpryskująca - w gałce volume od nich miałem to samo, że od byle puknięcia był odprysk.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #6 18 Cze, 2018, 01:12:45 »
@Chomick mam czarnego Hipshota A w basie od kilku lat - nic takiego się nie dzieje, a przecież docisk strun jest o wiele większy... A co na to support Hipshota (wysyłałeś zdjęcia)?

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #7 18 Cze, 2018, 10:54:21 »
Nie - to nie moja gitara, dostałem ją na regulacje. Rozmawiałem z innymi, którzy mieli te mostki i mówili że to się niestety zdarza.a

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #8 18 Cze, 2018, 11:30:03 »
No to skąd wiesz, czy ów jegomość gdzieś jej nie przygniótł na mostku, w transporcie, na gigu... whatever? Może nawet sam teraz nie kojarzy tego faktu?

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #9 18 Cze, 2018, 20:02:16 »
To moja gitara. Most był  z USA ściągnięty.  Nowy. Może faktycznie najlepiej z tym uderzyć bezpośrednio do producenta. Jakby nie było trochę lipeks.

W SD w puszkach również był duży problem z lakierem. Kilka razy zagrane i zjechane jak w vintage wiosłach.

W Hipshot po prawidłowej regulacji pewnie by już tego tak nie było widać. Ale jakby nie było trochę lipeks z tym osławionym i niestety megawygodnym Hipshotem ;)

007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #10 18 Cze, 2018, 21:56:23 »
Napisałem do nich i załączyłem foto - zobaczymy czy odpiszą czy będzie zlew.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #11 19 Cze, 2018, 19:13:07 »
W czasach oszczędności powiem tak........ kiedyś była galwanizacja, albo oksydowanie metali i to było trwałe. A że to drogie  to pojechali farbą zwykłą więc przy przesunięciu śruby normalnie  skrobią farbę niczym skrobanie olejnej z futryn przy remoncie
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #12 10 Lip, 2018, 20:15:28 »
Minął prawie miesiąc, Hipshot mnie zlał. Napisałem im wiadomość jak bardzo się cieszę z jakości obsługi posprzedażowej, wsparcia technicznego itp. jakie oferują i że nieomieszkam się tym podzielić ze wszystkimi, więc się dzielę :P

Hasło na dziś: "HIPSHOT - kupuj nasze mostki i morda w kubeł !"

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #13 11 Lip, 2018, 10:53:01 »
Prawdę powiedziawszy używam od lat osprzętu Spertzela, Hipshota, także taniego Sung-IL, WSC, czy Framusa i jedno co mogę powiedzieć (w sumie żadne odkrycie) - to że chujowy sprzęt, jest chujowy. ;D Ku niezadowoleniu osób lubiących się dokoksować bardzo ważnym napisem - wszystko sprawuje się tak samo - jeśli ma dobrą konstrukcje i wykonanie. Jak nie ma - to napis niczego nie zmieni ;) Widocznie Twój mostek, jest chujowy i tyle i nie ważne ze to Hipshot. A sama firma - no cóż... Przy takim obrocie, wychodzi na to, ze maja w doopie tłumaczenie się z detalu, a być może poszłi w ciecia kosztów. I tutaj wracamy wyżej -  chujowo wykonany sprzęt, jest chujowy ;)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #14 12 Lip, 2018, 12:12:12 »
Żeby było śmieszniej włożyłem z powrotem stary mostek - stały a la fenderowski, czyli zasada działania taka sama. Dodam że raczej no name brand. No i farba się nie zdziera, a regulowałem tak samo jak hipshota  :P

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #15 14 Lip, 2018, 22:14:05 »
Możliwe, że to kwestia egzemplarza, ale ja firmie Hipshot daje czerwoną kartkę. Z Schallerem czy Sperzlem używanych długimi latami nigdy problemów nie mialem. A tu hm. No comment.

Albo ok. Comment. Co za szajs.

007

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #16 15 Lip, 2018, 12:56:27 »
W sensie może to też kwestia jakiegoś kompromisu, bo nie wiem, jak to ująć... Hipshoty są przyjemniejsze w dotyku? Takie jakby bardziej miękkie i "matowe". Może konsekwencją tego właśnie jest to, że łatwo odpryskuje to wykończenie.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Problem z farbą w hipshocie
« Odpowiedź #17 18 Lip, 2018, 11:19:03 »
przyjemniejsze w dotyku? Takie jakby bardziej miękkie i "matowe".

A cóż to za oksymoron? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
130 bpm problem

Zaczęty przez slayer-66669999 « 1 2 » Warsztat

48 Odpowiedzi
24281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 00:00:08
wysłana przez Szkoła Rocka
VST problem

Zaczęty przez kiebitz Ogólnie

14 Odpowiedzi
9788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2009, 10:43:51
wysłana przez karaś
16 Odpowiedzi
5640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2011, 15:26:41
wysłana przez becek123
8 Odpowiedzi
1965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 14:23:11
wysłana przez grz_ost