Autor Wątek: Yankee PS-M2 test banku zasilającego  (Przeczytany 43741 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2009, 15:29:58 wysłana przez Sinner »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ach, jeszcze giga lol, dla tych, którym funkcje wymienione w teście nie wystarczają :D


Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ladny i elegancki i mozna zrobic pelen custom. Jak sobie kupie to bedzie do BB kolorystcznie pasowal.
Przy okazji, 1 kg to za duzo jak na rzep?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
heh jestem użykownikiem yankee'go od ponad roku. Jeden z pierwszych modeli w czerwonych metalowych obudowach- Power Pad M1. Chwalę sobię i szczerze polecam !!! :) Mega mocna rzecz ;)

Offline YANKEE

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
    • Zasilacze YANKEE
Na bardzo solidny rzep zasilacz trzyma się przy delikatnym przenoszeniu np studio lub dom ale jak grasz na scenach i nosisz w case to prędzej czy później na pewno odpadnie i swoją masą może uszkodzić jakiś efekt (jeśli będziesz np wrzucał padalboard do samochodu), dlatego zasilacz ma te uchwyty.

Dobrze SINNER, że pokazałeś ten iPod, niektórzy podłączają pod to gniazdo rejestratory i zgrywają cały koncert, a potem w domciu chwila prawdy...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
W kwesti mocowania jest jeszcze jedna rzecz i zasadnicze pytanie. Na chu rzep?? :D funkcje, jakosc i mnogosc opcji o ktorych wspomnialem w tescie sa gwarantem dozywotniego losu jednostki w zestawie i o ile z efektami, ich iloscia i rozmieszczeniem eksperymentuje kazdy, to w przypadku tego zasilacza nie ma sensu go zamieniac bo nie ma na co.

Co do iPoda naladowal sie do pelna ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Co prawda mam PS-M1, który jest mniejszy i lżejszy, ale spokojnie trzyma się na rzep. Trzeba dobrać odpowiednio mocną taśmę dwustronną. Na rzep mam również kaczkę, która waży ~1 kg, pedał głośności i ogólnie wszystko. Przy dużej powierzchni rzepa nie ma prawa się odkleić. A przykręcić nie mogę, bo konfiguracja i ułożenie moich efektów się często zmienia.

Używam zasilaczy Yankee od 3 lat, pierwszy jeszcze w plastikowej obudowie, później wspomniany czerwony Power Pad, a teraz PS-M1. Wszystko na medal :)
mniut i piah

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ucialem sobie fajna pogawedke z Tomkiem przez telefon, opowiadal mi o nowych projektach, ja o swoich potrzebach jako muzykant. Byc moze - jesli naprawde nie macie rzeczowych pytan co do testu, pochwalcie sie waszymi oczekiwaniami co do bankow zasilajacych. Ja chetnie widzial bym na rynku krajowym solidne trafo do zasilania hamerykanskich sprzetow z wszystkimi filtrami i kondycjonerami z przetwornica variac i opcja wazenia piwa!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
dokladnie, kondycjoner do racka z napieciem na 110 i 230

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
VHT Valvulator tylko po polsku! od reki wezme.

... i najlepiej zeby taka sama cena byla, w sensie: liczba taka sama, a waluta nasza ;)
Łe tej.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
kondycjoner do racka z napieciem na 110 i 230
Też się piszę na to :)

Offline YANKEE

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
    • Zasilacze YANKEE
Kondycjoner i zasiłka w sytlu VHT są w fazie projektów, w tym roku z pewnością się ukażą.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
wygląda groźnie ów zasilacz. mniam.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
wygląda groźnie ów zasilacz. mniam.

Bierz go na sklep :) bez wazeliny - ale warto..

Co do tego co ja bym chcial widziec w ofercie, to to o czym kiedys rozmawialismy... maly cirkłit ktory mozna wlozyc do cavity w gitarze z aktywami, a ktory to zwiekszy podaz napiecia z 9v do 18, lub 27v. Wielu gitarnikow stosuje ten mod, poprzez dowalanie dodatkowych baterii, upychajac je na chama, lub zwyczajnie powiekszajac jamy w swoich wieslach, a przeciez istnieje latwiejszy sposob o ktorym mowilismy :)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
i ze jak? ciagnac drugi kabel od gitary? uee...
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
i ze jak? ciagnac drugi kabel od gitary? uee...

nieee, no co Ty? jak?? sa inne sposoby, wygoogluj sobie ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
A ja do tego słodzenia dodam małą łyżkę dziegciu:
http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=13085
4string

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
A ja do tego słodzenia dodam małą łyżkę dziegciu:
http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=13085

Co cie konkretnie boli?

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
nieee, no co Ty? jak?? sa inne sposoby, wygoogluj sobie ;)

narazie zaciekawiles mnie sama ta modyfikacja
http://www.gitaraelektryczna.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=16

dzieki ;)
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nieee, no co Ty? jak?? sa inne sposoby, wygoogluj sobie ;)

narazie zaciekawiles mnie sama ta modyfikacja
http://www.gitaraelektryczna.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=16

dzieki ;)

o, moj stary test :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Szczerze - to mostkiem mnie coś kłuje, ale bez żadnego związku z tym zasilaczem...   ;)

W linku, który podałem można zobaczyć wnętrze zasilacza, której zawartość nie uzasadnia tak wysokiej ceny, moim zdaniem producent przesadził  z narzutami.

Cytat: Marvel
A teraz ciekawostka: dwa brązowe przewody na foto są na trafie opisane jako uzwojenie 23V. Trafo ma 60VA, ale nigdy nie jest na maks obciążone, więc na wtórnym może być więcej niż 23V. Ale to w sumie nieistotne, bo między uzwojeniem 23V a kondensatorem jest mostek prostowniczy  :mrgreen:  Kondensator oczywiście na 25V  :twisted:  [...]

Taki numer chyba nie przeszedłby nawet w projekcie zasilacza w pracy domowej z technikum (mogę sie mylić, podobno poziom nauczania ostro leci na pysk), za to jest popularny w chińskiej tandecie - podzespoły o parametrach "na styk". Za mostkiem wartość wyprostowanego napięcia wzrasta *1,4 , więc przy małym poborze prądu z zasilacza można mieć małą eksplozję... W egzemplarzu opisanym w linku właśnie takowa nastąpiła.

 Nic osobistego, znalazłem informację w zwiazku z tematem, to sie nią podzieliłem.




 
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2009, 22:44:03 wysłana przez theremin »
4string

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
moglbys wytlumacz jak samemu doprowadzic do spalenia, podczas normalnego uzytkowania?

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
co do kasy, to luz - yankee jest 2 razy tańszy od voodoo laba :-) a uwagi w stylu "przesada z marżą" mnie rozpieprzają. kij w oko tym co to piszą - jak umieją lepiej, taniej i skuteczniej (to sprzedać) to niech sprzedają. FUCK!
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2009, 23:10:35 wysłana przez zerodead »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Podłączając efekt, który pobiera mało prądu (kilka mA): transformator (60VA, a więc sporej mocy) napięcie nominalne (tutaj 23V) daje przy nominalnym poborze prądu (tutaj będzie ok. 2A), przy mniejszym poborze prądu napięcie na transformatorze ma większą wartość, nawet ponad 30V, co za prostownikiem daje 42V, więc kondensator na 25V to stanowczo za mało. Kondensator elektrolityczny podłączony do zbyt wysokiego napięcia na bank eksploduje, raczej nic więcej nie powinno się uszkodzić i skończy się na tętnieniu napięcia na wyjściu zasilacza z powodu pogorszonej filtracji co zaowocuje brumem w głośniku.
4string

Offline YANKEE

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
    • Zasilacze YANKEE
Kilka wyjaśnień:
1. Nastąpiła pomyłka i kolega "marvel" ma wymianę na gwarancji, pomyłka na montażu... nie ten kondensator
2. Jeśli ktoś uważa, że marża jest przesadzona... proponuję samemu coś wyprodukować, ale legalnie... po drodze opłacić zusy, Vat, dochodowy, podatek od nieruchomości, ubezpieczenia działalności, pracowników, recykling, certyfikaty CE, księgowość itd, itp...a i przy okazji wliczyć koszt części :) :lol:
3. Mod. z 9V na 18V ujrzy światło dzienne już w marcu, myślę, że ok 10-15.03, w technologii SMD dlatego będzie bardzo mały.
4. W zasilaczu PS-M2 jest 85 elementów, filtry, mostki, stabilizatory itd.
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 00:44:56 wysłana przez YANKEE »