Autor Wątek: Yankee PS-M2 test banku zasilającego  (Przeczytany 43740 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sinner: A w tym teście czasem ci się nie podupiło szeregowo z równolegle?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Sinner: A w tym teście czasem ci się nie podupiło szeregowo z równolegle?

rzadko mi sie cos dupi, ale zacytuj fragment - popatrzymy :)

w kwestii kosztow, tak jak Zerodead i Yankee pisza pelne wsparcie w tej dziedzinie, jesli po oplaceniu wszelkich kosztow zrobisz mi zasilacz o tej specce po kosztach podzespolow, to biore kochaniutki od reki. Cena imo nie jest przesadzona, jest kurewsko atrakcyjna, tak jak Zerodead zauwazyl stanowi ulamek ceny voodoolab'a, za co wielki respekt dla niego, bo jest dystrybutorem miedzy innymi tej marki.

Czekam na prototyp moda 9/18 :)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL

rzadko mi sie cos dupi, ale zacytuj fragment - popatrzymy :)


"Osobnym zagadnieniem jest zasilanie przetwornika dwoma 9v. bateriami. Jak firma informuje, zasilanie może sie odbywać do 27v. DC, z relacji innych użytkowników wynika iż nie istnieją większe różnice w brzmieniu przy zasilaniu na 18v. (dwie baterie 9v'we połączone równolegle), a 27v. (trzy baterie) i z uwagi na ograniczenia w rozmiarach cavity z elektroniką mojej gitary, zdecydowałem sie na modyfikację 18'to voltową."

tu laczysz rownolegle, a na rysunku pozniej szeregowo

no i

"Dla pełni informacji dodam, że baterie łączone szeregowo dadzą nam zdwojoną żywotność baterii, bez wpływu na ton gitary"

to chyba nie jest prawda do konca i wyklucza zarazem polaczenie rownolegle z tekstu powyzej ;)

tak czy owak wiem co autor mial na mysli i dzis sobie troszke polutuje
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
ha! no racja :) ale juz nie mam praw do loga na tamten portal (chyba), a juz napewno zapomnialem loginu i hasla ;]

jak masz miejsce, to lutuj, jak nie masz, to czekaj na kosc od Yankee, zrobilem taka znajomemu z UK, prawie mi wylizal, IMO to bedzie hicior

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
3. Mod. z 9V na 18V ujrzy światło dzienne już w marcu, myślę, że ok 10-15.03, w technologii SMD dlatego będzie bardzo mały.
Jak rozumiem to bedzie "voltage doubler" z np. 9/12v na odpowiednio 18/24v, tak?
Czy to bedzie dedykowane do gitar z EMG, czy bedzie mozna wlozyc
w jaka mala obudowe i uzywac jako doublera przy zasilaniu efektow?
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
3. Mod. z 9V na 18V ujrzy światło dzienne już w marcu, myślę, że ok 10-15.03, w technologii SMD dlatego będzie bardzo mały.
Jak rozumiem to bedzie "voltage doubler" z np. 9/12v na odpowiednio 18/24v, tak?
Czy to bedzie dedykowane do gitar z EMG, czy bedzie mozna wlozyc
w jaka mala obudowe i uzywac jako doublera przy zasilaniu efektow?

Nie wiem jak to Tomek obmyslil, ja proponowalem, zeby zrobic trzy wersje;
1. Sama plytka PCB do permanentnego montarzu wybranego zasilania przelacznikiem typu DIP
2. uklad montowany do potka push-pull ktory umozliwi nam bypass, lub wybor jednego z modow 18 lub 27, tez by bylo fajnie by mozna wybierac go dipem. Ta i powyzsza o tyle fajne, ze nie trzeba modowac wiosla, maxymalny retrofit
3. uklad na miniswitchu, 2, lub 3 pozycyjny

Ale to tylko sa propozycje z mojej strony, nie jestem endorserem Yankee, czego zaluje ;)

To o czym Ty piszesz to tez fajna rzecz, fulltone mial to w ofercie jakis czas temu

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
w temacie voodoo lab to oprócz wymienionych przez yankee kosztów jeszcze koszty sprowadzenia no i koszty "marki". było nie było, VL jest na rynku od lat kilkunastu i ma wyrobioną renomę. w kwestii jakości samych zasilaczy nie jestem w stanie się wypowiedzieć. yankee wygląda na dużo bardziej funkcjonalny w cenie przez połowę. co nie zmienia faktu że VL jest pewnie jednym z bardziej popularnych profesjonalnych (jeszcze nie customowych) rozwiązań w tym temacie i chyba nie bez powodu. i jak kogoś nań stać, to bardzo fajnie. sam z niego korzystam, ale szczerze - jakbym miał za niego płacić normalną cenę to bym się zastanowił (po prostu nie byłoby mnie stać :-)) - mimo że patent z tym złym kondensatorem trochę mnie zabolał. pewnie każdemu może się zdarzyć - fakt. zwłaszcza jak jest wymiana i otwarte przyznanie się do tego (nie każdy by umiał). jednak....ach, fuck it. 

ps. sinner, co do "szacuna" dla dystrybutora to...to o co chodzi? przecież chyba każdy widzi jak jest? i nie będę pisał, że VL jest lepszy od Yankee i warty swojej ceny bo takie rzeczy każdy sam ocenia wg własnego systemu wartości/pojemności portfela. to że ja coś napiszę nie ma żadnego znaczenia :-)

ps2. choć bb JEST lepszy od ocd :-D
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 09:19:05 wysłana przez zerodead »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

ps2. choć bb JEST lepszy od ocd :-D

zaden z moich testow nie jest gorszy ;)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
jak masz miejsce, to lutuj, jak nie masz, to czekaj na kosc od Yankee, zrobilem taka znajomemu z UK, prawie mi wylizal, IMO to bedzie hicior

nie chce tu juz offtopowac za bardzo
miejsce na baterie jeszcze mam
kupilem "materialy" -> zatrzask do dodatkowej baterii za 50gr ;p
zaraz lacze i ide pograc
nie wiem czy jest sens zebym dokumentowal cala operacje bo juz w innym watku widzalem ten problem poruszony i nawet probki gitary z 9v i 18v
ale jak komus sie by sie przydalo to moge cos naskrobac
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
jak masz miejsce, to lutuj, jak nie masz, to czekaj na kosc od Yankee, zrobilem taka znajomemu z UK, prawie mi wylizal, IMO to bedzie hicior

nie chce tu juz offtopowac za bardzo
miejsce na baterie jeszcze mam
kupilem "materialy" -> zatrzask do dodatkowej baterii za 50gr ;p
zaraz lacze i ide pograc
nie wiem czy jest sens zebym dokumentowal cala operacje bo juz w innym watku widzalem ten problem poruszony i nawet probki gitary z 9v i 18v
ale jak komus sie by sie przydalo to moge cos naskrobac

jasne, dokumentuj koniecznie, ale zaloz nowy watek :)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
To o czym Ty piszesz to tez fajna rzecz, fulltone mial to w ofercie jakis czas temu
Ktos to wciaz ma w ofercie, ale aktualnie nie moge sobie przypomniec.
Cena tylko byla zaporowa, dlatego odpuscilem :)

BTW Okko w Diablo i Twin Sonic instaluje wewnetrzny doubler napiecia,
z prztyczkiem wyprowadzonym na zewnatrz. Super sprawa.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
To o czym Ty piszesz to tez fajna rzecz, fulltone mial to w ofercie jakis czas temu
Ktos to wciaz ma w ofercie, ale aktualnie nie moge sobie przypomniec.
Cena tylko byla zaporowa, dlatego odpuscilem :)

BTW Okko w Diablo i Twin Sonic instaluje wewnetrzny doubler napiecia,
z prztyczkiem wyprowadzonym na zewnatrz. Super sprawa.

wyzej wspomniany fuultone tez, konkretnie w vibe'ach, tak by mogly byc zasilane z typowych 9VDC, jak wiesz klasyki, na ktorych one sa wzorowane to zawsze18VDC

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
wyzej wspomniany fuultone tez, konkretnie w vibe'ach, tak by mogly byc zasilane z typowych 9VDC, jak wiesz klasyki, na ktorych one sa wzorowane to zawsze18VDC
No tak, wiem, ale w driveach, to juz nie jest takie popularne.
A powinno byc! :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Może to i bardzo dobry zasilacz, ale obsługa klienta pozostawia wieeeele do życzenia. Zero kontaktu z firmą. Pozostał mi już tylko kontakt telefoniczny. Hmm ale czy mi się opłaca dzwonić po takim zlaniu mojej osoby?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
mimo ze sie z Toba zupelnie zgadzam, to jeszcze biore pod uwage ze shit happens i zdarza sie ze sa zle momenty. do zlych momentow zaliczam tez boty antyspamowe w klientach poczty elektronicznej ;)
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Skoro nie dzwoniłeś to jak nie ma kontaktu z firmą? :P
mniut i piah

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Współczuję.

Ja dla odmiany wczoraj dostałem mojego wygranego PS-M1. Nie będę go chwalił puki nie podłączę do sprzętu, ale wygląda na zdrowego. Wysyłkę też ekspresowo otrzymałem.