Autor Wątek: Coś dla debili  (Przeczytany 14249 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Coś dla debili
« 17 Lut, 2009, 11:18:48 »
Witam!

Wątek trochę OT, ale nie mogę się opanować. Otóż znalazłem właśnie na ebayu super okazję, której po prostu nie możecie przegapić. Oryginalne (ponoć) akcesoria do  Les Paula '59. W skłąd kompletu wchodzą:
2 dojebane PAFY, 4 potencjometry, klapki, mostek ze strunociągiem, i klucze. Wszystko to możecie mieć już za  $89,999.00 (osiemdziesiątdziewi ęćtysięcydziewięćse tdziewięćdziesiątdz iewięćdolarów)

Pytanie brzmi: jak wielkim czopem trzeba być, żeby wydać na tę kupę złomu tyle pieniędzy? Les Paule z tego rocznika osiągają wyższe ceny, ale pod warunkiem że są W KOMPLECIE. Naprawdę, żal mi ludzi, którzy łapią się na takie okazje, myśląc, że dzięki temu spłynie na nich jakieś mojo. Dziwne czasy. 

pozdrawiam

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #1 17 Lut, 2009, 11:45:11 »
Daj linka do aukcji. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #2 17 Lut, 2009, 11:48:31 »
Chcesz kupić? :D


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #4 17 Lut, 2009, 11:54:47 »
pewnie komus sie gita polamala i chce sprzedac reszte osprzetu

widzialem aukcje na ktorej same ramki poszly za 15k $..
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #5 17 Lut, 2009, 12:03:45 »
wlasciciel pewnie zmienil elektronike na emg :D , kolekcjonerow nie zrozumiesz, http://cgi.ebay.com/VINTAGE-1957-GIBSON-LES-PAUL-GOLD-TOP-ELECTRIC-GUITAR_W0QQitemZ250301795004QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item250301795004&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A3%7C39%3A1%7C240%3A1318 wyglada sszkaradnie ale za ta cene to ona chyba sprzata i gotuje ?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #6 17 Lut, 2009, 12:09:12 »
kurwa, no co ty, wyglada przeuroczo w chuj! ;D ten jeszcze bardziej: http://cgi.ebay.com/GIBSON-LES-PAUL-STANDARD-ORIGINAL-1957-RARE-GOLD-TOP_W0QQitemZ290295644759QQihZ019QQcategoryZ33034QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

a powaznie to niezly kasek, takie wiosla potem sie wypozycza na okladki ksiazek. to juz nie sa gitary, to fundusze inwestycyjne, nie wolno na tym grac ani w ogole dotykac bo ci zloto zzielenieje jeszcze. Sinner ostatnio wszedl na temat przy okazji tlumaczenia czemu sprzedal czarnucha. po chuj komu gitara na ktorej nie wolno grac.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #7 17 Lut, 2009, 12:48:59 »
mnie nic nie zdziwi, odkad widzialem galke do strata za 4k$ Za tyle mozna juz kupic relica w CS i chlac do gwiazdki

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #8 17 Lut, 2009, 12:57:55 »
Kupowanie reliców, to wg mnie też symptom zidiocenia. To chyba dla ludzi z małymi sisiorami. Kupujesz coś, czym nigdy nie będzie, ale myślisz, że jesteś kól. Coś jak nowe dżinsy z dziurami od razu od D&G za $700. Ultrapedalstwo jednym słowem.

pozdro!

P.S. Mam nadzieję, że nikt z Was nie ma relica? :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #9 17 Lut, 2009, 13:08:29 »
Ja nie mam, ale LUBIE :D fakt faktem, troche zidiociale to, ale mniej zidiociale niz napierdalanie srubokretem w nowa gitare... dla niektorych to forma lansu, a kim innym my jestesmy, jak turbolanserami?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #10 17 Lut, 2009, 13:19:36 »
Takie gadanie to zazdroszczenie ludziom kasy. Jak kogos stac to niech sobie kupuje, a pewnie im drozsze tym wieksza satysfakcja

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #11 17 Lut, 2009, 13:25:36 »
No właśnie relici są obdzierane śrubokrętami w fabryce. Kasy nikomu nie zazdroszczę, nie mogę się nadziwić tylko ludzkiej naiwności. Bo ładna, nowiutka, błyszcząca gitara kosztuje, powiedzmy $2000, a identyczna, tylko popsuta przez jakiegoś obrzępałę w fabryce - $4000:)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #12 17 Lut, 2009, 13:27:23 »
No widzisz, to sa juz dobra luksusowe, a najwiekszy luksus to cena ktora skutecznie zaweza krag zainteresowanych

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #13 17 Lut, 2009, 13:29:28 »
Ja nie mam, ale LUBIE :D fakt faktem, troche zidiociale to, ale mniej zidiociale niz napierdalanie srubokretem w nowa gitare... dla niektorych to forma lansu, a kim innym my jestesmy, jak turbolanserami?

Sinner - myślałem o tym bite 20 minut. Nie jestem turbo-lans(c)erem. Ja chcę po prostu grać.
Natomiast aukcje, o których piszecie są niczy innym jak artefaktami zależności popyt-podaż i... chuj ;), nic więcej.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #14 17 Lut, 2009, 13:30:48 »
nie wiem jak wpadles na powiazanie zazdrosci o  kase z nieszanowaniem gratow bo tak wlasnie oceniam relic.

co do instrumentow typu gibole z poczatku produkcji... mi to kolo dupy lata czy ktos to sprzedaje czy kupuje czy rozkreca na czesci zamienne. nie stac mnie na taka gitare i temat mnie nie dotyczy. gdybym mial tyle siana to by mi kolo dupy latalo ze kto inny uwaza takie zakupy za zboczenie. proste
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #15 17 Lut, 2009, 13:42:40 »
Cytuj
nie wiem jak wpadles na powiazanie zazdrosci o  kase z nieszanowaniem gratow

Rozumiem, że to nie do mnie?

Ja tylko chcę podkreślić fakt, że nie ma chyba drugiej tak zbajerowanej, ściemnionej i polegającej na wielkim kicie branży, jak biznes gitarowy. Złom, który jakiś kolo sprzedaje za 90 tysięcy baksów, to tylko kilka kabelków i potencjometrów. Na litość boską, to nie są szkice Salvadora Dali, ani waza z dynastii ming. Ja rozumiem KOMPLETNĄ gitarę w stanie kolekcjonerskim za niebotycznie duże pieniądze, ale to??? Idę o zakład, że ta kasa będzie nie do odzyskania i to już niedługo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #16 17 Lut, 2009, 13:44:17 »
Takie gadanie to zazdroszczenie ludziom kasy. Jak kogos stac to niech sobie kupuje, a pewnie im drozsze tym wieksza satysfakcja

do tego posta sie odnosilem


jesli ktos chce tyle placic to zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie chcial za tyle sprzedac
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #17 17 Lut, 2009, 13:47:36 »
No przeciez to napisalem :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #18 17 Lut, 2009, 13:52:57 »
Ja tylko chcę podkreślić fakt, że nie ma chyba drugiej tak zbajerowanej, ściemnionej i polegającej na wielkim kicie branży, jak biznes gitarowy.

Hooja tam, jest jeszcze Amway i sekty ;) Z pozostałą częścią "ćwierkały wróbelki" nie do końca (argumenty moje + nikta), ale się zgadzam. Są ludzie, dla których te kabelki SĄ wazami z dynastii Ming ;) Kwestią jest tylko zbyt daleki próg cenowy dla naszego pktu widzenia biednych Polaczków. Bo poza tym - cóż dziwnego w tych aukcjach?
Kolega wystawił swoją stronę www za 9999PLN i są chętni. A to przecież thefuckto tylko garść bitów.

EDIT: kupiłem za 35PLN całkiem mi niepotrzebne pudełko na kanapki, tylko dlatego, że był nadruk Batmana. Bez tego takie pudełka kosztują <10PLN. To nie jedyny taki mój zakup. Inna skala - ten sam problem  :D
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2009, 14:00:56 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #19 17 Lut, 2009, 14:03:51 »
Ja rozumiem te argumenty, ale nie są do końca w moim mniemaniu trafione, szczególnie ten ze stroną. Otóż jeśli ktokolwiek z Was ma tu choćby blade pojęcie o kolekcjonowaniu czegokolwiek, ten wie, że rozbierając cokolwiek na kawałki i sprzedając je osobno -  nigdy nie uzbiera ogólnej ceny całego, oryginalnego przedmiotu. Ten koleżka chce na chuju do raju wjechać najwyraźniej. I jak znam życie mu się to uda:) Po drugie skąd wiesz, że jestem "biednym Polaczkiem"? Może jestem ekscentrycznym czeskim milionerem? Z odrobiną zdrowego, niemieckiego rozsądku?:)))

pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #20 17 Lut, 2009, 14:14:32 »
ja tu nic wiecej nie napisze :) jestem z tej grupy idiotow, ktorzy dadza 10krotnosc ceny kabelka do cavity z elektronika ze stebra w teflonowym plaszczyku, bo sie czuja z tym lepiej

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #21 17 Lut, 2009, 14:16:42 »
Ależ ja też! W życiu bym tylko takiej kasy nie dał za stare i sparciałe:)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #22 17 Lut, 2009, 14:27:57 »
ja kumam ludzi, ktorzy daja... Pamietam, jak bylem przed zakupem mojej pierwszej 7ki, zastanawialem sie, czy nie wziac starego poobijanego i obdrapanego SG na p90 i bigsby, czy LACS'a od kumpla... Widzialem tez w tym samym sklepie starego LP z lat 80 z 3cz klonowym topem, w ktorym bylem totalnie zajarany... wszystkie te gitary sporo przerastaly cene nowych instrumentow, ale dymalbym je dniami i nocami... ostatecznie lupilem LACS, po czym szybko sprzedalem... gitary dla kolekcjonerow NIE sluza do grania, z nimi nie chodzi sie na biby w salce u znajomych i nie gra sie w stanie nietrzezwosci. Dlatego temu typowi gitar mowie nie

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #23 17 Lut, 2009, 14:36:50 »
bullshit

ja na Twojej ex gralem koncert :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #24 17 Lut, 2009, 14:40:02 »
bullshit

ja na Twojej ex gralem koncert :P

stary, ty nie masz wyboru... masz same takie gitary :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2010, 23:18:03
wysłana przez Grzgrz
1 Odpowiedzi
1439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2010, 12:32:26
wysłana przez KykuPL
12 Odpowiedzi
3330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 10:58:34
wysłana przez mattuck
34 Odpowiedzi
13354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2014, 19:56:30
wysłana przez Edlin
67 Odpowiedzi
45467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2015, 17:10:48
wysłana przez The Moonshiner