Autor Wątek: Coś dla debili  (Przeczytany 14252 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #25 17 Lut, 2009, 15:25:28 »
Ja tam bym wziął poobijanego SG, w dodatku na mydelniczkach z Bigsby... Ech, rozmarzyłem się:) Czy to nie było przypadkiem na Denmark Street na Shoho? Tam jest fajna kanciapa z vintadżami. Mógłbym tam zamieszkać na stałe. Tzn. w tej kanciapie:)

Ja tam był grał i na Les Paulu z '59:) Niektórzy tak robią, np. kolo z ZZ Top ciągle tłucze swojego Pearly Gates, już nawet mu się profil dechy zmienił od tego, a ta gitara ciągle zyskuje na wartości:)

Po trzecie od kiedy gejowski Ibanez, to gitara dla kolekcjonerów?:) No, dobra, uspokójcie się, sam mam dwa:))

pozdro
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2009, 15:27:47 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #26 17 Lut, 2009, 16:23:42 »


Ja tam był grał i na Les Paulu z '59:) Niektórzy tak robią, np. kolo z ZZ Top ciągle tłucze swojego Pearly Gates, już nawet mu się profil dechy zmienił od tego, a ta gitara ciągle zyskuje na wartości:)

Mnie tam boli zawsze pierwsza rysa w gitarze która była w stanie mint. Dalej już jakoś znoszę :) Ale na takim linkowym lespaulu grałbym, dlaczego, nie? Tyle, że na koncert troche dygałbym się wziąć, zeby nie zaiwanili tego jak zwykłego EPI. ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #27 17 Lut, 2009, 16:25:25 »
Cytuj
Po trzecie od kiedy gejowski Ibanez, to gitara dla kolekcjonerów?
nie dam sie sprowokowac :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #28 17 Lut, 2009, 16:29:21 »
Cytuj
nie dam sie sprowokowac

Czy ja kogoś prowokuję? Mamy XXI wiek - it's O.K. to be gej :) Wszystkie gitary trzeba kochać i szanować, nawet te upośledzone rasowo.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #29 17 Lut, 2009, 16:55:17 »
Ja tam bym wziął poobijanego SG, w dodatku na mydelniczkach z Bigsby... Ech, rozmarzyłem się:) Czy to nie było przypadkiem na Denmark Street na Shoho? Tam jest fajna kanciapa z vintadżami. Mógłbym tam zamieszkać na stałe. Tzn. w tej kanciapie:)

Ja tam był grał i na Les Paulu z '59:) Niektórzy tak robią, np. kolo z ZZ Top ciągle tłucze swojego Pearly Gates, już nawet mu się profil dechy zmienił od tego, a ta gitara ciągle zyskuje na wartości:)

Po trzecie od kiedy gejowski Ibanez, to gitara dla kolekcjonerów?:) No, dobra, uspokójcie się, sam mam dwa:))

pozdro

nie, to bylo w cheltenham, hrabstwo glos.. co do ibka tez sie nie dam sprowokowac... przeszukaj sobie forum pod haslem "czarnuch" :p

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #30 17 Lut, 2009, 17:01:13 »
Cytuj
co do ibka tez sie nie dam sprowokowac

Oj, nicponie - trzeba się pogodzić z tym kim się jest, znaczy z tym co się ma:) Ja tam bym żadnej gitary na mróz nie wystawił, nawet Ibaneza:)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #31 17 Lut, 2009, 17:05:46 »
Cytuj
co do ibka tez sie nie dam sprowokowac

Oj, nicponie - trzeba się pogodzić z tym kim się jest, znaczy z tym co się ma:) Ja tam bym żadnej gitary na mróz nie wystawił, nawet Ibaneza:)

Paluj sie ;) poogladaj sobie chociaz fotki i ladnie przepros... http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/czarnuch-ibz-rg7-lacs-proto/

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #32 17 Lut, 2009, 17:28:48 »
wrobel, ty wez obejrzyj te fotki, nawet ja bym chapnal czarnucha, mimo ze nic mi w nim nie pasuje ;D
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #33 18 Lut, 2009, 09:34:38 »
Widziałem wczoraj identycznego w Riffie za 1850 PLN Tylko chyba lepszy był, bo miał dwie przystawki:)

Całuski, buziaczki!
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2009, 09:38:53 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #34 18 Lut, 2009, 09:47:48 »
z cala sympatia, bo podobaly mi sie tematy o lutnictwie, tak przypominam ze w hui przeczulony jestem na trolling na forum

i nie pisze tego dlatego ze to byla moja gitara ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #35 18 Lut, 2009, 10:00:33 »
Oj, siostry - pożartować nie można? Więcej dystansu, sam mam teraz dwa Ibki i nie mam wątpliwośći, że są to zajebiste gitary. No, co Wy, koledzy, co Wy?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #36 18 Lut, 2009, 10:11:12 »
men, ta gitara to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, skladany w kalifornijskim custom shopie ibaneza, gitary nie do dostania, nie do zamowienia u zrodla... to nie jest jakis tam ibek.. zreszta, nie gniewam sie ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #37 18 Lut, 2009, 10:13:59 »
Oj, siostry - pożartować nie można? Więcej dystansu, sam mam teraz dwa Ibki i nie mam wątpliwośći, że są to zajebiste gitary. No, co Wy, koledzy, co Wy?

mozna

tylko ze akurat takie zarty koncza sie powstawaniem glupawych mitow ktore uwielbiaja powtarzac pseudoznawcy na forach w polsce.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #38 18 Lut, 2009, 10:32:54 »
Niech powtarzają, śmiechu więcej przynajmniej. Ja oprócz tego potwora ósemkowego mam jeszcze Artista z '79 i śmiało go stawiam obok każdego nowego LP, nie mówiąc o tym że bym się w życiu nie zamienił.

Sinner - jasne że wiem, co to jest L.A. Custom Shop, chciałem tylko sprawdzić ile wytrzymasz. Doszedłeś wysoko na moim wkurwikometrze:)

pozdro!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #39 18 Lut, 2009, 10:35:28 »
chce foty tego artista! wiesz, ze masz galerie przypisana do swojego profilu? Wez go lepiej na wizyte :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #40 18 Lut, 2009, 10:57:38 »
Szczerze uważam, że stare Artisty, to chwilowo najrozsądniejsza inwestycja ze wszystkich kolekcjonerskich gitar, jakie przychodzą mi do głowy. Stosunek jakości do ceny nie do pobicia. Macie okazję - kupujcie bez zastanowienia. Osobiście choruję na doublenecka, kiedyś mogłem kupić za 3500 pln i kurwa nie miałem tyle:(
A żeby Wam na razie narobić smaku, trochę specsów:
konstrukcja neck-thru, gryf klon ze wstawkami mahoniowymi, podstrunnica 24 heban, blokowane klucze, korpus klonowy ze spodem i topem ze wzorzystego jesionu, mostek gibraltar, 2 x hbc Super 88, 1 X master vol, 1 x master tone, 2 x mini switch szereg./równol./single, 1 x switch aktywujący układ aktywny, 3 mniejsze potencjometry góra/środek/dół.

Gitara gra przebogatym pasmem, wszystkiego ma wręcz za dużo, ciężka jak chuj hipopotama, przetworniki odzywają się jak stare pafy, w zasadzie to są stare pafy:) Gryfowy picks to piękny, lejący "woman tone", po aktywacji systemu i obcięciu nieco środka i rozdzieleniu cewki - zamykamy oczy i słyszymy strata i to niezłego. pup mostkowy - klasyczny nosowo-środkowy paf a'la Les Paul. Ilość custom opcji jak na ten rocznik - po prostu miażdżąca. Do pełni szczęścia brakuje chyba tylko tego motywu roślinnego na podstrunnicy. Zamiast tego dot markery. Kocham ją:) Foty kiedyś zrobię może...

pozdrawiam

EDIT:

Pi x drzwi wygląda mniej więcej tak jak na tym zdjęciu:
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2009, 15:33:44 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #41 14 Mar, 2009, 13:36:16 »
widać na 7kach grają też buraki :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #42 14 Mar, 2009, 14:30:14 »
nie obrazajac nikogo, uwazam ze kupowanie kupki złomu za miliard miliardów służy po prostu przedłużaniu sobie penisa ;) ale jak ktos lubi go stac to nie se przedluza i nie mam nic przeciwko :D

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #43 14 Mar, 2009, 14:45:21 »
wrobelsparrow, pierwszy raz widze takiego artista, ta seria zawsze kojarzyla mi se z czyms takim , dopiero przed chwila znalazlem cokolwiek o tym modelu.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #44 16 Mar, 2009, 09:38:16 »
Cytuj
wrobelsparrow, pierwszy raz widze takiego artista, ta seria zawsze kojarzyla mi se z czyms takim

I dobrze się Tobie kojarzyła, bo modeli i odmian Artistów są dziesiątki. Różnią się rodzajem drewien, elektroniki, wykończenia, etc. W zasadzie tylko kształt zostaje wspólny z grubsza. Tu przykłady pierwsze z brzegu:

http://www.break-even.org/ibanez/1976/artist.htm

pozdrawiam

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #45 16 Mar, 2009, 15:35:13 »
Zdaje sobie sprawe, chodzilo mi bardziej o to, ze te wizualnie dopieszczone niespecjalnie mi sie podobaja. Roznica jest chyba zastosowanie set in lub neck trough, w zaleznosci od modelu.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #46 16 Mar, 2009, 15:38:24 »
W naszem rzeszowskiem zepsole Ratatam gość ma Performera i Artista - brzmi mu to cudownie :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #47 16 Mar, 2009, 16:10:59 »
Ten Artist z postu oza wygląda na rok 1976-79, najprawdopodobniej model  2622 lub 2619, jest łudząco podobny do modelu Steve Miller z tymże bez trójpasmowego preampu. Być może te modele były też produkowane  bez tego gadżetu - nie wiem. Pickupy, to Super 80 Flying Finger, baaardzo zacne przystawki w typie gibsonowskich pafów. Gryf - set-in (jak w LP), klonowy top, takoż i gryf. Mniam - jeden z najlepszych i najbardziej poszukiwanych atistów. Masz okazję - bierz. W zależności od stanu, chodzą na ebayu - $1200-$1800.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2009, 16:19:09 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #48 16 Mar, 2009, 19:16:57 »
Ten Artist z postu oza wygląda na rok 1976-79, najprawdopodobniej model  2622 lub 2619, jest łudząco podobny do modelu Steve Miller z tymże bez trójpasmowego preampu. Być może te modele były też produkowane  bez tego gadżetu - nie wiem. Pickupy, to Super 80 Flying Finger, baaardzo zacne przystawki w typie gibsonowskich pafów. Gryf - set-in (jak w LP), klonowy top, takoż i gryf. Mniam - jeden z najlepszych i najbardziej poszukiwanych atistów. Masz okazję - bierz. W zależności od stanu, chodzą na ebayu - $1200-$1800.

pozdrawiam

A 2 dni temu mówił ze na ibanolach sie ine zna :D

dla mnie wszystkie aristy wyglądają jak kupy ;) nawet kazik nawinął ze wszystkie artisty to prostytutki :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Coś dla debili
« Odpowiedź #49 16 Mar, 2009, 21:43:06 »
Budzio, wszelkie wątpliwości mijają, a wąty znikają po podłączeniu... Rzecz jasna, jeśli ma się pojęcie i wrażliwość na barwę. Sparołek mnie zajebał brzmieniem od gibsonowskich klimatów na klangu tele kończywszy. Uniwersalność i zakres tonalny tego 30 letniego starucha budzi respekt

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2010, 23:18:03
wysłana przez Grzgrz
1 Odpowiedzi
1439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2010, 12:32:26
wysłana przez KykuPL
12 Odpowiedzi
3330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 10:58:34
wysłana przez mattuck
34 Odpowiedzi
13354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2014, 19:56:30
wysłana przez Edlin
67 Odpowiedzi
45467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2015, 17:10:48
wysłana przez The Moonshiner