Autor Wątek: Ibanez J-Custom RG7CST  (Przeczytany 10790 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« 07 Lip, 2007, 20:27:15 »
Jeszcze raz fota żeby wiadomo było o czym mowa:


Model: RG-7-CST (aka: RG-7-PB1VV lub RG-7-PB2VV) nie sprawdzałem czy to PB2 czy PB1 bo nie chce mi się gryfu odkręcać.

Numer seryjny:F9930405
Wykonana w fabryce Fujigen (Fuji Gen Gakki) w Japonii w 1999 roku.

Specyfikacja: 9 na 10

- 4 częściowy mahoniowy korpus z 4mm nakładką z klonu płomienistego AAA.
- 3 częściowy klonowy gryf ze stopką ,o profilu 7string Wizard

Wymiary:
          Grubość gryfu na 1 progu – 19mm
          Grubość gryfu na 12 progu – 21
          Szerokość gryfu na siodełku (próg zerowy) – 48mm
          Szerokość gryfu na 24 progu – 66mm
          Podstrunnica hebanowa bez oznaczeń

- Mostek Double Edge (LoPro z systemem piezo firmy L.R.Baggs)
Pickup neck – Dimarzio Custom 7 (inna nazwa New 7) neck IH7N2BKM   
Pickup bridge - Dimarzio Custom 7 (inna nazwa New 7) neck IH7B2BKM
Osprzęt: Cosmo Black
Wykończenie korpusu: lakier bezbarwny ,wysoki połysk z naturalnym prześwitującym bindingiem klonowym
Wykończenie gryfu: Satynowane

Gitara posiada dwa wyjścia sygnału. Pozwala to na podłączenie jej do dwóch niezależnych wzmacniaczy i grę np. sygnałem magnetycznym na wzmacniaczu gitarowym a piezo na przodach.

Jako że zainstalowałem w moim LACS Tremol-No i jestem z niego bardzo zadowolony. Faktycznie poprawia strojenie i wybrzmienie gitary, dlatego planuje zainstalować je również w 7CST.

Daje 9 a nie 10 ponieważ podobnie jak modele RG2027X oraz S2020 nie ma możliwości wyjścia dwoma sygnałami (piezo plus magnetyczny) jednocześnie. Załatwia to KJG Wiring Mod  które planuje zrobić. Również pickup pod mostkiem nie trafia w moje gusta ,idzie do wymiany ale o tym dalej.

Brzmienie: 9

Magnetyczne:
Miłym zaskoczeniem było dla mnie brzmienie pickapów które znałem z innych moich gitar RG7620 i RG2077XL. Muszę powiedzieć że zmieniłem o nich zdanie. O ile w korpusach wykonanych z lipy brzmią tragicznie tak w mahoniu otwierają się i pokazują na co je stać. Pickup neck ma dokładnie takie brzmienie jakiego szukałem. Nie jest zbyt ciepły i zamulony jak to często bywa, ale i nie wali zbyt góra, zbalansowany i taki jak powinien być, pływa i świetnie nadaje się do wszelkich barw czystych. W pozycji 4 przełącznika pickup neck jest w przeciw fazie i to brzmienie jest jeszcze „przyjaźniejsze”. Szczerze, zawsze łoiłem na higainowych przestrach i nie zwracałem uwag na cleany. W chwili kiedy pierwszy raz wziąłem tą gitarę do ręki zakochałem się w jej czystych barwach i brzmieniu tego pickupa i rzadko gram nią z jakimkolwiek przesterem. Chyba się na Country przerzucę ;)

Środkowa pozycja (3) to dwa humbuckery naraz. Nigdy nie używam tej pozycji bo przy grze live nie trafiam w nią :P

Bridge pickup. Tutaj jednak nie jest tak do końca dobrze. Nie jest to zły przetwornik, bardzo rockowo brzmi i to niestety mi nie wystercza. Ma zbyt mały sygnał i za dużo dołu i niskiego środka. Nie mogę do końca uzyskać takiego brzmienia jak bym chciał na przestrach. Jak tylko wpadną jakieś większe fundusze chce go wymienić na Lundgren model M. Pozycja 2 przełącznika to połączenie cewek skrajnych wewnętrznych obydwu pickupów. Jeśli ktoś słyszał polską kapelę Ocean i ich nisko strojone Telecastery albo Les Paule z pickupami P90 przez piecyki Vintage to właśnie tak to brzmi. Bardzo dynamicznie, rockowo ale z zadziorem i agresywnym dzwonem. Soulflyowe zagrywki na jednej strunie w takim układzie kopią po pupach



Piezo: o tym króciutko bo nie miałem niestety możliwości osłuchania go na jakimś większym nagłośnieniu czy piecu do akustyka. Bardzo ładna barwa. Czytelna i naturalna. Dziwne wrażenia gry kiedy ma się siedem strun pod ręką, floyda a z głośnika słychać akustyczną gitarę. Myślę że na żywo sprawdzi się doskonale bo nie trzeba zmieniać gitar a zawsze chciałem zamiast czystych barw używać akustyka. Przejście z przetwornika piezo na magnetyczny realizuje mini switch. W przypadku korzystania z dwóch wyjść możemy wybierać na które podawany jest sygnał piezo. Czyli w trakcie gry możemy puścić nasze piezo na przester z pieca jeśli będziemy tylko mieli taką ochotę.

Gdybym ocena nie była tak silnie subiektywna to dałbym 10, ale z powodu planowanej wymiany przetwornika bridge bardzo silna 9.


Ogólne wrażenia: 10
Jeśli przed zakupem tej gitary miałem jakieś oczekiwania względem niej to wszystkie nie tylko spełniła ale i przerosła. Wygoda, wykonanie, brzmienie. Nie ma się ochoty jej odkładać. Gryf jest tak wygodny że niechętnie biorę teraz moje inne gitary do ręki. Zmiażdżyła mnie jakość materiałów. Heban jest dosłowanie czarny jak smoła, klon bardzo wysokiej próby, idealnie wykończony gryf. I te małe szczegóły które cieszą. To że pod blokadą strun na gryfie nie ma podkładek z metalu tylko ciągnie się podstrunnica. Binding klonowy. Krzywizny gryfu i jak leży w dłoni. Można tak godzinami ale lepiej jest porostu na niej zagrać.

Historia:
Gitarka śniła mi się po nocach od 2 lat, czyli od chwili kiedy ją pierwszy raz zobaczyłem. Bardzo bałem się ją kupić bo jest to najdroższy z instrumentów jaki miałem do tej pory a kupując ja w ciemno mogło się okazać że całkowicie mi nie odpowiada. Nawet czytając opinie ludzi którzy starali się ją porównać do modelu RG2027X nic mi nie pomogły bo na nim też nie grałem.

Wyprodukowano tylko 24 sztuki tego instrumentu dlatego znalezienie nie było prostą sprawą. Udało mi się dokopać do większości właścicieli tych gitar ale nikt nie chciał odsprzedać swojego egzemplarza twierdząc że to najlepsza 7strunówka jaką mieli w życiu. To rozwiało moje wątpliwości. Jakieś pół roku temu znajomy kupił swoje 7CST na wyprzedaży w Japonii. New Old Stock co oznacza że była ona fabrycznie nowa i leżała gdzieś na magazynie przez 7 lat. Niestety w czasie przesyłki do USA troszkę jej się oberwało. Ma 3 odpryśnięcia lakieru z czego największe przy mocowaniu paska do gitary na dole korpusu, całkowicie niewidoczne w czasie gry na szczęście

Jako że znajomy jest raczej kolekcjonerem szybko postanowił ją sprzedać a że byłem pierwszy w kolejce… to udało mi się kupić mojego Grala.
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2008, 14:43:52 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #1 07 Lip, 2007, 20:31:24 »
Piekna gitara.. a to ze jej sie oberwalo podczas przesylki to tylko doda charakteru

 8)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #2 07 Lip, 2007, 20:35:07 »
za bardzo dbam o swoje wiosla zebym pozwala byle kurierowi obijac mi grata za tyle tysiakow

dobrze ze nie mam fotek w jakim teraz jest stanie po wizycie u "fachowca"  :x  :o  :(  :cry:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #3 07 Lip, 2007, 23:00:08 »
Piekne wioslo, pewnie i mi by lezalo (piezo-rewelacja), caly czas szukam drugiej 7-ki, ktora bedzie moja "rezerwowa" ale jak sie gra na MM JP7 to nie jest latwo znalezc cos co dobrze brzmi i ma wygodny gryf-ten Ibanez pewnie ma :D , ogrywalem ostatnio dosyc intensywnie K-7 i dla mnie to kiszka-przede wszystkim rozczarowal mnie gryf nie nalezy do "przyjaznych" jak dla mnie-mialem duze problemy z zagraniem skomplikowanych rzeczy powyzej 19 progu. Twoj RG7 CST ma gryf jak w Universa?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #4 07 Lip, 2007, 23:12:56 »
nie mialem universa w reku wiec Ci nie powiem

universy tez nie mialy takich samych gryfow we wszystkich latach produkcji (3 rozne zdaje sie)

do cienkich to on nie nalezy zdecydowanie.


tutaj masz probke co mozna na 7CST i jak to brzmi (nie to zdecydowanie nie ja gram na tym video  :shock:  )

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #5 07 Lip, 2007, 23:17:30 »
Zapomniales dac linka ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #6 07 Lip, 2007, 23:31:29 »
szyt

juz dodalem
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #7 08 Lip, 2007, 11:09:08 »
Cytat: "nikt"
za bardzo dbam o swoje wiosla zebym pozwala byle kurierowi obijac mi grata za tyle tysiakow

dobrze ze nie mam fotek w jakim teraz jest stanie po wizycie u "fachowca"  :x  :o  :(  :cry:


no w sumie tak.... w koncu to nie 7321...

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #8 08 Lip, 2007, 23:41:42 »
a co ten fachowiec zrobił?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #9 09 Lip, 2007, 06:16:29 »
oddalem mu wioslo do przegladu , regulacji plus zmiana ukladu elektronicznego i wymiana pickupow

po 10tygodniach dostalem wioslo:

a) drewno w casie
b) bebechy w 3 siatkach

 :x
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #10 09 Lip, 2007, 20:24:44 »
Zabiłbym. Brutalnie bardzo. Niech żyją fachowcy :/
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #11 09 Lip, 2007, 21:48:48 »
To i tak dobrze że nic nie spieprzył, bo tak też potrafią:/ Kurde bardzo podobie mi się ten 7cst :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #12 09 Lip, 2007, 21:50:30 »
sredni jestem w stanie stwierdzic czy nic nie spieprzyl majac wszystkie podzespoly w siatce

doprowadzenie wiosla do takiego stanu to chyba rowniez spieprzenie...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #13 09 Lip, 2007, 22:08:10 »
Piękna gitarka.... Muszę się za taką rozglądnąć  :wink: Ale chyba nie będzie łatwo dostać... Takie pytanko - 7CT to jest to samo tylko że bez piezo tak? Bo takie wiosełko chyba łatwiej wyrwać  :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #14 09 Lip, 2007, 22:09:23 »
Co do spierdolenia gitary przez fachowca spokojnie mozna zakladac nowy topic ;)

To sie dzieje dosc czesto i wszedzie... tydzien temu odebralem swoja 6ke po poprawce instalacji siodelka Earvana... Lacznie z czesciami 35funtow w plecy i zmatowiony top glowki od superglue :evil: czasu i nerwow nie licze

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #15 09 Lip, 2007, 22:18:51 »
Cytat: "gumis"
Piękna gitarka.... Muszę się za taką rozglądnąć  :wink: Ale chyba nie będzie łatwo dostać... Takie pytanko - 7CT to jest to samo tylko że bez piezo tak? Bo takie wiosełko chyba łatwiej wyrwać  :D


nie do konca

7CST

henanowa podstrunnica, brak markerow, piezo,3czesciowy klonowy gryf,standardowy AANJ,oznaczenia  J-custom, jacki standardowo na obrysie dechy

7CT

palisandrowa podstrunnica, markery w postaci kropek, 3 czesciowy gryf klon bubinga, mostek LoPro Edge bez piezo, J-Custom AANJ, oznaczenia Prestige mimo ze to jest pelnoprawny J-Custom. jack jest umieszczony we wwglebieniu jak w univerach


powodzenia w poszukiwaniach. jakies 2,5roku mi zajelo :|
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #16 10 Lip, 2007, 13:52:42 »
Czym różni się standardowy AANJ od J-Customowego AANJ? Domyślam się że inaczej są wyprofilowane. Duza różnica?

Cytat: "Sinner"
Co do spierdolenia gitary przez fachowca spokojnie mozna zakladac nowy topic ;)

Taaa, na g.pl jest topic o lutnikach, a tutaj bedzię o takich co nie trzeba się do nich udawać z naszym cackiem ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #17 11 Lip, 2007, 17:28:15 »
Cytat: "Invivo"
Czym różni się standardowy AANJ od J-Customowego AANJ? Domyślam się że inaczej są wyprofilowane. Duza różnica?


tak wyglada dla porownania zwykly AANJ:


tak wyglada J-Custom AANJ:




tak od gory wyglada  J-Custom AANJ, bardziej przyciety na bokach stylizowany na podciecia z modelu RGT

LACS maja jeszcze inne AANJ, moj 7CST ma troszke bardziej bulwiasty ale najbardziej przypominajcy zwykly AANJ a LA CSD J-Customs mialy jeszcze inne

 :P

ale to juz wszystko drobne roznice. te na fotkach sa najwieksze
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez J-Custom RG7CST
« Odpowiedź #18 11 Lip, 2007, 18:40:23 »
No jak na moje oko to różnice są ogromne. J-custom AANJ to prawie jak neck thru body wygląda, jeśli chodzi o wygodę.

Normalny AANJ to mam obcykany i jak dla mnie to on jest mega wygodny jeśli chodzi o gitary o konstrukcji bolt on.

Pozdr

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2007, 16:08:50
wysłana przez NaPk!n
26 Odpowiedzi
12775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2010, 15:57:49
wysłana przez yapcok
4 Odpowiedzi
3773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2013, 17:34:25
wysłana przez Maxla40
6 Odpowiedzi
3439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2014, 13:45:27
wysłana przez mastEr_eXplorer
1 Odpowiedzi
1956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2015, 14:40:44
wysłana przez mastEr_eXplorer