Autor Wątek: isp decimator 1 vs 2, który lepszy?  (Przeczytany 5323 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
isp decimator 1 vs 2, który lepszy?
« 10 Mar, 2018, 11:41:57 »
Witam, chcę kupić dobrą bramę szumów do highgainu, najpewniej będzie to ISP, pytanie tylko którą wersje wybrać I czy II ?, jakie są różnice między nimi? czy jest sens dopłacać do II ?

Offline Ostyn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Cześć!
W mojej ocenie najlepiej zainwestować w kopię ISP G-string.
Ja używam kopii zrobionej przez Puffmajster'a (POLECAM!) do kastracji zbędnych szumów z MG Vulture.
Bramka wpięta na 4 kable (chociaż w MG Vulture są to fizycznie 3 kable, bo pętla pod bramkę szumów to gniazdo stereo, ot taka ciekawostka) działa dokładnie w tym momencie, w którym tego oczekujesz :)

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Witam, chcę kupić dobrą bramę szumów do highgainu, najpewniej będzie to ISP, pytanie tylko którą wersje wybrać I czy II ?, jakie są różnice między nimi? czy jest sens dopłacać do II ?

ISP! Brać G-String (doktoryzowałem się jakiś czas temu w internecie i nie miałem wątpliwości, ale teraz już nie pamiętam dlaczego). Wybrałem wersję I z powodu kolosalnej różnicy w cenie. Zadowolonym.


Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
kupiłem isp II i jest do dupy tak samo jak I, w sensie na przesterze jest ok, można go fajnie ustawić żeby wyciszał nie potrzebne szumy, brumy i przydźwięki, ale jak się przełączam na clean to jest porażka, tnie nie miłosiernie że się nie da grać, jak ustawie żeby nie ciął cleana to jest kupa na przesterze, pytanie czy jest jakaś bramka żeby osobno ustawić sygnał na clean i  na przester?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
kupiłem isp II i jest do dupy tak samo jak I, w sensie na przesterze jest ok, można go fajnie ustawić żeby wyciszał nie potrzebne szumy, brumy i przydźwięki, ale jak się przełączam na clean to jest porażka, tnie nie miłosiernie że się nie da grać, jak ustawie żeby nie ciął cleana to jest kupa na przesterze, pytanie czy jest jakaś bramka żeby osobno ustawić sygnał na clean i  na przester?

a kupiłeś wersję g-string?
B ( o ) ( o ) B S

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
nie, po co mi g-string ? nie potrzebuje bramkować efektów w pętli, ja chce tylko pozbyć się syfu z przesterowanego kanału

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
G-string ma podwójny tor śledzenia wg którego porównuje - co jest szumem, a co potrzebnym sygnałem. Robi to bardziej 'inteligentnie' od wersji podstawowej wyposażonej w jeden tor. O ile się orientuje, to drugi tor w G-string nie jest sensu stricte do efektów w pętli...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
G-string ma podwójny tor śledzenia wg którego porównuje - co jest szumem, a co potrzebnym sygnałem. Robi to bardziej 'inteligentnie' od wersji podstawowej wyposażonej w jeden tor. O ile się orientuje, to drugi tor w G-string nie jest sensu stricte do efektów w pętli...

no ja zawsze myślałem że g-string jest po to żeby usunąć szumy efektów z pętli, ale może się mylę


Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
G-string ma podwójny tor śledzenia wg którego porównuje - co jest szumem, a co potrzebnym sygnałem. Robi to bardziej 'inteligentnie' od wersji podstawowej wyposażonej w jeden tor. O ile się orientuje, to drugi tor w G-string nie jest sensu stricte do efektów w pętli...

no ja zawsze myślałem że g-string jest po to żeby usunąć szumy efektów z pętli, ale może się mylę

Masz racje, mylisz się.
G string w przeciwieństwie do zwykłej wersji usunie Ci szumy które powstaną przed wejściem do przedwzmacniacza, jak i te co doda sam przedwzmacniacz. Skoro jest sterowany czystym sygnałem z gitary, a nie tym co jest już po przedwzmacniaczu to tracimy mniej dynamiki sygnału.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak to jest, jak się nie słucha kolegów z forum gitarowego ;)

Ile razy trzeba Ci powtarzać ;), że bramka G String żywi się czystym sygnałem z gitary, który podaje jej się osobnym wejściem, a bramkuje to, co znajdzie się za jej złączami dec in / dec out? Może to być np. preamp przesterowanego wzmaka. Efekt jest łatwy do przewidzenia - na czystym bramka już wie, jak ma się zachować, a na brudnym obetnie tyle, ile jej pozwolisz.

Spróbuj kopii, nie zawiedziesz się. Jak się spodoba - kup oryginał. To jest lekarstwo na Twój problem.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
najchętniej to kupiłbym oryginał, ale płacić 1000zł za ciszę to lekka przesada, co do kopii to miałem od Puffa i nie byłem zadowolony, raz że nie była transparentna dla sygnału, dwa to po załączeniu działała jak treble booster, nie wiem może miałem jakąś felerną wersje.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
najchętniej to kupiłbym oryginał, ale płacić 1000zł za ciszę to lekka przesada, co do kopii to miałem od Puffa i nie byłem zadowolony, raz że nie była transparentna dla sygnału, dwa to po załączeniu działała jak treble booster, nie wiem może miałem jakąś felerną wersje.

Bez jaj. Mam egzemplarz od Razora i działa idealnie. Podejrzewam, że różnice między kopiami nie są na tyle znaczące, żeby wywołać tak niecodzienne efekty, jak opisujesz. Coś musiało z tą kostką być nie tak :(

Jeszcze raz - wpinałeś gitarę w guitar in, dalej z guitar out do input wzmaka, następnie send pętli wzmaka do dec in (gate in), a dec out (gate out) do return pętli wzmaka? Tak?

BTW - masz u Puffa ground lift?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
to była kopia zwykłej isp nie g-stringa, rozumiem że g-stringa idzie ustawić tak że nie będzie ciąć cleana, a na przesterze będę mógł ją ustawić nawet extremalnie?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
najchętniej to kupiłbym oryginał, ale płacić 1000zł za ciszę to lekka przesada

To kup od Chaosa za 350 zł. Linkowałem wyżej.

Posty połączone: 07 Maj, 2018, 10:24:18
rozumiem że g-stringa idzie ustawić tak że nie będzie ciąć cleana, a na przesterze będę mógł ją ustawić nawet extremalnie?

Do tego został zaprojektowany. Ale puść zapytanie do supportu ISP albo idź do sklepu i sprawdź (lub poproś któregoś z posiadaczy o test na forum).
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2018, 10:24:18 wysłana przez OMSON »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
to była kopia zwykłej isp nie g-stringa, rozumiem że g-stringa idzie ustawić tak że nie będzie ciąć cleana, a na przesterze będę mógł ją ustawić nawet extremalnie?

Dokładnie tak, do tego służy.

Ekstremalne ustawienia jeszcze nigdy nie były mi potrzebne.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
to spoko, nie chciałbym znów wtopić kasy jak to zrobiłem z ispII

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
To nie mogłeś oddać, jak już sprawdziłeś, że Ci nie lezy?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
To nie mogłeś oddać, jak już sprawdziłeś, że Ci nie lezy?
kupiłem używany,  i to nie jest tak że mi nie leży :) leży, tylko problem jest jak się przełączam na cleana

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Hmmm, miałem kopię i teraz oryginał iSP II i jakoś żyję. Co prawda przy cleanie jak jest za wysoko to coś tam zetnie za szybko. Ale jak gram na cleanie to po prostu ją wyłączam i tyle.
Nie grałem na lepszej bramce niż iSP.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No ja mam akurat ISP i Mooera i nie obsrywałbym się aż tak nad zajebistością tej pierwszej. Jasne, robi dobrze to co należy, zbydowana jak czołg, ale to nie jest tak, że jest jedyna i dalej sama przepaść. Mooer nie jest wcale jakoś słyszalnie gorszy, a podejrzewam że znalazłoby się na rynku jeszcze trochę bramek, które dają radę. I to niekoniecznie drogich. Na przykład z braku laku dobrze sprawdzała się też bramka wbudowana w rackowy stereofoniczny kompresor dbx 166A (używkę wyrwałem za 250 zł, czyli teoretycznie liczmy jako połowę tej kwoty).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3349 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2009, 13:35:17
wysłana przez mlodysatan
który interfejs

Zaczęty przez grrr Hardware

6 Odpowiedzi
4170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2012, 12:15:09
wysłana przez 7th
7 Odpowiedzi
3837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2013, 06:39:27
wysłana przez trigger
3 Odpowiedzi
3162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g
1 Odpowiedzi
2936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2020, 17:44:01
wysłana przez gizmi7